Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Mogoče kak nasvet katera xena je boljša oz. kakšne so razlike med njimi. Je več modelov in vsi so z alarmom :cry:

Kakšen nasvet dobrodošel. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

praksa nedavnega primera:

motor je bil priklenjen na kandelaber za prednje kolo/vilice.

- Kryptonite New York Chain z disklockom je izginila

- Abus Traveller (ali neki tazga) z disklockom je izginila

Ne vemo, ali so jih odklenili ali odčarali. Skratka - ni preveč za zaupat.

Me pa zanima nekaj - če ima motor že sam blokado vžiga motorja, je verjetno brezveze investirati v alarm, ki bi to imel, right?

Aja, tuki se pa oglašam, ker me zanimajo kakšni predlogi glede alarmov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima nekaj - če ima motor že sam blokado vžiga motorja, je verjetno brezveze investirati v alarm, ki bi to imel, right?

alarm ima drugo funkcijo...alarm ima funcijo, da ti motorja sploh naložijo ne na kombi...z vžigom se itak kasneje ukvarjajo ...smisel alarma je predvsem, da opozori okolico na to, da se nekaj dogaja s tvojim motorjem/alarmom...in izzove, da se folk v širši okolici zanese oz. začne zanimat za motor/zvok alarma.....takrat se nepridiprav bistveno slabše počuti, ker ga glasovno, alarm izdaja.....razen kakih drugih tipov kot je buba (al kaj že) in ostalih...tam je funkcija tiha.....začneš se pa samo ti zanimat za svoj motor....razni alarmi, ki omogočajo sledenj(gps) ukradenega vozila so pa itak klasa zase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, to vse že vem ... zanimajo me samo konkretni modeli alarmov, ki jih folk uporablja ... valda da vem, kaj alarm naredi in kaj je na voljo, le blagovnih znamk (razn vsem znane mitološke Bube) ne poznam prav dobro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, to vse že vem ... zanimajo me samo konkretni modeli alarmov, ki jih folk uporablja ... valda da vem, kaj alarm naredi in kaj je na voljo, le blagovnih znamk (razn vsem znane mitološke Bube) ne poznam prav dobro ...

scorpio alarm.

Menim da skoraj tezko dobis boljsi price/performance. Cena: 310-380$ + postnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima nekaj - če ima motor že sam blokado vžiga motorja, je verjetno brezveze investirati v alarm, ki bi to imel, right?

No jaz bi kljub originalni elektronski blokadi razmislil še o "dodatni", za ketero bi vedel samo jaz-razne nalepke o alarmih niti pod razno tlačiti na motorje itd. (takoj vejo kako onesposobiti določeno znamko alarma)

Dodatna zaradi tega, ker če se specializirajo za določen tip motorja jim ga ne bo težko odpeljat, če pa jih bo presenetila neka dodatna ovira pa obstaja možnost da bodo odšli brez plena, saj ne bodo vedeli na kak alarm so naleteli.

da ne bom off topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ključavnica za disk z alarmom. Moja se dere, sam če motor kdo bezne.

Mislim da je na testih zdrzala slabih 10 sekund. Sej je link na clanek o tem objavljen v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje izkušnje....

imam xena alarm disk lock ključavnico, ki ima naslednje slabe lastnosti

- zelo je bočutljiva in moraš pri odklepanju biti hiter in kar malo navežban,

- čez zimo so se baterije spraznile in sploh niso poceni,

- pred nakupom je pametno preveriti ali paše na motocikel oz. disk zavor, jaz jo lahko samo na prednje kolo spravim pa še to ne v vsako luknjo,

- se mi je zgodilo, da sem pozabil na ključavnico in motor hotel premakniti ter tako polomil prednjo strešico (mogoče bi bilo dobro če bi bilo še kakšno varovalo, da opozori voznika, da ima ključavnico nameščeno)

Imam pa še kryptonite ketno, ki pa je ročno kovana in težka okoli 20Kg, ta je za prostor kjer se hrani motocikel kar primerna stem, da se motocikel priveže na steber.

Osebno mislim, da je ketna še vedno bolj varna od alarmne ključavnice.

Na koncu pa je itak vseeno, kajti dober ključavničar, bo odprl vsaka vrata. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zelo je bočutljiva in moraš pri odklepanju biti hiter in kar malo navežban,

.

.

.

