Skoči na vsebino

Kako iz DVD narediti DivX?


Priporočene objave

Oj!

Skratka, rad bi iz DVDja naredil Divx, ki ga lahko tudi zapecem na CD. S katerim programom se to lahko naredi?

Mimogrede: imam kombo enoto CD/RW/DVD.

Hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Skratka, rad bi iz DVDja naredil Divx, ki ga lahko tudi zapecem na CD. S katerim programom se to lahko naredi?

Mimogrede: imam kombo enoto CD/RW/DVD.

Hvala za nasvet.

poleg programa rabiš še ene par GB prostora na disku in veliko čaaaassssaaaaaaaaaaaaaaaaa....................... (recimo čez noč in 5-10 GB).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym - to s casom verjetno ni vec res, meni je toliko casa potreboval star P3 550 ... na athlonu 2400+ pa se nisem poskusal, ampak bi moralo biti nekajkrat hitreje. Seveda - ce hoces res dobro kvaliteto, sploh pa ko se nimas vaje, moras zadevo ponavljati in potem pride ven se kaj vec kot samo en dan ...

Moram si disk popucat da bom imel plac za ripanje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc,gregsa sumim,da bo to delal s prenosnikom ... omenil je namreč pogon CDRW/DVD, taki so najpogosteje (ne pa vedno) vgrajeni v prenosnike ...

in na prenosnikih zna biti diskspace problem ... običajni so diski z 20-40 GB, 60GB je v novejših strupenih notesih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imas pa verjetno prav, ja. No, pravkar sem videl da so DVD+/- R/RW enote ze po 30k, pa se mi zdi, da je pocasi cas, da si malo placa na disku naredim. <_< Bo spet kako ripanje na vrsti, kakor vidim so se v dveh letih orodja toliko spremenila, da se bom moral spet naucit, pa vaje bo treba ... :)

--

Ravno ugotavljam da so zgleda padle samo cene enot, praznih medijev pa ne toliko :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in veliko čaaaassssaaaaaaaaaaaaaaaaa....................... recimo čez noč ...

...ce je pa tko se zadeva hitrej zdownloada :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš originala doma je downloadanje piratstvo.

Če imaš original, lahko narediš 3 kopije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ce je pa tko se zadeva hitrej zdownloada :rolleyes:

Ce najdes sploh vir. In ce ima ta vir dobro povezavo ki ni preobremenjena. In potem ko downloadas, ugotovis da ljudje zelo pogosto ne vedo, kaj pomeni "DVD rip", ne napisejo opozorila da gre za screener itd. itd., in ce ze vse skupaj zgleda OK, brez kiksnjenega razmerja, dodanih robov itd., opazis, da je v akcijskih prizorih bitrate prenizek in slika ni tekoca :SS

Ce pustimo ob strani nelegalnost pocetja ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc,gregsa sumim,da bo to delal s prenosnikom ... omenil je namreč pogon CDRW/DVD, taki so najpogosteje (ne pa vedno) vgrajeni v prenosnike ...

in na prenosnikih zna biti diskspace problem ... običajni so diski z 20-40 GB, 60GB je v novejših strupenih notesih...

Si ugotovil... prenosnik ima 60 GB... ampak vseeno delam prostor... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kako zdej gregs, si kej probal iz dvd-ja narediti divx?

Ce si, me zanima, koliko casa traja, neki je bilo govora o zasedenosti diska, ipd. Malo me zanima. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

HILFE!

Imam 25GB velik fajl (2 urni film iz Digital 8 Sony kamere shranjen na disk v DV kvaliteti). S kakšnim programčkom bi ga lahko skompresiral na velikost primerno za DVD ploščo, da bi bil viden na čimveč napravah brez dodatnega inštaliranja codecov? Prostor na disku ni problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HILFE!

Imam 25GB velik fajl (2 urni film iz Digital 8 Sony kamere shranjen na disk v DV kvaliteti). S kakšnim programčkom bi ga lahko skompresiral na velikost primerno za DVD ploščo, da bi bil viden na čimveč napravah brez dodatnega inštaliranja codecov? Prostor na disku ni problem...

Ker sva dva z podobnimi težavami, toliko bolj potrebujeva informacijo

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HILFE!

Imam 25GB velik fajl (2 urni film iz Digital 8 Sony kamere shranjen na disk v DV kvaliteti). S kakšnim programčkom bi ga lahko skompresiral na velikost primerno za DVD ploščo, da bi bil viden na čimveč napravah brez dodatnega inštaliranja codecov? Prostor na disku ni problem...

pojdi na http://www.dvdrhelp.com/ in poglej pod HOW TO...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Tudi jaz imam podobne ideje kot Gregs, pa me zanima, ce se je medtem pojavil ze kak trotel ziher programcek za take podvige?

DVD v DiVX

Hvala!

Flayo

Popravljeno . Popravil FLAYO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tam je zastonj samo trial version...

flayo

Ja in kaj si pricakoval :naughty: , da ti bodo se kremsnito pa kokakolo zraven dali? Za probo je dovolj, ce zadevo mislis uporabljati kupi licenco...al se kako drugace znajdi! Recimo do soseda stopi, k ima licenco in pri njemu pretvarjaj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in veliko čaaaassssaaaaaaaaaaaaaaaaa....................... (recimo čez noč in 5-10 GB).

:doze: Okoli pol urce za 1 cd z dvd-ja :doze: , first pass 15-18 min, second pass 15 min :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in kaj si pricakoval :naughty: , da ti bodo se kremsnito pa kokakolo zraven dali? Za probo je dovolj, ce zadevo mislis uporabljati kupi licenco...al se kako drugace znajdi! Recimo do soseda stopi, k ima licenco in pri njemu pretvarjaj .)

OK. Imas prav. Bom drugace vprasal...

A kdo ve za kak brezplacen program s katerim bi pretvoril DVD v DIVX?

Hvala:)

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zdej gregs, si kej probal iz dvd-ja narediti divx?

Ce si, me zanima, koliko casa traja, neki je bilo govora o zasedenosti diska, ipd. Malo me zanima. :)

lp

Ups... ze dolgo casa nisem gledal... :lol:

Uspelo narediti, brez tezav.... delalo je kake 3 ure vse skupaj... za film, dolg 1,5 ure. Edino tezavo sem imel izbrati primeren format, tako da sem prej poskusal en kratek izsek ene 10X. Ko sem dobil tak format, ki mi je odgovarjal, potem sem dal pa cel DVD postimat v Divx in je bilo OK.

Uporabljal sem SimpleDivx (ki ga je predlagal Cyc).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!