Skoči na vsebino

Kanibalizem


lina

Priporočene objave

what is next????

načeloma najbrz res nic novega....

...človeška psiha deluje na enak način ze tisočletja tako da sem prperičana da takšne deviacije o kakršnih je govora niso popolnoma nic novega.....nekoč in nekje pa celo niso bile smatrane za deviacije.

...glede na to da pobijanje in žretje osebkov lastne vrste obstaja tudi pri različnih vrstah zivali načeloma taksno obnašanje pri človeku lahko uvrstimo v enako kategorijo kot je recimo posilstvo ali odpor do vzgoje tujih otrok .....zapuščina, ki nam, krasnim, naprednim in razumskim, še vedno ostaja iz časa ko smo hodili po vseh štirih in se je ne moremo znebiti.

osebno me malo bolj zanima vprasanje morale in ali je to res le zgolj stoletno spiranje možganov in vcepljanje idej v tuje glave? Ali človek sam po sebi nima zadrzkov pred ubijanjem in trpincenjem lastne vrste? ali človek sam po sebi, brez pranja glave ni sposoben dojamanja pojmov kot so DOLŽNOST, ČAST, ZVESTOBA in podobne zadeve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa to pomeni pranje glave? mogoče vzgoja in šolanje?

tudi opice (in ostale živali, nam gensko bolj oddaljene) so v svojih skupnostih podvržene določenemu učenju, kaj to pomeni da se jim pere mozak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

besedno zvezo "pranje glave" je uporabil pervy.....če ni jasno kaj je s tem misljeno potem se lahko uprasa.....na tak....umirjen in uglajen način recimo.

in ja.....s "pranjem glave" je bilo misljeno vzgajanje v duhu "to je dobro in to ni dobro".....kar lahko posamezniku utiša prvotne nagone, potrebe in načine obnašanja...celo razmišljanja.....

recimo....moški so po definiciji poligamisti... z vzgojo in socializacijo prevzamejo podobo monogamnega posameznika saj je poligamija načeloma nezazeljena v druzbi....torej.....ali tudi ostala moralna nacela sprejemamo zgolj iz strahu pred družbeno osamitvijo ali ima clovek globoko v sebi cut za etiko in moralo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek ima globoko v sebi čut za preživetje

vse ostalo je naučeno, samostojno, ali institucionalno

v vsaki skupini se razvijejo odnosi glede na posameznikove sposobnosti in s časom se, ko se prvinske vezi porazgubijo, zadeva malo izrodi

vedno pa obstaja določen del populacije, ki se z družbenimi načeli ne strinja, kar vidim kot ali zaostalost ali evolucijo

primeri tipa kanibalizem spadajo v kategorijo nestrinjajočih

prepričan sem, da živali z izločanjem lastni skupnosti škodljivih članov uničijo podoben delež, kot človek z izločanjem svojih

kaj ima poligamija veze s kanibalizmom, ne vem, vem, da je pri marsikaterih živalih to aktualno brez obiskovanja šol - lev-levinje, je pa tudi obratno npr pri določenih vrstah kač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je enostavna.

Sodobna država temelji na sodobnem sistemu upravljanja in prikritega nadziranja, ki je dost drag. Cel sistem države-kot-take temelji na skupnem budžetu, ki se ga polni z davki. STvar je seveda jasna - davkoplačevalcev, ki plačujejo davke, se ne sme žreti (no, tudi tistih, ki davkov ne plačajo, ni dovoljeno požreti, ker še bodo plačali...).

V bolj prvinskih družbah, kjer golota še ni bila sramota in kjer še ni bilo politike, ampak zgolj bivanje-kot-tako, pa je pač morebiti, v času lakote, bilo dovoljeno tu in tam pač koga tudi pojesti. Simpl kot pasulj.

Jedilnik je pa verjetno takšen:

- čevapi Mateja

- zrezek Simon

- kotlet Jure

- sladoled Ice

- kurana fila pardon filana kura Petra

...

..

.

