Skoči na vsebino

Pohodništvo


burgy

Priporočene objave

Mene pa zanima kakšne izkušnje imate s pohodniškimi čevlji različnih znamk in kaj bi mi priporočili?

Zanima me kaj takega, kar ne premoči ravno takoj in po možnosti celo malo "diha", v cenovnem razredu okrog 20.000 SIT.

Hvala za info in LP,

burgy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam nizke adidas adventure (do tričetrt gležnja) in alpinine gojzarje za katere ne vem modela so pa sivi in močno obloženi z gumo ob straneh. adidasovi so dobri za suhe razmere, po dežju podplat ful drsi, alpinini so zakon in definitivno priporočljivi sploh ker so krepko cenjši (mislim da so bili celo pod 20.000) od primerljivih tujih firm. je pa res da sem lani kupil zadnji par in so nekaj govorili da tega modela ne bo več. pri vseh alpininih gojzarjih in off-road treking čevljih ali supergah je sploh super podplat ki neverjetno drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOWA -- izredno lahki. Za ceno do 20.000 počakaj na razprodaje (sredi januarja) sedaj so okoli 25.000. Ne premočijo kar tako, glede kvalitete pa tudi nimam pripomb.

Ima kdo kakšne iskušnje z Merrell?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOWA -- izredno lahki.  Za ceno do 20.000 počakaj na razprodaje (sredi januarja) sedaj so okoli 25.000. Ne premočijo kar tako, glede kvalitete pa tudi nimam pripomb.

Ima kdo kakšne iskušnje z Merrell?

Nosil Merrell a žal samo 3 mesece.....superge so mi ukradli ispred vrat :angry: :angry: :angry: . Drugače pa ti lahko o njih povem samo dobre stvari...lahke a trdne...bil kar nekaj ur na nogah brez kakih bolečin (pa nisem nevem kakšen pohodec). Skratka sladko a kratko :cry:

Drugače pa za 20.000 sit dobiš že kar dobre čevlje, važno je da se odločiš za kakšen namen jih boš uporabljal (hribolaštvo, pohodništvo, občasen sprehod po kakem "neprijaznem" terenu,...). Sam imam ene stare pohodn čevlje firme HEAD (ja tiste, ki dela tenis loparje) in mi po 4 letih rabe (brez kakršnega koli vzdrževanja) še vedno ne prepuščajo vode! Je pa res, da jih ne uporabljam veliko (kake 3 tedne v letu).

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

merell imam še vedno superge - brez pripomb so že konkretno zdelane po 3 letih nošenja tako da niso ravno za k nedeljski maši (zaradi izgleda) ampak za hodit še vedno dobre in nič "raztegnjene".

pri izbiri moreš pogledat če boš z njimi hodil tudi pozimi, potem rabijo dobro impregnacijo, morajo biti visoki in imeti nastavke za avtomatske dereze. za "kopne" ture so dobri malo lažji treking čevlji, ki morajo biti obvezno preko gležnja, so lahko iz tanjšega usnja ali kombinacija z gore-texom. dobre znamke so tudi la sportiva, scarpa,.... ampak znajo bit malenkost dražje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovenski proizvajalci so naceloma zelo dobri in ne pretirano dragi....lowa, merrel,scarpa in podobni so relativno dragi saj je treba placati zraven se znamko.

Modro je kupiti cevlje z vubranm podplatom, ki ima enakodober oprijem s podlago neglede na temperaturo....velika večina ostalih podplatov je sicer krasna in fenomenalna pri zmernih temperaturah, v hudem mrazu pa otrdijo in izgubijo sposobnost oprijema s podlago.

če zelis cevlje ki dihajo si lahko mirne duse omislis tekstilne...če ne bos hodil na dolge pohodne ture v visokem snegu that is...za pretezno urbano rabo se lahko tezeva z vodo mirno resi z impregnacijkimi spreji.

Če zelis kaj vec podatkov pa bos moral natancneje določiti za kaj konkretno rabis cevlje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

scarpa - trekking superge, ni boljšega, pred tem preizkusil garmont-slabo

pri gojzarjih ne moreš zgrešit, če ciljaš na vibram podplat in kakršnokoli vgrajeno nepropustno membrano..pomembno je, da se ti lepo prilega nogi

planika so zelo dobri čevlci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Alpina cca. 8 let vmes so mi v tovarni zastonj zamenjali podplate, so se mi parkrat povrnili pa čeprav jih nisem glih šparal.Udobni, nepremočljivi...

Zdaj imam Planiko, isto zelo zadovoljen

Imel merrell in ne kupim nikoli več.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ima že 4 leta Meindl...kupili smo jih na znižanju in sicer vsi člani naše družine in jih vestno uporabljamo...sam jih uporabljam za vsakdnevno hojo ker niso off road ampak nekje vmes...so lahko pa noga čisto nič ne švica v njeh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi se odločil med zimskim in letnim, bolj nekaj univerzalnega.

