Skoči na vsebino

Novosti na tehničnem o meritvah plinov


majaCRX

Priporočene objave

Včeraj sem slišal na radiju. Če imaš vgrajen neoriginalen katalizator, te bodo na tehničnem zavrnili, tudi če bo ispuh OK. Vgrajen je lahko samo homologiran katalizator. Tako baje predpisuje uredba o vgradnji homologiranih nadomestnih delov. Kot kaže ne bo nič z katalizatorji za 30 jurjev.

Pa naj še kdo reče, da je ekologija razlog za sprejetje tega predpisa. :angry:

Naj še serviserji zlobirajo, da bo servisna knjižica predpogoj za tehnično brezhibnost vozila... :blink:

BANDA! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je koga zanimala ekologija, ko smo 1.000.000 starih trikotnikov na odpad zmetali, ker karnaenkrat niso bili več dobri. :angry:

200 šleparjev odpadne plastike :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede originalnih in homologiranih delovzakon le predpisuje, da morajo biti v vozilu in na njem vgrajene samo naprave, rezervni deli in oprema ali

posamezni sklopi, ki so homologirani, če se za takšne naprave, nadomestne dele in opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija. Za vse sestavne dele, sisteme in opremo vozil, za katere je po ustrezni odredbi predpisana homologacija, mora proizvajalec, uvoznik ali prodajalec vozil posredovati tržišču in servisni mreži samo originalne nadomestne dele oziroma homologirane nadomestne dele, opremljene s homologacijsko oznako in oznako proizvajalca. To velja tudi za nadomestne dele, ki so neposredno vključeni v posamezne homologirane sklope oziroma sisteme vozila, kot so zavorne obloge, izpušni lonci, svetlobna električna oprema itd.

Torej imaš lahko v vozilo vgrajen neoriginalen nadomestni del, ki pa ima ustrezno homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberite si pravilnike.

V njih lepo piše, avti registrirani do datuma XX.XX.XXXX morajo prestati blage pogoje WWW

avti, prvič registrirani med XX.XX.XXXX in YY.YY.YYYY morajo dosegati malo strožje pogoje QQQ

avti, registrirani po YY.YY.YYYY dosegajo stroga merila ZZZ.

Tako, da je za starostne razrede poskrbljeno.

ce se ne motim, velja da za tiste pred '86 brez kat. da lahk majo do 4.5 vol. % ogljikovih oksidov, nad '86 brez kat. 3,5%, tisti s katalizatorjem 0,5%, in tisti z uravnavanim katalizatorjem do 03 % COx. oldtimerji pa naj bi bili oprosceni (to velja za bencinarje).

dizl pa itak noben ne bo prezivel ce ga bojo do rdecga teral. :angry: se se bomo tepl!! :angry:

dobr da nam cvajtaktarjev ne merijo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da sem pred dobrim mesecem katrco razbil, pa mi ne bo treba na tehničnega. :lol1:

Avto je vozen BP, ampak je malo razbit, popravilo stane pa več kot avto :BUA:

Tko da se bom vozil se 2 tedna (do konca tehničnega :naughty: ) pol pa... ? Na odpad? Kupi kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je koga zanimala ekologija, ko smo 1.000.000 starih trikotnikov na odpad zmetali, ker karnaenkrat niso bili več dobri. :angry:

200 šleparjev odpadne plastike :?

Samo 999.999

Sem zadnjič na prekmurski avtocesti (brez odstavnih pasov) naletel na enega, ki je imel avto ustavljen (pokvarjen) na voznem pasu in samo 10 m za avtom postavljen še stari trikotnik, vse skupaj pa v ovinku, da si ga opazil, ko si bil komaj 100 m od njega :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v starem avtu, ampak v slabem vzdrževanju ... tudi malenkosti kot so slabe svečke, zapacan filter ... so lahko vzrok za neustreznost na tehničnem pregledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kdor se misli znebiti startih avtov naj pohiti, saj bo potrebno po sprejetju novega ZVCPja ob odjavi vozila iz prometa predložiti potrdilo, da je bilo vozilo strokovo (ekološko) uničeno...če se ne motim ima trenutno koncesijo le eno podjetje, ki kar lepo zaračuna za to storitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, smo le razčistili to s katalizatorji. Tenks Marauder, zakladnica zakonskih listkov in podlistkov. :) Imam pa novo vprašanje: A ve kdo približno razliko v ceni med homoligiranim katalizatorjem XY in oroginalnim nadomestnim katalizatorjem YX znamke avtomobilov? A tisti za 30 tisočakov niso homologirani? A ja, pa še eno bolj za mehanike. Baje, da če gre katalizator, gre tudi lambda sonda. Ta pa stane še enkrat tolk. Se da tudi te dobiti izven katere od servisnih mrež avtomobilskih znamk?

Malo preračunavam, imamo pri bajti dva avta, ki najverjetneje ne gresta skozi tehničnega. Kaj mi je storiti? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo preračunavam, imamo pri bajti dva avta, ki najverjetneje ne gresta skozi tehničnega. Kaj mi je storiti? :hmm:

Kupite dizle. Ti nimajo katalizatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homoligiranim katalizatorjem XY in oroginalnim nadomestnim katalizatorjem YX znamke avtomobilov? A tisti za 30 tisočakov niso homologirani

:doze: Sicer ne vem uradnega odgovora imam pa čas da mal bluzim.

