Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Pripelji se pred trgovino pa se bo probal!

To je poštena beseda. Sicer mam zdej kr precej gužve na faxu, pa še vremenska napoved je bl tko za ta tedn, ampak se oglasim pa da probamo.

Sam še to, a ob sobotah ste tud aktivni, al sam med tednom ? Tok da vem

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je poštena beseda. Sicer mam zdej kr precej gužve na faxu, pa še vremenska napoved je bl tko za ta tedn, ampak se oglasim pa da probamo.

Sam še to, a ob sobotah ste tud aktivni, al sam med tednom ? Tok da vem

LP

Vse se da zment. Če prideš v soboto me lahko kontaktiraš na PM pa ti pošljem številko da me pokličeš. Si bom že vzel čas da ti pridem odpret.

Popravljeno . Popravil damjan77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se obnese tale alarmni sistem http://www.giordon.si/motoalarm_M686TS.html ??

Sem ga imel na prejšnjem motorju. Imel je senzor udarca, kontakt in blokado motorja. V rabi je bil ca. 1 leto predno sem ga skupaj z motorjem prodal. V tem času je deloval dobro. Jaz sem ga kupil na e-bayu za okrog 40EUR, če se prav spomnim in za ta denar je bilo precej alarma; so pa tudi precej boljši za večji denar. Tisti 1km dometa od alarma do daljinca je precej teoretična stvar; na VN800, kjer je antena pač morala biti speljana po jekleni cevi, je vlekel nekaj 100m. Povratna povezava je lepa funkcija, ker lahko uporabiš tihi alarm če si blizu (daljinček te opozori brez dretja sirene). To se obnese v kakih kampih (sosedov pač ne zanima da je storž padel na motor), in na drugih lokacijah kjer dretje alarma ni zaželjeno. Po mojem mnenju ni bil slab nakup.

Montaža ni bila zahtevna, ima par dratkov in to je to. V kakih dveh urah sem bil gotov, čeprav za mojega ni bilo vezavne sheme v prilogi.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK-hvala! Alarm sem že naročil. Funkcije blokade motorja ter daljinskega vžiga pa verjetno sploh ne bom priključil (tat itak ne bo šel vžigat motorja na samem mestu kraje). Povratno povezavo pa potrebujem, ker živim v bloku pa sirene verjetno nebi slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa čekdo rabi alarm imam emga odveč. In sicer z blokado motorja, daljinski vžig, ločena srena, dva daljinca. Prodajam ga pa ker sem potreboval alarm z povratno informacijo. Cena:35eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa en problemček. Nabavila sem ključavnico za disk xsena z alarmom - zakaj se mi alarm sproži tudi če motorja ne premaknem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK-hvala! Alarm sem že naročil. Funkcije blokade motorja ter daljinskega vžiga pa verjetno sploh ne bom priključil (tat itak ne bo šel vžigat motorja na samem mestu kraje). Povratno povezavo pa potrebujem, ker živim v bloku pa sirene verjetno nebi slišal.

Blokado motorja kar priključi, pa rele veži vmes, da ti ne bo vedno varovalke skurilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa en problemček. Nabavila sem ključavnico za disk xsena z alarmom - zakaj se mi alarm sproži tudi če motorja ne premaknem :?

Kh, kh, drugič mogoče VIRO na Visit My Website

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tina: za xeno se da marsikje prebrat, da se rada sama sproža. Če jo montiraš na dno (da visi), jo probaj zmontirat še višje, da bo naslonjena na disk.

Trojan: Tisti daljinček (dvosmerni) od alarma najbrž ni primeren za montažo poleg ključa motorja (tako da ga veter veselo premetava), ali je? Ali je dovolj močno vpet in robustno narejen? Kar hud izgleda tale alarm, cena pa tudi zgleda dobra (sploh v primerjavi z avtoalarmi) in me kar malo srbi...

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa en problemček. Nabavila sem ključavnico za disk xsena z alarmom - zakaj se mi alarm sproži tudi če motorja ne premaknem :?

Meni so v TCju zamenjali tri elektronike v xena ključavnici, pa je po nekajkratni uporabi spet začela sama od sebe piskat :headbang: . Ko se mi je to zgodilo pred službo, sem šel dol do motorja, snel ključavnico, zmetal baterije ven iz ključavnice in zdaj je mir :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa en problemček. Nabavila sem ključavnico za disk xsena z alarmom - zakaj se mi alarm sproži tudi če motorja ne premaknem :?

