Skoči na vsebino

Zakaj smo Slovenci tako spolitizirani?


Damian

Priporočene objave

Zdi se mi, da te teme še ni bilo. Vsaj upam, saj nisem našel naslova, po katerem bi jo iskal.

Moja osnovna dilema je v tem:

Vsi se lepo razumemo. Znamo skupaj sneti marsikatero pametno.Znamo dabatirati o mačkah (ženskah (op.p.)). In vsi se strinjamo, da so take z dvemi nogami, glavico, oprsjem in srčkom, ki bije samo za nas, idealne. (se opravičujem tem našim mačkam na opisu)

Ko pa začnemo o politiki, ta iz nas naredi nerazpoznavne objekte, skoraj nevredne obstoja!?!?

Vsaj tako mislijo nekateri.

.....

-Razumem, da ima vsakdo od nas različen pogled na politiko in trenutna dogajanja...

-razumem, da smo si po prepričanju vsi, več ali manj, različni...

-razumem tudi to, da smo nekateri beli, nekateri so črni, nekateri so pa vmes...

-razumem celo to, da imajo nekateri Boga v sebi, nekateri imajo Boga v zraku, nekateri pa imajo Boga v zemlji..

Ne razumem pa naše primitivnosti, ko se lotimo (tudi meni se je že zgodilo...) po političnem prepričanju različnega...

Takrat vsa naša civiliziranost izgine..

Takrat smo vsi pametni bolj, kot naši nasprotniki...

Pa ne bom več našteval.....

Osnovno vprašanje:

Kaj je takega v politiki, da naredi iz , sicer normalnih ljudi, živali?????

V odgovorih bi prosil(čeprav bo to marsikomu težko) vsaj malo osnov kulturnega obnašanja (press).... (kljub svojemu (mojemu) togotnemu mnenju.....(press)...

LP vsem isto in tudi nasprotno mislečim,

Damian

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam (tudi pri samem sebi, ker je brskanje po samem sebi pač eden mojih hobijev), da debata pogosto pride do neke čudne točke. Od te točke naprej prvotni predmet debate izgubi svoj pomen. Važno je samo še, kdo "ima prav". Poenostavljeno rečeno, edini smisel je samo še dokazati, da "imam daljšega". In najbolj učinkovito se da to dokazati tako, da nasprotnika (ne več sogovornika) elegantno kastriram.

Seveda pa so take "debate" neskončno jalove, ker se iz njih ničesar ne naučim. Argumenti nasprotnika mi služijo samo kot odskočna deska za moje lastne "verbalne bravure", ne pa več kot informacija, ki je nisem poznal, pa bi bilo morebiti koristno.

Zato skušam krotiti neandertalčka v sebi in se tovrstnim debatam izogniti.

Včasih mi celo uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HALO?!?!

a zdaj je ta tema namenjena le fantom... :devil:

kaj je zdaj to? zenske ne spadamo v politiko al kaj? :devil:

prosim, ce ze odpiras temo, malo premisli...stereotipno sovinisticno misljenje...madonca...komi vstala in si me cist razpizdil...

glede ostalega pa ( ker se mi zelo mudi)...nic slabega ni, ce ima clovek svoje mnenje ( oz. je to zelo pozitivna stvar, ker je ze itaq prevec ljudi, ki ga ne znajo uporabljati),....

...zakaj? mogoce je to se nas zivalski nagon, ki ga ne znamo obvladati, ko se pocutimo na nek nacin ogrozene...pa to se nam ne dogaja le v politicnih debatah ( no, sicer je stvar posameznika kaj je zanj ali zanjo definicija politike...zame je zelo sirok pojem in lahko pomeni tudi kupovanje zobne paste)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, tako lepo na fino in malo okoli riti v žep si se lotil teme, pa kljub temu napravil strateško politično napako. :grrr

Ženske spravil v čase Kraljevine Jugoslavije, ko jim volilna pravica nekako ni pripadala.

Kaj čemo, morda si pa malce mazohista in ti eno tako jutranje peglanje zagrete feministice ugaja? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo bi zavpil, na grmado z njim, ampak sam ne bom tak.

da ne boš mislil, da se muce nikoli niso skregale o tipih, tudi s pestjo so prepričevale nasprotnice in seveda obratno, tudi mačkom se to rado zgodi, pol pa :čreva na plot.

se tega ne spomniš več ? v politiki je pa to malo drugače, tu je pa nekaj drugega v igri, moji in tvoji strankarsi veljaki, kdo je močnejši in tam se prične tudi naša kregarija. prenos iz ...do nas. pač malo pišem :D a ne. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je PEPE na vse skupaj dost dobro odgovoril.

Ljudje delujemo še vedno po principu dobrega občutka pri sebi.

Ta občutek se pa rodi zgolj, če rezoniramo :

"Saj sem vedu da imam prav."

Potem gonimo svoj prav do onemoglosti.

Gornje je posplošeno.

Eni bolj drugi manj, v povprečju pa tako kot sem napisal.

