Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Pa s kakšnega materiala delajo te zaščite. Za postreljat vse po vrsti (proizvajalce namreč).

Ker sem enkrat hotel preščipnit zobotehniško jeklo fi 3-4mm, z največjimi Urionovimi kleščami za gradbeništvo pa ni šlo, se je rezilo na kleščah okrušilo, samo jeklo pa je bilo le malo načeto.

Glede disklockov, lani novembra sem v trgovini v Ljubljani kupil Kryptonitov disklock, z okroglim ključem in ga plačal 9 tisočakov, češ da je vredu. Je bil nateg ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je test samo za klešče...so še drugi recepti pri uničevanju ključavnic .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede disklockov, lani novembra sem v trgovini v Ljubljani kupil Kryptonitov disklock, z okroglim ključem in ga plačal 9 tisočakov, češ da je vredu. Je bil nateg ??

lp

kolikor jaz vem, je Kryptonite že pred kakim letom zamenjal sistem ključev ... mislim, verjetno ni bil nateg, ampak ti enostavno nisi vedel, da te ključi niso v redu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa bi to moral vedeti prodajalec. Ki pa tudi če je vedel, ne bo sral v svojo skledo :) Torej je neke vrste "nateg", v primeru, da je prodajalec vedel za pomankljivost te ključavnice, saj bi ti lahko svetoval nakup varnejše z novejšim sistemom zaklepanja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz vem, je Kryptonite že pred kakim letom zamenjal sistem ključev ... mislim, verjetno ni bil nateg, ampak ti enostavno nisi vedel, da te ključi niso v redu ...

Ne jst res nisem vedel (če ne ga nebi kupil), ampak prodajalec (mislim da so tudi uvozniki za Kryptonite) pa bi moral to vedet, da se ta sistem zaobide v sekundah. Pa mi še reče da je uredu stvar.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma normalno da bo rekel da so ključavnice vredu...sploh če si prišel pa rekel to je največ kar lahko dam za ključavnico-potem je vedel da nima kaj "praskat" pa da naj hitr proda pa je mir .)

To je pa ja splošno znano da so prodajalci... :xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato pa imamo motosvet ane, človek se marsikaj nauči ravno na forumih ne pa pri prodajalcu motorjev ali opreme ker itaq vsak samo svojega konja hvali, tako je blo in bo!!!!

Če človek redno spremlja debate na ms in zna izklučit tudi tiste nesmiselne in joke odgovore sploh pri prodajalcu ne rabi nič spraševat, ampak ga kvečjemu spravi v zadrego! :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma normalno da bo rekel da so ključavnice vredu...sploh če si prišel pa rekel to je največ kar lahko dam za ključavnico-potem je vedel da nima kaj "praskat" pa da naj hitr proda pa je mir .)

To je pa ja splošno znano da so prodajalci... :xx: :xx: :xx:

Bil sem na "začetku" moto kariere in nisem vedel da obstaja ta forum.

Tam sem kupil vso opremu in mu pustil kar nekaj denarja.

lp

P.S. Danes sem gledal po internetu in še kar nekaj trgovin po svetu prodaja dotične ključavnice za primerljivo ceno, nekatere imajo celo napis model 2006, na sami spletni strani proizvajalca pa dotičnega modela ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam po netu za U locke, pa razen Abusovega Extrema, o katerem je bilo pred kratkim govora tudi v tej temi nisem našel nič pametnega. A ve kdo še za kakšen drug kvaliteten/varen U lock, ker 43.000sit kolikor stane Abus se mi zdi malce veliko. Saj vem, da tu ne gre šparat, ampak na žalost si trenutno zadeve dražje od 20.000/25.000sit ne morem privoščit. Kakšen predlog?