- se mi je zgodilo, da sem pozabil na ključavnico in motor hotel premakniti ter tako polomil prednjo strešico (mogoče bi bilo dobro če bi bilo še kakšno varovalo, da opozori

Tole se med sabo na sreco dokaj izkljucuje :OK:

Mam tut sam xeno, pa se strinjam da je dokaj občutljiva, ampak prav to te lahko dostkrat reši pred tem, da bi se poskušal odpeljat z zaklenjnim diskom, čemur bi najverjetneje sledil padec ali pa poškodovane zavorne čeljusti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moje izkušnje....

imam xena alarm disk lock ključavnico, ki ima naslednje slabe lastnosti

- se mi je zgodilo, da sem pozabil na ključavnico in motor hotel premakniti ter tako polomil prednjo strešico (mogoče bi bilo dobro če bi bilo še kakšno varovalo, da opozori voznika, da ima ključavnico nameščeno)

:hmm:

Evo patent! Po podobnih težavah z disk lockom sem dodal "sistemu" 3 cm navadne gumijaste cevke, ki je spravljena v disk locku. Ko zaklenem motor z disk lockom to gumijasto cevko nabijem čez ključ od motorja, tako da ne more it v ključavnico od motorja. In posledica tega je, da se ne boš odpeljal z zaklenjenim motorjem.

Zadeva dela.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- se mi je zgodilo, da sem pozabil na ključavnico in motor hotel premakniti ter tako polomil prednjo strešico (mogoče bi bilo dobro če bi bilo še kakšno varovalo, da opozori voznika, da ima ključavnico nameščeno)

Jaz sem zadevo rešil tako, da sem imel na disklock privezano 1m dolgo vrvico z zanko na koncu, katero sem nataknil na ročico sklopke ali prve zavore. Tako sem takoj, ko sem prišel do motorja opazil to vrvico in se spomnil na disklock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam eno vprašanje.......

V garaži mam elektriko 22V.....kako tega vraga povezat na moped.....da bi eventuelnega lopova ubil.......pa da nebi škodl motorju.......

Moje mnenje: - Ideja ful dobra in zelo učinkovita če ti uspe :OK:

- Skrbi pa me kako bi rešil problem, če po pomoti prideš nasekan

domov in greš v vsej opitosti iz ljubezni božat motor? :lol1:

Pomoje bi bil bolj efektiven s priklopom kondenzatorja na akumulator in od tam na železne ročke zavor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa META alarm system ... pozna kdo?

pozna,pozna....pa še zelo dobro deluje , verjemi.......vpraši Mustanga......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meta...ima kolega...za enkrat ok...-motorja še niso ukradli...če ga premakneš tuli, če se nasloniš na motor tuli..to ,občujivost se da naštelat......se mu pa včasih tudi kaj dogaja....se pač kar vklopi tako prosto po Prešernu sam to se verjetno vsi.

Kar moti mene...pri montaži so cel štrom ,,pre**kal,, in ne vem no...verjetno naredijo to povsod...sam ne zgleda lepo...oz ,,Nikoli več ne bo kot je nekdaj bilo... :music1: ,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meta...ima kolega...za enkrat ok...-motorja še niso ukradli...če ga premakneš tuli, če se nasloniš na motor tuli..to ,občujivost se da naštelat......se mu pa včasih tudi kaj dogaja....se pač kar vklopi tako prosto po Prešernu sam to se verjetno vsi.

Kar moti mene...pri montaži so cel štrom ,,pre**kal,, in ne vem no...verjetno naredijo to povsod...sam ne zgleda lepo...oz ,,Nikoli več ne bo kot je nekdaj bilo... :music1: ,,

to se ponavadi dogaja, če delajo amaterji.......in potem pride do nenamernih proženj alarma zaradi slabih stikov in slabe mase......

zavedajte se, da je montaža alarma ravno tako pomembna (če ne še bolj) za pravilno delovanje alarma in maksimalno varovanje.....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz imam na TDMi original larm od Yamahe, in dela bp. Proži se na premik, ni pa toliko občutljiv da bi ga že rahel vetrc sprožil. Ima blokado motorja, čeprav ga ima moj motor že serijsko. Cena? 75KSit.

Ali ima kdo U-lock ali ketno od ABUSa? Se zadeva obnese?

Popravljeno . Popravil Maksimvs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam U lock od abusa (ravno paše v utor pod sedežem TDM-e :OK: ) ... kako se obnese pa ti ne znam povedat in tudi upam, da mi nikoli ne bo treba izvedeti .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bluzonder povej po pravici, da je abus tolk zajeban za odpret, da gre še s ključem včasih težko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kar sem z mastjo podmazal težav več ni :OK: ... sicer pa če niti s ključem ne gre, kako bi ga sploh brez lahko odprl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  ... sicer pa če niti s ključem ne gre, kako bi ga sploh brez lahko odprl  :P

Bi jaz to tebe potem vprašal v Tarantu, če ne bi mogli odpret tvojega Abusa .)

PA da ne bom čisto :topic: .

Jaz imam U-lock in ketno od Abusa in lahko rečem da so zadeve res natančno izdelane, glede na teste jim pa tudi precej zaupam. Sicer je Abus še 'Made in West Germany' kupljen lani v Louisu, je bil pa zato verjetno pol cenejši kot če bi bil samo 'Made in Germany'

Drugače pa Abusove izdelke prodaja tudi mojster ki izdeluje ključe v Merkurju na Viču in kolikor sem nazadnje videl nima nič slabše izbire kot kaki HG ali LOUIS ne vem kako je pa s cenami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!