Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Hupa je ponavadi zelo velik porabnik, zato imajo alarmi svoje piezo sirene, ker so zelo glasne in porabijo malo energije.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo situacija je takšna da sem priklopil izhod na hupo vendar je očitno njena frekvenca ravno taka da mi zafrkava alarm , kajti ko se sproži ga lahko ugasnem edino da odklopim kabel in baterijo, na daljinca ne jebe sploh.

Sem pa potem dobil eno piezo sireno ki je glasna ko vrag in zadeva čist OK funkcionira.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite zmontirat še dodatne štekerje na konjiča, da se ga ne da prižgati brez njega, k vedno ga ziher ne zaklepaš!

Pa šteker skrij oz. lahko ga tudi naštelaš, da se ga tudi sname dol in ga imaš s seboj!

LP

P.S. Tako kot pri avtomobilih-vsaj za tiste, ki ste to že imeli narejeno!!! samo dodatna IDEJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mal poškilil po zgornjih linkih o "varnosti in varovanju" motorja... pa sm pršu do zaključka, da če že skrivamo motorje pred "potencialnimi" tatovi in jih po prihodu domov zapremo v garaže, zastiramo okna mašimo ključavnice :wacko: in podobne ekstreme.. zakaj potem človek da na internetno stran (ponosno) sliko svojga konjiča, v osebnem profilu/kontaktu pa razne telefonske/e-maile/naslove/priimke/linke ipd... skor tko kot da bi direkt reku "tole mam, dobi se pa tuki"...

zgolj v razmislek komu, ki ima to kombinacijo... pa ne da bi hotu solit pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to pa še nikoli nisem pomislil. Imaš prav. No tu na motosvetu v profilu niti ni tako bistvenih podatkov, le kraj bivanja, vendar sem videl že nemalo domačih strani s slikami motorjev, naslovom lastnika in s vsemi pripadajočimi podatki, prav tako je situacija podobna na staneh nekaterih motoklubov, kjer predstavljajo svoje člane.. Verjetno se res splača biti malo previden in ne napisati vsake podrobnosi na javno internetno stran..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In čemu, če bi se dalo izvedet ker jaz sem s tole škatlico povsem zadovoljen.

glede na to (kot opisuješ),da ne moreš izklopiti alarma, če imaš priklopljeno sireno motorja mi jasno kaže, da zadeva nima roll kode......kar pomeni, da ti vsakdo lahko sname signal z navadnim graberjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh malo sem se nerodno izrazil, jebejo ga vibracije ki jih povzroča hupa.

Res nima spremenljive kode ampak nič zato ker imam alarm samo toliko ko kam grem na kako pot in ko greš spat da ga slišiš če kdo palamudi okoli tvojega motorja. Itak nobeden ne ve da je alarm gor se ne opazi niti ob vklopu (smerokazi, piskanje).

Zarad alarma ti ga vseeno ukradejo, to jim ni ovira edino kar je lahko ti malo bolj mirno zatisneš oči. Proti kraji imam druge ukrepe ki so bolj učinkoviti.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite zmontirat še dodatne štekerje na konjiča, da se ga ne da prižgati brez njega, k vedno ga ziher ne zaklepaš!

Pa šteker skrij oz. lahko ga tudi naštelaš, da se ga tudi sname dol in ga imaš s seboj!

LP

P.S. Tako kot pri avtomobilih-vsaj za tiste, ki ste to že imeli narejeno!!! samo dodatna IDEJA

ejga kje se pa dobi takšen šteker!

Se opravičujem ker nisem prebral celega topica ker enostavno ne utegnem ampak ali je bilo kaj govora o alarmih, ki se jih dobi pri nas!? Obstaja namreč kar nekja ponudnikov tovrstnih napravic!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš ga v HTE, JUST in podobnih elektro trgovinah. Pa malo pazi na amperažo

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se na svojo makino namontiral mini ključavnico na ključek in kontakte od ene 486-ke. In deluje prav fajn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

V kratkem se bom preselil v večstanovanjski blok z varovanjem in malo preverjam variante, kje bi lahko imel svojo ljubico pa me zanimajo še vaša mnenja.

