Skoči na vsebino

Predelava računalnika


Priporočene objave

Čist na hitro!!!!!

Trenutno imam računalnik ki zgleda nekak tkole:

procesor intel celeron 732Mhz

256 mb ram

20G trdi disk

Grafična plata .....neki radeon????!!!!

Zdej me pa zanima....a se mi splača še en disk kupt,pa procesor zamenat

Ma ve se kaj bi rad k,ne!!!!!!!

Za mal dnarja mašino u red spravu!!!!!!

Info????????????????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) PReverit, katere procesorje podpira tvoja osnovna plošča.

2) Preverit, a se na trgu rabljene opreme dobi kak tak nov procesor (novega skor zihr ne boš dubu).

Če ga boš, bo verjetn okoštal kake 10 jurjev. Je pa vprašanje, al bo zadeva sploh kaj pohitrila vse skupaj... neki mauga zihr. Morš še povedat, za kaj bi mašinko rabu... za kake hude špile zihr ne bo dobra ... za pisarniška opravila in uporabo interneta pa je verjetno že zdaj čisto dobra . ..

disk pa lahko vedno zravn priklopiš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno za tvoje potrebe.... ;) Ce ti deluje vse pocasi, zamenjaj. Pazi, da bo nov procesor deloval s trenutno mama plato.

Plata cca. 22000

procesor Athlon 2000 okoli 22000

ram DDR (sedaj imas verjetno SDR) 512

ohisje ti ostane,

graficna radeno okoli 17000

disk 80G 20000

in tako naprej odvisno od zahtev

Jaz osebno bi pri tvoji kofiguraciji dokupil ram,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novega procesorja se ravno ne splača kupiti...če pa dobiš kje kakšnega rabljenega, ki paše na tvojo osnovno ploščo pa kar...sicer moraš nabaviti novo ploščo in procesor, kar pa se ti skoraj ne splača...potem je bolje kupiti celo računalnik

...ne vem sicer za kaj rabiš mašino, ampak če dodaš še malo RAMa in disk, bi moralo zadostovati za domačo pisarno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

procesor intel celeron 732Mhz

256 mb ram

20G trdi disk

Grafična plata .....neki radeon????!!!!

Zdej me pa zanima....a se mi splača še en disk kupt,pa procesor zamenat

v bistvu se ti ne splača nič vlagat v ta računalnik, če pa že ...

- dodaj (ali zamenjaj) 60Gb disk, vendar le, če ti zares zmanjkuje prostora ...

- ram razširi na 512MB (če ga boš sploh še dobil za svoj PC)

- ostalega se ti ne izplača, ker boš moral menjat pol računalnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem mnenjem "NE" ker bi skorej mogu nekej dnara notr dat pa maš še kr staro mašino (tko k star avto), tko da naj ti kr ta laufa ti pa usak mesc mau dnara na stran. K bo pa dost pa novga nabav :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno za kaj ti računalnik služi...če ga maš za tipkat pa po motosvetu pisat ti služi hotschkov nasvet....če pa z njim delaš še kaj več(gledaš filme, igrice igraš :hmm: ) potem je zadeva druga....sam sem pred meseci posodobil sledeče....

iz P400 mhz 64 mb rama, 6gb. diska

na durona 1.3(matična za 18000+13000procesor) še 256 rama dokupu, 80 gb disk(22000) ...itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisn, kaj od računalnika pričakuješ. Če delaš kej resnega z njim (očitno ne, ker drugače nebi tega spraševal), potem zamenjaj.

Če ti samo kakšna komponenta fali, potem menjaj komponento. Če je za tvoje potrebe celoten sistem prešvoh, menjaj cel računalnik.

Odloč se glede na to, kaj počneš z računalnikom in glede na to, kolk si pripravljen dat za nadgradnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej nova kišta?????!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosim predračun.....plačam v gotovini,BREZ DDV seveda!!!!!!!!!!!!!!!!!

BTW......mašina mora imeti tut CD pekač!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aja pa taprave Okne.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S številko itd!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne dati več kot 150 jurjev za računalnik (brez monitorja in printerja).

