Skoči na vsebino

Škodljivost cigaret


dave the wave

Priporočene objave

"Zakaj babice novorojene otroke udarijo po ritki?"

"Da inteligentnim odpade lulcek."

:devil: :devil: :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Zakaj babice novorojene otroke udarijo po ritki?"

"Da  inteligentnim odpade lulcek."

:devil:  :devil:  :devil:  :P

:yea2: :yea2:

Sam da ene sčasoma pamet zapusti.

B)

Lulček pa ne zrase več. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sam se mi to zdi ena taka racionalna resitev, sploh pa izjemoma neegoisticna.

Tvoj neegoizem ne pozna meja :OK: , sigurno si strasten kadilec in za otroke bi bil pripravljen plačat 5X ceno cigaret... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On - kadilec :lol1:

če verjameš al pa ne, je to edini človek, ki ga poznam, da še nikol ni bil pijan!!

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2:

ha....ma če misliš enako število "cigaret" zvlečt na dan, toliko kot jih pokadiš ne vem kje boš dobila kandidata da ti bo nastavljal cigaro.... :lol1:

jih bomo pa več angažirali-samo da je... se bodo že v vrsto postavli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jih bomo pa več angažirali-samo da je... se bodo že v vrsto postavli :D

Na, tud kajenje ni več kot včasih.

Tudi tle gre vse bolj na biomaso.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sam se mi to zdi ena taka racionalna resitev, sploh pa izjemoma neegoisticna. Sicer pa ze leta in leta obljubljajo pediatricno kliniko.

Ce bi res to nardil, bi tud pomojem mal kadilcem usta zaprl, da se neb prevec razburjal. Mislim rect. Ce bi povisal cene brez razloga, bi vsi kadilci sli v luft, ce pa navedejo en dober razlog, bi jih pa na ta nacin vsaj mal utisal.

blažko, kaj pa že podražijo <tvojo najljubšo stvar> za 200%, a boš tiho in boš zadovoljčkan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On - kadilec :lol1:

če verjameš al pa ne, je to edini človek, ki ga poznam, da še nikol ni bil pijan!!

:notworthy:

pol se zihr zavzema tud za vsaj 200% podražitev alkohola?

A tud kondome in kurbarijo podražimo? :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol se zihr zavzema tud za vsaj 200% podražitev alkohola?

A tud kondome in kurbarijo podražimo? :D :D :D

:topic:

sicer pa je to ze en toooook drago, da...... heh, nima smisla. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blažko, kaj pa že podražijo <tvojo najljubšo stvar> za 200%, a boš tiho in boš zadovoljčkan?

Sym pojma nimaš, seveda bo zadovoljčkan!!! Blažkota je ja sama dobrota in neegoizem, pravi Robin Hood..... Ni ga lepše kot delat dobro na račun drugih... :huh:

BlazS, to kar ti tu prijavljaš je za :SS , pa vendar ne bom predlagal prisilnega dela v dobrodelne namene za vse, ki imajo nick "BlazS".

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa tisti ki denar ne pretopite v dim ga pa lahko zbirate za pediatrično kliniko,in ko se bo zbiranje začelo,se bom pa jaz odpovedala par dnevnem kajenju in ta denar podarila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se pogovarjamo o cigaretih in ne o alkoholu ali mojih najljubsih stvareh. Sicer se pa cigareti nikakor ne morejo primerjat s sportom ali ''bolj aktivnim hobijem''. Prvic kajenje skoduje zdravju kadilca in vsem okoli njega prisotnim.

Se pravi->kajenje->vec moznosti za kronicne bolezni->zdravljenje->vec denarja za zdravstvo iz proracuna. Zato se meni zdi povisanje cen tobacnih izdelkov cist spremenljivo. Ta denar bi se pa porabil za zdravstvene namene. Zakaj bi nekadilec placal isto zdravstveno zavarovanje kot pa kadilec, ce se za kadilca v povprecju porabi vec denarja.

Slucajno sem navedel pediatricno bolnisnico, ki jo ze tolk casa oblubljajo.

Vsak si zeli zdravo zivljenje. S kajenjem to gotovo ne bos uspesno dosegal.

Je pa res, da ne kadim in mi je zato se tolk bolj vseeno. Tudi za alkohol.

