Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Ne nč ne piše. A bi lahko kdo ki ima že montiran alarm pogledu kakšno varovalko ima pa mi sporoču. Hvala. Aja alarm je pa Giordon-tist z povratno informacijo.

sam na + in - priklopi direkt, če ne rabiš drugih funkcij

mam tako in je vse vredu...., pa eno stikalo daj vmes, da ti ne bo batarije po nepotrebnim praznilo, ko ne rabiš alarma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dau umes raj kar ene 10A varovalko. Montiral bom pa kar vse funkcije (blokado vžiga, kontakt) razen daljinski vžig se mi zdi mal brez veze. Alarm bo pa kr skoz priključen glede na to kok kradejo pr nas :headbang:

No potem bo pa zadeva pomoje kolikor toliko varna. pa še opis varnostnih naprav :krneki:

Protivlomna (oklepljena) ključavnica na vratih garažnega box-a

3 meterska 7mm ketna ter protivlomna ključavnica, zaklenjeno okoli štange v betonu

2krat abus 16mm zaščitna loka (D-ključavnica) za spredno in zadno gumo

Giordon alarm z povratno informacijo

pogovor z lokalnimi narkomani (delno izvršeno :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče veste, se da tisti giordon alarm dobiti "osebno" kje v okolici lj, ali samo preko interneta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dau umes raj kar ene 10A varovalko. Montiral bom pa kar vse funkcije (blokado vžiga, kontakt) razen daljinski vžig se mi zdi mal brez veze. Alarm bo pa kr skoz priključen glede na to kok kradejo pr nas :headbang:

No potem bo pa zadeva pomoje kolikor toliko varna. pa še opis varnostnih naprav :krneki:

Protivlomna (oklepljena) ključavnica na vratih garažnega box-a

3 meterska 7mm ketna ter protivlomna ključavnica, zaklenjeno okoli štange v betonu

2krat abus 16mm zaščitna loka (D-ključavnica) za spredno in zadno gumo

Giordon alarm z povratno informacijo

pogovor z lokalnimi narkomani (delno izvršeno :whistle: )

Daj raje 4A varovalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

S tistimi videclipi ste me dobro prestrašili :(

Enkrat je veljala U-lock ključavnica za najboljšo zaščito-a sedaj je veriga boljša? Pa tudi Abus je veljal za enega najboljših, sploh pa glede na ceno...

Ker poceni alarmom ne zaupam preveč (bojim se blokade motorja med vožnjo, da bi daljinsko obveščanje zatajilo ipd.), dragi pa so zame predragi torej bi vas prosil za povzetek kakšno začito bi bilo za nabavit. Veriga + kakšna piskajoča zadeva (Abus disk lock?)? :?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega piskanja ob vklopu alarma skoraj ne boš slišal, razen, če je motor v garaži v hiši. Vsaj tako mi je rekel kolega, ki je sprobal tako zadevo (motor je imel parkiran pred hišo).Jaz imam U-lok Oxford, pa sem kar zadovoljen. Je pač tako, če ti hočejo ukrasti motor, ga tudi bodo. Pa tudi, če je gor sto alarmov. Za profije ni ovir. Žal. Nekako najbolša zaščita je pitbull privezan k motorju, zraven pa tabla ''Pozabi psa -pazi se lastnika!'' :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tistimi videclipi ste me dobro prestrašili :(

Enkrat je veljala U-lock ključavnica za najboljšo zaščito-a sedaj je veriga boljša? Pa tudi Abus je veljal za enega najboljših, sploh pa glede na ceno...

Ker poceni alarmom ne zaupam preveč (bojim se blokade motorja med vožnjo, da bi daljinsko obveščanje zatajilo ipd.), dragi pa so zame predragi torej bi vas prosil za povzetek kakšno začito bi bilo za nabavit. Veriga + kakšna piskajoča zadeva (Abus disk lock?)? :?

