Skoči na vsebino

10 zapovedi pravne drzave


bubamara

Priporočene objave

in čehi so to čist pravilno pošlihtal.

O čem ti to ?

Čehi se v nasprotju z nami vedejo državotvorno.

Mi bi našo komaj nastalo državo razdali v imenu popravka preteklih krivic vsem po vrsti.

Začenši z Italijani in famoznim Ogleskim sporazumom.

Potem z denacionalizacijo kjer nam na veliko derejo not prejšni lastniki, kateri so se tako ali drugače tudi kompromitirali med II. svetovno vojno.

Ker je resnica sedaj zamegljena in se ne ve več, ne kdo je zmagal ne kdo je bil kolaborant, smo idalen teren za popravek krivic vsem po vrsti od črnih do rdečih pa še usranih zraven.

Poglej kaj so Čehi z Sudetskimi Nemci naredili in kako se sedaj obnašajo do tega problema in se ne pustijo Nemcem buzerirat, potem se mi pa oglašaj.

Predvsem mi pa ne reducirajte vso problematiko na partizane in domobrance, ker tisti ki je iskreno za to državo bo razumel, da je sranje po lastnem gnezdu daleč od državotvornosti, predvsem pa daleč od tega da bomo našim otrokom zapustili urejeno in od tujcev neodvisno domovino.

Nekateri bi za svoj prav tud lastno mater fentali.

Sprašujem se vedno bolj, kaj nekateri sploh hočete ?

Kaj bi bilo dobro da bi naredili kot Čehi ?

A bi morda šli še kakšen korak naprej, pa bi tako ene 10.000 - 20.000 na novo ubitih na nasprotni strani, da bi se vaša bolečina pomirila ?

Lahko da kdo goji take iluzije.

Vendar brez boja ne bo šlo.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po WW2    - Kidrič (za Slovenijo kot tako in večjo samostojnost v FLRJ oz. podobno)

V 60ih letih- Kavčič (za svobodno ekonomijo itd)

Brez vsaj teh bi JBTZ imeli bolj slabo osnovo za delovanje! So imeli že kar lepo pripravljen teren. 20 in več let pred tem bi ne mogli niti pisniti.

Horjo, Horjo, vceraj sem slisal od tegale "gospoda" Kidrica tako sokantne citate, da se mi zdi razpravljanje o kaksnih zaslugah z njegove strani tule povsem brez okusa. Povej - saj si gledal vcerajsnji dokumentarec? Ali ga raje nisi??

No - ce si spregledal in imas slucajno moznost gledati ponovitev danes ob 13.55 (verjetno ne, sredi delovnega casa ... ).

Za Kavcica sem pa tudi sam bral nekaj podobnega, ja ... Se mi zdi da v Okopih, nisem preprican kje ...

Pripravljen teren je pa definitivno bil, vojaski zapori so ze obstajali, pasulj so ze kuhali ... :devil: :lol1: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem se vedno bolj, kaj nekateri sploh hočete ?

Kaj bi bilo dobro da bi naredili kot Čehi ?

A bi morda šli še kakšen korak naprej, pa bi tako ene 10.000 - 20.000 na novo ubitih na nasprotni strani, da bi se vaša bolečina pomirila ?

Cehi so preprecili politicno udejstvovanje komunistom. Simple as that. Verjetno so najbolj "zasluzne" tudi pred sodisce dali ...

Pri nas pa se kar lutajo naokoli - in nikomur se nic ne zgodi. Ce kdo kaj o njihovi preteklosti rece, se takoj najde skupina ki ve za vse mogoce zasluge teh ljudi in trdi, da stvari niso crno-bele (in res niso) - pa ceprav bi vodilni morali "samo" odgovarjati za med in po vojni nastale pizdarije. Da se prepozna revolucija znotraj "NOB", ki ima tule pri meni narekovaje ravno zaradi vsebovane revolucije ...

Odgovorni zanjo bi pac morali priti pred sodisce ...