B)

Vse velja za ljudi, kjer so tud ženske not. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu me pri taksnih debatah moti samo, da vecina ne zna logicno ali vsaj dokaj koherentno utemeljiti zakaj sploh vstraja na nekem staliscu. drugace povedano: "je slisal(a) od kolega, ki ima frendico katere mama se druzi s sinom od tetinega prijatelja cigar ata dela za firmo, katere sef ima dobre veze.....". BCBR.

potem ko nekomu protislovje njegove argumentacije omenis mu "pukne zivac". rezultat: se zvad je bolj civilizirana pri zrtju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu me pri taksnih debatah moti samo, da vecina ne zna logicno ali vsaj dokaj koherentno utemeljiti zakaj sploh vstraja na nekem staliscu. drugace povedano: "je slisal(a) od kolega, ki ima frendico katere mama se druzi s sinom od tetinega prijatelja cigar ata dela za firmo, katere sef ima dobre veze.....". BCBR.

potem ko nekomu protislovje njegove argumentacije omenis mu "pukne zivac". rezultat: se zvad je bolj civilizirana pri zrtju.

Ja ICE se boš moral pač navadit na to. :D

Če ne pa TRPI. :D

Čem rečt, vsi ljudje ne funkcionirajo kot ti, ki moraš imet stvari v glavnem pošlihtane v nek logičen red.

Enim je res dovolj, da pobirajo informacije malo tu, malo tam, v red naj jih pa drugi spravljajo. Oni se že ne bodo s tem zajebavali. :D

Recimo da je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi odgovor na zastavljeno vprašanje pozna samo Lado Leskovar,ki pravi :

Zakaj miličnika sredi ceste....

ne zapiše policaj......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi odgovor na zastavljeno vprašanje pozna samo Lado Leskovar,ki pravi :

Zakaj miličnika sredi ceste....

ne zapiše policaj......

A je Leskovar tud uganke postavljal. :o

Ko so bili miličniki ni bilo policajev, sedaj ko so policaji ni miličnikov.

No way.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so bili miličniki ni bilo policajev, sedaj ko so policaji ni miličnikov.

No, tudi ta ZAKAJ je našel svoj ZATO! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenčki, verjetno pa v še večji meri južni sosedje, jemljejo vsako nestrinjanje z lastnim mnenjem osebno. Kao: Če se ne strinjaš z mano, z mojo idejo imaš nekaj proti meni, nisi z mano, si proti meni.

Ostanek živalske mentalitete črednega nagona ("ovce predvodnice") je še vedno v ljudeh, (tudi) kot posledica prejšnjega sistema, očiten.

Folk, zaradi intelektualne in ego mizerije, pobira servirane ideje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan tisto o diskriminaciji žensk bom spregledala--sej nisi tako mislu kot je napisano a ne? :004

Glede politike je pa tako: Večja kot je kriza v državi več ljudi se je pripravljeno kregati zaradi nje same. Sej ko bo pri nas enkrat red, neko socjalno blagostanje( bo procent unih ki se morajo dobesedno boriti, da pridejo čez mesec nižji), ko bo vsak, ki dela lahko preživel in si lohk privoščil vsaj en nov pulover na sezono, takrat bo prav vseno kakšne barve je kdo. Do takrat pa lohk vpijemo krivica to krivica ono, ker dejansko se dogajajo velike krivice, ko eni bogatijo na račun tistih, ki že tako nič nimajo. In tudi kdo ima oblast ne bo pomembno, ker večjih sprememb tako al tako ne bo, socjalno stanje ostaja venomer približno enako. Poglej kako je zunaj npr. Francija. Udeležba na volitvah je nizka sam, ko hoče pa kdo delavca po žepu mahnt takrat se pa složno zaprejo ceste, letališča štrajkajo vsi. In pol je spet mir. Vseeno kdo vlada važno da se deli približno enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prijatelj bi rekel takole:

Včasih so na vasi meli vsi prašiče. Eni so bli debeli, drugi pa suhi ... suhe so vedno zaklali najprej, ker so itaq vedeli, da jih nima smisla redit, saj je boljše redit une, ki so že debeli in bojo še bolj, če jih dobro spitajo, če pa bi hoteli zredit suhe bi morali za to porabiti dosti futra in s tem dosti denarja ... torej zakaj bi se matrali s suhimi, ki ne prinesejo nič in jih zato najboljše zaklat takoj ... debeli pa naj bojo še bolj debeli ... sicer pridejo v živlljenju debeli boljše skozi in jim je lepše, ampak na koncu jih pa itaq vse zakoljejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

politika je borba za oblast

zakaj torej pri politiziranju pričakovati neudrihanje po posamezniku, pričakuje naj se obrambo napadenega posameznika in možnost za protinapad

protiutež politiki je ljudstvo, ampak posamezniki v ljudstvu bodo v obrambi proti interesom politike dosegali nič, prihajati mora do združevanj, pa ne za porušitev politične moči ampak za zaščito in uveljavljanje lastnih interesov

