Skoči na vsebino

uspešnost sodnih pritožb


yamaha

Priporočene objave

:rtfm: Pozivam vse ,ki ste se pritožili sodniku za prekrske zoper nekorektno vedenje policista ali pa zoper hitrosti oz. BILO KAJ(polne črte,zebra,)...Zanima me naslednje: glede na to da <POLICISTI NIMAJO VEDNO PRAV!!!!!!!!! ALI SO TE PRITOŽBE NALETELE NA GLUHA USESA ALI PA SO BILE OPROSTILNE, UPOSTEVAJOČ DA :::NADZORNI ORGAN GOVORI RESNICO::TOREJ TO SODICSE UPOSTEVA...

moj primer je prehitevanje policista 3-4 metre pred prekinjeno črto-torej po pravici povedano je bila še polna črta-finta je pa v tem da me je skoraj bocno usekal ko sm bil navstric njega-je cakal na prekinjeno-..zdaj pa ne vem al se naj pritozim al ne ...lp dean :fight2: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črta-finta je pa v tem da me je skoraj bocno usekal ko sm bil navstric njega-je cakal na prekinjeno-..zdaj pa ne vem al se naj pritozim al ne ...lp dean :fight2: :fight2:

A te je vsekal ali ne?

Če ni blo nič, pa imaš ful dosti cajta ... pa se ti da zajebavat ... go ahead ...

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, nekaj podobnega sem tut jaz izpostavil v temi "Urbi vs sodnik za prekrške, Pritožba na kazen".

Zadnje stanje je tako, da sem po maja poslani pritožbi dobil prejšnji mesec odgovor sodnika, da je pridobil izjavo policista (mi jo je priložil - policist se je gladko zlagal!) in mi nalaga kazen + 7.000 sit sodnih stroškov (povprečnina).

Sem pol klical eno pravnico, ki mi je svetovala, da naj se ponovno pritožim. Baje sledi:

1. ali poz. odločba :) (baje bo šele zdaj sodnik temeljito prebral mojo pritožbo) ali pa spet neg., nakar se lahko pritožiš in zahtevaš soočenje s policistom. Sledi:

2. ali poz. odločba :) ali pa spet neg., nakar se pritožiš, pritožba gre na republiški senat za prekrške, ki je tak zabasan, da stvar 100% zastara. :D Ker prednostno rešujejo primere v zvezi z alkotom in prehitro vožnjo. Seveda je ful verjetno, da zadeva zastara že prej. Absolutni zastaralni rok je 2 leti.

Valda sem se (nadvse vljudno) spet pritožil.

Pravnica je še povedala, da ti kazen ostaja enaka (20K sit v mojem primeru), vsakič pa si prisluš še 7K sit sodnih stroškov. :(

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi dobil nobene kazni nikar ne sili v osje gnezdo, ta banda je med sabo povezana.

V mojem primeru me je policaj oglobil ker sem prehiteval po prekinjeni črti na vozni pas sem se pa vrnil ko je bila črta neprekinjena. Vsak dan se vozim po tej cesti zato dobro vem kdaj se konča prekinjena črta ampak takrat me je zaneslo. Nisem mu mogel dokazati da sem šel prehitevat ko je bila črta še prekinjena.

Seveda sem se pritožil, tožbo izgubil, plačal kazen in dal mir.

Policaj ki me je pa ustavil je iz iste vasi in še sošolca sva bila, si misliš kakšna pizda.

Lp, Z1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se splača pritožit, vsaj men se je do sedaj. Pritožuješ se pač dokler gre in upaš, da bo stvar zastarala, če ne gre drugače. Pametno je tudi izkoristiti pritožbeni rok in poslati pritožbo zadnji dan.

Če pa že dobiš dokončno sodbo, zaprosiš še za obročno odplačevanje kazni. Tudi to, dokler ti ne odobrijo, vpliva na zastaranje. Za to zadnje pa ne govorim iz svojih izkušenj, tako mi je enkrat svetovala znanka, ki dela na vložišču.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se vedno splača - niti slučajno !

