Skoči na vsebino

Ženska in cerkev


SiR

Priporočene objave

:OK:

Če bi živali izbirali po kosmatosti, bi bila ovca največji jack  :D

Takoj za Micko Šplenkovo iz Juršincev, ki ima baje tako kosmatinje, da so ovce proti temu navadne golice :D

Pa kako je mehka in topla .... :kva1: pa kolk tarzanov :wacko: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje smo po defaultu pokvarljivo blago 2. kvalitete :angry:

Zakaj pa :angry: ? Tak pač je, 1. kvalitete ni. Če pa 1. kvalitete ni, je 2. najboljša :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj za Micko Šplenkovo iz Juršincev, ki ima baje tako kosmatinje, da so ovce proti temu navadne golice :D

Pa kako je mehka in topla .... :kva1: pa kolk tarzanov :wacko: O:-)

A zdej je že vsaka bolha Tarzan ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gres v stacuno na blagu lepo pise " blago z napako", "hitropokvarljivo balgo" ali "blago II. kvalitete"...NIKOLI ne pise na blagu z napako "blago prve kvalitete"....

ljudje pač smo kakršni smo.....težava je v tem ker hodimo okoli z nalepko "zehr gut" in zavajamo potrosnike namesto, da bi se obnasali nasi kvaliteti primerno.....

..priznavali napake in pomanjkljivosti, se bili pripravljeni ucit in nadrgrajevat svoje znanje in priznali svoje in tuje napake in pomote........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gres v stacuno na blagu lepo pise " blago z napako", "hitropokvarljivo balgo" ali "blago II. kvalitete"...NIKOLI ne pise na blagu z napako "blago prve kvalitete"....

ljudje pač smo kakršni smo.....težava je v tem ker hodimo okoli z nalepko "zehr gut" in zavajamo potrosnike namesto, da bi se obnasali nasi kvaliteti primerno.....

..priznavali napake in pomanjkljivosti, se bili pripravljeni ucit in nadrgrajevat svoje znanje in priznali svoje in tuje napake in pomote........

Mal čudno napisano, ampak vseeno, recimo da sem razumel, kaj hočeš povedati.

Torej :

Ljudje smo kar smo, ker se venomer trudimo, da bi bili nekaj več.

In kaj je v tem slabega in kaj zavajajočega.

Življenje je že samo po sebi polica z mnogo blaga dvomljive kvalitete in naj na to polico še sebe postavljamo z deklaracijo manj vredne robe.

Vsak bo nosil posledice napačne cenitve tako sam.

Sčasoma vse pride na dan.

In razočaranje po začetnem navdušenju, je toliko večje, če se roba izkaže, da ni ta prava.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sodi nikogar, nimaš pravice. Vsak ima svojo pot, vsak ima razloge, zakaj je tak, kakršen je. Sprejmi ga brezpogojno, z ljubeznijo. Le tako mu lahko pomagaš. Vsaka slaba misel, vsako miselno obsojanje je močna in zelo slaba energija, ki se je ne zavedamo. Z njo delamo škodo drugemu in hkrati sebi. Je (blažja, pa zato nič bolj dopustna) oblika črne magije, je nasilje.

Vsako nasilje obrodi novo nasilje in ne reši ničesar. Nikoli ne napravi drugemu tistega, česar nočeš, da drugi naredi tebi. Če boš prizadel drugega, boš s tem prizadel sebe; prej ali slej se ti vse povrne, kajti drugače ne more biti, tak je zakon. Če boš pomagal drugemu, boš hkrati pomagal sebi.

Odpuščaj. Odpusti vsakomur prav vse, ne postavljaj nobenih pogojev za to. Če odpustiš, še ne pomeni, da se strinjaš z napačnim ravnanjem. S tem samo poveš to, da bi se v podobni situaciji prav lahko zgodilo, da bi tudi ti napačno ravnal. Odvrzi bremena. Načrtno odpuščaj prav vse sam sebi in vsem svojim sorodnikom, prijateljem, znancem in sodelavcem.

Ko bi se tega lahko z lahkoto držali :? :hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je odpuščanje.

Slabo dejanje rodi zamero.

Odpuščanje je ne kuhati zamere?

Kaj pa če nobenemu ne zameriš, čeprav se z njim ne strinjaš.

A imaš kaj odpuščati ?

Odpuščaš zaradi sebe ali drugega ?

Ali sadove odpuščanja pobirata oba ?

Je sprava odpuščanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bi "dopolnila" Tejkino razmišljanje:

Vedno najmanj razmišljamo o sebi, ampak resnično o sebi. Tudi če to počnemo, je naše razmišljanje usmerjeno v to kako nas označujejo drugi, kako so nas etikirali, razvrstili v predale, nas zmanipulirali in ob vseh teh informacijah pozabimo na resnično lastno osebnost, na to kar smo ustvarili, za kar resnično živimo. Nekateri tudi ne vidijo radi kakšni v resnici so, temveč gojijo le lastni nadjaz v očeh drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je odpuščanje.

Šibki ne morejo odpuščati. Odpuščanje je privilegij močnih.

