Skoči na vsebino

postavitev foruma


Jason

Priporočene objave

na MS(MotoSvet)-forumu, so meli problem pri anketi, ko jim je štelo 300% al kaj še.. torej, če bi se kaki moderator spoznal na PHP-bi funkcijo lahka sam popravo, pa nebi rabo čakat na kake update, pa popravke foruma, da bi zadeva dalje laufala..

Vidim, da obvladaš PHP, Mysql, Linux in podobne zadeve v nulo, ko tako veselo deliš nasvete, ki jih lahko poda vsak.

In prav zanimivo je, da si mi moral ravno ti podučiti, da ne vem kaj je to PHP. :hmm: Morda je pa to kaj za na kruh namazat. :kva1: :kva1: Prvič slišim... halo, halo, kaj je to PHP, mi lahko kdo razloži, tukaj smo sami idioti, ki ne vemo kaj je to... hala halo Zemlja, tukaj Mars... :xx: :wacko: :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CYC pa DRKA..emmDIRKAČ ...

obema: sej sem napisal da za začetek je čist OK kaki free forum, ko ni treba nič... tak da najprej preberita vse pol pa bodita pametna pa bluzita nekaj...

Samo da razjasnimo ... kljub temu, da ne codeam PHPja mi je kristalno jasna razlika med moderatorji in administratorji. Tebi ocitno ni ravno ...

Jaz kot moderator nimam s PHP kodo foruma tu prav nic, za administratorja sem pa preprican, da ima veliko bolj pametnih reci za poceti kot tiste ankete za popravljat :naughty:

Ampak ja, znanje PHPja ne skodi, to imas ze prav ... imas pa tezave s tem kako to poves. Uradni jezik tu gori je slovenscina, ne stajerscina, vrei? :devil:

Sicer pa -

DRKA..emmDIRKAČ ...

- pazi na take izpade.

Kar se pa Jasona tice - free forumi so za zacetek vec kot "vrei" in preteklo bi veliko vode preden bi morda zacutil po trebo po popravljanju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej nevidim smisla da se neke zajebavamo tu (oz. za vse ki imate rajši SLOVENŠČINO: da se prepiramo), ker vi mislite da mate prav, pa jaz vem da mam prav.. pol pa temu no konca :D ... sej bi bil tiho, samo me je razpizdlo ko jaz povem jasonu moje mnenje pol pa mi nekdo začne da se kao pametnega delam... marš v PM s takimi (pa z PM ne mislim na Private Message!)....

@codeline: od kod pa tebi to da jaz karkoli obvladam.. itd.. to nevem, to ti raje komu reči ko veš kaj zna in kaj ne zna... jaz se nisem nič hvalo al pa kaj, da karkoli poznam, jaz sem samo povedo kak je na stvari, in kako bi se jaz lotil zadeve - če bi se je...

sicer pa si lahka ogledate sicer ASP-forum, mariborinfo... da neote mislili da kr nekaj nakladam... pa vem kak je z samim programiranjem forumov, in ja CYC, res je "navadni"-free forum, ČISTO dovol, in oh in sploh.. sej pravim - jaz sem JASONU - njemu, ki je odpr temo, povedal kako bi se JAZ lotil zadeve... če se zaj vi s tem ne strinjate mi nerabite neke ven metat da se delam pametnega al pa kaj - bi blo lepo to!... če pa bi se vi kak drugače lotli zadeve, pa napišite, : "jaz pa bi naredo to pa to"... ne pa da začneš neke: "ja ja, sej obvladaš.. bla bla, frajer si ja, samo je brezveze kaj to neke nakladaš".. to se pa mi zdi neumno!...

no zaj sem se razpis... emmm-raztipko... upam da ni več nejasnosti, pa da je vse kolko tolko razumljivo (oz. slovnično pravlino)...