S XENO so kar težave ja. Tudi odkleneš jo zelo težko, ne da bi sprožil alarm. Meni na sposojeni tega nikoakor ni uspelo in sosedi so točno vedeli, kdaj odhajam na pot :headbang:

Zaradi te negativne izkušnje sem nabavil ABUS-a, ki nima teh težav. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se obnese tale alarmni sistem http://www.giordon.si/motoalarm_M686TS.html ??

Sem ga imel na prejšnjem motorju. Imel je senzor udarca, kontakt in blokado motorja. V rabi je bil ca. 1 leto predno sem ga skupaj z motorjem prodal. V tem času je deloval dobro. Jaz sem ga kupil na e-bayu za okrog 40EUR, če se prav spomnim in za ta denar je bilo precej alarma; so pa tudi precej boljši za večji denar. Tisti 1km dometa od alarma do daljinca je precej teoretična stvar; na VN800, kjer je antena pač morala biti speljana po jekleni cevi, je vlekel nekaj 100m. Povratna povezava je lepa funkcija, ker lahko uporabiš tihi alarm če si blizu (daljinček te opozori brez dretja sirene). To se obnese v kakih kampih (sosedov pač ne zanima da je storž padel na motor), in na drugih lokacijah kjer dretje alarma ni zaželjeno. Po mojem mnenju ni bil slab nakup.

Montaža ni bila zahtevna, ima par dratkov in to je to. V kakih dveh urah sem bil gotov, čeprav za mojega ni bilo vezavne sheme v prilogi.

LP,

Gorazd

Koliko prostora pa rabiš za montažo tega larma. Kakšne so približne mere oz. velikost?

Jaz rabim samo dvosmerni alarm, brez blokade vžiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko prostora pa rabiš za montažo tega larma. Kakšne so približne mere oz. velikost?

Jaz rabim samo dvosmerni alarm, brez blokade vžiga.

Ni panike. Sam alarm je bil nekako 7x12x3cm (po spominu), ven je bil speljan šopek žic s konektorjem. Poleg je še sirena ca. fi5cm in debeline ca. 4cm. To je to.

Blokada vžiga je vsekakor dobrodošla, saj konec koncev vezavo poznaš in če bi kaj crknilo v alarmu lahko zadevo enostavno premostiš. Lopov ne pozna vezave, ne pozna lokacije in se nima časa igrat (če ima časa dovolj lahko onesposobi vsak alarm, to je jasno).

Domet povratne povezave je zelo odvisen od situacije. V bloku, ki ima veliko železja v zidovih, ta domet ne bo pretresljivo velik. Najboljše je, da je antena alarma speljana čim dlje od okvirja motorja (po plastiki, nikakor ne po karbonu),... tisti kilometer pa je še vedno samo teoretičen (sicer pa če boš tekel kilometer daleč, se ni treba truditi).

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukile mate posnetke koliko so vredne razne ketne za varovanje motorjevPrva je ABUS ......

Ja, ABUS zdrži celih 17sekund.

Ostale pa so tudi dokaj crap, Squire zdrži 63sekund kar je najdlje od teh. Poleg seveda Almaxovih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S XENO so kar težave ja. Tudi odkleneš jo zelo težko, ne da bi sprožil alarm. Meni na sposojeni tega nikoakor ni uspelo in sosedi so točno vedeli, kdaj odhajam na pot :headbang:

Zaradi te negativne izkušnje sem nabavil ABUS-a, ki nima teh težav. :worship:

Tudi tale stvarca satelitski alarm je vredna premisleka. Domet od 1m - do nekaj tisoč kilometrov :naughty: . Zazna "nenadzorovani" premik motorja in ti njegov položaj sporoča na mobilni telefon :kva2: . Tvoja naloga je, da se podvizaš, ter krajo javiš na prvi policijski postaji. Nato sledi AKCIJA. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In cena takega sistema?

400-450 Evrčkov. Stvarca je zelo sveža in cena še ni DOKONČNA :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje-katero varovalko naj vežem med plus ter akumulator na motorju?? Razmišljam tam 10A-bo vredu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nč ne piše. A bi lahko kdo ki ima že montiran alarm pogledu kakšno varovalko ima pa mi sporoču. Hvala. Aja alarm je pa Giordon-tist z povratno informacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!