Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Ponavadi je tko da se lotjo unga k nima nč alpa sam zaklenjeno krmilo... Razn če se gre za kak ultimate machine a.k.a. MV Agusta

Al pa leto in nekaj stara Ducati Multistrada, al pa Kawasaki Ninja 6 stara 5 dni, al pa Harley Davidson z full option opremo, al pa kaj druzga, starejšga, morda kak enduro, nekaj let star BMW R1100R. ..

Skratka: ne moreš tko posploševat in govorit, česa se bodo lotili, ker pravil načeloma ni. Česa se lotijo, je odvisno od želje in spretnosti lopova. Tako, kot je od želje in finančne sposobnosti motorista odvisno, kaj bo kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdej sm pa res temo prebral in lahko upravičeno debatiram naprej :OK:

Dobil idejo, katero lahko preberejo tudi nepridipravi. Mogoče jih odvrnem od kraje... Motor bom imel po tanovem parkiran v kleti bloka, zaprt v leseni kletki. Zdeaj mi pa povejte ali bi to odvrnilo lopova: 1. motor bi priklenil z konkretno ketno ali u-lockom na sidro v betonu. 2. kupil bi naprimer kej podobnga kot je tale alarm http://www.bolha.com/oglas1488045

(važno da ima senzor premikanja in opozorilnik na daljincu, z dometom 100 m, da mi javi v stanovanje) Ampak pazi! Ta alarm nebi vgradil na motor ampak na notranjo stan na vrata kletke , nepridiprav seveda ne more vedeti da je tam alarm in bi ga vsekakor sprožil ob dostopu k motorju, ko bi odprl vrata, ker bi bil na vratih namreč senzor za premike. Mislim da bi ga s tem docela presenetil. Prosim povejte če sem kaj spregledal. Ker se mi zdi nekak too good to be true. Najbolj mi je važn da ga zaščitim , kadar bi bil motor v garaži, ker se mi zdi tam najšibkejši člen pri varnosti. S tem hočem doseči da sem opozorjen lče kdo vlčamlja v garažo in tako dobim 1 minuto, ki mi zadoščajo da pograbim kij in prletim v klet. MATER MU !!! V tem času ni šans da mi snamejo verigo in 236 kg motor spravijo po hodniku in po strmem dovozu na kombi. moral bi ga nest. Kadar bi ga pa pustil pred blokom bi ga priklenil na kandelaber pod oknom. V službi imam pa itak videonadzor v garaži in pa dobre odnose z varnostniki, ki bi še dodatno čuvali mojo mašinco. Kaj pravite?

Ideja ni slaba. Vendar se ti vseeno splača nabavit malo boljši alarm, tudi če bo samo za vrata kletke, ravno iz razloga, ki ti ga je lepo opisal bmw. Cenen alarm se ti zna kar naprej sprožat in ne boš nikoli vedel kdaj gre zares, kdaj pa ne. Prav tako ne bi bilo neumno it na kakšno uro treninga kickboxa oz kakšne druge veščine, če se boš že na lopova spravljal sam s kijem.. .) Ker se zna zgodit, da je lopov malo bolj pri sebi, ti uzame kij in on tebe z njim nalomi.. :fredy:

Lahko si pa enostavno pogledaš ene par delov Macgyverja in klet opremiš z raznimi pastmi v njegovem stilu, ki bodo dale roparju vetra! :grim :lol1:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne Stevena Segala.... :lol1:

pa ful brihtno da si to vse opisal ni3us... samo naslov še pripiši da vedo kje te obiskat... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšno varovalo se splača kupiti za motor, če ga pustiš recimo v mestu za kakšno urico izpred oči.

Motor ima sedaj samo zaklep krmila. Študiral sem o disk locku :? , je bolje kaj druga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno. Možno je tudi, da se kdo tako poškoduje in odgovornost nosiš ti. Razen, če ti rata ta sistem homologirat.

En cajt teme nisn pogledno, s tem se ne moreš poškodovat, ker te samo rukne, sem že preizkusil kak rukne 3×.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne Stevena Segala.... :lol1:

pa ful brihtno da si to vse opisal ni3us... samo naslov še pripiši da vedo kje te obiskat... :slap:

Povedal sem samo toliko kot sem lahko, brez naslova nobenemu nič ne koristi, pa poleg imam še enega aduta v rokavu... Če bi nekdo vdrl v klet ga ČAKA DODATNO PRESENEČENJE... :grim :devil: , brez naslova bo pa težko našel mojo klet, pa itak nima smisla da bi nekdo vdrl v klet zato ker ve da ga notri čakajo triki, vsak se bo raje lotil motorja, kje drugje, nekje kjer vidi da je motor slabo varovan. Kak motor kjer tat vidi da se ne izpostavlja po nepotrebnem. Če mi to uspe potem je moj namen dosežen. Namreč rad bi preventivno odvrnil lopova od mojega motorja. Seveda nimam nekega zanesljivega sistema, vedno je možnost da ga nam ukradejo. Gre le zato da zmanjšamo % možnosti, da bi nam nekdo odtujil naše precious mašince.