1. Kolesarnica (+dostop, -baje prepovedano, ni možnosti za priklenitev z jeklenico)

2. Garažni boks v kleti (+ lokacija ob vhodu iz bloka v garažo, omejen dostop le stanovalcev s ključi in dalincom za garažna vrata, možnost priklenitve na hidrantno cev, -dosti na očeh, daleč od stanovnja, ni možnosti posebne ograditve)

3. Posebni prostor v garažni etaži, nekakšen no-mens-land, ki bi se ga dalo zapreti (+ v bistvu ločena garaža v garaži, daleč od oči, možnost vsakršne izvedbe dodatnega varovanja).

4. Kletni prostori s predelavo (+dostop, -baje prepovedano) :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je to v tej temi ze nekdo omenil ali prilimal sliko.

dobijo se "boxi" za motorje ki so namenjeni ravno vgraditvam v vecje garaze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je to v tej temi ze nekdo omenil ali prilimal sliko.

dobijo se "boxi" za motorje ki so namenjeni ravno vgraditvam v vecje garaze.

Če kdo najde ta post se priporočam. sam sem namreč prebrskal že večji del foruma, udi z iskalnikom, pa nisem zasledil nič takega. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem danes nekaj iskal po googlu pa ali nisem napisal pravega naziva ali.....

v glavnem nic nasel, spomnim se pa, da sem to ze videl in da obstaja.

to je ene vrste kletka, kamor porines motor in cez zaklenes se debelo cev. ker je zadeva se fiksirana na tla je tudi premakniti ne mores.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem danes nekaj iskal po googlu pa ali nisem napisal pravega naziva ali.....

v glavnem nic nasel, spomnim se pa, da sem to ze videl in da obstaja.

to je ene vrste kletka, kamor porines motor in cez zaklenes se debelo cev. ker je zadeva se fiksirana na tla je tudi premakniti ne mores.

No jaz sem neki našel. Si mogoče mislil tole?

http://www.secure-a-bike.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priblizno. tisto kar sem jaz videl je bila dobesedno kletka, se pravi sipke visine ca. 1,0 m, prostora za en motor in se dodatna sipka cez sedez, da ga ne moras odnesti.

zgleda pa tole bolj uporabno, ker je se pred elementi motorcikel zasciten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na mojga namontiral alarm z dvosmerno komunikacijo kar pomeni da mi piska tudi daljinec če se vklopi alarm, alarm ma en mali miljon funkcij med drugim tud to da ima možnost tihega alarma kar mi je še posebaj všeč za doma, ker lopov ne ve da je sprožil alarm in ga imam cajt it na dvorišče pričakat. In pa imam še en senzor gibanja ki je nastavljen tako da ko se nekdo preveč približa sedežu vklopi alarm, in pa če mi že lopov spelje motor in ga slučajno še vidm mu lahko ugasnem mašino do razdalje dobrih 300m. Alarm ima domet okrog 800m sprejema in okrog 300m oddajanja. Sam alarm sicer ni bil poceni je pa vreden svojega denarja in pa podobnega še nisem nikjer zasledil, seveda ima vse tiste funkcije da spreminja kodo pa frekvenco pa kaj vem kaj še.

Čez zimo pa je motor v veži na toplem nanj je priključen vzdrževalec akumulatorja in vklopljen, v sobi zraven pa spita tast in tašča ki imata že po defoultu rahel spanec.Tko da mislim da sem naredil maksimalno za zaščito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kaj več poveš od tega alarma (cena, kje se ga da kupit,... )? Lahko tudi na PM.

LP

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem ga kupil na Ebayu prišel me je približno 60K sit, končna cena kar imam zmontirano pa je okrog 75K sit, imam namreč še ene dodatne senzorje in malo dražji alarm ki ima nekaj več funkcij, ki jih sicer niti ne rabiš, samo jaz sem bolj mahnjen na gizmote pa mora imet čimveč funkcij.

Imam pa enega doma, ki ga prodajam za 35K sit če te zanima se lahko slišiva je pa zelo podoben mojemu le da nima nekaj funkcij, recimo daljinskega vžiga motorja, avtomatskega izklopa alarma če se približam motorju,javljanje da ne lovi signala motorja( da si predaleč stran od motorja) prosti kanal za daljinski vklop poljubne naprave... no teh malenkosti nima ta alarm ki ga prodajam, ampak tega niti ne rabiš, če nisi mahnjen na gizmote.

Upam da sem ti pomagal, sicer pa pojdi na eba in vtipkaj two way car alarm, pa ti jih bo ven nametalo celo morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba motor bolj zaščitit......U lock bo v prihodnosti prišel na seznam :OK:

Je pa zanimivo videti kako to da so U locki tolk močnejši oziroma jih je težje zlomit :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!