Skoči na vsebino

Pomagajmo OTOG-u...


Priporočene objave

Kot je Hanzi v temi Otog že napisal, ima Oto več ali manj vse nared za čaranje, manjka mu le še čarunalnik...

V kleti mi stoji PII 400mHz, 256RAM, zvočna kartica, 2xusb, 2xPS2, nekje se mi valja še ena 64MB GeForce kartica, tipkovnica in miš se tudi nekje najdeta... to lahko jaz prispevam h konfiguraciji.

Manjka še naslednje, sigurno se vam kaj od tega valja doma po predalih, podstrešjih in kleteh in več ne potrebujete:

-HDD (okoli 1x 10-15 ali 2x 5-8 Gb bi moralo zadostovat za WIN 98 oz. 2k in par filmčkov);

-Monitor (idealka bi bila 17 col, ker ne bo mogel priti bližje monitorju, ko česa ne bo videl prebrat);

-CD (DVD) pogon in evtl. FDD (slednjega lahko odmontiram iz svojega PC-ja);

-Zvočniki (karkoli, samo da fajn dela in ne hrešči preveč, dva kanala, stereo);

-IŠČEM REŠITEV ZA INPUT!!! - najboljše bi bilo predelat kak joystick, s katerim bi lahko upravljal kurzor in z njim tipkal po navidezni tipkovnici na namizju - primeren joystick imam doma, že gledam, kje bi ga lahko odžagal in kam bi se dalo prestaviti kak gumb;

-SW rešitev navidezne tipkovnice za okolje WIN98 oz. 2K (ali imajo Winsi to že integrirano???);

-kakršenkoli predlog, kako priti do potrebnega HW in SW, kakršnekoli druge ideje bodo pravtako dobrodošle, predvsem kako rešiti input zaradi zelo omejenega radija dosega.

Več info glede tega problema po PM oz. GSM, ponudbe glede materiala pa v tej temi.

Material bo v uporabi kake pol leta, kolikor bo Oto predvidoma v Soči, potem pa se vrne lastnikom...

LP

Windsurf

p.s.: Prosim upoštevaj, da je ta tema namenjena reševanju konkretnega problema in ni namenjena nabijanju. Če imaš karkoli konstruktivnega za povedat, napiši, sicer pa se raje vzdrži! HVALA!

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-SW rešitev navidezne tipkovnice za okolje WIN98 oz. 2K (ali imajo Winsi to že integrirano???);

XP in 2000, v 98 ne vem če je...

start->programs->accessories->accessibility->on-screen keyboard.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@einherjar: tomideli!!!

@BC: zaenkrat še nimamo dovolj zmogljivega PC, tako da bomo morali delat z 98 :( .

@hanzi: taisti joystick (F16) imam tudi jaz doma, ampak smo danes na krožku ugotovili, da je v originalni dolžini predolga ročica, če ga skrajšamo na potrebno dolžino, pa ne bo ročica dovolj dolga in ga bo težko upravljati.

@Jax: kar se tiče SW, super, kar pa se tiče opisanega HW pa si sicer znam dokaj dobro predstavljati, nisem pa prepričan o kompatibilnosti in če bo sploh primerno (Oto ima omejen radij gibanja roke, cca. 10cm, v vertikalni liniji max. 5cm).

Med drugim je bilo govora tudi o trackballu, ki je zaenkrat najbolj zanesljiva opcija, Otonu bo treba na konico njegove plastične palčke nalepit samo gumijasto krpico, da bo dovolj trenja za premikanje.

Hvala vsem, ki pomagate, upam, da bo v roku 14 dni Oto že imel svoj dostop do neta!

Kot običajno, dokler nimamo kaj konkretnega za pokazat, naj zadeva ostane low profile in j čim manj trobite okoli...

LP

Windsurf

p.s.: iz zgornjega seznama lahko torej črtamo monitor in zvočnike (Einherjar) :OK: , CD, floppy in par drobnarij (CrashOver in Alka) :OK: , manjka nam še HDD, input (trackball???) in konkretno ime programa, ki ga je našel Jax :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BC: zaenkrat še nimamo dovolj zmogljivega PC, tako da bomo morali delat z 98 :( .

