Skoči na vsebino

SATA disk Power Konektor


Priporočene objave

Zivjo.

Kupil sem SATA disk in na moje neskoncno navdusenje zdejle (tik po zacetku dvodnevnih praznikov) odkril, da so genijalno spremenil tudi konektor za napajanje diska. :BUA: :BUA:

Seveda mi tega ni nihce omenil, ko sem disk kupoval, p*cka jim matrna, mislim, sej je sele deset let konektor isti, zakaj bi moral omenjat, da so ga glih zdej spremenil, ne. :cry:

Ko sem pobrskal po netu, sem dojel, da obstajajo tudi pretvorniki iz navadnega hdd power konektorja v SATA power konektor. Prilagam slikico kako stvar zgleda.

Ce obstaja kaka dobra dusa, ki mi je pripravljena bodisi dat/prodat, bodisi posodit ta konektor, do konca praznikov, mi bo to res ful pomagal, ker moram nujno zamenjat disk (moj stari disk je ze prodan naprej in lastnik caka nanj). Mogoce se vam itak valja po stanovanju in niti niste vedeli do zdejle kaj bi z njim...

Mogoce kdo od vas dela v kaki racunalniski firmi in ga lahko podkupim (s hektolitri piva), da gre do svojega servisa in tam vzame ta konektor, ce ga nimate doma?

Ce mi lahko pomagate, prosim sporocite na PM ali pa me poklicite, ce imate mojo stevilko. TIA!

post-21-1072313614.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ravno včeraj sem sestavljal eno mašino, ki je imela v sebi sata disk...uporabil sem navaden konektor, tisti, ki so v uporabi že 10 let...kaki disk si te kupil???

Probaj si pomagat z krokodilčki, če veš kje sta +5 in +12V itd...ampak be very careful. (edited: lahko pogledaš po sliki, rumeni je +12v, rdeči je +5v, črno je ground - če le nimaš kontaktov na disku mikroskopskih=> šala mala)

LP, El B.

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se šel prov gledat in res - eden takle se mi valja zraven zagonskih disket in CDjov in navodil... una črna zadevšna nakonc je malenkost drugačna, drugač je pa kabel isti. a milš, da bom jez to še kdaj rabil? :) pa nevem če boš kej hodil v naš konec :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se šel prov gledat in res - eden takle se mi valja zraven zagonskih disket in CDjov in navodil... una črna zadevšna nakonc je malenkost drugačna, drugač je pa kabel isti. a milš, da bom jez to še kdaj rabil? :) pa nevem če boš kej hodil v naš konec :hmm:

jah, kje pa je tvoj konc? (da vem ce bom mimo hodil :) )

S tem kolk bos to rabil pa je tkole -> Ce bos kupoval nov disk, ne pa tudi celega racunalnika, potem imas 50-50 sanso, da bos dobil ta konektor zraven. Ce ne bos kupoval SATA diska, potem itak nima veze. Ce bos kupoval cel racunalnik, potem ti bojo to itak tam zrihtal. Ce ne bos kupoval novega racunalnika pred soboto, ti potem itak vrnem konektor. Ti posiljam moj GSM po PMju, pa poklic.

@EL Barto -> Disk je SEAGATE 80Gb 7200 SATA 8Mb. Ta ocitno nima klasicnega konektorja, ti novi (SATA) pa so precej mikroskopski, ja, - taka ploscica podolgovata je in vsak konektorcek na njej ima premer mogoce 2 mm, med njimi max 1mm razmaka. Ze ko sem ga kupil sem gledal kje ima konektor za napajanje, ampak me je zavedlo, ker so zraven jumperji, ki zgledajo ravno pravsnji za napajanje od 3.5" flopija (jasno, dokler nimas konektorja pred sabo. Potem je ocitno, da niso pravi)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk je SEAGATE 80Gb 7200 SATA 8Mb.

Mogoce neumno vprasanje in malo izven konteksta ... vendar vseeno. Zakaj si kupil 80 in ne 120GB (razlika je par tisocakov)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce neumno vprasanje in malo izven konteksta ... vendar vseeno. Zakaj si kupil 80 in ne 120GB (razlika je par tisocakov)?

Evo zgodba.

Pridem ob dveh na Mlacom. Cakam 15minut, oba prodajalca se pogovarjata po telefonu. Ful vrsta. Koncno sem na vrsti recem, da hocem Seagate 120Gb SATA. Prodajalec pogleda v bazo, "Aha, enga se imamo". Napise racun, jest placam. Grem v skladisce, cakam v vrsti. Ko me postrezejo, serviser zgine in pride cez pet minut nazaj, ter me prosi, ce grem z njim do trgovine. Greva tja, serviser napizdi prodajalca, ces, da res pise, da imajo se en disk, ampak morajo sestavit tri racunalnike, tako, da imajo v bistvu minus en disk na zalogi. Ampak ni panike, mi bojo dal pa drug disk iste kapacitete. Jest recem, da je kul, dokler je Seagate. Potem se mal odkasljujejo, serviser rece sam moment in izgine. Prodajalec se mi ful opravicuje. Jest vprasam zakaj mi ne dajo diska, ker ze tko al tko ne morejo izpolnit celega narocila in sem ga jest na koncu koncev ze placal. Na to spet sledi zbegana pavza in odkasljevanje. Slabih 10 minut kasneje poklice serviser, da v bistvu nimajo diska in da kaj zdej. Jest pol recem, ok, pa mi dejte 80Gb, pa razliko nazaj. Zato 80Gb in ne 120. Razlike pa je 5400 sit.

Po celi tej kolobociji pa doma ugotovim se doticni problem.... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!