Kaki poboji 10000 ljudi na "nasprotni" strani neki - saj nismo komunisti <_<

P.S.: v vcerajsnjem dokumentarcu je vec ljudi, ki so izgubili svojce zaradi partizanov, povedalo, da sploh niso (vec) jezni -- sploh jim ne gre za mascevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, Horjo, vceraj sem slisal od tegale "gospoda" Kidrica tako sokantne citate, da se mi zdi razpravljanje o kaksnih zaslugah z njegove strani tule povsem brez okusa. ...

He, he, glede na tvoje prejšnje pisanje sem točno vedel, da boš to napisal. Ne nisem gledal tistega dokumentarca, ker se ne tempiram na TV, sploh ne gledam programa. Raje v garaži ZRa in flinte božam. :D :D

Veš, Cyc, na dogodke v zgodovini je treba gledati tudi skozi leče takratnih časov. Ne vem kaj so o Kidriču včeraj govorili, vendar pomisli, če bi bil tako za strujo, ki je potem prevladala, ga verjetno ne bi špikali, a ne?

Pa še vedno govoriva o zaslugah za samostojno Slovenijo, ne pa o kakšnih pobojih, kajne?!

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran: Čehi po razdelitvi na dve državi---politiki prejšnega režima nimajo kaj iskati....Govorim samo in izključno o tem (o nobeni ekonomiji, pravicah sudetskih nemcev itd... )

Gre se samo za to, da se pove resnica nobenih pobijanj, obsojanj, samo reči je treba Ja to in to so/smo delali in ni bilo ne lepo ne fer in seveda zapisat je treba Kdo je bil odgovoren--to je vse samo razgnati meglo naše bližnje preteklosti.

Ceco: Bavcon je na primer podpisan kot sodnik pod obsodbo gospoda Pučnika (ko je bil še študent) na 9 let zapora zaradi kritičnega članka o kmetijstvu. BTW odsedel je kazen--sicer pa kaj bi za tako malenkost jokali, kaj pa je 9.let v primerjavi z večnostjoo?? :angry:

Horjo: viš tole tudi mene moti, da lastna država zanika oz. podcenjuje ljudi, ki so se borili ZA nastanek slovenske države in pri tem utrpeli posledice, verjetno mi ni treba povdarjat kdo se obnaša tako arogantno. Ja lahko financiramo in podpiramo bivše predsednika in mu plačujemo pisarno, pa šoferja... pa partijske penzije so ogromne...Samo za borce v Slovenski vojni ni denarja in najraje bi videli, da izginejo. Komandanta Staneta so spucali, in ostale bi pravgotovo tudi če bi bilo tisto njihovo pisanje tako ,,anti državno,,.

Dj --še enkrat --nobenih žaganj, linčov itd. Samo resnica : zakaj se nihče ne spomi kdo je bil proti odcepitvi, kaj je gospod školjč dejal kakšna naj bo naša taktika v boju proti jla? Teren so pa pripravljali ljudje, ki so se borili za ideale za sanje in jim je bilo vseno kakšne posledice bo to imelo na njihovo življenje in ponavadi so končali pozabljeni mi imamo pa tako oprane možgane, da jih še vedno ignoriramo pa čeprav so delali za našo boljšo prihodnost.

Bubamara---če bi bili tile tvoji rdeči še vedno tako v večini in tako vsemogočni pol se mi tule ne bi pogovarjali in verjetno bi o motorjih samo sanjali.

Glede večine v Kp -marsikdo je verjel v KP dokler ni bil notri in si svinjarijo pobližje ogledal, nekateri so bili celo prepričanja, da je treba stvar začet spreminjat znotraj, da se je treba vključiti in počasi prepričat ,,vodilne,, v zmoto. Nekaj so jih pozaprli nekaj zmetali ven.....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem se lahko oba strinjava, se mi pa zdi, da nimava istih ljudi v mislih ;)

In potem se je dalo svoj cas po radiu slisati bedarije nekih poslusalk, ki so trobile, kako da so se na neki seji v Beogradu "pogumno uprli"  :lol1:

Afere JBTZ se pa verjetno nihce vec ne spomni, demonstracij na Roski pred nekdanjimi zapori pa tudi ne (jap, to je bilo pred letom 90 ;))

in kaj ti veš o aferi JBTZ - razen iz knjige? :lol1:

Cycko, glede seje v Beogradu - ja, bila je, in uprli so se. Ne vem, če ti veš, kdo, in kako se je uprl, ampak... bilo je takole :

bila je seja vlade SFRJ... in na tej seji se je govorilo srbsko ... in slovenska delegacija je protestirala v smislu "mi bomo sejo zapustili, ker ni prevoda v slovenski jezik"... in so se srbi in drugi začeli hecat na ta račun ... šta hoče bre ovi slovenci ... in potem je prišla neka albanka in je rekla lepo po srbsko "evo ja sam tu da jačam bratstvo i jedinstvo pa ču da pričam ana srpskome ... ne tako ko ovi slovenci ..." ... vsi vemo, kaj so srbi potem delali s šiptarji...

skratka - s slovenske strani simbolno izjemno močna gesta.

btw, oseba, ki se je uprla, in ki ima zato, kljub vsem njenim poznejšim fiaskom v politiki, je bila bivša ljubljanska županja Vika Potočnik.

daj prosim drugič res ne klobasaj o stvareh, če jih ne poznaš (bedarije nekih poslušalk, ... ). boš bolje prišel skozi v življenju. res pa je, da ne boš tolk "političnih" točk scoral... zdaj imaš namreč že 0,5 točke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J., lahko malo bolj konkretno, ne vem na katere ljudi to mislis in na kateri cas pred letom 90? Saj - imas prav, ampak napisano je zelo splosno, s tem se lahko oba strinjava, se mi pa zdi, da nimava istih ljudi v mislih ;)

No ja, glede tvoje prve povedi bi se dalo pa razpravljati ;) Vsekakor so taki obstajali, ampak modrooki nekdanji predsednik je bil proti dokler mu ni postalo jasno, da bo od*ebal ce bo s tako politiko nadaljeval, ker Slovenci so bili "za" - odcepitev od Jugoslavije, namrec.

In potem se je dalo svoj cas po radiu slisati bedarije nekih poslusalk, ki so trobile, kako da so se na neki seji v Beogradu "pogumno uprli" :lol1:

Afere JBTZ se pa verjetno nihce vec ne spomni, demonstracij na Roski pred nekdanjimi zapori pa tudi ne (jap, to je bilo pred letom 90 ;))

kaj pa ti veš o aferi JBTZ? "Ubogi Janša, so ga v zapor hotl dat..."..

ej, ti jaz povem še kaj, tako iz prvih rok spet - recimo, lahko bi bila še večja pizdarija, če ne bi bilo tam nekega tovariša , ki je tako zelo motiviral množice in vseeno pravočasno poskrbel, da niso folka postrelil ... no, tovariš je bil potem vpleten v nekaj finančnih aferic, najbolj znana je tista s posojanjem denarja Rdečega križa ...

torej: a je zdaj on baraaba ali heroj? Vidiš, ... preveč se zavzemaš za eno plat zgodbe. Verjetno ne ne poznaš ozadij. zato pa kar diagonalno sekaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym--razmere v sloveniji so se začele premikati in politiki niso zastonj v šolo hodil in so vedel, da se dogaja volja ljudstva in če bojo hotl vladat naprej se morajo obrnt z vetrom, ker drugače bi morali bežat nazaj v Bg. Ne rečem pa, da se katerega politika ni prijelo tudi tisto ,,nacionalno vzdušje,, katerega naj bi se danes sramovali. Jest se spomnim, Roške tut, pa zborovanj tut, pa člankov v mladini pa nove revije vsega se zelo dobro spomnim---bila sem tam in vem kaj je bilo v zraku in vem, da nič ne bi ustavilo tega sploh pa ne ne na miren način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, Horjo, vceraj sem slisal od tegale "gospoda" Kidrica tako sokantne citate, da se mi zdi razpravljanje o kaksnih zaslugah z njegove strani tule povsem brez okusa. Povej - saj si gledal vcerajsnji dokumentarec? Ali ga raje nisi??