če pa ne, pa še z veseljem kakšno stvar objasnim :D

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  :kva1:  :kva1: Prvič slišim... halo, halo, kaj je to PHP, mi lahko kdo razloži, tukaj smo sami idioti, ki ne vemo kaj je to... hala halo Zemlja, tukaj Mars...  :xx:  :wacko:  :lol:  :D

No, če ne veš, PHP je Pohana Hobotnica z Paradajzom (zelo okusno) :notworthy: :notworthy:

oziroma Prepečene Hrenovke z Polento (takrat, ko ni kruha, je OK) :notworthy: :notworthy:

itd....

JAO JAO JAO...KAJ SE DRKATE IN PRCATE NEKAJ MED SABO, ČE PA HOČE JASON VEDET KAK NAREDIT FORUM..... :angry: :angry: :angry: :angry:

Jason, yahoo groups sprobaj, je ql, simpl, malo je res reklam vmes, ampak jebat ga....

če nebo špilalo, še vedno lahko spocaš skup en forum, literature je ko maka, all U need it time...

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je ta: , če praviš da maš NULL ANUNG - to ni vreji... vsaj neko znanje HTML-ja moreš met... pol pa morš ZNAT php .. in če to 2-je znaš... si lahka forum postaviš sam... sprogramiraš, itd... do je 1. del.. druga zadeva pa ti je server... statični IP, registrirano domeno, pa dober upload... pol daš 2003 server gor od microsofta, pa teh zadev pol ni taki problem naštelat....

skratka za forum pa rabiš znanje HTML-ja in PHP-ja ...

CrashOver, z vsem spoštovanjem ... V zgornjem odstavku si povedal precej nesmislov. Če že sam praviš, da si hotel Jasonu pomagati, mu ravno velike pomoči nisi ponudil, saj očitno tudi sam ne poznaš prav dobro stvari o katerih govoriš. Da ne boš rekel, da tvoje tvoje izjave jemljem iz konteksta, si poglejva še drugi del ...

zaj nevem kak je z kakimi free forumi.. za začetek ti je to vreji, če kakega najdeš, pa ga pol preoblikuješ, spreminjaš, ipd...

Očitno si imel do sedaj opravka le s forumi, ki si jih sam napisal. Kot si sam pravilno ugotovil obstajajo free forumi, ki so zelo zmogljivi in množično uporabljani. Prav ti forumi so večinoma že vnaprej pripravljeni za enostavno instalacijo, ki jo je z minimalno truda in branjem navodil, zmožen izpeljati povprečno pismen računalniški uporabnik. Ker to ni tema pogovora, ne mislim razlagati, zakaj je pametneje uporabiti že narejene, preizkušene izdelke.

Kakorkoli...

Jason, izbereš lahko forum narejen v PHP ali ASP tehnologiji (seveda obstajajo tudi drugi, vendar se jih zelo malo uporablja). Kar se tiče zmogljivosti velikih razlik ni, je pa drugačna platforma. Za ASP forum (WebWiz, Snitz ... ) boš potreboval Windows server, verjetno z MSSql ali MySql bazo. Vsi ti forumi so plačljivi in to okvirno 35$ za 1 licenco (doživljensko). Za nekaj več denarja si lahko kupiš tudi 'podporo', kar v praksi pomeni nadgradnjo ali popravilo odkritih napak.

Verjetno ti ta rešitev ni všeč, saj zaradi platforme in forumov samih rešitev ni najcenejša.

Druga (po mojem boljša) varianta je PHP forum (Invision Power Board, PhpBB ... ), ki bo brez problema tekel na Apache strežniku (lahko tudi IIS, če ga imaš), s podporo za PHP in MySql. Vse te rešitve so brezplačne. Seveda pa obstajajo tudi plačljivi PHP forumi, recimo vBulletin.

