Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Tudi jaz uporabljam abusov U-lock, pa abusov disc lock, pa oxfordovo zajlo. Moram reči, da najbolj zaupam ravno u-locku, ostalo je pa za boljši občutek. Problem je,da na banditu ni veliko možnosti, kako ga prikleniti z u-lockom. Prvo kolo odpade, na zadnjem pa samo skozi feltno in verižnik. Dalo bi se tudi čez nihajko, ampak bi bil vsakič usran do komolcev. U-lock mora obvezno zgrabiti nekaj, kar na motorju težko odstraniš, pa seveda imobilizirat kolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Nameravam si kupit alarm (sicer za skuter ampak vseeno). Potrebujem alarm, ki je čim cenejši. Kje bi se ga dalo kupit?

LP

V Ljubljani imaš dve firmi.

Cedata prodaja alrme Meta (pri njih je najcenejši in za skuterje primeren model Logos ali pa M355.

Stal elektronik prodajajo sisteme Gemini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz svojega zaklepam s Disc lockom, keeetno in alarmom. Firme alarma nevem (mogoče je tako celo boljše za forum :D ), ampak pomoje je BUBA še zmeraj najboljši. Pa še naši so ga naredli (Slovenci s(m)o obsedeni od GSM-ov).

Buba alarm

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buba je največja jeba in nateg na trgu. Zato ga tudi ne izdelujejo več. Omeni ga kakšnemu avtoelektričarju, pa mu bodo kocine šle pokonci. Zadeva je bila sicer odlično zamišljena ampak zelo zanikrno izpeljana. Če veš, da so bili možgani alarma alcatelov telefon z zmogljivostmi mobičuka, potem ti je vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

nekaj novega

plug1.jpg

Cars, Trucks, 18 Wheeler Big Rigs, etc.

In 29 years . . .

Not one vehicle ever stolen!*

* "by defeating a properly installed and utilized Ravelco"

Baje gre tut na motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ko so mi spomladi drpili motocikel, sem se čudil, kako vendar, če je bil priklenjen in zaklenjem s ključavnicama Kryptonite in Oxford...

Well... Že kako leto in pol so baje znane težave teh ključavnic. Ključna skupna lastnost obeh izdelovalcev so bili namreč valjasti ključi, ki so se izkazali za dost neučinkovite. Namreč - vse tiste ključavnice se da enostavno odpreti s kulijem.... Britanska revija Ride je poročala celo, da jim je uspelo od 8 različnih kljčavnic Oxford kar 7 odkleniti s kulijem...

Menda so tavečji dealerji motociklov (denimo v Veliki Britaniji, kjer je afera izbruhnila) to vedeli že nekaj let...

Skratka - Oxford je že zamenjal ključe in sedaj uporabljajo nove, 'računalniško izrezane', Kryptonite pa tudi (videl pri uvozniku, Claasu).

Ergo - da se slučajno ne boste čudili...

Veseli me, da so slovenski prodajalci/uvozniki (Oxford uvaža Habat, Kryptonite pa Claas) pred letom, ko se je afera razmahnila, tako promptno obvestili kupce in medije, da bi pomagali preprečiti morebitne tatvine. :angry2:

Njim na čast gre tudi informacija, da distributerji Oxford in Kryptonite v tujini promptno in brez nadležnih vprašanj, celo brez računa, zamenjajo 'staro ključavnico' za novo, ki težav s kulijem nima.

Aja - ta način odpiranja naj bi bil znan že od leta 1992 ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam od xene disc lock... morm rect da sm zadovoln. sam al tezak je za okol nosit :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če paše zraven, pa vseeno! sam mam motor v garaži in sm si nardil neko okovje (iz rostfrei palic 4cm- je zelo zamudno za žaganje) in vse skupaj prišravfal v podn, ter odbrusil glave šravfov! ...tu not zalkenem zadnje kolo, ko parkiram...lahko dam slike gor, če koga zanima... se mi zdi, da bi se vsaj malo zamudil, če bi se ga lotl kradit.....sicer sm se pa tak odloču, da če mi kdo motor ukrade, boljš da nkol ne zvem, kr mu odrežem roko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem, če ste že kaj govorili o biometrični zaščiti motorjev. Ne da se mi brat vsega tega napisanega.

Mislim, da bi bilo mogoče dobro probat s kakšno ključavnico na prstni odtis ali pa kaj takega. Namesto ključa za kontakt, bi se preprosto montirala senzor in procesorček, ki bi odčital prstni odtis, motor mi zaštartal in to je to. Kaj pa vem. Pri varovanju dostopa v objekte zadeva kr dobro deluje in je bolj zansljiva od ključev in brezkontaktnih kartic, ki se jih da lažje ponaredit kot pa prstni odtis.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam home-made zaščito, nekje mam ugrajen šalter, ki ko ga izklopim prekine vso elektriko na motorju.

Vsaj vžgat ga ne more idiot, če je pa s kombijem... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem, če ste že kaj govorili o biometrični zaščiti motorjev. Ne da se mi brat vsega tega napisanega.

Mislim, da bi bilo mogoče dobro probat s kakšno ključavnico na prstni odtis ali pa kaj takega. Namesto ključa za kontakt, bi se preprosto montirala senzor in procesorček, ki bi odčital prstni odtis, motor mi zaštartal in to je to. Kaj pa vem. Pri varovanju dostopa v objekte zadeva kr dobro deluje in je bolj zansljiva od ključev in brezkontaktnih kartic, ki se jih da lažje ponaredit kot pa prstni odtis.

:ninja:

Sej vse deluje vredu....dokler nimaš kake rance na prstu. Tm pa ratajo težave da te procesorček ne spozna več. Že slišal za take primere, ko ljudje niso mogl čez vrata zarad tega.

Crownless

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ima kdo kakšno izkušnjo z MOTO ALARM KMR 214E ?

Daj pripopaj kakšen link.

Drugače pa jaz razvijam svoj alarm. Samo dokončati še morm :OK: in zadeva bo zelo uporabna, saj bo dodan GSM modul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz imam alarm istega proizvajalca le malce nižji cenovni razred.

Zadeva je montirana 1 leto in dela super. Edino kar je sem moral montirati dodatno sireno ker se mi je zdelo da je tale originalna malo pretiha.

Drugače pa majo tele alarme v LOUIS-u pa še tam poglej da ne boš zadeve slučajno preplačal pri nas.

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vse deluje vredu....dokler nimaš kake rance na prstu. Tm pa ratajo težave da te procesorček ne spozna več. Že slišal za take primere, ko ljudje niso mogl čez vrata zarad tega.

Crownless

No... zato pa danes obstajajo nove rešitve. V primeru ranice na prstu, lahko uporabiš še enega od devet preostalih prstov, ki so registrirani na enega uporabnika. Tako, da če si poškoduješ tudi 9 prstov, ti še vedno ostane eden, ki ni, in lahko noramlo vstopaš, odklepaš, zaklepaš in podobno.

Kolko krat pa si poškodiješ več kot en prst na enkrat? Meni redko kdaj rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mora še kolo dol vzet, ker drugače disk ne gre dol.

Če ti vzame kolo dol, potem se lahko odpelje.

Če pa ti samo disk odšraufa, pa ti ga lahko na roke odpelje.

A je kdo slišal da se je kaj podobnega zgodilo ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!