Skoči na vsebino

Postopek policista ter ugotavljanje situacije


Anubis

Priporočene objave

Pripetil se je sledeč dogodek:

Zavoljo bleščečega sonca ter momentalne nezbranosti (ob odsotnosti prometa) sva z Vesno spregledala rdečo luč ter zapeljala skozi križišče. Za volanom je bila ona. Cca 250 metrov naprej je bila policijska kontrola, katero pa sva zagledala. Zavila sva na rob cestišča ter obrnila in se skušala naredit "francoze". nekaj 100m naprej pa naju je na parkirišču "ustavil" (v bistvu naju ni ustavil, ker sva stala) policist ter zahteval od mene, naj stopim iz vozila, mu dam dokumente etc. Trdil je, da sem vozil jaz in da je v svojo trditev 100%. Nadalje je odredil preizkus alkoholiziranosti, katerega sem jasno zavrnil, ker se mi ni zdelo smotrno sodelovat v takšnem konstruktu. Poleg tega je tudi navedel, da na razdalji 200m jasno loči kdo sedi za volanom, navrgel spotoma da je videl, da imam samo jaz kratke lase in očala (katere sva imela btw oba :) )

Poleg položnice za storjen prekršek je prišlo do odvzema vozniškega dovoljenja za 24 ur, brez kakršne koli kontrole oz. preverjanja stanja pri dejanski voznici.

Torej, draga družba, kaj menite o tem, kaj naj bi bilo pametno storiti, da se ta nonsens sanira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, draga družba, kaj menite o tem, kaj naj bi bilo pametno storiti, da se ta nonsens sanira?

Najprej verjetno taktika zavlačevanja (ne dvigneš pošte, se izmikaš, nekajkrat se opravičiš, da ne moreš k sodniku, potem lahko recimo - če se je stvar zgodila mogoče v drugem kraju, kot je kraj tvojega stalnega bivališča - zahtevaš, če te lahko obravnava drug sodnik za prekrše, namreč tisti v kraju, kjer je bil prekršek storjen), potem pa na koncu, če te še vedno gnjavijo in če zavlačevanje ni pomagalo, ko te že policaji na domu iščejo za privedbo k sodniku za prekrške še zahtevaš soočenje s policistom, kjer ga lahko ti, ki si po mojem mnenju eden redkih dobro usposobljenih za to (videl po tem, kako si obravnaval primer zok na forumu svaka ti čast! :) ), čisto psihološko zafrkneš... Zahtevaš fotodokumentacijo, priče, naj policist pojasni, kako daleč te je prepoznal in naštudiraš medicino dela, optiko, da narediš svoj case s strokovnimi podkrepitvami - da policist tako daleč ni mogel videti, kdo je za volanom ... Poleg tega imaš pričo, ki lahko vse potrdi - ali jo ima tudi policist?

Sicer pa, če imaš kakšno vezo ali dovolj dineros, najameš odvetnika :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko probaš z zavlačevanjem kot je predlagal SymRu, vendar bi v tvojem primeru obvezno najel odvetnika...že če ne upoštevamo vožne skozi rdečo luč in obračanja na cesti, ko sta videl policiste je bila glavna napaka odlonitev alkotesta, ki se po 120.členu ZVCP kaznuje z 90.000 SIT (ali zaporom) in trajnim odvzemom vozniške...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa reces da te ni mogu videt k mas tonirane sajbe... :lol1:

aja, ko me je policaj ustavu pa reku da sm mu ze veckrat zbezal, sm reku "sej me niste lovil, ce niste mel luci pa sirene", pa ni vec pol nc reku. verjetno isto velja da te ne ustavi, ce ze stojis.

mojga sosolca je prsu policaj pred Stukom kontrolirat (pa vlit je bil), pa mu ni dal pihat pa nic, niti dokumente mu ni blo treba pokazat, vse kar je reku je "ne grem se pelat, telefon grem na polnilec prklopit", pa je to blo to... :hmm:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima dejanski razlog zakaj si preizkus alkoholiziranosti zavrnu....a nam poveš po pravici če si kaj pil....sicer nima veze z dogodkom ma vseeno....

glede samega prekrška pa soti kolegi že povedali možne varjante...če ti res nisi vozil ti predlagam boj za resnico...kako boš to dokazal pa ne vem.....

sicer pa si res malo sumljiv da si šu pred policaji obračat avto...a si res mislu da te ne dobijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mislim da po zakonu lahko dajo pihat tut sopotniku se bom pozanimal malo bolj,tut jaz večkrat ustavm ali obrnem pa ne vem zakaj, sem se naučil od fotra LP Curi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima dejanski razlog zakaj si preizkus alkoholiziranosti zavrnu....a nam poveš po pravici če si kaj pil....sicer nima veze z dogodkom ma vseeno....

glede samega prekrška pa soti kolegi že povedali možne varjante...če ti res nisi vozil ti predlagam boj za resnico...kako boš to dokazal pa ne vem.....

sicer pa si res malo sumljiv da si šu pred policaji obračat avto...a si res mislu da te ne dobijo....

Preizkus sem zavrni, ker me je obravnaval kot voznika, kar pa nisem bil. Večkrat ko sem mu to skušal dopovedat, bolj je trdil, da temu ni tako in da sem bil jaz za volanom. Pil nisem ampak to sploh ni pomembno - zakaj neki naj bi sodeloval v postopku in s tem posredno priznaval policistov namišljeni potek dogodka.

Zakaj je Vesna vozilo obrnila? Ker bi lahko imel dotični policist v tistem trenutku mogoče idejo ustavit koga drugega ampak se je odločil, da bo šel za nama. Kazen za prevoženo luč je 40.000 SIT, zakaj nebi poizkusila se izognit soočenju. Zaradi obračanja vozila je dodatnega stroška "samo" 10.000SIT...vredno je poizkusit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud sopotnik na prednjem desnem sedezu mora biti trezen.

sicer pa ce dobis kazen, se pritozi, in izsili soocenje na sodiscu (seveda z odvetnikom).

ce je ze blo na tem, da sta se kregala, kdo je vozil, in kdo ne, a sta se pol se pogovarjala kaj o rdeci luci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!