Mahatma Gandhi

»Samo enkrat je najpomembnejše – in to je sedanjost.«

»Najpomembnejši človek je tisti, s katerim si,« ga je učil puščavnik,«nihče nikoli ne ve, ali bo še kdaj imel s kom kaj opraviti. Najpomembnejše je, da si dober s človekom, kajti le s tem razlogom je bil poslan v tvoje življenje.«

iz knjige Darovi srca (Bettie B. Youngs)

Moški je prišel k rabinu in rekel:

»Oh, rabin, grešil sem. Obrekoval sem svojega prijatelja. Trosil sem laži o njem in širil lažne govorice. Toda sedaj mi je žal za vse, kar sem storil in kar sem rekel. Kako lahko dosežem Odpuščanje?«

Rabin ga je pozorno pogledal in rekel:

»Vzemi to blazino, ki je napolnjena s perjem, in pojdi na mestni trg. Tam jo razreži in pusti, da perje odleti z vetrom. To bo tvoja kazen za zlobne besede, ki si jih govoril.«

Čeprav so rabinova navodila moža precej presenetila, je naredil, kot mu je ukazal. Potem se je vrnil k rabinu in ga vprašal:

»Naredil sem, kot ste mi naročili. Mi je zdaj oproščeno, ker sem obrekoval svojega prijatelja?«

Rabin pa je odgovoril:

»Ne, ni ti še oproščeno. Opravil si šele pol naloge. Najprej si perje stresel v veter. Zdaj pa pojdi in poberi vsako pero posebej.«

Nauk te zgodbe je, da imajo besede, ki jih govorimo, moč, da odmevajo zelo daleč. Škoda, ki jo povzročijo, pa je lahko nepopravljiva in zaznamuje celo življenje.

odlomek iz Zgodbe o ljubezni in darovanju(Bettie B. Youngs)

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca Vale! :blink: :blink: :blink: :blink:

Pejd v filozofsko čistilnico.... <_< :D :D :D :D

A sem umazana ... eh nima smisla, sej me ne morjo očistit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem umazana ... eh nima smisla, sej me ne morjo očistit :P

vidiš...še dobro da živiš v 21. stoletju...par stoletij prej bi te enostavno zažgali.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš...še dobro da živiš v 21. stoletju...par stoletij prej bi te enostavno zažgali.... ;)

Jah in to verjetno tebi podobni ... kaj pa veš ... mogoče so me pa ... js namreč verjamem v reinkarnacijo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta trditev se mi zdi nekorektna.....

Se ti samo zdi ali veš ... :devil: ... na nekorektne izjave ti pričakuješ korektne, bravo TC ... spet si brcnu ... mimo ... :fight2:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš...še dobro da živiš v 21. stoletju...par stoletij prej bi te enostavno zažgali.... ;)

Ja a boš reku, da je tole korektno ... c-c-c-c-c-c-c-c ... sej ti je oproščeno, ker si še mlad pa neumen ... boš že še velik zrastu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a boš reku, da je tole korektno ... c-c-c-c-c-c-c-c ... sej ti je oproščeno, ker si še mlad pa neumen ... boš že še velik zrastu ...

raje sem mlad pa neumen, kot pa star pa neumen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raje sem mlad pa neumen, kot pa star pa neumen...

A pa si kdaj razmišljal o tem, da bi bilo mogoče fajn biti mlad in pameten? :hmm:

p.s.

Ne razumi narobe, jaz si namreč zase večkrat želim to..... :)

Sam, kaj, ko mlada ne morem več bit. :huh:

Stara pa še nisem. :mellow:

Torej sem lahko samo še pametna. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje smo kar smo, ker se venomer trudimo, da bi bili nekaj več.

In kaj je v tem slabega in kaj zavajajočega.

Življenje je že samo po sebi polica z mnogo blaga dvomljive kvalitete in naj na to polico še sebe postavljamo z deklaracijo manj vredne robe.

Vsak bo nosil posledice napačne cenitve tako sam.

Sčasoma vse pride na dan.

In razočaranje po začetnem navdušenju, je toliko večje, če se roba izkaže, da ni ta prava.

LJudjeso naceloma zadovoljni s tem kar so...oziroma...so preleni da bi se nadgrajevali in razvijali (splošno gledano seveda)...načeloma izberemo pot najmanjšega odpora in to je stagniranje v ze obstoječem stanju.

.....

če je klasifikacija že potrebna, potem naj bo realna....moja malenkost sicer meni da deklariranje ni potrebno......kajti leplenje etiket "I. klasa" na samega sebe, praviloma posameznika ovira pri nadaljni rasti, ki pa naj bi bila ena izmed glavnih "svrh" v življenju človeka.

Etiketiranje samega sebe kot "večvrednega" (v smislu več vrednega kot v resnici si) je tu vprašanje tudi etike in morale posameznika saj z "napačnim " etiketiranjem nepovzročamo škodo samo sebi amapk lahko prizadanemo tudi druge.....to po vsej verjetnosti ne bo fizicno vplivalo na nas ...ampak.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj zensk ni zraven?

pametnejsi odneha. :lol1: (s tem se ni receno,da je zenska toliko pametnejsa od moskega temvec samo, da so cerkveni oblastniki tako zaplankani :devil: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!