Skoči na vsebino

EGIPT


stigmata

Priporočene objave

Čez nekaj dni letim v egipt in me zanima če je kdo od motosvetovcev že bil tam in mi lahko kaj pametnega svetuje.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazi kaj in kje ješ.....bratranec je po vrnitvi iz omenjenega kraja par dni preživel na školjki.....voda-samo ustekleničena....hrana prekuhana....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barantanje (handlanje) obvezno, vsako ceno najmanj za 50% zbit.

najboljše da pogledaš stvar ki te zanima, vprašaš za ceno, poveš svojo ceno (10% njegove), poslušaš njegovo kričanje o tem koliko otrok more preživljat in če se delaš norca iz njega (ne te bit strah, noben ti ne bo nič naredil čeprav so rdeči v obraz in se derejo pa krilijo in te skoraj iz trgovine vržejo), se zahvališ in počasi odpraviš proti izhodu trgovine ali drugemu izdelku in čakaš da začne zniževat ceno. probal te bo ustavit da mu ne greš iz trgovine, če bo obupal ali te ne bo poskušal zadržati pač plačaš zadnjo ceno ki jo je rekel (če stvar hočeš in se ti ne zdi predraga).

minimalne napitnine praktično obvezne pri taxiju, vožnji z kočijo,.....

nevem zakaj ampak froci (ki vsakih par metrov beračijo "bakšiš" - drobiž) so mahnjeni na kulice tako da se jih da tudi z tem rešit.

vsi ulični prodajalci ti razne ponaredke poskušajo prodati kot originalne kose posod, kipce,... ponaredki so lahko res dobri in nekatere se splača kupit. pazi da nebi res kupila kakega "originala" ali kje vzela kak kos ruševin (ponekod ležijo naokoli) ker je izvoz vsega kulturnega blaga prepovedan in te lahko zaprejo, v vsakem primeru pa bodo problemi na meji.

splača se kupovat usnje ki je ful poceni in dobre kvalitete, sam imam usnjeno jakno ki sem jo nosil več kot 10 let pa še dobro drži.

preberi si dosti o zgodovini in glej discoveri drugače se sploh ne boš zavedala kaj gledaš razen ene tone zanimivega kamenja, ki pa postane resnično zanimivo šele ko veš zgodbo, ki je vzadaj.

privošči si jahanje z konjem po puščavi, vrži se po kaki sipini, zapelji se v asuanu z jadrnico do botaničnega vrta in se prepusti "lutanju" po tržnicah kar je najbolj fascinantna stvar, pa kupi kake dobre začimbe npr. curry v 1000 variantah z katerim se naš industrijski ne more primerjat.

uuuhhh sem ti že fauš :OK: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja taxisti (kod povsod) so najboljši vodiči, pa tudi dragi niso. vsedi se v taksi in mu povej kaj bi rada videla/doživela (tržnica, trgovina, znamenitost,...) pa ti bo povedal. obvezno se v naprej dogovori za ceno da ne bo presenečenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi si dosti o zgodovini in glej discoveri drugače se sploh ne boš zavedala kaj gledaš razen ene tone zanimivega kamenja, ki pa postane resnično zanimivo šele ko veš zgodbo, ki je vzadaj.

Zgodovino imam hvala bogu osvojeno še iz srednje šole, vem kdo se je s kom ženil, kdo je bil v kateri dionastiji, kdo je delal sranja kdo ne ter seveda kdo si je kaj "postavil", kako bi morale stvari izgledat oz. so ble v originalu... :yea2: (Mater kr pokam od pameti :lol1: ).

Ti kr zavidaj, jaz bom pa preverjala do kod sežejo meje all inclusive-a :lol1: :yea2:

HVALA :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barantanje (handlanje) obvezno, vsako ceno najmanj za 50% zbit.

spominke kupuj zadnja dva dni !!

ne začni barantati, če nečesa ne nameravaš kupit ... ko začneš barantati, moraš tudi kupiti ... barantanje brez nakupa se jim zdi žaljivo. Cene pa nižaj brutalno ... 10% osnovne cene ... potem pa si vzemi čas.

