Skoči na vsebino

Renault Clio I


motomanijak

Priporočene objave

Treba si drug avto umislit. Za avto gre cca. 400000 Sit. Nagibam se pa h Cliotu I, letniki 92,93,94.

In ker ma kdo sigurno taki avto me zanima kakšen je to avto? Koliko žre, kako se je vozit, problemi, servisi...

Pa kakšno dobro alternativo za ta denar lahko tud predlagate :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam letnik 95, 1.4 RT. Zadovoljen z njim, naredu že 153.000 km, ampak po moje jih ne bi niti 100.000, če ga ne bi redno vzdrževal. V to gre pri renaultih kar precej denarja. Najbolj resne težave, ki sem jih imel, sta ležaja na oseh spredaj. Menjal že oba. Posegov na motorju ni bilo še nobenih resnih, termostat pa še kakšne malenkosti. Dvakrat menjal izpušna lonca. Res je hvaležen avtomobilček. Poraba je pri meni, ki imam zelo lahko nogo, okoli 7 litrov medmestna relacija, prej manj kot več. Mestna vožnja je pa okoli 8. Rjavi še nič, ampak je večino svojega življenja bil garažiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima bratranec letnik 94' 1.2...žre 5.0....zelo zadovoljen razen avspuhov ki jih pri tej znamki menjaš redno....ima neke probleme ki jih lahko v drugi tem zaslediš vendar niso tipični....tudi mi smo nekoč imeli letnik 95'(sedaj pa letnik 2001)...brez problemov razen omenjenih tipičnih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mela do pred kratkim 1.4RT, 1995, menjala dvakrat izpušni lonec, jermen, žejen je pa bil pri hitri vožnji (avtocesta do 170km/h) 8l, mestna vožnja 8l, normalna vožnja (avtocesta do 140km/h) 6-7 litrov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se odločim za ta avto, lahko očitno računam na to da bom bil reden gost pri serviserjih. :?

Če ne drugega izpušne lonce menjat :lol1:

Kolk pa kaj denarja stanejo ti servisi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se odločim za ta avto, lahko očitno računam na to da bom bil reden gost pri serviserjih. :?

Če ne drugega izpušne lonce menjat :lol1:

Kolk pa kaj denarja stanejo ti servisi?

Ma moj je mel 135.000 km ... se ti ne zdi, da je to pri takih km normalno ... servisi pa stanejo odvisno od tega kam avto pelješ in kakšne dele daš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga že odkar ga imamo pri bajti, servisiram pri uradnem serviserju. Pač je taka navada pri hiši. 25.000 do 50.000 sit na 10.000 km. Je zmeraj kakšna malenkost za zamenat, magari brisalci, tekočina za šajbe pa obvezno. Če te zanimajo podrobnosti, imam še večino računov shranjenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima 92 1.4 RN, se pravi najbolj oskubljeno različico, mislim da še nima vbrizga

s porabo ni zadovoljen pa tudi avto ni ravno cvet kvalitete, je pa vsekakor odvisno od zgodovine vozila

za rahla vozikanja ti priporočam 1.2 mašino

substitut :hmm: , kaj sploh še ostane velikim, ga ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I :OK: :OK: mam Clio 1,4 RT l.93 5v...imel sem probleme z izpušnimi lonci :BUA: ...menjal sem jih 2x(srednji in zadnji lonec)zaradi visokih cen originalnih delov sem se pač odloču da lonce zamenjam z neoriginali,vendal vsake pol leta mi je lonce prekurlo :BUA: ...nato sem se pa odloču,da dam gor originalne lonce,sedaj je mir...clioti imajo velik manjših vendar dragih napak....regulator obratov stalno serje(problem večinoma cliotov..draga zamenjava motorčka),sprednji fedri se radi zlomijo(na servisu so mi rekli da je to nakako serijska napaka....menjal oba sprednja fedra,eden 22Ksit+ddv),menjal motorček za vodo(brisalci) 15Ksit+ddv,menjal stikalo (luči,smerniki,trobla) 15Ksit+ddv to je pa tudi večina napak,ki sem jih imel....servise sem delal sproti...ni hudič da na servisu najdejo kakšno večjo okvaro in vsak servis ni pod 30Ksit+ddv,seveda obvezno :devil: vitreks :devil: 1ksit+ddv..jest sem zadovoljen z avtom....poraba med 6-7l normalne vožnje,avto primeren za mladce.Tko nekako!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh lunč je treba it kej iskat na odpad a... Jst mam clip 1.2 Rn 94... Res da sta šla oba ležaja odspret drugači pa ni problemow. Termostat, jermene in to itak morš menjat.... Drugače pa meni pije 10l k ga hard stiskam in dovlam... Čene je moji mami pil prej 5 - 6 ... :doze: Drugače pa ni resnejših problemov... Kar fajn avtič je. Kar je menjav olja, jermenov pa lahko kar doma zamenjaš in se izogneš plačilu 20k sit za delo. :D Aja pa kose sm zmirej stavu konkurečne gor... :devil:

Popravljeno . Popravil U^F^O
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma moj je mel 135.000 km ... se ti ne zdi, da je to pri takih km normalno ... servisi pa stanejo odvisno od tega kam avto pelješ in kakšne dele daš ...

Niti ni tak normalno. Daewoo Matiz od kolega ma 140.000km pa je mogo menjat samo sprednjo roko, ki ga je prišla 13.000sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno lastniki bolj jamrajo kot ne :hmm: :cry:

Še eno vprašanje mam? Kako je s temi Clioti, izpušnimi plini in novim zakonom. Imajo že katalizatorje? In če nimajo?

Se da komu razložit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm nrdu tehnični pred novim zakonom. Sm pa pelju do frenda k je mehanik cliota 1.2 94 letnik na tester. In vse v mejah normale! Ima pa 100.000 km. Zadnjih 20000 jih je nrdu pod puhnim plinom... Plini so skor kot pti novem avtu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!