Moram reči, da nisem kakšen zahteven uporabnik. Rabil pa bi nekaj takega za v gozd in na kakšno lažjo turo, pa da mi ne bi premočili, če bi šel v njih sneg kidat okrog hiše :hmm:

Sem imel pred leti ene,ki naj bi bili nepremočljivi, vendar jih je premočila že hoja po travi, če je bila rosa. Noge so se mi pa zelo potile v njih. Zgleda da so imeli membrano glih kontra obrnjeno. :BUA:

Potem pa sem imel še ene stare policijske gojzarje, ki se zelo dobro noslili, pa tudi premočili niso(če so bili impregnirani), sem jih zdaj konca uničil :naughty:

Vidim, da kar zaupate v slovensko kvaliteto! Sem tudi sam že gledal nekaj od Planike in Alpine(no alpina bi lahko imela kaj več izbire?!) Drugače, se mi zdijo kar v redu, tudi cena!

Kaj pa znamko KAMIK kaj poznate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to se ne spoznam ampak sem že v večih revijah vidla neko predstavitev Alpininega hudega pohodniškega čevlja,noro.Baje neki novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mislih hodit bolj na izi pa imet samo dobro zaščito pred zunanjimi vplivi, vzami mehkejše ali poltrde, ker trdi so samo za v skalo in zna bit velik problem zaradi žuljev, ker se takšna obutev lahko dolgo uteka

trdoto zlahka določiš z ročnim upogibom čevlja v stilu hoje pa tudi po zunanji robustnosti se vidi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzam Planiko ali Alpino, po mojem mnenju se lahko merijo z vso ostalo konkurenco.Za to kar jih boš rabil ti bodo zdržali vsaj 6 let.

V BTC -ju zrven Mulerja je trgovina kjer je notri planika in alpina

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te zanima Alpina, ima sedaj firma v Žireh popust do novega leta.

Bi ti pa ravno tako priporočil ali Alpino ali pa Planiko. Pri Planiki ne pozabi imeti s sabo planinske izkaznice ( popust )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena pripomba, če bo kdo kupoval merell-ove čevlje(bl superge) nej pazi da ne bo kupil tistih, ki imajo "nad" prsti neko tako mrežo (ventilacija :? ), ker se mu bo po 3 mes. (tam kjer se prsti prepogibajo) ta zadeva žačela trgat(bin der dan dat :angry: ) in čevljev ne boste morali imeti več za k maši :lol1: (by Pervy). Za kakšne bl "hude" ture pa bi priporočal salomon, jih imam sam že ene 4 leta, sicer nism lih ne vem kuko okol po gorah lazu ampak so se kr dobr odrezale, samo podplat ne drži nevem kako dobro na mokrem :BUA:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš čevle za lažje ture, kidat sneg in tudi včasih za ,,do službe pridet,,--če ne parkiraš točno pred vhodom ti resno priporočam Lowa. Lahki, ne premočjo, noga diha in tudi v pisarni ti ne bojo noge zgorele od vročine, niso krampasti, komot jih nosiš pozim tudi k maši :D . Seveda so različni modeli in različni materiali. Salamon--osebno meni močno pretežki čevlji, trdi, takih bukovih oblik.... Za v ,,hribe,, in za gobe imam pa planiko --so pa taki gojzarji---vidno planinski in so čist ok. sam za v službo glih ne zgledajo. Imela sem tudi Meindl, ki so me vednon na začetku sezone svinsko ožule--pač mam čudne noge. Drage so tok, da je to čist brez veze sploh pa če veš,da za Meindl šiva tudi Planika. Po videzu so mi pa full hudi eni modeli od merrell, sam nimam iskušenj z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to se ne spoznam ampak sem že v večih revijah vidla neko predstavitev Alpininega hudega pohodniškega čevlja,noro.Baje neki novega.

Točn tko!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izjemno lahek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nova generacija Vibram podplata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sympatex membrana!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nepremočljiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je pa bolj za pomladansko in poletno ter jesensko uporabo.........no vsaj meni ne deluje pretirano topel.

BTW.....trenutno ga prodajajo s 20% popustom na keš v vseh prodajalnah Alpine.V merkatorjevem centru je številk 41 zmankal......tko,da sem sam kupil ene take....mal bol odbite,pa bolj za zimsko uporabo.Za polet bo pač morala še vedno služit Planika(10 let)......pa neglede na to,da podplata skoraj ni več sploh!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te zanima Alpina, ima sedaj firma v Žireh popust do novega leta.

Bi ti pa ravno tako priporočil ali Alpino ali pa Planiko. Pri Planiki ne pozabi imeti s sabo planinske izkaznice ( popust )

Če bo še kdo kupoval-ima tudi planika 20% popusta do 29.12.2003!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!