Ravno včeraj me je klicala znanka in me seznanila z potekom njene zadeve izpred 1 leta. Zaradi prekoračitve hitrosti, ki jo tudi sama priznava, bi morala plačati 2.500 sit. Po nasvetu "kvazi pravnika" je podala ugovor in zadeva je romala k SP.

Ko je prejela odločbo v skrajšanem postopku se je ponovno pritožila in postopek se je nadaljeval. Tudi v rednem postopku je bila seveda spoznana za krivo in se je ponovno pritožila. Zadeva je romala na senat za prekške, kjer pa ni zastarala ampak je senat potrdil odločbo SP.

In rezultat: dobila je odločbo dacarjev za izterjavo v višini 12.000 sit. Včasih je boljše takoj plačat, sploh če gre za nižje zneske.

Pa še nekaj me moti. Redko kateri, ki ima tovrstne izkušnje si prizna, da si je za to čisto sam kriv - seveda so tudi izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj me moti. Redko kateri, ki ima tovrstne izkušnje si prizna, da si je za to čisto sam kriv - seveda so tudi izjeme.

Priznam!

Policaja sta me obtožila vožnje po nasprotnem voznem pasu (moja trditev je bila, da sem samo povozil prekinjeno črto na sredini - bil je blag desni pregledni ovinek; še danes mislim, da je tako tudi bilo).

Raz****lo pa me je dejstvo, da policaj br.1 reče, da je to kazen v višini 10.000 SIT, br.2 pa ko piše zapisnik pribije še 50% in pravi:"Kazen je 15.000SIT!" Jaz pa :? ; br.2 pa odgovori: "br.1 se ja pač zmotil!"

V pritožbi na policijo natančno opišem dogodek (ustavljen sem bil brez modre luči, sirene, lizike; v križišču sta mi ob odprtem oknu "ukazala": zapelji nekam stran!; kraj dogodka je bil v zapisniku napačno naveden: hišna štev. je bila neprava); policija je nato vso "zadevo" posredovala sodniku: ta je normalno verjel policiji, na mojo pripombo o postopku pa je dejal, da ima za te zadeve policija nekakšen urad za pritožbe.

Da skrajšam: plačal polno kazen (ker sodnik nima akcije 50% kazni, če plačaš v 8 dneh + povprečnina :angry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je uspešnos pritožb mi je znana po pripovedovanju folka...z vsakim ki se menim mi zna povedat da se je na dobljeno kazen pritožu in je pritožbo dobil....le od kje državi toliko denarja....po moje je toliko pritožb "pozitivnih" predvsem zaradi časa ki poteče od pritožbe...namreč po 2 letih nekateri prmeri zastarajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z vsakim ki se menim mi zna povedat da se je na dobljeno kazen pritožu in je pritožbo dobil....

...tud men so jo odobril... B) .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se sploh ne pritožujem ker itak vem da sem kriv in da majo vedno dokaze, pa še ko se pritožim ni nič iz tega. no pritožujem se tudi ne ker itak vedno dobim minimalno kazen in je vsaka pritožba samo povečanje stroškov. se pač zmenim za tistih 5-7 obrokov a 10 jurjev pa pač vsak mesec en vikend malo manj spijem :lol1:

pritoževanje čez policaje je scanje proti vetru razen če je policaj totalno budalo in te je res napravično in brez dokazov hotel zajebat. če malo pametno izvede zadevo nimaš šanse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nekateri ampak vsi prometni prekrški v 2h letih zastarajo in je odvisno samo od volje pritožitelja, ali bo zadevo izpeljal do konca, ali ne

polovičarstvo pa se (PRAVILNO) dodatno kaznuje

pri pritoževanju naj vam bo to izhodišče, ne pa up, ali bodo ali ne bodo ugodili pritožbi, ker se ji praviloma NE ugodi

kot izhodiščna stvar pa je vsekakor čim bolj varna vožnja do sebe in pa drugih udeležencev v prometu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se držim naslednjih načel ...