Če je cena napisana na etiketi ... potem z barantanjem ne boš kaj dosti dosegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na sedanje stanje v teh "mirnih" krajih bi morda še en nasvet......PANCER JOPIČ!!!! :topic:

BTW.......zelo zanimivo zna biti,da sama v lastni režiji opraviš potepanje po znimivih krajih.Po podatkih,ki so mi jih dali ljudje,ki so tam že pohajkovali,je mnogo lepše in bolj zanimivo na NE STANDARDNIH zgodovinskih mestih.

Katere boš izbrala..........mal na net pogledat,pa spisek narest.Standardni kraji so "BOJDA" že tako skomercializirani,da več o njih izveš v Egiptovskem naronem muzeju v Kairu,da o raznoraznih artefaktih in ostalih pomembnih podrobnostih ne zgubljam besed.V piramidah,Luxorju itd ni ničesar več.........!!!!!

Aja pa še ta nasvet,če sama lutaš in bi rada izvedela kaj več,se pač.....KAO naključno pripojiš kakšni skupini,ki ima vodiča,katerega jezig razumeš.Verjemi......nikogar ne naženejo!!!!

Pa srečno pot!!!!!!!!!! :yea2:

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotoaparata ne pozabi, ampak vojske in policije raje ne slikaj.

Da so taksisti najboljši vodiči je res. Moj taksist po Kairu je bil sicer odvetnik, da pa lahko preživi tri žene in otroke je pa še taksi vozil. Da je bil razgledan mi verjetno ni treba povdarjat.

Piši si dnevnik ali pa potopis, tako se ti bodo vtisi bolje vtisnili v spomin.

Ostalo ti je Pervy lepo opisal.

Prijetno potovanje DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S seboj vzemi ameriške dolarje v manjših bankovcih,menjaj v hotelih in pri vodičih-izogibaj se Hurgade-ker tam nimaš kaj početi in videti,obišči Sinaj in (ali) Asuan.

Ljudje so prijazni,nevarnosti ni nobene (sprejeli so zakon-v avgustu-po katerem ima v sporu med domačinom in tujcem-vedno prav tujec-varuje te tudi turistična policija,ki jo spoznaš po belih uniformah).V Kairu obišči Gizo in bazar (ki je največji v Afriki),pokadi šišo ali dve-in predvsem (vedno in povsod) ne pij vode iz pipe ali nezaprte plastenke in cenkaj se za vsako stvar...

Uživaj in inšallah !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj dni letim v egipt in me zanima če je kdo od motosvetovcev že bil tam in mi lahko kaj pametnega svetuje.Hvala

bil tam parkrat in samo ena beseda:

KOFTA

Pejt v kakšen barček or somthing, kjer majo roštilj uzunej, pa obvezno pejt tja, kamor hodjo lokalci, tuuristički placi ne valjajo nič, pa naroč kofte, to so kao eni čevapi iz jagnjetine z zelišči, pa kislo pikantno zelenjavco pa omakce zraven, njami. Pa na rebrce ne pozabit tud :)

Kam konkretno pa greš?

Lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ostali so povedali že vse, morda le še tole: dolarji, ki jih boš imela s seboj naj bodo čisti, lepi, nezmečkani, bogvar kakšen madež ali črtica od kulija, ful težijo če dolarji niso lepi, tko da te pol skoraj kap sune ko ti dajo njihov denar, ki je... ma ni besed za opis... kot prometna nesreča s smrtnim izidom. In vedno, ko valjaš po rokah njihov denar si potem obvezno umij roke. Lepo darilce oz spominček za prijatelje/ice so kovanci mislim da za 50 piastrov, ki imajo luknjo na sredini, prav fajn sedejo za okoli vratu :rolleyes: :P

Če boš hodila še kaj po Sinajskem polotoku (ne vem, kam vse greš) pojdi na izlet skozi Colored Canyon in si oglej sončni vzhod na gori Sinaj... zlo cool oboje, niti ni veliko za hodit.

