Skoči na vsebino

dobil smo bozicnice


softi

Priporočene objave

Odvisno, kako ti jo izplačajo in kako ti jo imenujejo.

Če ti jo izplačajo kot plačo, so primerno plačani vsi davki in prispevki.

Če ti jo izplačajo kot boniteto, pa ni od davkov plačano nič in potem ljudstvo javska, ko dohodnina poračuna neodvedene davke.

Tako eni, kot drugi obliki pa površno pravijo božičnica, ker ja pač izplačana v decembru.

Kaj si res dobil, najlepše vidiš, ko od delodajalca februarja dobiš listek lanskoletnih dohodkov. In če boš zasledil rubriko boniteta, davki niso bili odvedeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve odgovor na sledeče vprašanje:

če si na bolniški ti tudi pripada božičnica in 13 plača.

Če si zaposlen pri firmi že celo leto, mislim da ti pripada celotno izplačilo božičnice ali 13. plače tako kot ostalim redno zaposlenim, če jo dobijo.

Vsaj jaz sem v času porodniške tudi dobila celotno izplačilo božičnice (kar je bilo takrat lepo presenečenje, ker nanjo nisem računala). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi sam neki nabijat noben pa ne upa rečt kolk je dubil in kaj je dobil.

Jaz sem jo lani 100jurjev letos pa jo dobim v sredo pa še ne vem točno al bo 100 al 120+kolendar in pogostitev v menzi.Sem pa full vesela da nam dajo tolk sicer pa ni čudno sej nam vrnejo naš dnar nazaj k ga pokradejo prej čez leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi sam neki nabijat noben pa ne upa rečt kolk je dubil in kaj je dobil.

Jaz sem jo lani 100jurjev letos pa jo dobim v sredo pa še ne vem točno al bo 100 al 120+kolendar in pogostitev v menzi.Sem pa full vesela da nam dajo tolk sicer pa ni čudno sej nam vrnejo naš dnar nazaj k ga pokradejo prej čez leto.

ne vem ce je prav, da se govori koliko je kdo dobil.

je pac odvisno od podjetja do podjetja in nikakor ni podatek, ki bi govoril o nekem financnem stanju posameznika.

to tudi ni bil namen objave. sem bil razocaran nad dejstvom koliko pobere drzava, a sem zadovoljen nad prejetim. zdi se mi lepa poteza vodilnih, ceprav ni tako naivna. vec kot bozicnica pa mi pomeni odnos s sodelavci in placa cez leto.moznost dopusta, pocitka in spostovanje mojih pravic. studij in izobrazevanja so pa samo se dodatni plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil. Natanko... :xx: ... SIT.

Ne pritožujem se.

Itaq bo šlo vse za razvr...... pardon: dobrodelne namene! :)

hmm, mene je pa direttore osebno z nasmehom na ustnicah povabil na 1 on 1 dinner ... zgleda da ne bo božičnica v enkratnem znesku, ampak mrbit radikalna povišica in vzpon na hierarhični triglav : D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz dobil in to kar obilno :D :D :D in še vse kar spada zraven ( koledar, rokovnik, žur v gostilni, stisk roke in od sodelavk :004 ).

Aja pa še službo na božič in 1. januarja. Kaj hočmo, to zadnje spada zraven.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so tudi danes pozitivno presenetli. Čeprav delam preko študenta, pa šele mesec, sem dobil božičnico. In to celih 10000 SIT. :OK:

Če nič ne pričakuješ je to velik. :lol1:

HAPPY ME :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi pa dobimo božičnico 7.1., se mi zdi, da je to pravoslavni božič :lol1: :lol1:

Moram se malo pozanimat, če ni kdo od članov uprave pravoslavac :devil: :lol1:

jao meni :xx:

Popravljeno . Popravil erick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj :grim malega cca 100 eurov v tolarski protivrednosti ... :OK: ... bolše to kot pa kamen v hrbet ... :yea2:

upam da božič ni bil preobilen???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa je šefica 14.1. vprašala, če sem dobil božičnico (keš direktno nakazan na moj račun v drugi polovici decembra), pa sem jo samo debelo pogledal... ko sem ponovno preveril izpiske sem še bolj debelo pogledal... in naenkrat mi je bilo jasno, zakaj nisem preko praznikov "potonil"...

Tako da bi se na tem mestu najhvalejše zahvalil svoji šefici :notworthy: in izrazil iskreno upanje, da bo prihajajoče poslovno leto pravtako uspešno, kot preteklo!!! :yea2: :OK:

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

VPRAŠANJI

01. Razlika med božičnico in 13. plačo?

Na netu sem zasledil sto definicij in nobena me ni zadovoljila. dva stavka bosta dovolj.

02. Ali se lahko božičnica oz. 13. plača glede na definicijo (udeležba pri dobičku oz. plača na podlagi rezultatov poslovanja) izplačuje tudi v negospodarstvu?

racunovodja.com mi ni pomagal, pomagajte mi vi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!