Skoči na vsebino

SMS pošiljanje


RoadKill

Priporočene objave

Pozdravljeni,

zanima me samo a je možno preko interneta poslati sms tako, da prejemnik vidi sms kot da je poslan iz telefona. Je možno ali ne?

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do neke mere je možno...razen če ne želiš da se izpiše tvoja dejanska številka...

Mobitel ima v ta namen storitev WEB poštar...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, samo še vedno prej napiše, da je poslani iz 1919 oz. se vidi da je poslano preko strežnika. A je to možno zabrisati oz., da izgleda kot da je sms poslan diektno iz telefona?

lp, Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ne bo šlo, vsaj če te prav razuzmem da hočeš prek neta poslati SMS, tako da se bo v polju od (from) izpisala neka tel.številka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja včasih se je dalo na ta način poslat kamorkoli iz simobilovega portala. Ampak je lahko zgledalo samo tako, kot da je poslano iz simobilovega telefona (nisi mogel napisat recimo mobitelove številke).

Zdej se pa itak ne da več prek interneta pošiljat SMS-ov :(

PS če se jih pa še da... pa naj kdo pove način :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tudi iz SiMobilovega HPja se še vedno da pošiljat SMSe, majo neko zadevo e-groups al kako že, si narediš spisek številk in jih potem samo še klikaš... preizkušeno dela, uporabljam vsak dan, večkrat.

Ampak a kdo ve kako poslati SMS z računalnika v tujino??? Pa ne mislim SLO naročniku v tujini ampak nekomu, ki živi v drugi državi, ima svojega operaterja? Moj problem je v tem, da bi rad pošiljal SMS v Francijo, a ne Mobitel ne SiMobil nimata pogodbe za pošiljanje SMSov z nobenim od F operaterjev, tako da SMSe lahko dobivam, pošiljati jih pa ne morem (oz pošiljam lahko, samo nikoli ne pridejo do naslovnika). Torej mi ostane samo še računalnik. Če kdo ve za rešitev bom zelo hvaležen!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar je, je to da zveš na katerem operaterju je naročen in greš na njegovo stran ter mu od tam pošlješ, tako kot pri nas npr. z simobilove strani na 040. možnost je tudi da najdeš kakšno francosko stran ki pošilja sms na vse operaterje. tako sem jaz pošiljal kolegu v španijo sms, bil je na airtel-u in sem mu z njihove strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za odgovore. Zdaj pa k problemu:

Dobivam SMSe od kolega, ki pa jih ni poslal. Kako je to možno. Očitno gre za nekakšno preusmeritev ali kaj podobnega, ker sem enkrat sms dobil, ko je kolega zraven sedel (pa ga ni napisal, se razume). Mogoče ve kdo od vas? Ni rečeno, da je bilo sporočilo poslano preko interneta. Ne vem, ... kakšna ideja? Tudi kolega ne ve.

Hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kako poslati SMS z računalnika v tujino??? Pa ne mislim SLO naročniku v tujini ampak nekomu, ki živi v drugi državi, ima svojega operaterja? Moj problem je v tem, da bi rad pošiljal SMS v Francijo, a ne Mobitel ne SiMobil nimata pogodbe za pošiljanje SMSov z nobenim od F operaterjev, tako da SMSe lahko dobivam, pošiljati jih pa ne morem (oz pošiljam lahko, samo nikoli ne pridejo do naslovnika). Torej mi ostane samo še računalnik. Če kdo ve za rešitev bom zelo hvaležen!

Lahko poskusiš preko ICQ. Oni imajo zelo obsežen seznam partnerjev za transfer SMS-ov. Več info po PM oz. po telefonu.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobivam SMSe od kolega, ki pa jih ni poslal. Kako je to možno. Očitno gre za nekakšno preusmeritev ali kaj podobnega, ker sem enkrat sms dobil, ko je kolega zraven sedel (pa ga ni napisal, se razume). Mogoče ve kdo od vas? Ni rečeno, da je bilo sporočilo poslano preko interneta. Ne vem, ... kakšna ideja? Tudi kolega ne ve.

Hvala in lp.

Lahko, da te je kolega lepo nagnil... Vse to, kar si napisal, je izvedljivo na več načinov... tisti, katerih sem se uspel spomniti, bremenijo tvojega prijatelja (od najbolj detektivskih do najverjetnejših):

1. možmo je sprogramirati dve (oz. poljubno mnogo) SIM kartic za isto številko. sicer se medsebojno ne morejo klicati, tudi to ne vem, če lahko z ene in druge istočasno telefoniraš, lahko pa so istočasno vklopljene v ločenih aparatih in se jih uporablja izmenično (tista kartica, ki je bila uporabljena nazadnje, ostane aktivna). Tako lahko nekdo iz kopirane kartice tebi pošilja sporočila, kljub temu, da sedi tvoj prijatelj ob tebi in te lahko pokliče s svojega telefona, da ti pokaže svojo številko. :ph34r:

2. še preprosteje je, z dvema normalnima telefonoma. nekdo uporablja njegovo kartico, on pa ima drugo kartico v svojem telefonu. če ga poskusiš poklicat na njegovo številko, mu telefon brez težav zazvoni, saj ima lahko narejeno prevezavo vseh klicev s svoje kartice na tisto, ki jo ima trenutno v svojem telefonu. :blink:

3. najverjetnejša možnost - SMS-e se da pošiljat tudi s časovnim zamikom. na začetku SMS-a enostavno vpišeš *def_število ur#_vsebina besedila (npr. pozdrav pri zamiku za dve uri: *def 2# Pozdrav!) ;)

Če se kdo spomni še kakšne (bolj ali manj lovske) variante, mogoče celo kakšne take, ki prijatelja ne obremenjuje, naj pove!

LP

Winderlock Surfolmes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tolk variant, hmm... no hvala. Kolega je kolega iz službe in ne prijatelj. Je (po moje) resen človek in si takih bedarij nebi privoščil. Tudi njega zanima od kod meni SMS. Kako ugotoviti? Če je pa kolega tak debil, da mi s časovnim zamikom sms pošilja, potem mu ni pomoči. Ne vem zakaj bi se potem pretvarjal?

Hmmm, da je tolk variant. Ni pa mi čisto jasna 1. varianta? Je to sploh izvedljivo, legalno?

Lp, Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tako izvedljivo, kakor tudi legalno (ponekod ;) ). na tak način ti pri avtomobilih, ki imajo vgrajeno integrirano avtoinstalacijo (npr. Volvo, razni Blaupunktovi modeli avtoradijev s telefoni...) ni potrebno vsakič pred ali po vožnji prestavljati kartice iz aparata na inštalacijo in obratno. Ko sedeš v avto, enostavno aktiviraš kartico tako, da nekam pokličeš iz avtomobilskega telefona, ko greš iz avta pa isti postopek ponoviš iz prenosnega telefona.

LP

Windsurf

p.s.:

Če je pa kolega tak debil, da mi s časovnim zamikom sms pošilja, potem mu ni pomoči. Ne vem zakaj bi se potem pretvarjal?
svašta ima ljudi, zato ima i munjenih... Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam uporabljam tole, pink ponk je zelo nezanesljiv, si mobil powered SMS obrazec pa je dosedaj vsakič in to v roku max pol minute dostavil vsak poslan SMS, ne glede na operatelja

problemi pri SMS so se pojavili zaradi zlorabe, zato ti pošljejo geslo na tvojo mobilno številko, nekaj zasebnosti je pač treba tvegat :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Pozdravljeni,

zanima me samo a je možno preko interneta poslati sms tako, da prejemnik vidi sms kot da je poslan iz telefona. Je možno ali ne?

je možno!!

programček SMARTsms

ima to funkcijo da se lahko vtipka številka ki naj bi bila prikazana, (katerakoli) <_<

pošilja se lahko logotipe, slikovna sporočila in sms

ga je pa ptrebno najti, na netu -ni zastonj. js ga imam s krekom in mi laufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj pa posiljanje SMSov iz navadnega telefona (ki podpira Java programe) preko GPRS. Mislim, da ti operater zaracuna prenos podatkov (1k/0,1 sit) in ne 20 sit za sms. Menda se dobi nek java program, ki si ga je treba nalozit na telefon. Kdo to uporablja? ...sem zgleda samo jaz tisti, ki me je cas povozo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

a obstaja sploh še kakšen www naslov, kjer je možno zastonjsko pošiljanje SMS-ov ... :? :? :?

pink ponk se je spremenil v planet.si in pošiljanje SMS-ov po novem zaračunava ... <_< :glare: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvo je kr jeba pri teh zadevah...ko obiščeč stran za pošiljanje zastojn SMS napiše nekaj takega:

Zaradi ukinitve brezplacnega posiljanja smsov pri slovenskih mobilnih operaterjih, stran ne obstaja vec. Hvala za razumevanje. SkavtNET

težka bo.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a obstaja sploh še kakšen www naslov, kjer je možno zastonjsko pošiljanje SMS-ov ...  :?  :?  :?

na žalost ne :cry: verjemi, sm obrnu že 1330149875 strani kjer bo to blo možno (študentpress) in zmeri isti rezultat kukr ga je TC napisu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi Si.mobilovi uporabniki lahko še zmeraj pošiljate brezplačne SMSe, preko Klape. Ob registraciji, zahteva tvojo številko, na katero ti pošljejo geslo. Pošilja pa se brez težav in se SMS dostavi v roku 1 minute :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ... sam to velja samo za tiste, ki so Si.mobilci ? ... pa samo na 040 lahko pošiljaš ? ... ali na 041 tud lahko ?

kaj pa Vega ? nimajo nič?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!