Skoči na vsebino

SIEMENS M55


Priporočene objave

OK.......neki mi ni čist jasn.

A je pr tem mobitelu že gdo slišal za PIN 2???????

Jest mam sam enga,tuki pa še neki PIN 2 zahteva,če hočem kakšno številko v spomin shrant.

A je problem v tem,da mam SIM kartico polno cifer.....al je problem kje drgje.???

Ajde GSM friki.......vsako pametno rešitev nagradim s pivom!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK.......neki mi ni čist jasn.

A je pr tem mobitelu že gdo slišal za PIN 2???????

Jest mam sam enga,tuki pa še neki PIN 2 zahteva,če hočem kakšno številko v spomin shrant.

A je problem v tem,da mam SIM kartico polno cifer.....al je problem kje drgje.???

Ajde GSM friki.......vsako pametno rešitev nagradim s pivom!!!!!

Dolocene funkcije so zablokirane. Za te potrebujes pin2. Dobis ga pri operaterju. To ponavadi dodatno zaracunajo. Nima smisla se matrat... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za PIN2 sem prvic slisal in pomislil da kdo morda misli PUK, ampak ocitno to ni to:

What PIN code is?

SIM–card provides an unauthorized use of your number with the help of the 4–digital personal identification code PIN1 (Personal Identification Number). It is impossible to use your number without a SIM–card and knowledge of PIN1. PIN2 allows activation of some additional functions available in the handset's menu.

After three attempts to enter the wrong PIN, the SIM–card will be partially blocked. In order to unblock PIN code, one should enter an 8–digital PUK code in the handset's menu or by entering a special combination of buttons (see handset manual).

Vsekakor bo to stvar tvojega operaterja - ta ti da PIN, PIN2 bo ocitno iz istega vica, ni mi samo jasno, zakaj ti to potrebujes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pin 2 se dobi pri vašem operaterju. Dobite ga na podlagi pisne vloge.

Fora pin 2 so dodatne funkcije na telefonu, ki vam jih z pin 1 ne omogočajo.

Pin 2 telefon zahteva, če si hočete nastaviti da vam telefon prikazuje sprotne stroške vaših pogovorov, oz če hočte določiti da na telefonu ne morete zapraviti več kot 2000 sit, seveda če imate naročnino.

Za tiste ki vas take stvari zanimajo in ste mobitelov uporabnik, pošljite SMS na 1919 in v SMS napišite "poraba" in izpisalo vam bo trenutno porabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izključi funkcijo uporabe Pin kode, kar toplo priporočam, ker je ta funkcija brez veze. Kradejo telefone in ne uporabe kartice, ker je zadeva sledljiva.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse razumem.....sam pol mi nej pa en pove,kako naj v telefonski imenik spravim številke......ker ta hudič od PIN 2 skos not uletava in ne morem nič shrant......al pa kako naj PIN 2 izklopim??????

Matr.....zdej sem že 4 pire doužen!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, s tem ne boš nič rešil, PIN2 bo še vedno zahteval.

KLimbra, preveri, kam hočeš shraniti številke. M55 in siemensi nasploh imajo več imenikov in mislim, da so eni varovani s tem PIN-om 2, nisem pa prepričan. Poglej v navodila, ali pa skušaj preveriti kateri imenik imaš privzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky......sej ravno v navodilih je problem........vse je tko zmešan napisan,da jaz kao"tehnično nepismen" v tem ne vidim nobene logike.

Bom popoldne mal naštudiral,pa počas....korak za korakom.....ko malo dete,k se uči hodt.

Jebat ga.....sterci se slabo znajdemo v moderni tehniki..... :? :? :? :? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga.....sterci se slabo znajdemo v moderni tehniki..... :? :? :? :? :P

Zahtevnejše operacije hekanja zaupam najinemu 16+kusur letniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zna kdo uredit nastavitve iz Simobil na Mobitel???????

Namreč.......mobitel je že nastavljen na simobilove nastavitve SMS,GPRS,WAP.

Glede na to,da je moja kartica Mobitel,mi le te prav nič ne koristijo. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne bi smela biti kaksna tezava ...? A ni SMS center tako ali tako ze na mobitelovi SIM :? Kar se pa GPRS tice - pri mobitelu ga moras posebej zahtevati prek nekega SMSa, ce me spomin ne vara. Enkrat sem to moral poceti za sluzbeni telefon, ceprav potem GPRSja itak prakticno nisem uporabljal ;)

Bom pogledal kaksne nastavitve so kaj v telefonu oz. kaj je vidno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, nastavitve prek sms sprejemajo samo sony ericssoni in nokie.

Klimbra, tkole na daljavo težko pomagam, ker telefona nimam pod nosom, imam pa ta zmedena navodila. na pamet ti lahko povem tole: Za nastavljanje GPRS in WAP imaš dva menija profili WAP (pod brskalnikom) in pa profili DATA (nastavitve). Pod wap moraš nastavit naslednje podatke:

domača stran: planet.mobitel.si

IP naslov: 213.250.050.011

uporbn. ime: mobitel

geslo: internet

profili DATA:

APN: internet (če imaš miniGPRS) internetpro (če imaš maksiGPRS)

up. ime: mobitel

geslo: internet

to so v glavnem podatki, ki jih telefon zahteva. Na pamet ne vem več, kako zgledajo meniji siemensa, zato boš moral malo pobrskati. V glavnem, če zamenjaš simobilove nastavitve z enakovrednimi mobitelovimi, bi moralo delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!