Popolnoma enak računalnik (P II 400, 256Mb RAM) imam za delovni računalnik (Delphi, SQL strežnik) in je zadosti hiter. Za dostop do Interneta, pošte, ... bo odličen.

Definitivno priporočam Windows 2000, ki pa ima tudi povečevalno steklo (pod start->programs->accesories->accesibility).

pohvalna akcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz lahko prispevam HDD 8Gb. Vidim, da nam bo uspelo eno uporabno "kanto" skup zložit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat še nimamo dovolj zmogljivega PC, tako da bomo morali delat z 98 :( .

Win2000 bodo prav lepo delali tudi na tej konfiguraciji ... absolutno priporočam inštalacijo W2k !!, zaradi mnogo razlogov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, torej imamo zaenkrat vse, razen trackball-a... :OK:

DTW prispeva HDD, Furi 15' monitor, Jax je našel freeware SW tipkovnico, ki dela super... Če bo šlo po planu, je lahko kišta ta vikend sestavljena! :yea2:

OS bo torej W2k, ker deluje zanesljivo in ima že vgrajen kak goodie...

Večina že ima moj GSM, po PM ga bom poslal še Furiju in Einherjeru, pa se dogovorimo, kdaj bomo zadeve sestavili in kišto sprobali!

:grupni: :grupni: :grupni:

ŠE VEDNO IŠČEMO TRACKBALL!!!

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, kar se tiče monitorja, ni take sile, saj pred monitorjem ne bo rabil tipkovnice in bo lahko pomaknjen čisto na konec mize, tako da bomo lahko z krajšo razdaljo kompenzirali majhno diagonalo. Potreben podaljšek VGA kabla pa imam doma (cca 3m).

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo sila, dam monitor (nisem ziher če je 15 al 17 - bom pogledal). je pa res da včasih nekaj zajebava (začne malo vijolčna ven tolčt) tako da če ne bo drugega, drugače pa boljše da je kak ki dela 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je to trackball?

A je to una miška s žogico (tako imajo na Sočinem računalniku). Mogoče bi kaj specifičnega tudi v Soči posodili. Bi morali vprašat??? :rolleyes:

Treba se bo še pozanimat kam vse skupaj postavit. Če nimajo v soči nič primernega pohištva lahko jaz posodim mojo mizo iz bolnice. zgleda takole(najbrž jo bo treba kaj odrezati ker je nekoliko višja kot standardna)

post-21-1074104589.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trackball prav gotovo ni neka draga zadevščina. Ko sem še delal pri !#$/(&!"&#$, so bili nekaj jurjov. ElBarto, imate kaj pametnega na zalogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje je bil logitech marble mouse za 10 jurjev...

Menda pa vem za enega, ki bi se znal potikat v enih škatlah, moram malo pobrskat, samo nič me obljubim....se mi pa zdi, da je bila neka mini izvedba, vprašanje če bo spljoh za kaj.

Osebno mislim, da bi z joystickom laže upravljal zadevo, ona kugla mi je šla vedno na Q, pa sem imel zdrave roke...sicer pa če ima na izbiro, ni nič slabega.

Še moje razmišljanje - kolikor sem videl Ota, lahko roko v zapestju premika, sicer malo, ampak vse se začne pri nuli. Če mu damo navadno mišo (ajde, da je optika, da se mu ne umaže kugla, pa še barvo poklopca si lahko zbere) bi mu IMHO koristilo. S tem, da bi si naredil uslugo, če bi začel delati z obema rokama. Hkrati pa mu damo pred nos tudi tipkovnico, naj proba še malo tipkat.

Seveda se zavedam, da vse ne bo šlo hitro, ampak to vemo vsi, on pa tudi. In če dela vaje za razgibavanje spodnjega dela rok in prstov, ki bi mu bile koristne, zraven pa še prežene malo dolgčasa, je uspeh 200%.

Miš in tipkovje ni problem dobiti.

P, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!