Sej sem vedu, da me boste vsi kadilci takoj spluval in da bodo letele ostre besede. Po resnici povedan mi je prav vseen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja....

fantje

vsak ima svoj prav O:-)

če mene vprašaš bi mogla bit mamila tko pocen kot čaj, alkohol tko kot voda, cigareti tko kot vžigalice...

tako da bi si vsakdo lahko uničil življenje

(na svojo odgovornost)

:devil:

(pa ne se spravlat na Blaža, k je moj kolega čene bo aufbix)

Popravljeno . Popravil smeško
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst nimam čist nč proti kadilcem....kdaj me moti ko kadijo ljudje okoli mene ma se vedno zmenimo da je prav.....je pa to drag šport...poznam študente ki dajo zadnji tolar za škatlo čikov....ne vem kako bo če bodo te stvari kr naprej dražili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu življanje prav vsak umre. Vražje žalostno in nevarno tole početje, življenje :huh:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsaki škatljici cigaret dobi država svoj---VELIK---del. Veliko ljudi se tudi posredno preživlja s cigaretami-tobačna tovarna, trafike, lokal brez čikov (se jih izogibam). Poleg tega kadilci umrejo prej in s tem ostane penzija državi, tudi zdravljenje starostnih bolezni so državi prihranjene. Torej proračun se krepko polni na račun kadilcev in seveda tudi pivcev alkohola. Torej ti ljudje sponzorirajo državo dokler dihajo in zdaj je karnaenkrat problem ,,kdo bo plačal,, tisti mesec obsevanj in dopusta na golniku preden se bo stegnil.

Vsako pretiravanje in tole blefiranje ,,jaz sem pa športnik,, je brez veze, ker ko se ti pri športu poškoduješ al si pa tok zjeban, da v službi spiš te sponzoriram jaz in tudi tvoje dolgo življenje bo šlo na račun mojih otrok, ki bodo delali zate- športnika, ki bo pri stotih letih na recept dobival planice.

Tole je mogoče mal pretirano povedano, sam enim očitno drgač ni jasno nič.

Torej kajenje škoduje in ubija tega se zavedajo vsi kadilci in če jim užitek večji od opozorila---zakaj jih morit.

Cene naj bojo take kot v EU---sam plače tut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega kadilci umrejo prej in s tem ostane penzija državi, tudi zdravljenje starostnih bolezni so državi prihranjene.

Ma točno to.

V korist države in splošne blaginje bi jim na vseh javnih mestih postavil avtomate za zastonjsko inhaliranje v neomejenih količinah.

Dozo dima bi pojačal vsaj na raven kakšnih "žetank" ali stare DRAVE brez filtra.

Tudi "galuas" bi bile v redu.

Najbolj potrebnim bi delil prenosne naprave z v naprej pripravljeno mešanico zraka in dima, tako da bi jim vsak dihljaj potrebnega zraka, pomenil še zadovoljstvo in užitek.

Nima ta država posluha za prave zadeve.

B) <_< :wacko:

Vi sam mene vprašajte, saj sem mnoga leta vlekel kot nor. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN.......minister za zdravje :yea2:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :notworthy:

Hvala za zaupanje!

Se bom potrudil.

:D

Pa še ena misel, ki mora biti kadilcem všeč :

Življenje se ne meri s številom vdihov, ki jih naredimo, temveč s trenutki, ki nam dih vzamejo.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,kadilci že prej umrejo,sam do smrti pa veliko kuštajo državo,mislim da bi na prepovedanem območju(gostilne.itd),kdor kadi,bi bu dal 1000EU kazni LP Curi

Kadilci vi sam uživajte :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej če bi bil strošek za zdravljenje kadilcev večji kot je njihov doprinos, ko kupujejo cigarete bi le-te že zdavnaj prepovedali. Če pa verjameš, da državo skrbi tvoja kvaliteta življenja in bi se zaradi tega bila pripravljena odpovedati proračunskemu denarju---si pač naiven. Danes je trend v svetu tak, da bolj fajn izgledaš (se spodobi in šika) če nekomu hočeš dobro pa čeprav imaš figo v žepu. Me pa prav zanima če bi se vsi kadilci odločli NEHAT vsaj za 14 dni kaj bi si pol država zmislna, da bi pridobila nazaj te svoje ljudi s slabo navado.

Tako, pa lohk počasi ožemajo in veliko govorijo, da je to vse za naše zdravje. Če jih res skrbi--naj jih prepovejo.--RITI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!