Skratka, dost zanimiva zadeva. Sam sem že odvisnik od McDonaldsa, čevapov in podobnih zadev, zato prav ekstra človeškega mesa ne bi šel iskat za prehrano. Ko pa zmanjka teh zadev, bi najprej popasel vse travnike, pogoltnil jagod,e marelce, ribe, sir, mleko in ko bi izvohal še zadnjega prašiča, bi začel razmišljati o kakšnem ... hehe. ... forumašu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi začel razmišljati o kakšnem ... hehe. ... forumašu :)

a lahko ugibam kateri bi prvi padel pod tvoj nož.... :hmm:

tle je stvar samo v kulturi/navadi....če bi nas "učili" da je krača od 146 kilskega symruja odlična bi pač jedli to....tako pa jemo živali...a smo mogoče zato ker kravo zakoljemo in pojemo kaj boljši....niti ne...če tako razmišljaš...

zanimivo zadevo ki nima veze s tem :D imajo eskimi...tam gori je vsak košček hrane pomemben...in se starci in starke samovoljno zavestno odločijo da ko imajo občutek, da bremenijo družino in ničesar več ne prispevajo k preživetju družine odločijo, da sredi noči odidejo neznano kam....in zmrznejo v divjini in tako rešijo družino enih ust več....a je to za nas morala....

sam za njih je to čisto normalno in bi bilo nemoralno da bi starec ves shiran odjemal mlajšim hrano....zanimivo da se oni niso v tako težkih pogojih nagnili k kanibalizmu...ja, to je njihova kultura...

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno me malo bolj zanima vprasanje morale in ali je to res le zgolj stoletno spiranje možganov in vcepljanje idej v tuje glave? Ali človek sam po sebi nima zadrzkov pred ubijanjem in trpincenjem lastne vrste? ali človek sam po sebi, brez pranja glave ni sposoben dojamanja pojmov kot so DOLŽNOST, ČAST, ZVESTOBA in podobne zadeve?

Hmm ja .... Kanibalizem se je zacel pojavljati na Kitajskem v prazgodovini - jedli so mozgane saj so verjeli v to da se bojo tako dobili spretnost in znanje umrlega cloveka. Taka ljudstva se danes obstajajo ki v to verjamejo.

Ti te pojme na svoj nacin dojemas ljudstva v afriki drugace tako da ti ne bo ratal vcepit svoje misli v tuja misljenja. Pac smo si razlicni.

Zakaj pa samo do lastne vrste?! Zakaj pa se ne do zivali?! So tudi ziva bitja lahko da so se bolj napredni od nas in mogoce jih mi sploh ne zastopimo kot je Platon govoril da obstajata dva svetova - svet sanj in realni svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo: Plemensko obredno jedenje ljudi je izjema ne pravilo. In celo izredno redka izjema (pa še tu gre za obred in ne vsesplošno pečenje zrezkov za kosilo), ki je baje dokazana samo v nekaj primerih---očivdcev pa nikjer ni bilo (dr.antropolog gost v studio city) torej ni to tako, da je bilo to kdaj normalno in smo potem to spremenili (kot sežiganje čarovnic npr.). Tudi pri živalih ni povsod kanibalizem prisoten--ene to počno (največkrat se spravijo na mrhovino--redko,da ubijejo svojo vrsto zaradi hrane---to samo domnevam, ker se ne spomnim niti ene vrste, ki bi to počela---pustimo bogomoljke in žuželke zunaj).

Drugič: Enkrat sem gledala na discoveriju eno oddajo, o človeški ,,zlobi,,. Rusi (so to lahko počeli, ker jih človekove pravice niso glih zanimale) so iz sirotišnic oz. zavrženih dojenčkov naredili raziskavo. Vsi ti otroci, ki jih nihče ni vzgajal in nihče jim ni izkazoval nobene pozornosti, se z njimi ukvarjal (kot lab.miši). V glavnem v sobah je bilo po okoli 10 teh otrok (več starostnih skupin)in notri so dali še majhne ljubke mucice. Kaj se je zgodilo: eni otroci so mucke stiskali k sebi, jih ujčkali in z njimi nežno (kot to otrok pač počne posvoje) ravnali. Nekateri so jim pa prec začeli ušesa grist, pa brke pult in neglede na to kok je maček jokal so s svojim delom nadaljevali. Sklep je bil, da je agresija-oz. ta nagon za ,,ne usmiljenje,, prirojen. Seveda se da z socializacijo marsikaj spremeniti.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa samo do lastne vrste?! Zakaj pa se ne do zivali?! So tudi ziva bitja lahko da so se bolj napredni od nas in mogoce jih mi sploh ne zastopimo kot je Platon govoril da obstajata dva svetova - svet sanj in realni svet

zato ker bi se potem lahko zapletli v neskoncno debato....in ce debatiramo kanibalizem potem se bomo drzali debate ki se nanaša na našovrsto..ko bmo debatirali odnos do živali pa ne bomo not mešali kanibalizma...če se bo dalo seveda.