Brezplačnega gostovanja s podporo za PHP in Mysql skoraj sigurno ne boš dobil, zato niti ni slaba ideja, da bi ti ta forum tekel doma, sploh če ni nujno, da je online 24/7/365. Tu je dobro imeti statični IP, lahko pa je tudi dinamični, le da boš imel s tem malo več dela (kako določen naslov vezati na dinamični IP si preberi tukaj www.dyndns.org - dobiš lahko recimo naslov jasa.dydns.org, ki bo stalno kazal na tvoj računalnik, kjer mora teči strežnik). Najlažji način, da pripraviš vse potrebno za instalacijo foruma je, da naložiš enega od 'trojčkov' - programski paket, ki vsebuje Apache, PHP in Mysql. Eden od brezplačnih je tale: appServ. Toliko na 'kratko', za več pa si preberi navodila, ki so povsod priložena.

Pa veliko sreče.

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ne.. ma barto braw .. me je tak že minlo :D

lahka pa se na 4 oz. 6, al pa še kaj več oči na forumskem pomenimo :D ...

em.. nisn jaz nič neumnosti govoril, jaz sem povedo kak se naj loti zadeve!!.. - kaj je tu težkega za razumet?, lahka pa si delo olajša pa uporabi narejene forume.. d'oh...

eh sej vseeno.. baš me boli :P :D

ayde

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@codeline: od kod pa tebi to da jaz karkoli obvladam.. itd.. to nevem, to ti raje komu reči ko veš kaj zna in kaj ne zna... jaz se nisem nič hvalo al pa kaj, da karkoli poznam, jaz sem samo povedo kak je na stvari, in kako bi se jaz lotil zadeve - če bi se je...

Malce nazaj poglej po svojih objavah v tej temi, kdo predpostavlja kaj, pa ne kvasi bedarij in ne žali ljudi po forumu, da nekaj ne znajo popravit, če ne veš za kaj se gre in zakaj se napake javljajo avtorju foruma, namesto, da sam šariš po njem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Za ASP forum (WebWiz, Snitz ... ) boš potreboval Windows server, verjetno z MSSql ali MySql bazo. Vsi ti forumi so plačljivi in to okvirno 35$ za 1 licenco (doživljensko)...

za uporabo Snitz foruma ni potrebno plačati licence (GNU General Public License)) in deluje tako na WIN kot UNIX/LINUX serverjih, ki podpirajo ASP in eno od baz Microsoft Access 97/2000/2002 ali SQL Server 6.5/7.0/2000 ali MySql 3.22/3.23

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za uporabo Snitz foruma ni potrebno plačati licence (GNU General Public License)) in deluje tako na WIN kot UNIX/LINUX serverjih, ki podpirajo ASP in eno od baz Microsoft Access 97/2000/2002 ali SQL Server 6.5/7.0/2000 ali MySql 3.22/3.23

Motosvet je bil na začetku na Snitzu in na Access bazi in vsem, ki imajo podobne pregrešne misli to zadevo odsvetujem. Ko smo prišli do 40.000 objav se je baza samo še sesipala sama vase... :hmm:

Druga stvar je če uporabite MS SQL server, potem zadeva deluje BP!

Predlagam pa, če mislite imeti MS Server, da uporabite PHPBB + Mysql (slednje smo preizkusili tudi na motosvetu), saj zadeva prav lepo deluje, le nekatere funkcije, ki so na voljo samo v Linuxu ne delujejo.

Vsekakor pa je Linux edina legalna rešitev, če nimate dovolj $$$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk! Vi ste ful "vrei" :D

Forum sem hotel imeti, ker izgleda lepo in je zelo preprost za uporabo.

Amapk glede na majhno število potencialnih uporabnikov, bodo tudi yahoo groups OK - sem šel malo preverit. Problem je le, da so moji uporabniki računalniško slabo podkovani (ugibam). Upam da bodo štekali vse skupaj.

Hvala tudi, ker ste mi navedli veliko linkov in virov za moje nadaljnje izobraževanje o forumih - ko bom imel voljo in čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvet je bil na začetku na Snitzu in na Access bazi in vsem, ki imajo podobne pregrešne misli to zadevo odsvetujem. Ko smo prišli do 40.000 objav se je baza samo še sesipala sama vase... :hmm:

sej maš res...sam 40.000 objav natipkat pa ni malo....za kake manjše skupine in uporabnike mogoče sploh ni slab....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!