Skoči na vsebino

Goljufi ter lažnivi prodajalci


romans1

Priporočene objave

@psi_hunter: tist glede kompresije... to ze zves a je 50 alpa 70, ampak ne ves pa v kaksnem stanju je cilinder...

ne samo to...........ker ce ves kolk je kubov in ves tudi kasna je kompresija za tako kubikazo, pol tud glede na odstopanje lohk ugotovis a je to to al ne..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no, jst sm vedno k sm kakrsnkoli motor nabavlu reku prodajalcu naj mi pokaze cilinder, bat, (pr skuterju je pa zadost da da sam pokrov dol), ceprov vem da je to mal tko, sam ce ni hotu sm mu reku da ga pac pol nam kupu in adijo........

ampak to v nacinu, jst sm zainteresiran za motor, ti ga zdle uzamem in placam, sam to bi rd prej vidu........

Mladina, to ste face. Skuter imam že 5 let, pa v tem času ni bilo dol odšravfanega nič, razen deklca zaradi menjave jermena. Sedaj pa mislite, da vam bom kar mašino razstavljal, če ga bom hotel prodat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladina, to ste face. Skuter imam že 5 let, pa v tem času ni bilo dol odšravfanega nič, razen deklca zaradi menjave jermena. Sedaj pa mislite, da vam bom kar mašino razstavljal, če ga bom hotel prodat.

mladina.... :hmm: mogoce..........

ce imas skuter ze 5 let in ni bilo se nic dol odsraufanga razn deklca, ............no comment.........odvisn kolk kilometrov si naredu.........si pa znam predstavljat kako naj bi masina zgledala..........in ker jst nisem videl tvojega motorja, potem tud ne morm vedt ce je kj narobe z njem, razn ce mi das dol cilinder........sej mi ni treba cele masine razstavit, sam cilinder bi mi pokazal pa bat (in deklc snel)........men osebno.......za druge mi je vseen kaj nabavljajo in kako nabavljajo, ker bojo posledice nosil sami.........

hotel sm ti povedat sam to da recimo da bi jst kupoval motor od tebe, ga jst niti slucajno nebi kupil razn v zgoraj omenjenem primeru.........zakaj?

ce si posten in nic ne skrivas pol se nimac cesa bat ker ves da je vse vredu in mi to lohk tud demonstriras, sam ce ni........une 4 šraufe pa tud ni problem dol dat..........

zakaj2?

ker ti v momentu zbijem ceno za cca 50.000sit, ce stvar ni v redu.........

p.s.

jst na leto nardim cca 50.000km, to je v 5 letih 250.000km...............zdej si pa mal dej v razmislek.......

ma spet sm off topic...... :xx: deve sorčy........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mladina.... :hmm: mogoce..........

ce imas skuter ze 5 let in ni bilo se nic dol odsraufanga razn deklca, ............no comment.........odvisn kolk kilometrov si naredu.........si pa znam predstavljat kako naj bi masina zgledala..........in ker jst nisem videl tvojega motorja, potem tud ne morm vedt ce je kj narobe z njem, razn ce mi das dol cilinder........sej mi ni treba cele masine razstavit, sam cilinder bi mi pokazal pa bat (in deklc snel)........men osebno.......za druge mi je vseen kaj nabavljajo in kako nabavljajo, ker bojo posledice nosil sami.........

hotel sm ti povedat sam to da recimo da bi jst kupoval motor od tebe, ga jst niti slucajno nebi kupil razn v zgoraj omenjenem primeru.........zakaj?

ce si posten in nic ne skrivas pol se nimac cesa bat ker ves da je vse vredu in mi to lohk tud demonstriras, sam ce ni........une 4 šraufe pa tud ni problem dol dat..........

zakaj2?

ker ti v momentu zbijem ceno za cca 50.000sit, ce stvar ni v redu.........

p.s.

jst na leto nardim cca 50.000km, to je v 5 letih 250.000km...............zdej si pa mal dej v razmislek.......

ma spet sm off topic......  :xx:  deve sorčy........

Mislim, da se bos moral precej precej potruditi, da bos nasel prodajalca, ki ti bo razsraufal cilinder/bat oz. pustil tebi, da ga ti. Edina opcija je, da temeljit pregled naredijo na servisu na kupceve stroske. Ne verjamem, da ti bo kdo dovolil, da uletis s sravfncigerjem in zacnes sraufat njegov motor. Kaj ti mislis?!