hvala

Jaz sem z Giordonom za 60eur al koliko je že bilo zelo zadovoljen. Da bi se blokada sprožila med vožnjo.., ja pomoje so možnosti samo majhne. Povratna informacija deluje super. Meni nese signal v 10 nadstropje bloka. Motor je pa v garaži v kleti. Tako da... Drugače se pa da vse ketne prežagat če se človek res spravi oz. z kakšno fleksarco. Najbolje pomoje deluje kombinacija keten z alarmom z povratno informacijo. Verige zadržijo tatu toliko da ti prlavfaš do motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Tistega piskanja ob vklopu alarma skoraj ne boš slišal, razen, če je motor v garaži v hiši. Vsaj tako mi je rekel kolega, ki je sprobal tako zadevo (motor je imel parkiran pred hišo).Jaz imam U-lok Oxford, pa sem kar zadovoljen. Je pač tako, če ti hočejo ukrasti motor, ga tudi bodo. Pa tudi, če je gor sto alarmov. Za profije ni ovir. Žal. Nekako najbolša zaščita je pitbull privezan k motorju, zraven pa tabla ''Pozabi psa -pazi se lastnika!'' :whistle:

Je pa kul če imaš alarm, ki te lepo preko pagerja obvesti če ti drka nekdo po motorju - to imam jaz in je zakon zadeva. Lahko ga celo naštimam če se samo nekdo približa da se vklopi, pa še celo lahko naštimam na kakšno bližino mora nekdo prilest da začne jamrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa kul če imaš alarm, ki te lepo preko pagerja obvesti če ti drka nekdo po motorju - to imam jaz in je zakon zadeva. Lahko ga celo naštimam če se samo nekdo približa da se vklopi, pa še celo lahko naštimam na kakšno bližino mora nekdo prilest da začne jamrat.
Lahko podaš kak link do zadevščine? Slovenska štacuna, če možno :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko podaš kak link do zadevščine? Slovenska štacuna, če možno :)

Hvala

Seveda

Tole je produkt (moj je i600)

http://www.scorpioalarms.com/products/motorcycle

Tukaj je dokaj dober demo delovanja:

http://www.youtube.com/watch?v=vgQbv5Q6lZo...feature=related

-Pri nas ni zastopnika, jaz sem pisal mail možakarju

http://www.scorpioalarmy.cz/#KONTAKTUJTE_NAS

Lepo sem mu nakazal denar in voila čez 5 dni je bila zadeva pri meni

-Vzel sem še parimeter sensor in wiring harness, tako da je sistem bil plug & play brez rezanja žic.

Je pa res kul, lahko nastaviš vse kako naj se obnaša kako občitljiva zadeva naj bo; ima lasten akumulator, lastno blokado...

-Tudi če je recimo alarm izklopljen pa nekdo vžge motor, mu ga preko pagerja ugasneš in zakodiraš.

Ima tilt sensor, senzor za tresljaje, senzor za rezanje žic, in poljubno lahko nastaviš na kaj se sproža recimo.

Meni se je zadeva super obnesla na Krku, ko so mi lokalni mulci na skuterjih hoteli stikati po motorju ko je bil parkiran, pa mene ni bilo v vidnem polju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam original alarm z daljincem,dobra zadeva,predvsem če ti kdo kaj brklja okoli prtljage in motorja,kot je napisal infiniti.Če ga pa imajo namen ukrasti profiji,pozabi vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra zadeva ta scorpio, podobn kot se ena zascita, kjer naj bi motor imas gps in bi lahko na svojem pagerju tocno videl geografsko sirino in dolzino.

ampak kaj ti to pomaga, ko ti ga nekdo vkrade in ga odpeljejo v tako drzavo, ko slovenija nima z njo podpisanega sporazuma in ne morejo nic narediti policisti.

prijavis policiji tatvino, ker ne ukrepajo, gres sam po motor z rezervnimi kljuci, ga pripeljes domov in poves policiji, da ni vec ukraden in te za "nagrado" obtozijo - da si delal na lastno pest in si ogrozal sebe in druge ter ne vem kaj se vse, da si ukradeno vozilo vozil cez mejo, ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, tehnično gledano si ga odtujil nazaj. Kar ni nič manj kaznivo od prvotne kraje, razlika je le, da si ti pravni lastnik (torej imaš pravico na stvari), tat pa nedobroverni posestnik in te pravice nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej a res ne zna noben svetovat, ker alarm se plača kupt za motor, eni pravjo da je en dobr, drugi drug,....?????

Tok pisanja in vsega, pa nč pametnega napisan

Kaj se splača kupt, Giordon, Laserline, Gt alarmi, gemini,.... V čem je kej razlika ...

