Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

ja ampak na pravi pager ne na neko neuporabno škatlo ki vleče samo 1500 m

Odvisno zakaj ga rabiš...

Ta pager je namenjen temu, za kaj se motor uporablja vsaj 95% in kjer pager potrebujemo.

Torej javljanje iz garaže, pred hišo, pred blokom, pred lokalom ... seveda pa ni pričakovati, da bo javil na drugi konec mesta.

In potem bi naj lastnik v petih minutah pretekel 5km, da bo videl enega osivelega dedka, ki je svojemu 5 letnemu vnuku pokazal, kako je sedeti na motorju :OK: ?

Za takšne situacije je vgrajena sirena in pager nima smisla.

Saj teoretično ni problem vgraditi kakšnega močnejšega oddajnika (oz. tudi GSM), ampak si se vprašal od kod energija? Accu v motorju je zelo omejena zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno zakaj ga rabiš...

Ta pager je namenjen temu, za kaj se motor uporablja vsaj 95% in kjer pager potrebujemo.

Torej javljanje iz garaže, pred hišo, pred blokom, pred lokalom ... seveda pa ni pričakovati, da bo javil na drugi konec mesta.

In potem bi naj lastnik v petih minutah pretekel 5km, da bo videl enega osivelega dedka, ki je svojemu 5 letnemu vnuku pokazal, kako je sedeti na motorju :OK: ?

Za takšne situacije je vgrajena sirena in pager nima smisla.

Saj teoretično ni problem vgraditi kakšnega močnejšega oddajnika (oz. tudi GSM), ampak si se vprašal od kod energija? Accu v motorju je zelo omejena zadeva.

Ali lahko torej iz ozkušenj poveš kakšen je torej doseg pagerja za tvoj alarm (na prostem, v zgradbo) in kakšna je občutljivost senzrja za nagib ( če se ne motim ima dve stopnji nastavljanja?), ali je možno na ta alarm priključiti kakšne druge senzorj in kakšna je cena?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko torej iz ozkušenj poveš kakšen je torej doseg pagerja za tvoj alarm (na prostem, v zgradbo) in kakšna je občutljivost senzrja za nagib ( če se ne motim ima dve stopnji nastavljanja?), ali je možno na ta alarm priključiti kakšne druge senzorj in kakšna je cena?

LP

Žal ga sam še sploh nisem imel časa zmontirati, ker sem se preselil in motorj ni šel z mano v blok(kovačeva kobila... :cry: )

Imam pa podobnega vgrajenega v avtu in vključeval sem ga že preko 500m (v smeri od avtomobila pa nese 2x dalje).

Sicer pa je glede dosega čisto relativna zadeva. Za vse radijske frekvence se podajajo vrednosti v zraku, ker so stene stavb zelo različne.

WiFi ima npr. podatek, da vleče 300m, Bluetooth pa 10m. Seveda vsi vemo, da se podatki glede na okolico zelo spreminjajo.

Tudi najmočnejši GSM signal pa ne bo prišel v npr. operacijsko sobo tudi če je oddajnik pred bolnico...

Cene in reklamnih stvari ne bom pisal tukaj, ker pač niso oglasi, je pa link nekaj postov gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka bi bila varjanta alarma, ki te preko pagera oz. gsm-a opozori na morebitne vsiljivce?

taka, da te preko pagera oz. gsm opozori na vsiljivce :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nabijaca" priklenes na feltno pa mu mobi-cuka v roke porines in ga naucis "fast dial" uporabljat .)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Call me lazy ampak se mi cele teme ni dalo brat...zanima me predvsem zaščita motorja z motoalarmom-kje se da to montirat,kako zgleda,je sploh uporabno,cena??? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka bi bila varjanta alarma, ki te preko pagera oz. gsm-a opozori na morebitne vsiljivce?

home made alarm .)

Jst zdej za seminarsko delam alarm, ki te ob sprožitvi pokliče na tvoj GSM aparat.

Jst sicer delam za hišo oz. stanovanje, ampak z majhnimi predelavami se da narest tut za motor. Material je nekje 5k, pa če maš mal elektronskega znanja (spajkanje & staff) ti ne bi smel bit problem to narest .)

Zaenkrt bom naredu za hišo, po predstavleni seminarski pa ga bom ˝predelov˝ za moto alarm.

Doseg je pa tko kot vsak GSM. Tale k ga jst delam, ima napajalno napetost 12V in zraven še 9V baterijo ob primeru spraznjenega akumulatorja oz. napajanja 12V .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet :)

Kater disk lock naj kupim (boss oxford, xena... ) :?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet :)

Kater disk lock naj kupim (boss oxford, xena... ) :?

Ne kupuj samo disk locka za varovanje motorja, pač pa ga imej samo kot dopolnilno varovanje za trenutke, ko motor pustiš brez nadzora le kratek čas. Te zadeve se da zelo hitro odstraniti, po testih sodeč v nekaj sekundah. Sicer pa U-lock ali pa zelo težka ketna za varovanje čez noč, alarm pa tudi ne škodi.

Sicer pa je Abus res vreden zaupanja, je pa tudi nekoliko dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na Xenine disc locke??? .)

Eni pravjo da so vredu,eni da zanič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem jo kupu pred kakim mesecem, "ta velko" mislim da se imenuje X15, zadeva kr robustna, ima alarm, veendar se mi je parkrat sprožla ob nobenem premikanju, vendar pa v jo je treba naštudirat, ker je občutljivost sprožljivosti alarma odvisna od položaja namestitve na disku. Maql me moti da ob sprožitvi samo zatisneš luknjo zvoka in ga skoraj čist utišaš. Drgač mislim da je kul. če ti je predraga komot kupi kako brez alarma...

