Skoči na vsebino

Chevrolet namesto Daewooja


-pero-

Priporočene objave

...ste opazl tole :hmm:

Chevrolet namesto Daewooja

S prvim decembrom bodo avtomobili iz tovarne GM Daewoo nosili ime tržne znamke Chevrolet.

Avtomobili Daewoo so v letih 1998 do 2000 zavzemali pomemben delež na slovenskem tržišcu, potem pa se je ustavilo zaradi krize v Koreji. S prihodom GM-a, ki je prevzel nadzor nad 42 odstotki Daewooja in z novimi modeli so prodajne številke spet začele naraščati. Strategija vodenja celotnega projekta pa je vseeno zahtevala korenite spremembe, celo pri tako osnovnem elementu, kot je ime vozila. Od prvega decembra letos torej pri nas nič več Daewoo ampak Chevrolet.

Novo ime, nove označbe

Novoimenovana vozila se bodo razlikovala od že prej znanih modelov po Chevroletovih znakih, ki bodo zamenjali Daewoojev znak nad prednjo masko, na kolesnih pokrovih, znotraj volanskega obroča in še kje. Seveda se bo moral spremeniti tudi napis zadaj na pokrovu prtljažnika. S prvim decembrom bodo tako na voljo Chevrolet Matiz, Chevrolet Kalos, Chevrolet Nubira, Chevrolet Tacuma in Chevrolet Evanda.

Brez panike

Prehajanje na uporabo novega imena bo postopno, predvidoma bo zamenjava označb na prodajnih in servisnih lokacijah trajala mesec do dva, vozila označena z imenom Daewoo pa naj bi se prodajala do konca leta 2003. Lastniki Daewoojev bodo še naprej uživali vse poprodajne usluge, ki jih bo v enakem obsegu kot prej nudila Chevroletova mreža.

NUBIRA_02_mare.jpg

NUBIRA_06_mare.jpg

KALOS_01_mare.jpg

KALOS_10_mare.jpg

lp -pero- :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zdaj mi je jasno zakaj so na slo tv reklamirali chevy. :)

@ zok & bonzi: vauxhall najbrz vesta kaj je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zdaj mi je jasno zakaj so na slo tv reklamirali chevy. :)

V "razviti" Evropi vam je tale neokolonializem prihranjen. Lahko tudi drugače: glupi Slovani "padajo" na ameriške znamke. Jok brate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "razviti" Evropi vam je tale neokolonializem prihranjen. Lahko tudi drugače: glupi Slovani "padajo" na ameriške znamke. Jok brate.

ne vem ne vem. ce je vse res potem bi morali tudi v evropi se pocasi pojaviti namesto daewoo chevrolet. bom malo pobrskaril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem ne vem. ce je vse res potem bi morali tudi v evropi se pocasi pojaviti namesto daewoo chevrolet. bom malo pobrskaril.

Prvotni marketinški načrt GM je bil uvedba blagovne znamke Chevrolet v vzhodni evropi koncem 2003 (Bolgarija, Romunija & co), v srednji (included Slo) do leta 2005, v zahodni pa do leta 2007.

Pa so malo po gasu, da bi zadeva sovpadala s predstavitvijo nove Corvette, he he.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. ker sem ravno vceraj nekaj saril po spletu in nikjer zapazil spremembo; v AUT so se vedno daewoo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa begalo ko sem vidu Chevrolet Kalosa

LP

Leteči

Nisi edini, jaz sem ga videl enkrat proti koncu decembra........ sem pa mislil, da sem pijan. :unsure:

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. ker sem ravno vceraj nekaj saril po spletu in nikjer zapazil spremembo; v AUT so se vedno daewoo. :)

ja sj to "počas" menjajo iz daewoo na chevrolet :)

na tanovih so bli že novi znaki pa so mogl pohtet :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!