tako pride do največjego možnega sožitja

ja lina res je tako, najpomembnejše je zadovljstvo, ne glede na stopnjo možnosti razvoja posameznika, da pa nekateri imajo več in še pridobivajo, pa nimaš kej...tu ti pomaga samo rojstvo v taki družini, tega pa ne moreš predvidet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če sem dost jasno napisala. Mislim takole---ja tisti, ki so sposobni, imajo podjetja, so dobri in uspešni---naj imajo ogromno denarja in vsak mesec nov avto. Valda so razlike (in normalno da so eni so pač bolj zagriženi,izobraženi)samo tisti najnižje na lestvici navadni delavci (ki sicer bolj fizično garajo) naj imajo vsaj za preživetje da si lahko kupijo avto (ne bmw), stanovanje (ne v nadstandardni soseski in nevemkakšno kvadraturo),pač zategnejo pas in vzamejo kredit---samo naj preživijo mesec kot ljudje, skromno, samo še vseeno dostojno. Pri nas pa tega ni in firme, ki poslujejo na ivici preživetja--direktorji imajo še vedno fajn plače delavci pa sploh nič ne dobijo. Al pa da firma dobro posluje in si dobiček delijo ,,direktorji,, delavci pa še vseeno dobivajo malo nad zajamčenim dohodkom. Torej Vladaj in deli enim več drugim pa vsaj za neko dostojno življenje.

In normalno, da so pri nas ljudje živčni če si vlada kupuje falkone in piše zakone po svojih merilih in kar najbolj boli vedno usekajo po tistih, najrevnejših,ki nimajo denarja, da bi šli v ,,bife,,(no ja sej veste: mal ven) in namesto tega sedijo doma in gledajo dnevnik in poslušajo o ukradenih miljardah, neistirjanih davkih, ki jih določeni ,,mogotci,, ne bojo plačali, nekaznovanju storilcev, in kako bojo vse poravnali davkoplačevalci.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tistih, najrevnejših,ki nimajo denarja, da bi šli v ,,bife,,(no ja sej veste: mal ven) in namesto tega sedijo doma in gledajo dnevnik in poslušajo o ukradenih miljardah, neistirjanih davkih, ki jih določeni ,,mogotci,, ne bojo plačali, nekaznovanju storilcev, in kako bojo vse poravnali davkoplačevalci.

ker mi smo davko plačevalci. skratka - vse kar zajebe država, plačamo z davkom :D

lina - :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SYM : Ne vem a me jebeš al... (če sem kje mim usekala me popravi)

Luknje v proračunu je treba zaflikat pa magari če se obdavči zrak al dvigne ddv.

BTW: elektrika gre gor.-če še kdo ne ve.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če sem dost jasno napisala. Mislim takole---ja tisti, ki so sposobni, imajo podjetja, so dobri in uspešni---naj imajo ogromno denarja in vsak mesec nov avto. Valda so razlike (in normalno da so eni so pač bolj zagriženi,izobraženi)samo tisti najnižje na lestvici navadni delavci (ki sicer bolj fizično garajo) naj imajo vsaj za preživetje da si lahko kupijo avto (ne bmw), stanovanje (ne v nadstandardni soseski in nevemkakšno kvadraturo),pač zategnejo pas in vzamejo kredit---samo naj preživijo mesec kot ljudje, skromno, samo še vseeno dostojno.

Pa Lina moja, sem ti napisala zgodbo o prašičkih ... tko to gre ... debele je treba futrat, suhe fentat ... in to je to ... v tej naši preljubi Slovneniji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej vale dons sem mal preveč dobre volje, da bi se primerjala s prašički :D . Drgač pa sem razumela poanto tvoje zgodbice in res je tako----všeč mi pa ni, ker bi blo lohk drugače in vsekakor boljše (recimo pojedli bi samo prašiče, ki so umrli naravne smrti, drugače bi bilo pa njihovo življenje kot priprava na raj---zdej pa že res bluzim.) :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem pa naše primitivnosti, ko se lotimo (tudi meni se je že zgodilo...) po političnem prepričanju različnega...

Takrat vsa naša civiliziranost izgine..

Takrat smo vsi pametni bolj, kot naši nasprotniki...

Pa ne bom več našteval.....

Osnovno vprašanje:

Kaj je takega v politiki, da naredi iz , sicer normalnih ljudi, živali?????

saj bo boljše ... ščasoma se boš navadil strpnosti, ali pa globoko vdihniti in prešteti do 10, predno boš objavil sporočilo za katerega ti bo morda žal ... B)

Strpnost über alles ... üdri po nestrpnežih ... :? :hmm: :unsure: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, tako lepo na fino in malo okoli riti v žep si se lotil teme, pa kljub temu napravil strateško politično napako. :grrr

Ženske spravil v čase Kraljevine Jugoslavije, ko jim volilna pravica nekako ni pripadala.

Kaj čemo, morda si pa malce mazohista in ti eno tako jutranje peglanje zagrete feministice ugaja? :P

Daleč od tega, da bi hotel zapostaviti ženske. Rekel sem le, da se znamo pogovarjati o mačkah....

Pač , v moški družbi se ponavadi nismo pogovarjali o "mačkih".... :P

Odgovor velja tudi za Lino

LP

copatar Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!