50.000 km na leto delas s skuterjem ? Dober si. Leto ima 365 dni, torej ce delimo 50.000 s 365 dobimo stevilo kilometrov, ki jih prevozis dnevno => 50000 / 365 = 136.9863. Torej prevozis 137 km dnevno? Oziroma 20km vec kot, ce bi sel vsak dan v Koper (poleti, pozimi) - pa vemo, da to ni mogoce, ker so tukaj se pocitnice, dezevni dnevi, mrzli dnevi itd, itd. In to s 50 (70?) kubicnim skuterjem, ki ne gre vec kot 100 km/h (zakaj se mi dozdeva, da bo tukaj en komentar v stilu "moj skuter gre 107km/h po stevcu!!").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotel sm ti povedat sam to da recimo da bi jst kupoval motor od tebe, ga jst niti slucajno nebi kupil razn v zgoraj omenjenem primeru.........zakaj?

ce si posten in nic ne skrivas pol se nimac cesa bat ker ves da je vse vredu in mi to lohk tud demonstriras, sam ce ni........une 4 šraufe pa tud ni problem dol dat..........

zakaj2?

ker ti v momentu zbijem ceno za cca 50.000sit, ce stvar ni v redu.........

p.s.

jst na leto nardim cca 50.000km, to je v 5 letih 250.000km...............zdej si pa mal dej v razmislek.......

ma spet sm off topic...... :xx: deve sorčy........

.......brez zamere,ampak......kako lahko po batu ugotoviš,v kakšnem stanju je mašina?

btw, če boš kdaj kupoval motor od mene in boš hotel videti cilindre, pa bate, pa ostale stvari....ni problema....zapeljeva na pooblaščen servis, tam to naredijo (ti demonstrirajo), ti pogledaš in plačaš račun......saj če si resen kupec in imaš resne namene z nakupom motorja ni nikakršnih težav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodmo realni. ce bi jst prodaju motor pa da pride nekdo do mene pa rece no zdej pa razdri motor pa da vidmo kakno je njegovo stanje.halllo no pol se pa se mal zamisel .in si predstavli da jih pride 10 kupcev ja valda desetkrat bom rastavu motor :) .bodmo mal realni mism da ne bo noben desetkrat rastavu motorja. sploh pa ne tist k mu motor sraufa samo serviser -poublascen-tko kot men- ce ma prodajalec redno servisiranega ugotovis cist enostavno gresta do serviserja pa zahtevas racune ki ti jih sprinta tukaj ni mozno nobene goljufije. sraufanje motorja ja valda pa itak vemo da je vec firbcov kot kupcev pa vasakmu razdri masino. potem je bol ce ga kr rastavs pa mal rastave naredis pol k se pa kksen odloc da ga kup mu ga pa sestavs-k puzle- ni problem :)

Popravljeno . Popravil romans1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ne oglasi se, baje da študira v mariboru neki :hmm: ...

Js sm prisostvoval pri nakupu (kupec je moj kolega, sošolec), in smo pršli, ga je potegnu iz garaža, skuter lep k souza! Ga potegne do konca, ni sprednjih nalepk!? Ga prašam kaj zj to, on pa izjau da so šle z wap-om dol :ph34r: ... Pol on, sošolec in sošolcev fotr podpisujejo neke pogodbe, jes se pa motam okol skuterja in odkrijem pod plastiko polno silikona in nekega kita :blink: (medtem oni že podpišejo :angry: ) in model tipa pa se čudi češ:"fak, kaj pa je to??" Pol ga kolegov fot zadnjič upraša če je gdaj blo kej narobe, pol se pa čudežno razsvetli in se spomne da je bil zaleten... Ok, skut lepo zgleda in mi ga klub temu (in nič nižji ceni), odpeljemo. Potem smo pa s PSI Hunterjem odprli deklc in je blo k bi pogledu v premogovnico, vse čist črno, oklo variota pa še bl na debel... Pol je Hunter vse razstavu in smo se sam smejal kaj so tisti delal... Po ugotovitvi da so še semeringi zanč, smo poklical tipa, če da 30 - 50k za popravilo ( 20 je delo pri serviserju, ostalo material...) in on ne jebe, potem damo Hunterja na telefon in modela prime srat in reče da skuto vrnemo. Zej pa neki smeti po avtomobilizmu in serje da ne more prepisa naret, pa da ga hočmo nazaj vrnt (čeprou ga po njegovm ne smemo)...

To je zgodba kakršna se je dogajala... zakaj bi se zlagau? Za polovico lahko potrdi hunter, kajne?

Kolega je zj že skor se odloču da ga bo obdržu pa po novem letu pelu na servis pol pa vidmo kaj model serje... me prou zanima kako se bo zj odloču...

Tko da svetujte prosim kaj naj nardi, pa tisti k ste prjavleni na avtomobilizem.com pejte na forum / pravni nasveti / prepis-problem in rečte kako besedo za skuteriste, pa primerjite dejansko zgodbo z ono čudno nakladancijo in pol še preberte odziv forumašou - čist so mu nasedl, vsi bi kr na sodišče, pa odvetnika, pa tožt, en je celo zabou da nej kolega tip prjav da mi je skutr ukradu :blink: :angry: ...

