Skoči na vsebino

Peltirjev element


Priporočene objave

Ali morda kdo ve kaj je to peltirjev element?

Zanimam se namreč za hlajenje elektronskih komponent in sem zasledil tudi to zadevo vendar zanjo nisem, še slišal. Na spletu pa tudi nisem nič našel.

Kaj je sploh to, kako deluje, kako izgleda........?

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nakratko je to ploščica ki se na eni strani greje na drugi strani pa je zelo hladna. hladno stran daš na procesor, vročo pa odvisno od moči peltierja hladiš z zračnim ali vodnim hlajenjem...

več tukaj oz. tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK vem da bedarije govorim ampak vseen mi je tole na misel padl:

a bi to blo ČIST TORETIČNO možno nalimat po cilindru avtomatika in se ta nebi tolk segrevu :naughty: :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA teoretično samo kolikor sem jaz danes o temu prebral se vse veselje neha ker je treba tudi vročo stran hladit da dosežemo hladen učinek na drugi strani plošče.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA teoretično samo kolikor sem jaz danes o temu prebral se vse veselje neha ker je treba tudi vročo stran hladit da dosežemo hladen učinek na drugi strani plošče.

LP

Leteči

Nebi bil veter prisotem medtem ko se voziš dovolj :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mopedu bi bil velik problem ker nimaš nikjer popolnima ravnega cilindra tako da ploščica nebi mogla nalegat na celi ploskvi. Drug problem je ker ta element pokuri zlo velik elektrike, zato bi bil "štrom" od mopeda sigurno prešibak. Ta element uporabljajo računalničarji pri vodnem hlajenju. Peltirjev element hladi procesor, toploto z druge strani pa odvajajo z vodnim blokom. Če te še kaj zanima z tem elementom imaš izhodišče na www.slo-tech.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no...sej jst to sprašujem čist iz radovednosti...pač mam mal preveč domišlije pa sm se neki tazgale spomnu :P

Pa sej to sigurno ni glih najcenejša zadeva <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!