....niti ne....saj sem napisal da cca. čez tri ure.....

namreč ko bo imel ponoči čez tri "lažne " alarme in bo dečko napol nag tekel po stopnicah v klet z kijem kot gluha svinja v buče, ga bo že sam odklopil....če ne zaradi njegovega spanca, pa zaradi spanca sosedov, ko mu bojo "pozdravili" vso familijo......in ko je enkrat "super-tuper" oh in sploh alarm odklopljen, je samo še stvar domišljije, kako mu ga odpelješ ven.....seveda alarmno varovana kletka ostane na mestu......

Glede tega da bi v tem primeru zbudu penzioniste v bloku, ni zame nč slabega(več očividcev), mogoče mal sebično od mene ampak... Poleg tega se pa da alarm nastaviti tudi na tiho javljane preko daljinca, tko da imam možnost tudi ne buditi folka po bloku.

Lažno sprožanje alarma preko mačk in miši, ni možno, ker se alarm sproži le ob odprtju vrat, razen če je mačka ali pa miš sposobna na silo odpreti zapahnjena vrata. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal ravnokar po radiu (drugače copy/paste z budilka.net)

Kako instaliraš zelo zanesljiv brezžični hišni varnostni sistem

V komisijski trgovini kupi par rabljenih zelo velikih delovnih škornjev (res velikih!) in ga postavi pred vhod stanovanja ali hiše. Zraven položi izvod revije "Strelski šport" in veliko posodo (res veliko!) za hranjenje psov. Na vratih pusti listek z naslednjo vsebino:

"Angela, s Fonzo sva šla na lovsko zvezo po dodatno municijo. Vrneva se čez pol ure. Rotweilerja raje pusti pri miru. Zjutraj sem ju peljal k veterinarju cepit pa sta nekaj sitna. Francelj."

mislim, da bi tole delovalo (vsaj pri hišni obrambi naših motorjev) :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ze LC-jevo ketno s kljucavnico ,ki je precej masivna. Ampak ker dvomim da je to zadost sem razmisljal o moto alarmu? Problem imam ko poleti hodim na delo je motor tm skoraj vsak dan na istem mestu in ob istem casu. Tko nepridipravi nastudirajo kdaj je motor tm. Skrbi me pa se nasploh zato ker so mi pred novim letom na istem kraju vlomili v avto. Motorja ne vidim iz stavbe zato me rad mel nekaj kar bi mi dalo nek signal da se nekaj dogaja zaunaj z mojim motorjem.

Kaj predlagate? Alarm, kljucavnico z alarmom..... Kako pa je z alarmi ki jih prodajajo v louisu? So poceni kaksna pa je kvaliteta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Kako pa je z alarmi ki jih prodajajo v louisu? So poceni kaksna pa je kvaliteta?

Predvsem so to alarmi, ki tulijo ob premiku motorja. Torej za taka kratka parkiranja, ko greš na kofe v bife, pa moraš parkirati za vogalom. Tako da lahko skočiš reševati motor, ki ga ravnokar kradejo. Kaj pa boš naredil kasneje? Fasal pipec, ga ti drugemu malo po črevih vrtal, štel zobe svoje ali od drugih? Če že, mora tako tuljenje biti povezano s kakšno hudo mehansko zaščito, pripetjem za kakšno sidro, drevo ipd. Najbolje se obnese parkiranje tako in na mestu, da je mopija težko naložiti ali odpeljati. 100% pa itak ni nikoli. Mogoče edino TNT in daljinc za proženje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mel ze enkrat podoben primer ko so mi scooterja hotl ukradt. In vecino ljudi ki krade ko opazi razjarjenega lastnika se umakne, ker dvomim da bi nekoga npr sredi ceste zaklali potem se pa normalno tebi meni nic ukvarjati z motorjem kako ga bojo ukradli........nema veze nism spraseval kaj se bo zgodilo ampak kaj je najbolse alarm ali alarm na disklocku?

Prednosti in slabosti enege in drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti predlagal za parkiranje v službi ketno s ključavnico z že vgrajenim alarmom. Je masivna + ko začne tulit... (če bi jo kdo karkoli več, kot premikal) bi nekatere odgnalo... Sprijazn se s tem, da en rizik bo vedno ostal. :grim Podobno ključavnico sem videl v Habatu, stane nekje 20 000 sit. Verjetno jo tud sam kupim.

Veliko sreče

Aha, pa za prednosti in slabosti enega ali drugega, pa si preberi to temo, ti bo vse jasn, potem je samo še na tebi kater varnostni sistam boš izbral. Morda celo kakšno kombinacijo tega in onega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tegale alarma v kleti se sprašujem samo to, ali bo signal alarma zares prišel do daljinca, ker stene iz armiranega betona so lahko zelo vpijajoče.

