Skoči na vsebino

Mraz in dizel mašine


fifty

Priporočene objave

kako si lahko nalil bencin v dizla? a niso pištole malo drugačne za bencin in dizel pišovka, ja pol se pa lahko meni tudi to zgodi :o :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si lahko nalil bencin v dizla? a niso pištole malo drugačne za bencin in dizel pišovka, ja pol se pa lahko meni tudi to zgodi :o :kva1:

Pištole so kar enake. Edino tista za tankanje kafte v tovornjake in avtobuse (posebej označena črpalka) ima širši fee. Pa tudi s tisto pištolo sem tankal osebni avto (ko sem bil še greenhorn za naftarje) :D

Sicer pa sem slišal kar nekaj zgodb na temo: bencin - nafta-napačna luknja :P

Sedaj sem prekleto pozoren :hmm: vsakokrat ko pridem na bencinsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si lahko nalil bencin v dizla? a niso pištole malo drugačne za bencin in dizel pišovka, ja pol se pa lahko meni tudi to zgodi :o :kva1:

Bencinarji (neosvinčeni) imajo najožjo odprtino in v njega ne moreš nič drugega vtaknit. V dizelna lahko vtakneš karkoli :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še najbolj sveža: pri Petrolu vejo povedat, da njihova nafta prenese temperature do -10. Zdej jim pa že skoraj verjamem. Dokler Velkavrh ne napove pod -10, nema aditiva. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 13. letih nisem v en avto dodal aditiva - ne pozimi in ne poleti in nikdar nisem obstal zaradi mraza. kaj toliko komplicirate. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot mi je znano imajo sodobi dizli grelec v rezervoarju in vmesno posodo kjer je shranjena nafta, tako da že pri zaganjanju motor dobi gorivo. ni več potrebno mešati goriva z raznimi aditivi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naši "garantirajo" do -15st C.

Ko sem imel Golfa diesel II mi je serviser rekel, naj dodam na tank toliko % bencina, kolikor je pod nulo.

Na poln tank sem ga dal minimalno 5 l in nisem imel nikoli problemov.

vendar pravijo, da je sedaj nafta boljša.

pa tudii pri raznih TDI, HDI ga jaz ne bi lomil z bencinom.

Šoferji pa res priporočajo petrolej.

Vse znance, ki jih poznam in imajo dizla dodajajo na poln tank cca60 litrski okoli 5 litrov bencina-pri novejših in starejših motorjih. Narobe nima bit nč.

Je pa res, da npr. v Nemčiji imajo zelo kakovstni dizel in drži pri temperaturah -20 oz. -25.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 13. letih nisem v en avto dodal aditiva - ne pozimi in ne poleti in nikdar nisem obstal zaradi mraza. kaj toliko komplicirate. :?

Ker povečini tankamo v SLO, kjer ni čisto vse tako, kot bi človek lahko pričakoval kot standard. Da od Zadra doli na HR, v Bosni ali Srbiji ne govorim.

Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal AGIP-ovo bencinsko u LJ.

Vožnja.......čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vžiganje.....čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poraba.......čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prej je papal 6,5 dizla na 100,zdej papa 6,5 AGIP-ovega dizla na 100.

:? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

V čem je keč?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal AGIP-ovo bencinsko u LJ.

Vožnja.......čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vžiganje.....čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poraba.......čist nobene razlike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prej je papal 6,5 dizla na 100,zdej papa 6,5 AGIP-ovega dizla na 100.

:?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?  :?

V čem je keč?????

Isto tudi jest sprobal in prišel tudi do istega zaključka. :unsure: Keč je v tem, da sva bila oba nategnjena in to kar čez internet. :kva1:

lp - Rude

A ja pa še to AGIP-ov je dražji !

Popravljeno . Popravil rude
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keč je v tem, da sva bila oba nategnjena in to kar čez internet. :kva1:

A je bolelo?