Mah nobena ni najboljš, za eno boljšo znamko se odloči in to je to. Priložnostnega tatu boš s tem odvrnil. Če pa hoče nekdo imet tvoj motor, ga bo pa prej al slej dobil, magari maš pet jeklenih ketn z nevemčem.

mislim pa da sam že veš kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo priporoci kam oz. h komu montirat in seveda kateri moto alarm :blush: ...zanimajo me kvalitetni alarmi, ne razni piskalci ki jih pri lojzetu prodajajo za 15€ :grrr ...pa prosim za nasvete iz lastnih izkusenj :blush: , ne tiste od sosedovega bratranca, ki je v neki nemski reviji prebral test od singapurskega alarma :D :slap:

Lahko tudi na PM

Hvala :worship:

P.S.:

nekoc se je bralo od nekega clanka-testa alarmov, ki pa ni bil objavljen zaradi avtorskih pravic....ce se ne motim Symcijevih...koliksno doto zeli avtor za objavo ali posredovanje na PM?

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potem bolje kupiti U-Lock :? V bistvu eno jeklenico od Kriptonita že imam. Na pogled je taka kot tiste ključavnice za kolo (zavita jeklenica) le, da je debelejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekoc se je bralo od nekega clanka-testa alarmov, ki pa ni bil objavljen zaradi avtorskih pravic....ce se ne motim Symcijevih...koliksno doto zeli avtor za objavo ali posredovanje na PM?

avtor je tekst prodal :-) sicer pa je bilo govora o alarmih Gemini in Meta... tudi v tej temi sem jih že omenjal ... in tudi drugi so jih ...

Ali je potem bolje kupiti U-Lock :? V bistvu eno jeklenico od Kriptonita že imam. Na pogled je taka kot tiste ključavnice za kolo (zavita jeklenica) le, da je debelejša.

čimveč tem bolje ... žal pa nikoli nisi varen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potem bolje kupiti U-Lock :? V bistvu eno jeklenico od Kriptonita že imam. Na pogled je taka kot tiste ključavnice za kolo (zavita jeklenica) le, da je debelejša.

Jeklenica je v redu, da lahko motor prikleneš na nekaj fiksnega. Ni neka super zaščita, ampak bolj kot nič. Zraven pa daš še en u lock, pa si zmagal. Pa ne takega za bicikl. Ornk U tehta kakšno kilo ali več, odštel boš pa zanj tudi prek 20 jurjev, če hočeš da je dober. Pa preskusi ga, preden ga kupiš. Z njim je najbolje zaklepati prednje kolo nad zavornimi čeljustmi, tako da objame vilice in en del feltne. Nekateri cestaki imajo čeljusti prevelike ali pa blatnik prenizko, pa zadeva ne gre skozi. Potem moraš najti drugačno rešitev. Pa poskusi, če ga lahko shraniš pod sedež, običajno je tam prostor ravno za U lock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri tem bi spet poudaril, da ne kupujte disk-lockov ali u-lockov ali zajl s ključavnicami, katere imajo tiste valjaste ključke... za tiste se je kakih 10 let vedelo, da se jih da odpreti z navadnim kulijem, pa so izdelovalci molčali, dokler konec leta 2004 ni ena angleška revija tega res razbobnala... posledica: Kryptonite, Oxford in drugi izdelovalci so začeli menjavati sistem ključev, stare ključavnice pa so bile naenkrat zelo zelo poceni (recimo v Louisu ali Hein Gericke se jih je dalo kupiti po 4 evre 95....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo gledal za Abus varnostni lok (U-lock). Modela 59 in 58 (debelina 16mm), ki sta vrh ponudbe staneta okrog 40.000 SIT, model 54 (debelina 13mm) pa 20.000 SIT. Kar dost denarja, ampak verjetno se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil nekoč v eni čudni družbi :wacko: , ko je tip, ki je baje profi za kraje motorjev, skuterjev itd... :angry2: jamral da mu grejo najbolj na qurac u-locki.. da so kao najbolj za..bani za vdret... u-lock .)

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil nekoč v eni čudni družbi :wacko: , ko je tip, ki je baje profi za kraje motorjev, skuterjev itd... :angry2: jamral da mu grejo najbolj na qurac u-locki.. da so kao najbolj za..bani za vdret... u-lock .)

To zagotovo drži. Testi kažejo, da lahko dober u-lock zdrži tudi do 10 minut vdiranja. Pri ostalih varovanjih se ta čas meri v sekundah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo gledal za Abus varnostni lok (U-lock). Modela 59 in 58 (debelina 16mm), ki sta vrh ponudbe staneta okrog 40.000 SIT, model 54 (debelina 13mm) pa 20.000 SIT. Kar dost denarja, ampak verjetno se splača.

Sam imam model 59. Obstajata dve izvedbi, z višino loka... mislim, da 25 in 30 cm. Čeprav je dražji, vzami večjega, da boš lažje zaklepal. Malo zoprno za prevežanje, ker ima U-Lock čez 3 kg, pa ponavadi se moraš malo razgledat naokrog, da najdeš kaj primernega, kamor bi motor priklenil. Z verigo zna bit lažje (Abusova 120 cm veriga ima enak zaklep kot omenjeni U-Lock, členi so v debelini 12 mm). Na vprašanje, kaj je bolje, so mi svetovali, da naj vzamem U-Lock (čeprav je nekoliko cenejši od verige).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!