No - ce si spregledal in imas slucajno moznost gledati ponovitev danes ob 13.55 (verjetno ne, sredi delovnega casa ... ).

Za Kavcica sem pa tudi sam bral nekaj podobnega, ja ... Se mi zdi da v Okopih, nisem preprican kje ...

Pripravljen teren je pa definitivno bil, vojaski zapori so ze obstajali, pasulj so ze kuhali ... :devil: :lol1: ;)

cyc,

ti si tooolk razgledan ko vse te knjige prebereš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede večine v Kp -marsikdo je verjel v KP dokler ni bil notri in si svinjarijo pobližje ogledal, nekateri so bili celo prepričanja, da je treba stvar začet spreminjat znotraj, da se je treba vključiti in počasi prepričat ,,vodilne,, v zmoto. Nekaj so jih pozaprli nekaj zmetali ven.....

...in nekaj "pozabili" v kaksnem grobu. ce so grob sploh dobili.

lina, na zalost se strinjam s teboj. na zalost zato, ker se se dosedaj, od leta 1989 dalje, nihce ne upa/ne more/ne sme priznati kaj se je dogajalo od leta 1941 dalje najprej v NOB in potem v SFRJ do 1989. in na zalost ima vecina se vedno tako oprane mozgane, da drugacno razmisljanje oz. razmisljanje z lastno glavo o nekaterih zadevah ni mogoca. za to bo potrebno se kaksna generacija ali dve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc,

ti si tooolk razgledan ko vse te knjige prebereš.

sym, nekateri pac nismo bili povsod osebno navzoci kot tvoja "malenkost" in si moramo o nekaterih dogodkih ustvariti mnenje iz drugih virov.

get my point? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, ti ves nenavadno veliko reci iz prve roke ...

Glede one seje pa, nisem preprican da gre za isto zadevo, Vika se namrec v onem clanku ni omenjala (ni vir informacije poslusalka radia :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj naša vlada je četverico zaprla--ne niso meli jajc reč ,,ne,,

no ja, v bistvu je cetverico aretirala in izrocila vojaski policiji. ritolizanje v popolnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym, nekateri pac nismo bili povsod osebno navzoci kot tvoja "malenkost" in si moramo o nekaterih dogodkih ustvariti mnenje iz drugih virov.

get my point? ;)

JAz pravim samo, da so knjige, dokumentarci in članki vedno napisani preveč tangirano, se zavzemajo za eno linijo. .. in to je shit.

sam mam raje čveke z ljudmi iz različnih teh skupin, na srečo imam nekaj posameznikov tako z leve, kot z desne, ki se motajo po političnih hodnikih že dovolj dolgo, a obenem niso aktivni politki (pač "opazovalci"), pa jim pustim, da povejo svoje ... in si o tem ustvarim neko mnenje.

Vsekakor pa so itak vsa naša mnenja enakovredna oziroma ničvredna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kako boš netangirano prikazal ljudem nekaj o čemer so poslušali 50 let čist obratno sliko. Večina ljudi še danes gleda dnevnik in tam najde svojo edino in pravo resnico druga stran jih ne zanima in ne razmišljajo al pa celo niso sposobni razmišljati saj v preteklosti itak niso smeli-ratal so apatični. Jjest še dons poznam nekaj starih ljudi, ki šepetajo o določenih stvareh ker se bojijo, da bi jih slišala napačna ušesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina :

Od koga ti pričakuješ tako priznanje ?

Od mene ki nimam s tem nič ?

Od akterjev teh dogodkov ?

Ne bodi naivna.

Predvsem za dober zgled takemu priznanju, bi lahko bila uradna cerkev, ki naj prizna svojo kolaborantsko vlogo med vojno, od tam naprej bo vse lažje.

Izjema sta primorska in štajerska kjer takeg bratomornega klanja ni bilo, predvsem po zaslugi cerkve.

Na primorskem je bila duhovščina od italijanskih fašistov od 1922 naprej dovolj natrenirana, da je vedela koga podpirat.

Mariborski škof pa tudi ni potegnil z Nemci.

Simpl as that.

Vse ostalo je politika in nategovanja v eno ali drugo stran.