Nej napiše kšn k se res kej spozna, da enkrat že razčistmo, pa ker še zmer nism kupu alarm nevem kaj bi kupu, zato bi mi to zelo pravprišlo, kakšen dobr nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej a res ne zna noben svetovat, ker alarm se plača kupt za motor, eni pravjo da je en dobr, drugi drug,....?????

Tok pisanja in vsega, pa nč pametnega napisan

A si prebral celo temo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej a res ne zna noben svetovat, ker alarm se plača kupt za motor, eni pravjo da je en dobr, drugi drug,....?????

Jah tko pač je. Težko boš dobil nekoga, ki je preizkusil vse alarme (jih je imel na motorjih). Ljudje podajo informacije o tem kar so preizkusili. Imaš pa še možnost vprašat kakjšnega prodajalca alarmov-spet velika verjetnost da ti bo svetoval tistega, za katerega zastopnik je sam. Drugače pa ne razmišljaj preveč. Vsi alarmi, ki niso lih čist pocen, morajo bit kolikor toliko vredu. Premisli kakšne funkcije potrebuješ na alarmu in kupi. Ne kompliciraj preveč!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej a res ne zna noben svetovat, ker alarm se plača kupt za motor, eni pravjo da je en dobr, drugi drug,....?????

Tok pisanja in vsega, pa nč pametnega napisan

Kaj se splača kupt, Giordon, Laserline, Gt alarmi, gemini,.... V čem je kej razlika ...

Nej napiše kšn k se res kej spozna, da enkrat že razčistmo, pa ker še zmer nism kupu alarm nevem kaj bi kupu, zato bi mi to zelo pravprišlo, kakšen dobr nasvet.

Ti bom jaz svetoval.Naslednjič kupi motor z vgrajenim WGS in še z originalno varnostno napravo,WGS deluje vedno neglede koliko časa motor stoji.Če neveš kaj je WGS to je elektronsko zaklenjen motor (računalnik) s pomočjo ključavnice(čitalec)in ključa z čipom.Dobra varnostna naprava,ki deluje na več naćinov npr:na nagib,tresljaje,na kontakt,na prekinitev napajanja,daljinec,klic na telefon itd.itd. je zelo draga in montaža precej komplicitana.Kajti problem nastane,ko je naprava vključena več kot tri dni(če nima lastnega napajanja) se mora samodejno izklopit sicer ti izprazne akumulator,naj bi imela tudi možnost preklopa, za primer,če je motor na trajektu mora postajati možnost izklopa na nagib.itd itd. spet smo na začetku in nimaš pravega odgovorja zato sem že napisal najceneje in najvarneje je ketna in ključavnica ali kaj takega na sliki obe so naprodaj čeprav še nobena ni bila uporabljena ta s pletenico je poceni druga z elektroniko sireno in lastnim napajanjem pa je dražja ti jo prodam za ca 30% ceneje od nabavne cene.Sicer pa če si boš kupil dobro varnostno napravo za vgradnjo na motor te bo strokovna vgradnja stala več kot sama naprava.

post-9445-1231699583_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kot vidim, se od teh verig najbolje obnese ALMAX veriga, ki je kot edina preživela test (klešče). ki je nekje v tej temi objavljen in na youtubu.

Se da to kje dobiti pri nas, oz mogoče v louisu ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ni ketne....vsaka podleže v parih sekundah, pa še s sabo vlačit si sploh ne predstavljam, samo še sidro manjka. :P

Jaz imam nek abusov U-lock, pa serijski alarm.

Foggy, sem že gledal a maš isti nick al ne...hello :OK:

Popravljeno . Popravil bass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

CITAT(INFINITI @ 29 Dec 2008 @ 19:16) post_snapback.gifJe pa kul če imaš alarm, ki te lepo preko pagerja obvesti če ti drka nekdo po motorju - to imam jaz in je zakon zadeva. Lahko ga celo naštimam če se samo nekdo približa da se vklopi, pa še celo lahko naštimam na kakšno bližino mora nekdo prilest da začne jamrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo je opravil omenjene teste, ALMAX :naughty:

Sej rabiš samo prave škarje za železo :blush: ALMAX

Popravljeno . Popravil fecko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Giordona je bolj smiselno kupit avto alarm, na vhod za proženje zvežeš še dodatno senzor nagiba, pa izhodnih funkcij ima več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!