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam po netu za U locke, pa razen Abusovega Extrema, o katerem je bilo pred kratkim govora tudi v tej temi nisem našel nič pametnega. A ve kdo še za kakšen drug kvaliteten/varen U lock, ker 43.000sit kolikor stane Abus se mi zdi malce veliko. Saj vem, da tu ne gre šparat, ampak na žalost si trenutno zadeve dražje od 20.000/25.000sit ne morem privoščit. Kakšen predlog?

LP, DeX

Prodam moj disklock :kva2: zlo ugodno. več info dobiš na PM če hočeš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dex: Vem, da se mi nekje vala (pa ga ne najdem) en .pdf dokument, v katerem je test iz nemškega Motorrada za en kup ključavnic. Če ga najdem, ga dobiš na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dex: Vem, da se mi nekje vala (pa ga ne najdem) en .pdf dokument, v katerem je test iz nemškega Motorrada za en kup ključavnic. Če ga najdem, ga dobiš na PM.

Če je možno link tu postavit bo marsikdo hvaležen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam po netu za U locke, pa razen Abusovega Extrema, o katerem je bilo pred kratkim govora tudi v tej temi nisem našel nič pametnega. A ve kdo še za kakšen drug kvaliteten/varen U lock, ker 43.000sit kolikor stane Abus se mi zdi malce veliko. Saj vem, da tu ne gre šparat, ampak na žalost si trenutno zadeve dražje od 20.000/25.000sit ne morem privoščit. Kakšen predlog?

LP, DeX

Pri nas je glede tega ena velika žalost, saj se vsi od prodajalcev do kupcev premalo zavedajo, kaj je potrebno za ustrezno varovanje motociklov. U-lockov dejansko prodajajo le za vzorec, pa še to samo cenejše variante, bolj primerne za bicikle. Če ni povpraševanja, tudi ponudbe ni. Je pa ABUS tudi v tujini peklensko drag.

Francozi imajo organizacijo AFNOR, ki se ukvarja z izdajanjem certifikatov za ključavnice pod znamko NF. Resnost kaže že dejstvo, da disklockov sploh ne certificirajo. Vse ključavnice preskušajo po določenih standardih, ki so strožji od standarda SRA, ki ga predpisujejo zavarovalnice.

Tu je NF link

Tu pa PDF certificiranih ključavnic U, keten in kombinacij U-ketna.

Mislim, da razen Abusovih pri nas drugih ne moreš najti. Potencialni uvozniki, navalite! Znamka France Antivol je videti precej dobra.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato pa imamo motosvet ane, človek se marsikaj nauči ravno na forumih ne pa pri prodajalcu motorjev ali opreme ker itaq vsak samo svojega konja hvali, tako je blo in bo!!!!

Če človek redno spremlja debate na ms in zna izklučit tudi tiste nesmiselne in joke odgovore sploh pri prodajalcu ne rabi nič spraševat, ampak ga kvečjemu spravi v zadrego! :naughty: :naughty:

true! :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*

@Dex: Vem, da se mi nekje vala (pa ga ne najdem) en .pdf dokument, v katerem je test iz nemškega Motorrada za en kup ključavnic. Če ga najdem, ga dobiš na PM.

No, če boš našel se priporočam, lahko pa res kar tukaj nalepiš, verjetno tudi koga drugega zanima :)

* Lucky, tnx za linke, bom takoj prečekiral :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a ma kdo kaksne izkusnje z M+S (al M&S) alarmi, ki se prodajajo v Louisu, v mislih imam model 400, ki stane 50eur...

lp, David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz imam ravno tega, za katerega sprašuješ. hm kaj pa vem, ne zdi se mi ravno najbolj občutljiv, deluje preko piezo kristalov in če je morebitni vlomilec dovolj nežen, ga lahko onesposobi, preden se vklopi.

glasnost je nekaj srednjega, odvisno kje ga tudi montiraš....daljinec deluje vredu, montaža pa je dokaj enostavna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolne zaščite ni in je ne bo! :?