Ne vem zakaj bi nekdo-trgovina prodajala nehomologirane katalizatorje, če kupec nima z njimi kaj počet, edin če ne bo registriral vozila in se sam po gmajni vozu---sam zakaj bi pa pol sploh katalizator gor dajal???

Na tv je bilo rečeno, da stane katalizator za clio-ta 130 000 neoriginalen pa 30. 000

Če ti je problem pol kupi/sposodi si enega in ga imej samo za tehnični pregled pol ga pa spravi za drugič.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kdor se misli znebiti startih avtov naj pohiti, saj bo potrebno po sprejetju novega ZVCPja ob odjavi vozila iz prometa predložiti potrdilo, da je bilo vozilo strokovo (ekološko) uničeno...če se ne motim ima trenutno koncesijo le eno podjetje, ki kar lepo zaračuna za to storitev...

Še ena veleumna! :lol1:

Revežem je treba vse pobrat! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastniki dizelc pozor!!!Renoult traffic-l.90 220kkm prestal test brez razsutja. Od dopuščenih 2,5 & je kadil samo 0,8 (super light) Še 200kkm pol pa bo(z malo pameti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kaj pa če se vozilo strokovno samoužge??

razen če ne izpuhti v zrak še vedno ostane nekaj železja in drugih ostankov, ki ji pač ne moreš pustiti za prvim grmom v sosednji vasi (na lastnem dvorišču itak nihče ne pušča odpadkov)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo slišal sem od mehanika da je za dizle ki grejo na teh.pregled,ZELO priporpčljivo da naredijo servis(mejava olja-filtra, zračnega filtra ),da izboljša ispuh za 30% LP Curi :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo slišal sem od mehanika da je za dizle ki grejo na teh.pregled,ZELO priporpčljivo da naredijo servis(mejava olja-filtra, zračnega filtra ),da izboljša ispuh za 30% LP Curi :yea2:

ma kr neki ga serjejo....mi ne diši nč ta nova zadeva....me prav zanima kako bo to na nas vplivalo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo slišal sem od mehanika da je za dizle ki grejo na teh.pregled,ZELO priporpčljivo da naredijo servis(mejava olja-filtra, zračnega filtra ),da izboljša ispuh za 30% LP Curi :yea2:

v bistvu so redni servisi priporočljivi za vsa vozila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kr neki ga serjejo....mi ne diši nč ta nova zadeva....me prav zanima kako bo to na nas vplivalo.....

...če avto že sedaj redno servisiraš ne bo bistvenih sprememb

...za tiste, ki peljejo avto na servis samo ko se kaj pokvari bo pa malce drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj stric ma tehničenga 20.12 pa je šel že pred 1.12 in tako naredu drgač pa nebi naredu. Golf 2 1,6D 1991, redno servisiran,130.000km nikol na kurilcu.... Uglavnem ko sem to slišu sem se zamislu če bo kakšen golfič sploh naredu :cry: :cry:

Mi mamo pa MB 200D doma 1991, 250.00km tut redno servisiran,nikol kurilca vidu in ut pokadit ga še nisem vidu ko ga naturiraš. Mislte da je lahko z njim kej problemov??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se zopet vrnemo k rdeči niti.

Avtomobili z bencinskimi motorji, prvič registrirani pred 1. avgustom 1976 in avtomobili z dieselskimi motorji, prvič registrirani pred 1. januarjem 1980 so oproščeni merjenja kakovosti izpuha na tehničnih pregledih.

Ravno tako ne bodo merili izpušnih plinov pri motornih kolesih, kolesih z motorjem, traktorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede originalnih in homologiranih delovzakon le predpisuje, da morajo biti v vozilu in na njem vgrajene samo naprave, rezervni deli in oprema ali

posamezni sklopi, ki so homologirani, če se za takšne naprave, nadomestne dele in opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija. Za vse sestavne dele, sisteme in opremo vozil, za katere je po ustrezni odredbi predpisana homologacija, mora proizvajalec, uvoznik ali prodajalec vozil posredovati tržišču in servisni mreži samo originalne nadomestne dele oziroma homologirane nadomestne dele, opremljene s homologacijsko oznako in oznako proizvajalca. To velja tudi za nadomestne dele, ki so neposredno vključeni v posamezne homologirane sklope oziroma sisteme vozila, kot so zavorne obloge, izpušni lonci, svetlobna električna oprema itd.

Torej imaš lahko v vozilo vgrajen neoriginalen nadomestni del, ki pa ima ustrezno homologacijo.

Kaj mora pisat na katalizatorju, da se smatra, da je homologiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma mora biti priložen dokument iz katerega je razvidno, da je bil preizkus opravljen pri Uradu Republike Slovenije za standardizacijo in meroslovje in da katalizator ustreza določilom Odredbe o homologiranju nadomestnih katalizatorjev za motorna vozila...povečini pa ustreza potrdilo o ustreznosti EU normam (npr. TüV)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mora pisat na katalizatorju, da se smatra, da je homologiran?

Bog ve :?

Vzemi flomaster na tehničnega, pa dopiši, če bo stric kontrolor opazil, da kaj manjka! :naughty:

Pol leta bo imel itak vsak svoja pravila (tako kot pri nalepkah)! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!