Tudi pri živalih ni povsod kanibalizem prisoten--ene to počno (največkrat se spravijo na mrhovino--redko,da ubijejo svojo vrsto zaradi hrane---to samo domnevam, ker se ne spomnim niti ene vrste, ki bi to počela---pustimo bogomoljke in žuželke zunaj).

Kanibalizem je v zivalskem svetu zelo pogost. Recimo obnašanje odraslih mačjih samcev, ki zivijo v kardelu.....novodošli alfa male bo ob prihodu pobil mladiče prejšnjega samca in jih pogosto tudi pojedel....ali vsaj malo oglodal...enako se obnašajo levi. Tudi medved ubije maldica - naceloma sicer zato da bi se potem samica parila z njim in tako lahko širila njegove gene....pogosto ubitega mladica pozre ali vsam malce ogloda.

Samica morskega psa pogosto požre novokotenega mladiča če se ta po rojstvu na spoka doovlj hitro na varno razdaljo....še pogosteje se zgodi da večji maldic pozre manjšega z v maminem trebuhu.....

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zaradi hrane, to je neko dokazovanje, nadvlada, boj za obstanek najmočnejšega, za uveljavitev svojih genov. Npr. lev ne poje mladiča kar tako, ker se mu ne ljubi za zebro laufat al pa da bi šlo za gurmansi užitek--pa sej veš kaj mislim. Sicer pa ima človek pamet (vsaj tako misli) in se ima za več od živali.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ma se ze..sam a je to res je pa druga stvar.

..seveda ne zaradi hrane...sej uni psiho tudi ni nikogar pojedel zaradi hrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ga je zaradi ŽELJE jesti-okušati-degustirati---zavestno, z namenom, priprave so bile dolge in pri polni zavesti, ni se počutil ogroženega (mladiči niso moji, samica mi zaradi njih ni na voljo). OK primerjave z živalskim svetom se mi ne zdijo na mestu, ker ta človek je živel v ,,civilizirani,, družbi, kjer je človek svoje prvinske nagone spravil v okvire razuma, kjer je etika in morala vsaj ,,na papirju,, pozitivna lastnost, podvržen je bil taki socializaciji.

PS še danes ne obžaluje, se ne kesa, da je storil nekaj slabega.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ga je zaradi ŽELJE jesti-okušati-degustirati---zavestno, z namenom, priprave so bile dolge in pri polni zavesti, ni se počutil ogroženega (mladiči niso moji, samica mi zaradi njih ni na voljo). OK primerjave z živalskim svetom se mi ne zdijo na mestu, ker ta človek je živel v ,,civilizirani,, družbi, kjer je človek svoje prvinske nagone spravil v okvire razuma, kjer je etika in morala vsaj ,,na papirju,, pozitivna lastnost, podvržen je bil taki socializaciji.

PS še danes ne obžaluje, se ne kesa, da je storil nekaj slabega.

jah, svet je v nekaterih pogledih enostavno preveč liberalen ... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no in to je bilo moje vprasanje...ali je morala samo pranje glave in zacasno prilagajanje druzbi....ali je clovek renicno skozi tisocletja pustil za seboj ve svoje zivalske nagone.