Vse kar lahko sam narediš je, da morebitnim čudnim tičem in ljubiteljem tuje lastnine otežiš ali vsaj zagreniš delo do te mere, da ker so ponavadi tudi oni bolj komot sorte gredo raje na sosedovega ljubljenca. To je splošno znano dejstvo - vendar, če se odločijo odpeljati tvojo mašino pol ti jo tudi bodo in to ne glede na trop sestradanih rotwailerjev, satelitskemu sledenju vozila in 20.000V v električni ograji okoli motorja.

Abus extreme je žefransko pre-drag a drži, da ga boš kupil samo 1 krat v življenju in potem ga ne boš nikoli več prodal ali menjal kot recimo motor ali ženo.

40 čukov napram vrednosti motorja je lahko "relativno" majhen strošek, saj tudi pri čeladi in kombinezonu nikol ne šparamo. Opozoril pa bi na malenkost, da je zelo priročno, če ti U-lock gre pod sedeš, (na stari fazerki recimo ni problema) ker ga je drugače zelo zoprno okol prenašat v raznih kufrih ali bog ne daj v nahrbtniku zato recimo na razne druge masivne 15kg ketne kar pozabi, ker z njimi ne boš hodil po svetu - uporabne so morda samo v domači garaži vključno z dobro zabetoniranim sidrom in ključavnico kar zopet pomeni lep dodaten strošek.

Disk lock je čudovita zadevica zato ga ima večina serviserjev več kot rada, ker imajo potem kaj za delat kadar sam pozabiš (kar ni tako redko), da maš zadevo gor in se pol razsuješ na splošen krohot bližnjih gledalcev. Zadeva lahko celo prijetno piska kar te bo veljalo še dodatnih 6 baterij vsako leto medtem, ko je čas odpiranja najboljših lockov med 5 - 60sec.

Alarmi so večinoma namenjen zato, da prestrašijo kako otročad, ki se kje na obali ali pred oštarijo kobaca in smuka okol tvojega motorja medtem, ko ti srkaš zasluženo pivo. Če si primerno oddaljen od svojega ljubimca in ti ga zmoti kaka strela ti lahko pokuri akumulator, oziroma, če imaš pager si lahko predstavljaš kako sočno zakolneš, če pribezljaš iz 99 nadstropja in vidiš, da gre za lažni alarm ali, da se motor že pelje v kakem kombiju. Posebej gre pohvaliti blokade vžiga, ki se po nenapisanem zakonu vedno aktivirajo, ko si kakih 2000km od serviserja ali doma v kaki najhujši vukojebini po možnosti še ponoči.

Torej, da ne modrujem naprej - po mojem menju je z zaščito enako kot na ljubljanski borzi se pravi....kombiniraj različne vrednostne papirje oziroma v tem primeru zaščite in na koncu ne pozabi, da so najbolj učinkovite fore iz domače delavnice, ko recimo samo premenjaš kable na svečkah. Sicer pa tistih ušivih 200kg žive ali mrtve mase za 3 hruste nikoli ni predstavljalo ovire, da so jo vrgli v kombi ali na prikolco in se pol z žaganjem in piljenjem in sprejanjem z dušikom ukvarjali v svoji priročni domači delavnici z rezervnimi deli.

Konec koncev za prvo silo zadostuje že ključ 27 in ob kandelabru boš našel svojo feltno in najboljši u-lock na svetu :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ampak tole temeljito zašraufat pa mora bit tudi znanost- naletiš 5-krat na kak kamen, pa ti gre vse skupaj že orenk na jetra... če se samo spomnim na zabijanje klinov za šotor, potem bi pa še tole šraufal v tla.

Je pa lahek dizajn, kar mu je v prid za popotnike. Ampak verjetno je alarm lahko v kampu enako ali še bolj učinkovit odganjalec nepridipravov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar prišla iz Policije, ker so mi spizdli iz motorja kapce od svečk, ventile na gumah in registrsko tablico ... :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!