Skoči na vsebino

Vpraaanje za carinika - Marjana


Priporočene objave

zanima me sledece

v Avstriji kupim TV Sony, na katerem pise Made in Spain.

zdaj pa me zanima kaj vse me bo cakalo na meji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

made in... je pomembno, ime pa ne. tudi pri nas so jovoti pa imajo slovensko državljansto torej so slovenci.

vem za primer NISSAN Terano, ki ga tudi proizvajajo v španiji, pa ni bilo problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej plačaš samo DDV (slovencem), ki ga od avstrijcev dobiš nazaj...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem doma z užitkom gledaš bedasti program na Japonskem TV,s pridihom Španskega temperamenta

OOLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Triumph....za vaše telo in vašo dušo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

točno

potrebujem kake posebne deklaracije od prodajalca ali je to dovolj kar pise na TV-ju in v navodilih TV-ja?

kaj pa carina? a ni 4% za EU?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na računu ki ti ga izstavi prodajalec mora biti izjava da je proizvod izdelan v EU.

neuradno je za tv iz EU carina prosta, je pa najbolje da pri prehodu meje ko greš ponj vprašaš, ker so to izdelki za gospodinjstvo in vse opraviš na meji.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

na računu ki ti ga izstavi prodajalec mora biti izjava da je proizvod izdelan v EU.

neuradno je za tv iz EU carina prosta, je pa najbolje da pri prehodu meje ko greš ponj vprašaš, ker so to izdelki za gospodinjstvo in vse opraviš na meji.

lp marijan

najlepsa hvala za odgovore...

se nekaj: je praksa za vse stvari taka, da dokazujes poreklo kar z racunom?

povej na katerem mejnem prehodu delas da se tam nacrtam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

na računu ki ti ga izstavi prodajalec mora biti izjava da je proizvod izdelan v EU.

neuradno je za tv iz EU carina prosta, je pa najbolje da pri prehodu meje ko greš ponj vprašaš, ker so to izdelki za gospodinjstvo in vse opraviš na meji.

lp marijan

Sorry Marijan, ker ti še jaz težim, ampak ne vem zakaj ne bi izkoristil prilike. Ali veš kako je z uvozom rabljenih rezervnih delov po pošti, pošiljatelj pa je fizična oseba. Se pravi, da ni računa, ni vrednosti, ni porekla. Sam sem ravno preko oglasa na internetu kupil rabljen oljni hladilnik za 100USD, pri nas je cena novega 1000 DEM. Kako bom to speljal na carinski pošti?

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako delajo na pošti ne vem, ker so jo v mariboru ukinili in je samo v ljubljani. verjetno bodo predmet komisijsko ocenili in na podlagi te ocene boš plačal carino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!