Pri nas ni take zime ,da bi rabli aditive za k nafti.Razen ,če furate kulilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker povečini tankamo v SLO, kjer ni čisto vse tako, kot bi človek lahko pričakoval kot standard. Da od Zadra doli na HR, v Bosni ali Srbiji ne govorim.

Žal.

seveda. problem je samo v tem, da tudi sam tankam povecini v sloveniji. pozimi v HR ali BiH raje ne tankam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko spraznim ta rezervoar nafte, bom natočil Agipdiesla, sem se odločil, če so nam že črpalko postavili pred vrata Celja. Tistih 5 °C rezerve bo že prav prišlo, če bo kakšna noč res mrzla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V ponedeljek so se goriva zopet podrazila.

Radio je med razlago izpljunil tudi nekaj takega:

... zaradi povisanja cen na svetovnem trgu ... in zaradi novega pravilnika o kvaliteti goriv, ki je pricel veljati 01.01.2005....

Torej naj bi bila od novega leta dalje goriva kakovostnejsa.

Sedaj me pa zanima, ali je ta nova kakovost prestavila tocko izlocanja parafina iz -15 °C kam nizje?

ZOOOOOOLOOOOOOOOO, ti si pri koritu, povej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Najprej sorry za http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=11051&hl= ! :D

Sem iskal pod nafta zmrznjena nafta parafin in pa diesel :D Žal.

No kvalitete goriva ne bom komentiral, moj danes na -20°C ni vžgal... je pa golf 3 1,9D 1995. Moral pa sem ga malo rinit, da sem vzel drug avto iz garaže in imel občutek, da je zmrznil še menjalnik, volan tak al tak, pa kolesa se niti navzdol niso hotela vrtet. Kakorkoli,... danes zjutraj, bi takoj kupil prvega benzinarja :) zdaj pa sem se že pomiril in sem že veselo traktoriral okrog. :OK:

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je izredno vzdrževan tak da... bo kr v nafti problem danes,.. sicer v 5tih letih kar ga imam bo tole drugič (takrat je bilo -25°C) :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

moj saralija 2 l. 87 pri -18 vžge kot grom dobro ga zagrejem vsaj 2x potem pa paljba mislim da je dobro da imaš dober akumulator grelne svečke nove filtre in pa seveda nafto ne pa kurilca dober je tudi da ti dobro dela štarter jaz mojega saralijo pred zimo vedno servisiram l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem v Dolomitih verglal kot tele pri -25 dizla naštelanega za -16 iz privatnih rezerv ( :whistle: :whistle: :whistle: ) in ko po 10 min ni hotel vžgat in se je kadilo ko tank ko se zamaskira je pomagal lak za lase :OK: :OK: :OK:

Ko sem ga verglal doma pri -22 (včeraj, spet se je kadilo da je blo veselo) namenoma z dodanim aditivom za mrzle zimske noči je pomagal sprej za odmrznitev šip :OK: :OK: :OK:

Tak da se lahko aditivi in podobne stvari lepo F v rit, jaz dam avto raje v garažo pa fertik.

Ko bom pokuru ta tank, pa grem na OMFAU probat za enih 10 l kako kvaliteto majo oni.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

ne hod na omv tam imajo najslabši dizl preverjeno. najboljši dizl in ostala goriva imajo črpalke na avtocesti petrol drugač pa pomaga tudi če avto skoraj prisloniš na zid hiše seveda z motorjem naprej l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bo pač v garaži,... razen v izrednih situacijah. Danes je nameril -14 in ni delal težav,... sam 3x zakašljal in spustil od sebe tisti črni oblak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje vi tankate dizel. v 8 letih preganjanja z dizli po evropi - vecinoma tankam na petrolu, omv ali jet - se mi tudi enkrat ni zgodilo, da bi verglal vec kot 2 sec. obstal zaradi kaksnega mraza tako se nisem.

BTW drugo je, ce tankate cvicek. ta nima antifriznih dodatkov. zakaj le? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!