Predračun: poglej v poštni nabiralnik (seveda če nimaš tiste antispamske nalepke)

Cd pekač je danes že serijski (skoraj) stane 10ksit z DDV. Zdaj boš fancy če boš imel DVD pekač.(40ksit)

Zakaj pa rabiš taprave Okne(50+ksit). Kakšne želiš- levo ali desno odpiranje :naughty: :lol1:

Če boš kupoval monitor imam enega 17" philipsa 107 T4 starega še ne eno leto z ravnim ekranom. Predračun na PM. Menjam za LCD 15"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo nabavt!!!

Zdej se da lep računalnik dobit že za 150.000SIT...jurja gor,dol!

Za mal več dnarja se da dobit pa že DVD pekico sam varetn kvaliteta še ni najbolša...jst s svojim 1300 počakam še kšn let,2 pol pa ene 400.000SIT pa da mam najbolšiga v SLO :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo nabavt!!!

Zdej se da lep računalnik dobit že za 150.000SIT...jurja gor,dol!

Za mal več dnarja se da dobit pa že DVD pekico sam varetn kvaliteta še ni najbolša...jst s svojim 1300 počakam še kšn let,2 pol pa ene 400.000SIT pa da mam najbolšiga v SLO :OK: :OK: :OK:

No in ti boš dal 400 jurjov za računalnik, jaz pa za istega čez pol leta 200 jurjev. Kva boš ti imel dober raćunalnik saj si dal vendar 400 jurjev za njega. waaaaaaaaawww :kva1:

To je isto kot bi rekel da je da je danes PII 600 dvakrat več vreden kot PII 800.Ob nakupu predvidevam da je bil - tako kot je danes en 2,0 proti 2,8 GHz (ali pa kako drugo razmerje nisem ravno računalniško podkovan.)

Skratka če nujno ne rabiš super duper računalnika in če te rit preveč ne žuli ne meči denarja v ne vem kako mašinerijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in ti boš dal 400 jurjov za računalnik, jaz pa za istega čez pol leta 200 jurjev. Kva boš ti imel dober raćunalnik saj si dal vendar 400 jurjev za njega. waaaaaaaaawww :kva1:

To je isto kot bi rekel da je da je danes PII 600 dvakrat več vreden kot PII 800.Ob nakupu predvidevam da je bil - tako kot je danes en 2,0 proti 2,8 GHz (ali pa kako drugo razmerje nisem ravno računalniško podkovan.)

Skratka če nujno ne rabiš super duper računalnika in če te rit preveč ne žuli ne meči denarja v ne vem kako mašinerijo.

Ja no...pa sej to se lahk vleče potem v neskončnost...res pa je da preveč denarja se spet ne splača metat v računalnik ker je kmal star...drugač sm pa mislu 400 jurju tut z vso opremo...100.000SIT-monitor,30.000SIT skener,kšni novi zvočniki so takoj 20.000,pa še kšna dobra brezžična laserska miška pa brezžična tipkovnca pa za računalnik ostane ravn ene 200.000 kar pa se mi zdi da je glih prov za en nov računalnik...drgač pa se pustmo presenett kaj bo čez leto al pa dve ker se napoveduje ena nova tehnologija na področju računalnika...več pa ne povem :xx:

in za kaj ga boš že izkoristil? za igranje igric?

dobra naložba 

Za pisanje po motosvetu ?

No sicer ne vem kakšno je znanje o računalnikih v vaših glavah sam glede na to kok stvari znam jst narest...bo še marsikdo velik, velik žgančkov mogu pojest da bo znov pol tok kt jst---pa ne da bi se hotu hvalt...samo d ne bote v zmotnem mišljenju!

Pa naj vas leta ne zavedejo! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit takoj uzaljen, mal heca mora bit :rolleyes:

Vcasih sem menjaval plosce in procesorje skoraj pogosteje kot gate :wacko:

Je pa slo tudi denarja kar precej. Samo takrat se mi je zdel dobro porabljen. Je bila masina vedno v spici (saj sem tudi rabil, za spile :D ).

Potem se ja pa ustavilo pri P III 500. Je zadostoval za tisto kar sem rabil.

Bi pa pocasi spet zamenjal, samo mi je skoda dat denar za "orenk" masino, jajca imam pa ze sedaj doma. Pa skoraj vsak mesec pride ven kaj novega.