Povojni poboji niso bili potrebni in partizanska stran vključno s svojo uradno borčevsko organizacijo obžaluje te dogodke.

Kaj naj še naredi ?

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pridejo vsi pa 3M in priznajo, da so delali pizdarije. potem jim bo ljudstvo sodilo.

potem bomo s čisto vestjo odkorakali v novo, svetlejšo in boljšo prihodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je cerkev delala pizdarije je javno in tudi v šoli smo se učili o tem in tudi poimensko so bili določeni omenjeni, in tudi obsojeni so bili zato.---jest cerkve ne zagovarjam in tudi nisem vernik in nikoli ne bi hotela da se cerkev kakorkoli vmešava ali mi določa moj način življenja. Je pa svobodna izbira in tisti, ki jim to paše naj hodijo,jest ne grem in to je to. Imam pravico izbire, in cerkev je ločena od države. Zdaj bi rada pa še resnico o tej državi-čisto in ne zavito v meglo arogance in sprenevedanj. Sej drugač ne bo nič samo za spravo in oprostitev je potrebno prvo resnica. Tisti ,,morilci,, so res že pomrli in razen vesti (če so jo sploh imeli) so krasno živeli, nekaj jih je še in tudi oni imajo krasne penzije. Ogromno tistih mlajših, ki pri pobojih niso bili direkt zraven, vedeli pa so in so namerno zakrili in uničili dokaze---kot vem je zakrivanje dokazov enako sodelovanju pri zločinu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je cerkev delala pizdarije je javno in tudi v šoli smo se učili o tem in tudi poimensko so bili določeni omenjeni, in tudi obsojeni so bili zato.---jest cerkve ne zagovarjam in tudi nisem vernik in nikoli ne bi hotela da se cerkev kakorkoli vmešava ali mi določa moj način življenja. Je pa svobodna izbira in tisti, ki jim to paše naj hodijo,jest ne grem in to je to. Imam pravico izbire, in cerkev je ločena od države. Zdaj bi rada pa še resnico o tej državi-čisto in ne zavito v meglo arogance in sprenevedanj. Sej drugač ne bo nič samo za spravo in oprostitev je potrebno prvo resnica. Tisti ,,morilci,, so res že pomrli in razen vesti (če so jo sploh imeli) so krasno živeli, nekaj jih je še in tudi oni imajo krasne penzije. Ogromno tistih mlajših, ki pri pobojih niso bili direkt zraven, vedeli pa so in so namerno zakrili in uničili dokaze---kot vem je zakrivanje dokazov enako sodelovanju pri zločinu.

Ja in kdo naj to naredi ?

Imaš čarobno paličico ?

Ali moramo reda radi, da bo pravici zadoščeno tako na hitro eno akcijo udarit, pa jih fentat še preden nam umrejo.

Ja imaš res probleme ?

Saj nobeden resnice ne zanika.

Taka ali drugačna ven hodi in sčasoma se bo vse iznihalo do prave razlage.

Ni pa treba zaradi tega, če se nekomu zdi da ni čist tako kot bi moralo biti, hajko po slovenskem zganjat in se s tem trapit do onemoglosti ter en drugmu dokazovat, da je na naši strani vage več kosti, zato gorje drugi strani.

Sloh pa je na strani opozicije kar dobršen del spreobrnjencev (bivših članov KP) kaj z njimi?

Bomo Janšo upokojili ?

Kje začet kje končat ?

Ali je predpogoj za pravega komunista, da je bil oče partizan ?

Ali komunist bivši ali še sedanji katerega oče je bil domobranc ni ta pravi komunist ?

A mora imeti tud umazane roke od krvi ?

A je posedovanje komunistične literature Marxove in Engelsove zadosten dokaz o sprevrženosti človeka, če je, kdo bo to Nemcem in Angležem sporočil, ki jih imajo še vedno v zakladnici svetovne kulture, da mal revizijo pri sebi naredijo.

Kam s tistimi, ki niso bili komunisti, pa so tud domobrance ali pa tudi civiliste fentavali ?

A zdej iščemo zločince ali komuniste ?

Dejte se odločit.

