Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

pa simatik d.o.o. sploh še obstaja???

njihov webshop ne deluje...

Deluje (vsaj sedaj)

Me pa tudi mene zanima še kakšno konkretno mnenje glede Giordon M686TS ali kaj drugega. Mene še vedno skrbi tosta blokada motorja (vklop med vožnjo) pa kako deluje tista povratna informacija ko si v zaprtih prostorih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz še vedno nisem nič kupil, saj so informacije zelo različne, neodvisnih testov pa ne najdem... Rzmišljal sem o verigi (npr. Abus ker drugih ne poznam) in Gardom alarmom s povratno infromacijo, bi pa za kakšen drug navset bil zelo hvaležen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi kupoval zaščito bi sigurno kupil abus granit detecto 8000...

ni poceni, je pa med boljšimi če ne celo najboljša zadeva na tržišču.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Granit detecto je mogoče res najboljši sam je pa tud cena mal navita. Gledal sem ključavnice za na disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem bistva teh disk klučavnic, saj se verjetno večina kraj zgodi tako da gre motor na kombi :( , torej pomaga le dober alarm z povratno informacijo in dobra ključavnica ki omogoča da prideš do motorja... vesel bom kakršnegakoli nasveta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja odvisno kje je motor parkiran.. jaz ga imam vedno v garaži iz katere ga je nemogoče odnest.. torej

bi bil ta disklock odlična rečitev.. če ga puščaš na prostem je pa druga pesem..

sicer ta detecto 8000 je alarm ampak ne z povratno informacijo..

če ga hočeš nekam priklenit je baje najboljše u lock ampak je spet težava z prenosljivostjo klučavnice...

ma pa drugače abus na svoji strani lestvico varnosti svojih ključavnic.. od levela 0 pa do 25 se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verigo in ključavnico potrebujem predvsem za zaklepanje ko ga nimam doma. Če pa smo poškodovan motor prenašali v treh...

Alarm na disk locku ni ravno učinkovit, saj ga vsaka pena zaduši, povratna informacija pa sporoči tebi, mimoidočim pa ponavadi ne kaj dosti briga...

Verige so sedaj na istem nivoju kot U-locki, abus ima do levela 25, zanimajo pa me še druge znamke ker je Abus tako znana da je že gotovo preštudirana kako jo najhitreje odpreti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot opažam sta alarma s povratno informacijo le dva: Giordon in Scorpio-ju je kdo primerjal med seboj?

Glede verig se piše le o Abus in pa tudi o Almax katere pa se nikjer ne najde...

Kako pa kaj zaklenete jakno-kar skozi rokave in na šasijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot opažam sta alarma s povratno informacijo le dva: Giordon in Scorpio-ju je kdo primerjal med seboj?

Glede verig se piše le o Abus in pa tudi o Almax katere pa se nikjer ne najde...

Kako pa kaj zaklenete jakno-kar skozi rokave in na šasijo?

V kufer, al pa zravn vzameš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lažjo predstavo...

Navodilo za uporabo: VIRO MAS

PRVA UPORABA

- Odprite modul.

- Vstavite SIM kartico in 4 baterije.

- Držite pritisnjen gumb (1).

- vstavite in obrnite ključ (2)

- Ko začne svetlobna dioda utripati (3), spustite gumb. Po nekaj sekundah se bo svetlobna dioda za trenutek ponovno prižgala; počakajte dokler se ne ugasne.

- Zatem pošljite SMS z vašega mobilnega telefona (s kakršnim koli tekstom, lahko tudi brez teksta) na SIM številko. (4)

- Čez približno 1 minuto boste prejeli klic (z 1 do 4 zvonenji) na vaš mobilni telefon kot potrditev pravilne shranitve in modul bo začel delovati.

Če ne prejmete klica o pravilni shranitvi, sledite naslednjim korakom:

- Izključite modul.

- Prestavite plastični mostiček če želite spremeniti SIM napetost (iz 1,8V na 3V)

- Držite pritisnjen gumb (1)

- Vstavite in obrnite ključ (2).

- Ko začne svetlobna dioda utripati (3), spustite gumb. Po nekaj sekundah se bo svetlobna dioda za trenutek ponovno prižgala; počakajte dokler se ne ugasne.