Če te slučajno zanima nekaj arabskih izrazov, zdele se spomnim samo še (vse seveda fonetično in v uličnem slengu, ne knjižna arabščina) tehle par:

salam (salam alik) - pozdrav, ko prideš

maa salam - pozdrav, ko greš

šukran - hvala

min fadlak - prosim (ne odgovor na zahvalo!)

maya - voda

halas - če te kakšen vsiljivec GRDO nadleguje (poudarek na -as, nekakšen SPIZDI), ne uporabljaj kar tako za hec

kebir - velik, večji

Ostalo sem že pozabil, sorry... Mej se skrajno lepo. Aja, če imaš rada (pravi) čaj, poskusi (sicer kenijski) El Arosa - listi in filter vrečke v rumeno-rdečih ali rumeno-tirkiznih škatlah. Če padaš na parfume, si mrzla - tam jih imajo tolk... in v TOLK lepih flaškah... odu pare... :D

Srečno pot in lepo se imej!!!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halas - če te kakšen vsiljivec GRDO nadleguje (poudarek na -as, nekakšen SPIZDI), ne uporabljaj kar tako za hec

aja če te kdo gnajvi začni malo gledat okol in bolj na tiho govorit (kot da jih iščeš) "turist police", se ustrašijo in kliznejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi kdo razložil kaka je to minimalna napitnina?

Minimalna napitnina je 1 funt-v bankovcih...kovancev (tudi konvertibilnih) ne sprejemajo,ker jih ne morejo menjati v bankah in menjalnicah-in zapomni si:

dolar (gotovina) je v Arabiji zakon !!

(vse ostalo so samo variante)....

Popravljeno . Popravil kekec III
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HVALA vsem, jutri v tak čas bom že na eroplanu proti toplim krajem, ko se bodo vam tu riti zmrzovale :naughty: hehehehehe

Hvala, če se nič ne javim so me obdržali :D

Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pa bom se jaz povedal svojo izkusnjo o skoraj Egiptu.Bilo je takole, z punco sva si pred enim tednom placala dopust v Hurgadi.Seveda sva se ze cel teden veselila potovanja saj se nikoli nisva sla tako dalec.Ko pa je prisel dan odhoda , let je bil nacrtovan ob 1-nih zjutraj so nama zadnji hip sporocili da je let prestavljen na 20. 00 in morava bit cez 1 uro ze na letaliscu.Na poti na Brnik podrla vse hitrostne rekorde(sva namrec iz MB) , ko nama v blizini Kamnika sporocijo da je celo potovanje odpovedano.Seveda sva sla do Brnika in se tam tudi prepricala da je to res.Na letaliscu sta bila dva zastopnika agencije ,ki sta se pogovarjala kar v treh jezikih.Spanscina očitno pac ni bila namenjena nasim usesom.Po dolgem pregovarjanu sva ugotovila da z potovanjem res ne bo nic zato sva zahtevala potrdilo o povracilu stroskov, katerega sva tudi dobila(napisano sicer na A4 list papirja vendar z podpisom ter stampiljko)Najboljse pride pa sedaj .Ko sva prisla danes na agencijo se nikakor nismo mogli dogovorit za vracilo denarja saj so oni le posrednik, organizator pa nekdo drug pa so krivdo prelagali eden na drugega.

Zdaj pa me zanima kako lahko zadevo resim -PROSIM POMAGAJTE.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera agencija je bila to?

Ker moj prijatelj je bil kao z Iliriko pa je dobil denar oz. ga je takoj naložil v Egipt nazaj (šel dva dni kasneje).