Če je pisalo na pogodbi VIDENO-KUPLJENO......ti je itak lahko vse jasno. Sicer pa, človek se je znašel, vidva ko pa sta kupvala bi pa morala pobližje pogledati vsako stvar!

Po toči zvoniti je prepozno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se bos moral precej precej potruditi, da bos nasel prodajalca, ki ti bo razsraufal cilinder/bat oz. pustil tebi, da ga ti. Edina opcija je, da temeljit pregled naredijo na servisu na kupceve stroske. Ne verjamem, da ti bo kdo dovolil, da uletis s sravfncigerjem in zacnes sraufat njegov motor. Kaj ti mislis?!

50.000 km na leto delas s skuterjem ? Dober si. Leto ima 365 dni, torej ce delimo 50.000 s 365 dobimo stevilo kilometrov, ki jih prevozis dnevno => 50000 / 365 = 136.9863. Torej prevozis 137 km dnevno? Oziroma 20km vec kot, ce bi sel vsak dan v Koper (poleti, pozimi) - pa vemo, da to ni mogoce, ker so tukaj se pocitnice, dezevni dnevi, mrzli dnevi itd, itd. In to s 50 (70?) kubicnim skuterjem, ki ne gre vec kot 100 km/h (zakaj se mi dozdeva, da bo tukaj en komentar v stilu "moj skuter gre 107km/h po stevcu!!").

cist off topic ampak za razjasnitev:

ko sm se delal v citiy expresu sm delal po cca 400km/dan,..........drugic tudi sedaj ko ne delam vec tam jih ni problem narest sez 200, in v takih dneh dvignes povprecje, da je tvojih 137km/dan zlo realno..............

aja btw mi gre 150 po stevcu :naughty: ...........

bmw:

glede na bat lahko vidis marsikaj.........al je recmo original al nadomestek, al mu je ze kj zaribal pa je ze nadmera, neustrezna uporaba olja, zanic lezaj na sorniku itd.......

ja je se ena varjanta ki sm jo tud pozabu (ampah hotel) oment (in lepo da ste to omenili), in ta je da lahko tud serviser to razstavi in potem tud ko/ce nabavim motor placam ta pregled (seveda sem vso dolzino trajanja servisa/demontaze-montaze navzoc).

btw:

mi je ze marsikdo ravno to dovolil, da sva skupaj dala cilinder dol pogledala sestavila in sem potem uspesno postal srecni lastnik novega motorcka............

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pisalo na pogodbi VIDENO-KUPLJENO......ti je itak lahko vse jasno. Sicer pa, človek se je znašel, vidva ko pa sta kupvala bi pa morala pobližje pogledati vsako stvar!

Po toči zvoniti je prepozno!

ne vem kje si ti zasledu da je na pogodbi pisal videno kupleno.

Popravljeno . Popravil romans1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no uglavnem so se ze zmenil tko da bo stajerc dal mal za servis. :)

Popravljeno . Popravil romans1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vete kok piše na pogodbah VIDENO-KUPLJENO (stranka si je vozilo navedeno v pogodbi, ogledal in se strinja z njenim stanjem) Če pa ne vete kje so valčki in da variator brusi jermen(črn prah) razen če imaš floruscenten jermen pol vam pa lahka sam bog pomaga ne pa pamet. Upam da gre osel sam enkrat na led.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst na leto nardim cca 50.000km, to je v 5 letih 250.000km...............zdej si pa mal dej v razmislek....

Pa ne s skuterjem, si mav preveč za računalnikom, da bi ti verjel :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne s skuterjem, si mav preveč za računalnikom, da bi ti verjel :naughty:

:lol1: :lol1: pa ja, tko kot ostala večina.... :yea2: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vete kok piše na pogodbah VIDENO-KUPLJENO (stranka si je vozilo navedeno v pogodbi, ogledal in se strinja z njenim stanjem) Če pa ne vete kje so valčki in da variator brusi jermen(črn prah) razen če imaš floruscenten jermen pol vam pa lahka sam bog pomaga ne pa pamet. Upam da gre osel sam enkrat na led.

glede na to da si iz cela bi clovk pomislu da si ti ta clovk k mu goljufija ni uspela. pa brez zamere ce sem uganu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da si iz cela bi clovk pomislu da si ti ta clovk k mu goljufija ni uspela. pa brez zamere ce sem uganu :)

Sej tuki se nemore rect da gre za goljufijo. pač ni povedal vsega.....tko to je..... Vi bi mogl vidt sami kaj je narobe z motorjem.