- Zatem pošljite SMS z vašega mobilnega telefona (s kakršnim koli tekstom, lahko tudi brez teksta) na SIM številko. (4)

- Čez približno 1 minuto boste prejeli klic (z 1 do 4 zvonenji) na vaš mobilni telefon za potrditev pravilne shranitve in modul bo začel delovati.

- Sedaj skrijte modul pred pogledom zlonamernih ljudi (v potovalni kovček, pod sedež, v škatlo za odlaganje stvari, …). Pomembno: ne postavite modula na mesto, kjer bi bil v celoti obkrožen s kovino in pritrdite GPS anteno na položaj, ki je ločen od zunanje plastike ali samo steklenih materialov (ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-20959-1236279590.jpg

Ima kdo kaj izkušenj s temi lisicami?

Varnostni razred 10/10

Proizvajalec: Master

SM? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Te lisice so zanimive, a še nikjer jih nisem videl

Mi lahko kdo poda kakšen nasvet kako skriti/zaščititi alarm in dostop do akumulatorja/kablov?

Kakšno varovalko je dobro dati vmes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to z gps-om in sim kartico sem videl da prodajajo tudi pri KMC v Ljubljani...

@gt4turbo

kablov od akumulatorja do alarma niti ne rabiš kaj posebej zaščititi, seveda ob predpostavki, da imaš kak kvalitetnejši alarm, ki ima lastno rezervno napajanje.

alarm namontiraš na mesto, do katerega prideš tako, da odviješ največ vijakov :)

za varovanje tokokroga je zagotovo dovolj 5A varovalka. v conradu dobiš žice z namontirnim ohišjem za one valjaste steklene varovalke. te so po moje najprimernejše za tovrstne zadeve.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Seveda

Tole je produkt (moj je i600)

http://www.scorpioalarms.com/products/motorcycle

Tukaj je dokaj dober demo delovanja:

http://www.youtube.com/watch?v=vgQbv5Q6lZo...feature=related

-Pri nas ni zastopnika, jaz sem pisal mail možakarju

http://www.scorpioalarmy.cz/#KONTAKTUJTE_NAS

Lepo sem mu nakazal denar in voila čez 5 dni je bila zadeva pri meni

-Vzel sem še parimeter sensor in wiring harness, tako da je sistem bil plug & play brez rezanja žic.

Je pa res kul, lahko nastaviš vse kako naj se obnaša kako občitljiva zadeva naj bo; ima lasten akumulator, lastno blokado...

-Tudi če je recimo alarm izklopljen pa nekdo vžge motor, mu ga preko pagerja ugasneš in zakodiraš.

Ima tilt sensor, senzor za tresljaje, senzor za rezanje žic, in poljubno lahko nastaviš na kaj se sproža recimo.

Meni se je zadeva super obnesla na Krku, ko so mi lokalni mulci na skuterjih hoteli stikati po motorju ko je bil parkiran, pa mene ni bilo v vidnem polju

Koliko te je pa prišlo potem vse skupaj za i600

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj za info:

za i900, s perimeter senzorjem in Remote Ignition Disablerjem sem konec februarja plačal 295 EUR.

poštnina je bila vključena v ceno!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Jst sem ravnokar v procesu odločanja za i900, pa me zanima kako je z vgradnjo tega sistema v kolikor moraš uporabiti univerzalni kit. Je bolje to predati kakšnemu štromarju (šibki tok seveda), al je ta zadeva trotelziher?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Se dobi pri kje nas ključavnice (obešanke) z alarmom? Podobno kot disk-lock za alarmom, sam da je pač klasična obešanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobi pri kje nas ključavnice (obešanke) z alarmom? Podobno kot disk-lock za alarmom, sam da je pač klasična obešanka.

Oxford (Habat) je imel včasih disklock v obliki obešanke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobi pri kje nas ključavnice (obešanke) z alarmom? Podobno kot disk-lock za alarmom, sam da je pač klasična obešanka.

Mogoče je tukaj kaj zanimivega www.koal.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno- jih ni razen če se naročijo (vsaj 1000 kos )iz Hong Konga(jih kar naredijo ) pa še to so vprašljive mere. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno- jih ni razen če se naročijo (vsaj 1000 kos )iz Hong Konga(jih kar naredijo ) pa še to so vprašljive mere. :hmm:

A ja pa kvaliteta tudi :hmm:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!