če vem da sem kriv ---> plačam

če se mi zdi, da nisem kriv ---> ocenim ali lahko to tudi dokažem in se pritožim

če sem prepričam, da se mi zgodi krivica ---> grem do konca !!

pritožba za izogibanje upravičeni kazni se mi zdi NEsprejemljiva !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošteno hočko.

Pri meni je podobno, le pri ta prvi alineji mi mora včasih "pomagati" moja Mačka. Gre pa za prekoračitve hitrosti v verziji namesto 50 kot za stavo 64 km/h. Če bi bilo 90, bi se zamislil nad sabo.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Poštovani Sude!

Dana 02.03.2009. godine sam stvarno kraj ceste zamijetio neki okrugli znak sa crvenim obrubom u kome je na bijeloj podlozi stajao broj sedamdeset, ali pokraj tih brojeva nije stajala nikakva oznaka koja označava mjernu jedinicu na što se taj broj odnosi. Kako i sami znate Hrvatski sabor je Ukazom o proglašenju Zakona o mjernim jedinicama od 10. lipnja 1993. godine (NN 58/93) proglasio da su mjerne jedinice određene na temelju međunarodnih ugovora koji obvezuju Republiku Hrvatsku i da su u RH zakonite mjerne jedinice SI sustava. U toj uredbi piše da je mjera za duljinu metar, a mjera za vrijeme je sekunda. Izvedenica za brzinu je jedinica duljine kroz vrijeme. Ne mogu si zamisliti da djelatnici Ministarstva unutarnjih poslova krše jedan od temeljnih Zakona u RH. Dakle, ako kod znaka nije napisana mjerna jedinica za pretpostaviti je da se radi o mjeri koju je RH međunarodno prihvatila i Zakonom ozakonila. Tako sam ja, cijenjeni sude, pretpostavio da se radi o 70 m/s, odnosno nešto više od 250 km/h. Kako sam ja vozio samo 180 km/h što je daleko ispod dozvoljenih 70 m/s (252 km/h) molim da mi se vrati vozačka dozvola koju su mi revnosni prometni policajci bespravno oduzeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani ima prav, kaj pa ve anglež ko pride v naše kraje da je hitrost vožnje v naselju omejena 50milj/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se sploh ne pritožujem ker itak vem da sem kriv in da majo vedno dokaze, pa še ko se pritožim ni nič iz tega. no pritožujem se tudi ne ker itak vedno dobim minimalno kazen in je vsaka pritožba samo povečanje stroškov. se pač zmenim za tistih 5-7 obrokov a 10 jurjev pa pač vsak mesec en vikend malo manj spijem :lol1:

pritoževanje čez policaje je scanje proti vetru razen če je policaj totalno budalo in te je res napravično in brez dokazov hotel zajebat. če malo pametno izvede zadevo nimaš šanse.

:headbang: drek, to še zmer vela ..... :blush:

sej učas rata, če je polcaj bumbar, pa se ne zna obnašat

drgač pa te še s stroški udarjo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani ima prav, kaj pa ve anglež ko pride v naše kraje da je hitrost vožnje v naselju omejena 50milj/h

sj se šališ a ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani ima prav, kaj pa ve anglež ko pride v naše kraje da je hitrost vožnje v naselju omejena 50milj/h

na vsakem mejnem prehodu je tabla, ki označuje hitrosti vožnje glede na rang ceste ter kdaj je potrebno imeti prižgane luči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vsakem mejnem prehodu je tabla, ki označuje hitrosti vožnje glede na rang ceste ter kdaj je potrebno imeti prižgane luči

Demet! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vsakem mejnem prehodu je tabla, ki označuje hitrosti vožnje glede na rang ceste ter kdaj je potrebno imeti prižgane luči

bom naslednjic spegal - nekako sem "pozabil" kje na sentilju bi to naj bilo (AC in stari prehod; pa na starem se mi zdi da je).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot strojnike učijo da na rizbah kota brez mer pomeni [mm], se tudi uči voznike kaj pomenijo določene table. Tako mislam da je celo na polah znak za omejitev npr 70 in ti moraš odgovoriti koliko je dovoljeno tam peljati v km/h. Tako da brez sprenevedanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!