Dandanes pa itak se ne gre nobenmu zaupat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam če je človk vsaj mal pameten pa prijazen, bo pač pokazu vse slabosti na skuterju pa povedu kva je treba menat, da se bo kupec pač varno vozu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotel sm ti povedat sam to da recimo da bi jst kupoval motor od tebe, ga jst niti slucajno nebi kupil razn v zgoraj omenjenem primeru.........zakaj?

ce si posten in nic ne skrivas pol se nimac cesa bat ker ves da je vse vredu in mi to lohk tud demonstriras, sam ce ni........une 4 šraufe pa tud ni problem dol dat..........

Če servisna knjižica z vpisanimi vsemi servisi pri priznanem mojstru ni dovolj . . . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam če je človk vsaj mal pameten pa prijazen, bo pač pokazu vse slabosti na skuterju pa povedu kva je treba menat, da se bo kupec pač varno vozu.

Sam takih pa ni!

da se bo kupec pač varno vozu.-----ful pa njega to briga, važn da je pokaseru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam takih pa ni!

da se bo kupec pač varno vozu.-----ful pa njega to briga, važn da je pokaseru!

So samo jih je tolko da jih lahko na obe roki prestejes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj toliko razburjanja.

- vidis, da je zadeva zaletena,

- ne reces nic,

- cene ne zbijes,

- podpises, da je cel,

potem se pa razburjas in terjas denar za popravilo.

Zato si pa vzel s seboj (kvazi)strokovnjaka, da ti bo povedal, ce je stroj vreden denarja. Ce ti je slabo svetoval, se razburjaj nanjga (ali pa nase, ker si mu verjel).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj toliko razburjanja.

- vidis, da je zadeva zaletena,

- ne reces nic,

- cene ne zbijes,

- podpises, da je cel,

potem se pa razburjas in terjas denar za popravilo.

Zato si pa vzel s seboj (kvazi)strokovnjaka, da ti bo povedal, ce je stroj vreden denarja. Ce ti je slabo svetoval, se razburjaj nanjga (ali pa nase, ker si mu verjel).

sej ni nobeden napisu da smo bli tih. ce bi mal bol prebral bi videl da je bil na to opozorjen pa pustmo plastike ampak motor--masina-- za masino je povedal da je neposkodovana. ce pa rece da je neposkodovana v resnici pa je men se mi zdi da se mi je zlagov seveda je tudi povedal kupec ce je kej narobe z masino da bomo motor priprljali nazaj s cimer se je strinju .pol k je pa prislo do problemov se je pa skriv.no sedaj lohk pustimo temo pr mer ker je zadeva ze resena :OK:

Popravljeno . Popravil romans1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok ste vi neumni ne kupujete novga motorja to je prvo tko da napake sigurn obstajajo.tolk vs je blo pa niste vidl kita na plastiki pa taki majstri ste joj mene.pogodba je pa sestavljena tako da za prikrite napake ne odgovarja prodajalec.jst pa speedrunner delava po 18k km pa je to ze ful ne verjamm da jih kdo dela 50k km.kolkrat se ti je pol stevc obrnu nazaj na nulo al si prevara pa ga vrtis nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok ste vi neumni ne kupujete novga motorja to je prvo tko da napake sigurn obstajajo.tolk vs je blo pa niste vidl kita na plastiki pa taki majstri ste joj mene.pogodba je pa sestavljena tako da za prikrite napake ne odgovarja prodajalec.jst pa speedrunner delava po 18k km pa je to ze ful ne verjamm da jih kdo dela 50k km.kolkrat se ti je pol stevc obrnu nazaj na nulo al si prevara pa ga vrtis nazaj

Kaj čš, naivneži... :P Tud taki morjo bit.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pogodba je pa sestavljena tako da za prikrite napake ne odgovarja prodajalec....

Po Obligacijskem zakoniku prodajalec vozila odgovarja za napake na prodanem vozilu, če o njih ni obvestil kupca (ni vpisnih napak oz. poškodb v pogodbi) in tudi za napake, ki se pokažejo potem, ko je vozilo prodal, če so posledica vzroka, ki je obstajal že pred tem in o tem ni obvestil kupca. Pri tem pa velja, da kupcu niso mogle ostati neznane tiste napake, ki bi jih skrben človek s poprečnim znanjem in izkušenostjo človeka enakega poklica in stroke kot kupec lahko opazil pri običajnem pregledu vozila, ne glede na to pa odgovarja prodajalec tudi za napake, ki bi jih bil kupec z lahkoto opazil, če je izjavil, da vozilo nima nobenih napak ali poškodb. Pogodbena določila v smislu videno-kupljeno in na tej osnovi nepriznavanje napak nima zakonske osnove.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!