Pa en predlog naredit, kako izgleda tako očiščenje, ne sam v prazno lupat da ni pravice na tem svetu.

Pa še res je.

Za marsikoga je ni in je še vedno ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ran, komunistov je bilo veliko in velika manjsina teh je zares "vredna" naziva kriminalec ali morilec. ve se kdo so in kje so in se vseeno ne stori nic. pricevanja ravno o teh visokih gospodih obstajajo, vseeno se ne stori nic. kolikor vem umor, naklep umora in navajanje na umor ne zastarajo v kazenskem pravu.

proti spreobrnjenim komunistom kot taksnim vsaj jaz nimam nic. vsak se lahko in sme spremeniti. vprasanje je v koliksni meri je taksna sprememba avtenticna.

in tudi tiste, katrei niso bili rdeci in so fentavali je potrebno ustrezno in po zakonu obravnavati. povdarek je na ustrezno in po zakonu. razen ce ni slovenija sprejela kaksnih sklepov, s katerimi tem glavnim klavcem izda "persil"-listek. iscemo zlocince. fasisticnih zocincev se je jugoslavija resila, rdeci pa se cakajo na svojih pet minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z A K O N

O SKLADU ZA POPLAČILO ODŠKODNINE ŽRTVAM VOJNEGA IN POVOJNEGA NASILJA (ZSPOZ)

I. UVODNE DOLOČBE

1. člen

S tem zakonom se ustanavlja Sklad za poplačilo odškodnine žrtvam vojnega in povojnega nasilja (v nadaljnjem besedilu: sklad) za negmotno škodo, določa poslovanje in obveznosti sklada ter vrste in višina odškodnin, ki jih bo izplačeval sklad.

....

II. ODŠKODNINE

1. Vrste odškodnin

5. člen

Iz sklada se izplačujejo:

1. odškodnine za telesno in duševno trpljenje in

2. odškodnina za izgubo življenja bližnjega.

2. Upravičenci do odškodnine

6. člen

Upravičenci do odškodnine po tem zakonu so določeni z zakonom o žrtvah vojnega nasilja (Uradni list RS, št. 63/95, 8/96, 44/96, 70/97, 43/99, 28/00 in 1/01 – odl. US), z zakonom o popravi krivic (Uradni list RS, št. 59/96, 68/98 – odl. US in 11/01) in z zakonom o posebnih pravicah žrtev v vojni za Slovenijo 1991 (Uradni list RS, št. 49/97).

7. člen

Upravičenec do odškodnine prejšnjem členu ima pravico do odškodnine v višini, ki mu je priznana s pravnomočno odločbo po prvem odstavku 12. člena tega zakona.

3. Odškodnina za telesno in duševno trpljenje

8. člen

Odškodnina za pretrpljeno telesno in duševno trpljenje se odmeri osebam, ki so to škodo utrpele, v znesku in na podlagi meril, ki so določena z 10. členom tega zakona.

9. člen

Skupni znesek, ki ga prejme posamezni upravičenec po tem zakonu, ne more presegati višine 2,000.000 tolarjev.

10. člen

Višina odškodnine po tem zakonu se določi glede na:

– vrsto nasilnega dejanja oziroma prisilnega ukrepa:

1. za taboriščnike, ukradene otroke, politične zapornike in zapornike po 35.000 tolarjev za mesec pretrpljenega nasilja,

2. za izgnance in internirance po 25.000 tolarjev za mesec pretrpljenega nasilja,

3. za prisilne mobilizirance po 20.000 tolarjev za mesec pretrpljenega nasilja,

4. za begunce in delovne deportirance po 12.000 tolarjev za mesec pretrpljenega nasilja;

– čas trajanja izgona, begunstva, internacije, deportacije, bivanja v taborišču, zapora, nasilnega odvzema otrok staršem, prisilne mobilizacije v obdobju, določenem z zakonom o žrtvah vojnega nasilja;

– čas trajanja nasilnih dejanj, ki so jih utrpeli upravičenci po zakonu o popravi krivic v obdobju od 15. 5. 1945 do 2. 7. 1990.