Ključavnica z alarmom o kateri govoriš po mojem ni vredna pol k... Če gre za ono oxfordovo zadevo (boss al kaj že) alarm kar pozabi, ker z njegovim cviljenjem še mačke ne bi odgnal. Moja izbira za zanesljivo parkiranje sta U-lock in disc-lock skupaj, če pa imaš kakšen fiksen in trden objekt pa debelo ketno okoli. Dober moto alarm je samo plus, ki ne more škodit, z blokado vžiga pa sploh ne.

Sem mnenja, da za varnost mojega motorinota ne bo nikoli dovolj dobro poskrbljeno, oziroma da se da vedno narediti še bolje. Zato mu skoraj vsako leto kupim kakšen del težkega nakita, beri ključavnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tegale alarma v kleti se sprašujem samo to, ali bo signal alarma zares prišel do daljinca, ker stene iz armiranega betona so lahko zelo vpijajoče.

Težka bo!!!Prijatelj je kupil ta kitajski alarm,pri katerem obljubljajo javljanje alarma 1500m ali tu nekje.Pri samem testiranju le tega pa sva ugotovila ,da ima zadeva domet le slabih 100m in se to na odprtem brez ovir.Tako da mocno dvomim , da bi javljalo alarm v bloku sploh , ce si doma v sesnajstem nadstropju neboticnika.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OF7-9_LRG.jpgOčitno nisem bil dovolj jasen, ker sem v bistvu svetoval podobno kot ti, tu imaš dovolj veliko ključavnico z alarmom "Disk lock" na katero lahko obenem daš še verigo, ki ti v mestu pride večkrat prav kot u-lock, ker "park prostori" niso vedno idealni v mestu in ti veriga zaradi svoje dolžine 1.5 m pride bolj prav. To ključavnico smo sprobali, tuli preko 110 dB, dovolj da tatič postane opazen, nekje pred službeno stavbo, med delavnim dnem. Kot sem rekel možne so kombinacije... Če dodaš še u-lock, bo zadeva vsekakor bolj varna, sam potem je pa že vpašanje če boš dosleden, pri natikanju vse te zaščitne "navlake". Krca25 mogoče maš prav glede dometa... :hmm: Sem pa v 1.nad, 10m ali 3 plate stran od kleti.

Hm, Never safe enough! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obupno predrago. lahko kupiš meter ketne in močno obešanko za par jurjev u merkurju.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obupno predrago. lahko kupiš meter ketne in močno obešanko za par jurjev u merkurju.

Sam pod pogojem, da se voziš z biciklom in ne motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj, a ker maš raje, da ti drapnejo bicikl kot motor? Pol ga sploh ne zaklepaj. ;)

Sicer pa so Xene bojl tako tako. Nisem še zasledil testa, ki bi jih ocenil kot zelo zdržljive. Kar zadeva ketno glej v smeri Abusa in Kryptonita, čeprav za vse velja, da ne zdržijo tolk kot dober U-lock. So pa dobre, če jih uorabljaš še v kombinaciji z drugimi varovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ne vem. Nič pametnega ne najdem o njej na netu. Hm, ampak zakaj jo daje za pol cene... :hmm:

Hja, sigurn je čist hin, ker je ne prodaja 5x dražje kot je v trgovini <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ze LC-jevo ketno s kljucavnico ,ki je precej masivna. Ampak ker dvomim da je to zadost sem razmisljal o moto alarmu? Problem imam ko poleti hodim na delo je motor tm skoraj vsak dan na istem mestu in ob istem casu. Tko nepridipravi nastudirajo kdaj je motor tm. Skrbi me pa se nasploh zato ker so mi pred novim letom na istem kraju vlomili v avto. Motorja ne vidim iz stavbe zato me rad mel nekaj kar bi mi dalo nek signal da se nekaj dogaja zaunaj z mojim motorjem.

Kaj predlagate? Alarm, kljucavnico z alarmom..... Kako pa je z alarmi ki jih prodajajo v louisu? So poceni kaksna pa je kvaliteta?

Osebno sem izbral kot prvo varovalo moto alarm. Za krajši čas ko je motor brez nadzora mislim da je dovolj učinkovita zadeva. klik z daljincem in je vklopljen. hitro, enostavno, pa še noben ne ve, da je pod alarmom, tako da potencialni lopov nima časa naštudirat kakšna je ključavnica in kako jo bo odprl (prežagal). če bo že stegnu roko na motor ga bo več kot presenetlo tuljenje.

Sicer pa kombiniram poleg alarma še s pletenico, če se mi zdi potrebno.

Moj nasvet: če razmišljaš o alarmu raje kvaliteto in preverjeno stvar. Jaz sem izbral na podlagi članka v reviji Motorist avgust 2005, št. 74. Z montažo cca 48.000 sit, kar ni malo, je pa bila vgradnja (sem bil zraven) in odnos na vrhunskem nivoju, stvar pa deluje brezhibno.

Z raznoraznimi verigami je pa večni problem veličina, teža ko je nimaš kam dat, pa še usereš se ves ko jo natikaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!