Po moje se splaca pocakat, da malo cene padejo 64bitnim masinam, pa potem menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sicer ne vem kakšno je znanje o računalnikih v vaših glavah sam glede na to kok stvari znam jst narest...bo še marsikdo velik, velik žgančkov mogu pojest da bo znov pol tok kt jst---pa ne da bi se hotu hvalt...samo d ne bote v zmotnem mišljenju!

Pa naj vas leta ne zavedejo! ;)

no da slišimo eno, s čim se ukvarjaš?

Delaš z Oraclom? Kak resen server morda? Baze podatkov? Kakšna razvojna okolja, ki požrejo dost resource-v?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da slišimo eno, s čim se ukvarjaš?

Delaš z Oraclom? Kak resen server morda? Baze podatkov? Kakšna razvojna okolja, ki požrejo dost resource-v?

3d Max zna pognat ... pa grejo resursi byebye :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno kupi računalnik, ki zadostuje potrebam ... meni doma 5 let star Celeron 450 in v službi 8 let star 2x Pentium PRO 200 še vedno zadostuje za vse stvari za katere potrebujem računalnik, zato ne razmišljam o menjavi ...

... ne pravim, da je treba imet stara jajca, ampak je treba vedeti koliko potrebuješ in koliko si pripravljen plačat.

moji pravila pri nabavi računalnikov za znance in prijatelje in nekoč tudi zase ... :)

- kupi najboljšo/najzaneslivejšo/najstabilnejšo matično ploščo na trgu (moja trenutna izbira je Asus P4P800 Deluxe) z Intelovim chipsetom

- procesor iz preloma krivulje med hitrostjo in ceno (trenutno P4 2,6GHz ali Celeron 2,2 GHz)

- dobra grafika za igrice ali pa ena poceni za navadno delo

- ostalo po želji ...

takšna kombinacija nikoli ni med cenejšimi, je pa s takšnim računalnikom dolgo mir in v glavnem pozabim komu vse sem jih prodal, saj me ne kličejo zaradi nemnosti, ki jih imam že v službi dovolj ... ;) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah pa sej računalniški genij spet nism sam mi gre pa na k***c če mi folk govori zakaj pa ti sploh rabš računalnik,za tiste bedne špile pa za nč druzga!

Ja sej priznam d cele dneve nažigam špile sam vseen znam še velik druzga počet na računalniku kar mladina moje starosti ne vem če zna!

Na primer:

-internet obvladam iz skoraj vseh področij od uspredi in uzadi

-mam mal osnove v programeranju

-tud hardver obvladamo tko na izi

drugih stvari pa raj ne povem ker mi je tko svetoval moj učitelj računalništva...lahk pa vam povem d so stvari strogo ilegalne...znam, počnem pa ne takih stvari!

Pa da se ne bomo kregal..............................

Bye-bye

See ya v drugi temi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-internet obvladam iz skoraj vseh področij od uspredi in uzadi

See ya v drugi temi!

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

še dobro, da tako zelo vse veš, ker je zaposlovanje v panogi IT v upadanju in da bo v dveh, treh letih splošna kriza na tem področju delovne sile....

Aja, kr kupi najdražjega računalnika. Taki so za igrce komaj dovolj dobri :)

PS: to o internetu od spredi in zadi: a to obvladaš browser, POP, IMAP, SMTP, IRC in ICQ, ali tudi Oracle, security, sisteme PKI, ... ?

PSS: en je enkrat reku, da obvlada Word u nulo. .. ga je pognal, natipkal par stavkov, kliknil File/Save As... in to je blo to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor misli kupiti nov PC naj malo počaka, ker naj bi se v bližnji prihodnosti spremenil standard kišt. Mislim predvsem na plate in ohišja, ne bo kompatibilno z današnjo opremo.

Klimbra ti si pa za enkrat omisli enega Gforca in nekaj rama, pa počakaj da vidimo kaj se pripravlja. Če ti je vseeno da nimaš ravno naj naj PC, počakaj boš potem enega malo rabljenega "stroja" kupil. Po mojem se jih bo veliko prodajalo ko bo zunaj kaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!