Višina odškodnine za vojaškega vojnega invalida iz 2. člena in civilnega invalida vojne iz 4. člena zakona o vojnih invalidih (Uradni list RS, št. 63/95, 2/97 – odl. US, 19/97, 21/97 – popr. in 75/97) se določi tako, da se znesek invalidnine na dan uveljavitve tega zakona za posamezni mesec, do katere je upravičen vojaški vojni invalid ter civilni invalid vojne glede na skupino invalidnosti, v katero je razvrščen po zakonu o vojnih invalidih, pomnoži s količnikom 10.

4. Odškodnina za izgubo življenja bIižnjega

11. člen

Odškodnina za izgubo življenja bližnjega, katerega smrt je neposredna posledica dejanja v zvezi z vojnimi in povojnimi dogodki, se izplača slehernemu upravičencu za pretrpljeno negmotno škodo v znesku 200.000 tolarjev, razen za žrtve vojne za Slovenijo.

Odškodnina za izgubo življenja bližnjega iz prejšnjega odstavka se upravičencem po zakonu o posebnih pravicah žrtev v vojni za Slovenijo 1991 odmeri v višini štirikratnega zneska odškodnine iz prejšnjega odstavka.

O priznanju statusa svojca žrtve po zakonu o posebnih pravicah žrtev v vojni za Slovenijo leta 1991 ter o pravici do odškodnine, odloča na prvi stopnji Ministrstvo za obrambo. Pri odločanju o priznanju statusa in o pravici do odškodnine se uporabljajo določila zakona, ki ureja splošni upravni postopek, če ni s tem zakonom določeno drugače.

....

Št. 412-01/95-17/17

Ljubljana, dne 28. februarja 2001.

Predsednik

Državnega zbora

Republike Slovenije

Borut Pahor l. r.

A tole je vse kar so naredili za popravo krivic---da bi pa partijske penzije pobral--ne to pa ne.

ran--Vlada naj to naredi in ne s takim sramotnim zakonom kot je bil tale.

To je nekako tako, kot če bi bila jaz kriminalec potem pa bi hotela delati v policiji---Ne bo šlo, torej kdor je sokrivec naj ne sedi v parlamentu,sodišču in naj nima pravice sprejemati zakonov,odločati o pravičnosti. Ker nekak verjamem (so izjeme-vendar le-te zmote priznajo in jih obžalujejo) da volk dlako menja, karakterja nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...A tole je vse kar so naredili za popravo krivic---da bi pa partijske penzije pobral--ne to pa ne...

:hmm: 6 let sem delal na SPIZ-u, današnjem ZPIZ-u, jih še dosti poznam, moja Lady še vedno dela tam, pa danes prvič slišim za partijske penzije. :hmm: :hmm:

Zgleda da sem nekje sfalil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Partijske penzije---glede na položaj ki so ga imeli, čeprav so samo ideološko ustrezali za dobroplačano funkcijo drugač so pa samo sejali in ploskali ter iskali ,,notranje sovražnike,, in na račun tega še danes lepo živijo. Političnih funkcij je bilo v naši državi malo morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Partijske penzije---glede na položaj ki so ga imeli, čeprav so samo ideološko ustrezali za dobroplačano funkcijo drugač so pa samo sejali in ploskali ter iskali ,,notranje sovražnike,, in na račun tega še danes lepo živijo. Političnih funkcij je bilo v naši državi malo morje.

Vidim da bi bila dobra revolucionarka.

Veš, med tistim kar se tebi zdi, pa med tem kaj je pravno korektno je en tak velik prepad da ni res.

Tudi jaz bi rad vsem bleferjem penzije pobral, ne sam penzije tud plače.

Jih je povsod na tone, pa tud funkcionarjev bivšega sistema.

Povej kako se to naredi in kako ugotovi, da bo stvar pravno zdržala in da ne bomo če z nekaj let spet komu krivice popravljali.

Okenček, vzad za okenčkom Lina.

Lina štempelj v roki pa pritisne al pa ne, odločba velja al pa ne. Ne bo šlo.

Bo treba kaj drugega izumit.

Is up to you girl.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!