..osebno se recimo ne morem strinjat da se uni stric degustator ni pocutil ogrozenega....mogoce je sicer imel sluzbo, dom, plačo,avto ....ampak ljudje ki se pocutijo varne in so samozavestni takih stvari preprosto ne pocnejo.....ker nimajo potrebe......kaj je stric iskal in pricakoval odsvojih kulinaricnih eskapad pa bo nam najbrz ostalo skrito.

tudi pes ki se pocuti varnega ne bo iz ljubega mira ugriznil mimoidocega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morala je širok pojem. Nekak se mi zdi (vsaj meni) da je tista središčna točka morale zavedati se da imajo živa bitja čustva,da občutijo strah,veselje, grozo... Torej v svojem bivanju probaš iti čez življenje tako, da si prizadevaš ,,prizadeti,, čim manj živih bitji. Da ko nekoga prizadeneš se tega zavedaš in ti je žal (pa ne da javno jokaš),da občutiš bolečino drugega globoko v sebi in zaradi tega ne ponavljaš napak v nedogled. Širša morala je pa neka vzgoja, da družba funkcinira in da se jo lahko nadzira,kaznuje kršitelje in ohranja JRM. Tudi družba ima čedalje manj moralnih zadržkov-omejitev, ker so bile omejitve razširjene vsepovprek-na sistem ,,zihr je zihr,,. Recimo poglej samo zgodovino kopalk. Takoj, ko so začeli ljudje množično razmišljati >(dostop do informacij imajo vsi--množični mediji) so ugotovili, da žensko telo ni glih ,,hudičevo delo,, in nekaj česar bi se ženska morala sramovati, da imajo tudi ženske pravico in tudi željo do udobja v vodi in na plaži, da so tiste dolge krinoline močno v napoto. Nekak naj bi bila družba toliko zrela, da se zna vsak kontrolirat in da če je bejba v bikiniju še ne pomeni,da jo lohk mirno naskočiš. Takole nekako: ,,moja svoboda, da stegnem roko se konča tam kjer se začne tvoj nos.,,

Mah sej ne vem če je to sploh to kar hočem povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Imamo priložnost videti podjetniški kanibalizem, ki se dogaja v Sloveniji."

Poslanec JANEZ DROBNIČ, na tiskovni konferenci, o Jati in Perutnini Ptuj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeča svetloba zmanjša agresijo in kanibalizem pri prosti reji nesnic. ...

Muricide spadajo med mesojede polže, ki se ne branijo jesti polžev svoje vrste (kanibalizem). Najraje se prehranjujejo s školjkami in polži, ki jim z posebno ustno napravo (radulo) izvrtajo luknjo v hišico in posrkajo mehke dele. V skrajnih primerih postanejo muricidni polži tudi mrhovinarji.

BSE ... Pomislite malo. To so isti ljudje, ki so zavoljo zaslužka ubogim na smrt obsojenim kravam za hrano dajali ostanke njihove lastne vrste in tako povsem zrušili naravni tok njihovih prehranjevalnih navad. Navkljub temu, da je krava v vseh strokovnih knjigah opisana kot rastlinojeda žival, ji dajejo za hrano ostanke trupel njihove vrste. V določenem oziru gre pravzaprav za svojevrstni prisilni kanibalizem, ki je v svojem času zagotovo dobil blagoslov veterinarske zbornice. Se tega sploh zavedamo? Vprašanje na mestu je, ali ljudem, ki s svojim znanjem podpirajo takšne grozovitosti, v resnici lahko zaupamo? Koliko je še stvari, ki so nam jih zamolčali? Je BSE samo glasnik viharja, ki še pride?

OKUSI ČLOVEKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz pa bi z veseljem poskusil kak svež biftek iz kakšnega poštenega kosa prijetnega človeškega telesca... Res me zanima kakšen okus ima :)

Moralo pa bi biti lepo ohranjeno telo, brez kakšnih posebnih anomalij, prehrambenih odklonov.... Pač "domače" :)

Refošk bi šel kar dobro zraven se mi zdi... :)

Recimo poslušaš Wagnerja, zraven pa malce malicaš biftek na prepečencu ter srkaš refošk...huh...

Hehehe...

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bi z veseljem poskusil kak svež biftek iz kakšnega poštenega kosa prijetnega človeškega telesca... Res me zanima kakšen okus ima :)

sej lahko poskusiš...dej oglas v časopis delo da iščeš kandidata...po najhujši možni kazni boš dobil 5 let zapora...če sploh dobiš toliko....kaj vse smo ljudje sposobni naredit za gurmanske užitke ni vredno omembe.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chianti.

Vsaj dr. Lecter prisega na to kombinacijo.

Za poobedek pa morda košček diabetika?

...takega s ptičjo gripo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!