Napisal sem "kao" z Iliriko zato, ker je tisti, ki je zadevo prodajal v osnovo "Maniana Tours" iz Ivančne Gorice. Tisti, ki ful oglašujejo okrog po forumih da so kao najcenejši pa to. Kao en tip "Robert" to prodaja...

To je bil sedaj ponoven nateg (ni bilo prvič, da letala kar ni bilo in da je folk ostal brez denarja)...

Čeprav po moje se moraš ti obrnit na "svojo" agencijo in dobit denar od njih nazaj, ne od Maniane Tours...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ekspert za potovalne polomije (HVALA BOGU!!!!!!) ampak vem da sem jaz potovala prek Ilirike oni so vse to urejali prek Neckerman reisen in je blo rečeno da če se karkoli zgodi da se to ureja pr agenciji kjer sem vplačala.

Ker pa je blo v času dopustov o teh nesrečnih zadevah nekaj informacij tud po TV pa ti napišem kar sem si zapomnila. Eden od primerov je bil podoben, ko se je agencija v kateri je folk vplačal zgovarjala na agencijo ki je to organizirala in obratno... v glavnem pol so poklicali mislim da zvezo za zaščito potrošnikov? :? al nekaj takega in so pol prek tega višjega organa vse dalje reševali. Mislim pa da glede na to da ti je agencija ki ti je vse to organizirala dolžna vse zadeve krit, vrnit, ... kakorkoli je že v dogovoru, ali pa po možnosti v drobnem tisku na kakem papirju ki si ga podpisal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem sel preko Maniana toursa vendar je bila posrednik agencija Grad iz MB..

Tistemu moraš zatežit, kateremu si dal dnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bom se jaz povedal svojo izkusnjo o skoraj Egiptu.Bilo je takole, z punco sva si pred enim tednom placala dopust v Hurgadi.Seveda sva se ze cel teden veselila potovanja saj se nikoli nisva sla tako dalec.Ko pa je prisel dan odhoda , let je bil nacrtovan ob 1-nih zjutraj so nama zadnji hip sporocili da je let prestavljen na 20. 00 in morava bit cez 1 uro ze na letaliscu.Na poti na Brnik podrla vse hitrostne rekorde(sva namrec iz MB) , ko nama v blizini Kamnika sporocijo da je celo potovanje odpovedano.Seveda sva sla do Brnika in se tam tudi prepricala da je to res.Na letaliscu sta bila dva zastopnika agencije ,ki sta se pogovarjala kar v treh jezikih.Spanscina očitno pac ni bila namenjena nasim usesom.Po dolgem pregovarjanu sva ugotovila da z potovanjem res ne bo nic zato sva zahtevala potrdilo o povracilu stroskov, katerega sva tudi dobila(napisano sicer na A4 list papirja vendar z podpisom ter stampiljko)Najboljse pride pa sedaj .Ko sva prisla danes na agencijo se nikakor nismo mogli dogovorit za vracilo denarja saj so oni le posrednik, organizator pa nekdo drug pa so krivdo prelagali eden na drugega.

Zdaj pa me zanima kako lahko zadevo resim -PROSIM POMAGAJTE.

lp.

Nam se je podobno zgodilo, glej link, tretja alinea.

Vendar mi smo že na zečetku vedeli, da bomo teško vohali denar, zato smo se pri posredniku (Ilirika) dogovorili za naslednji datum ( 10.01. 2005), ampak z drugo agencijo (Atlas airtours iz Zagreba). Probaj se zmenit s tvojim posrednikom (Grad), mislim da je to najbolj sigurna varijanta, ker denar boš teško vidu.

Maniana menda še ni propadla, saj spet organizirajo "prevaro" v Egipt - glej link.

To ti je prva varijanta, po mojem najboljša, vendar probi it s kako drugo agencijo, vse formalnosti glede tega mora uredit tvoj posrednik (Grad).

2. varianta : Odvetnik

3. Razstrelitev agencije

Srečno!

--------------------

Never Mind the Bollocks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!