Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Jaz sem izbral na podlagi članka v reviji Motorist avgust 2005, št. 74. Z montažo cca 48.000 sit, kar ni malo, je pa bila vgradnja (sem bil zraven) in odnos na vrhunskem nivoju, stvar pa deluje brezhibno.

Članek sem, tako se mi zdi, napisal jaz - me veseli, da je bil nekomu koristen :OK:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članek sem, tako se mi zdi, napisal jaz - me veseli, da je bil nekomu koristen :OK:

A je možno ta članek skopirat sem? mogoče samo link, ali pa nekdo da posodi revijo, kr študiram o alarmu, pa mi manjkajo informacije.

Oddolžim se s pjačo, :rolleyes: itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno ta članek skopirat sem? mogoče samo link, ali pa nekdo da posodi revijo, kr študiram o alarmu, pa mi manjkajo informacije.

Oddolžim se s pjačo, :rolleyes: itak.

.) jaz bi ti ga dal tudi gor, samo pol ne vem kako se bo avtor SymRu odzval na to. ponatisi in razmnoževanje dovoljeni samo z dovoljenjem uredništva.... itd. :grim

ti pa lahko skopiram in pošljem ali pa po mailu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sigurn je čist hin, ker je ne prodaja 5x dražje kot je v trgovini <_<

In kaj si hotu s tem povedat? Lej, tip oglašuje tudi na bolhi, uporablja original fotke, dostavlja v večje kraje, torej sklepam, da nima samo ene ključavnice na zalogi. Iskal sem po netu in naletel samo na avkicjske prodaje tega izdelka, predvsem na ebayu, kjer je cena brez bidanja nastavljena na 25 evrov.

Če mene vprašaš, gre za poceni kitajsko robo, zapakirano v lepo embalažo in govorancami o hudi varnosti. Tudi starega bicikla ne bi zaklenil z njo. Čekiraj malo po netu, kaj se prodaja za 24 tisočakov, pa ti bo jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moped ima serijsko zaščito proti kraji, ki se imenuje imobilizator. Ali mi zna kdo razložiti, kako učinkovita je taka zaščita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imobilizator je elektronska blokada motorja, ki jo deaktiviraš z original ključem, ki vsebuje mikročip s spremenljivo kodo. Imaš dva ključa (črna - delovna) in master (rdeč). Ključ komunicira z elektroniko v mopedu brezžično v trenutku ko ga obrneš (prižgeš "kontakt"). Če izgubiš ključ, moraš zaradi varnosti menjati ključavnico in vse tri ključe. Tako zaščito ima Fiat (Bravo), Volvo in verjetno še kdo.

Ne vem pa kaj dejansko blokira in koliko trd oreh predstavlja za vlomilce :?

V spisku ukradenih mopedov sem zasledil tudi "imobilizirane" :( Mogoče so jih odnesli... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so mi ukradli teden dni staro viagro 1100, zato sem sedaj bolj previden. Zaklepam disk, alarm sem snel, ker se mi je po cca 2 letih pokvaril, kar naprej tulil, motorja pa nisem mogel več vžgati. Kaska nimam več, ker premija raste z vrednostjo motorja (letna premija cca 15% vrednosti motorja), pa še policaji so mi zatrdili, da kradejo le motorje, ki so na izgled serijski ali minimalno predelani. Garažam ne zaupam, ker preveč ljudi motor jeseni parkira v garažo, spomladi pa je žal prazna. Poleti ga imam v zaklenjenem atriju, pozimi pa v dnevni sobi. Moj sosed ima Fat Boya v prvem nadstropju !!! Ima pač srečo, da ima blok dva lifta (en za ljudi in en malo večji za tovore - pohištvo, bela tehnika, motorji, itd.).

Pred leti so mi ukradli teden dni staro viagro 1100, zato sem sedaj bolj previden. Zaklepam disk, alarm sem snel, ker se mi je po cca 2 letih pokvaril, kar naprej tulil, motorja pa nisem mogel več vžgati. Kaska nimam več, ker premija raste z vrednostjo motorja (letna premija cca 15% vrednosti motorja), pa še policaji so mi zatrdili, da kradejo le motorje, ki so na izgled serijski ali minimalno predelani. Garažam ne zaupam, ker preveč ljudi motor jeseni parkira v garažo, spomladi pa je žal prazna. Poleti ga imam v zaklenjenem atriju, pozimi pa v dnevni sobi. Moj sosed ima Fat Boya v prvem nadstropju !!! Ima pač srečo, da ima blok dva lifta (en za ljudi in en malo večji za tovore - pohištvo, bela tehnika, motorji, itd.). Po bencinu nič ne smrdi, pa še kar dobro izgleda. Takole nekako:

[post-8423-1141229562_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moped ima serijsko zaščito proti kraji, ki se imenuje imobilizator. Ali mi zna kdo razložiti, kako učinkovita je taka zaščita?

glede učinkovitosti - če ti ga dvignejo, naložijo na kombi - neučinkovita. majo pol caaaaaaaajta za zamenjat "imobilizirane" dele oziroma priklopit na računalnik in dekodirat oz.. kakorkoli že "poštimajo" elektronske blokade. če jih lahko poštimajo na servisu (legalno), ni vrag, da nima kdo piratskega servisnega programa na svojem lap-topu... sploh če živi od te dejavnosti (nelegalne seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ukradejo ta nove avte ki so kao najbolj varni in oh in sploh blokade gor in dol pol boj tud nase mopede odpelal sam ce je interes zadost velik! Resitev je nadlani tako k je andi1 povedal pa predelajmo motorje do daske pa jim ne bojo vec zanimivi za pajsnt! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še koga zanima dobra varnostna naprava: Jaz sem jo kupil na sejmu vPadovi,lahko se jo naroči tudi pri firmi VOZA v Kopru. Več informacij o napravi na internetu www.superSkud.com Cena ca 70 Eu plus porto. :OK:

post-9445-1141853013_thumb.jpg

post-9445-1141853060_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko ma to kaj premera?

pa svetujem ti da pred uporabo potrgaš vse nalepke in logotipe proizvajalca.... ker najbolj neumno je ko si folk lepi nalepke na avte in motorje z logotipi proizvajelca alarmov... da ja vedo s čim imajo opravka.....

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima gdo izkušnje z tem alarmom? post-2665-1141895617.jpg Vsi podatki so v oglasih na motosvetu.Vesel bom vseh nasvetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so mi ukradli teden dni staro viagro 1100, zato sem sedaj bolj previden.

Še sreča, da (še) ne potrebujem Viagre ... :hmm: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viagro? :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

PERO 58

napiše se kdo, ne gdo :nono: ..... zgolj v vednost .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viagro? :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

PERO 58

napiše se kdo, ne gdo :nono: ..... zgolj v vednost .)

Kaj si profesor Pizdek :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni, ste pa vsi trije :topic:

A je kdo gledal film: "Look who's talking", mislim da igra Travolta noter? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!