Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Hvala vsem za odgovore. JO bom verjetn vseen kr na e-bayu kupu.

Oi,

trojan69 sam v info,res je tudi to bolje kot pa brez alarma, glasnost pa ni ne vem kako huda - da ne boš preveč pricakoval...

Deluje pa ze zaradi velikosti precej prepričljivo - ze kot sam disc lock : )

Če boš okoli Kr kaj hodil, lahko prideš sprobat...

Lp,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Torej namenil sem se porabiti nekaj denarja,ki bi šel za kasko. Dopadejo se mi predvsem ketne Abus. Ko sem se obrnil na našega uradnega uvoznika, so bile cene kar precej višje od nemškega lojza ter soseda heinsa.

Zelo se mi dopade naslednja zadeva: LINK

Samo ključavnico za disk se da uporabljati brez ketne(za primere ko nahitro nekam skočiš, kjer je dovolj ljudi in zelo majhna možnost, da ti ga naložijo na kombi).

Lahko pa zravn daš še ketno in povežeš okol kandelabra ali česa podobnega.

Med večdnevnimi odsotnostmi od doma, ter potovanje po tujini, pa se mi zdi vseeno pametno imeti še neko ketno za okoli okvirja(da ne snamejo samo kolesa in je to to...)

Sam imam še od prej tole zadevo:Moja povezava

Ni nevem kva, ampak bi mogl zadostovat...

Naj omenim še, da sem na prejšnem motorju imel alarm pod zicem, pa mi ni bilo preveč všeč. Sprožal se je ob čudnih trenutkih. Najbolj se mi še dopade sistem ketna okol okvirja in enga ornk kandelabra...

Torej zanima me predvsem kako se obnese Granit Detecto

8000/12 KS 120 Black Loop

Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej namenil sem se porabiti nekaj denarja,ki bi šel za kasko. Dopadejo se mi predvsem ketne Abus. Ko sem se obrnil na našega uradnega uvoznika, so bile cene kar precej višje od nemškega lojza ter soseda heinsa.

Zelo se mi dopade naslednja zadeva: LINK

Samo ključavnico za disk se da uporabljati brez ketne(za primere ko nahitro nekam skočiš, kjer je dovolj ljudi in zelo majhna možnost, da ti ga naložijo na kombi).

Lahko pa zravn daš še ketno in povežeš okol kandelabra ali česa podobnega.

Med večdnevnimi odsotnostmi od doma, ter potovanje po tujini, pa se mi zdi vseeno pametno imeti še neko ketno za okoli okvirja(da ne snamejo samo kolesa in je to to...)

Sam imam še od prej tole zadevo:Moja povezava

Ni nevem kva, ampak bi mogl zadostovat...

Naj omenim še, da sem na prejšnem motorju imel alarm pod zicem, pa mi ni bilo preveč všeč. Sprožal se je ob čudnih trenutkih. Najbolj se mi še dopade sistem ketna okol okvirja in enga ornk kandelabra...

Torej zanima me predvsem kako se obnese Granit Detecto

8000/12 KS 120 Black Loop

Nejc

Imam, sem zadovoljen, pa še 3 motorje lahko skup navežeš. Je pa že sam disk lock težek, pa ketna tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej namenil sem se porabiti nekaj denarja,ki bi šel za kasko. Dopadejo se mi predvsem ketne Abus. Ko sem se obrnil na našega uradnega uvoznika, so bile cene kar precej višje od nemškega lojza ter soseda heinsa.

Zelo se mi dopade naslednja zadeva: LINK

Samo ključavnico za disk se da uporabljati brez ketne(za primere ko nahitro nekam skočiš, kjer je dovolj ljudi in zelo majhna možnost, da ti ga naložijo na kombi).

Lahko pa zravn daš še ketno in povežeš okol kandelabra ali česa podobnega.

Med večdnevnimi odsotnostmi od doma, ter potovanje po tujini, pa se mi zdi vseeno pametno imeti še neko ketno za okoli okvirja(da ne snamejo samo kolesa in je to to...)

Sam imam še od prej tole zadevo:Moja povezava

Ni nevem kva, ampak bi mogl zadostovat...

Naj omenim še, da sem na prejšnem motorju imel alarm pod zicem, pa mi ni bilo preveč všeč. Sprožal se je ob čudnih trenutkih. Najbolj se mi še dopade sistem ketna okol okvirja in enga ornk kandelabra...

Torej zanima me predvsem kako se obnese Granit Detecto

8000/12 KS 120 Black Loop

Nejc

Kar si opisal bo kar dobro za varnost motorja.

Moja izkušnja z abusovo ketno. Kupil sem ketno z ključavnico debelina šestkotnega glida ketne je 11mm. V zloglasni ljubljanski četrti sem inel zunaj parkiran moped. Mislim da je bil edini. Po štirih letih izgleda ključavnica kot bi jo napadle divje veverice. Ima priblžno 20 ali več napadov z različnimi kleščami. Vzdržala je. Ker mi je bilo dovolj preganjanja lopovov iz mopeda sem ga prodal. Enkrat bom dodal na forum fotko verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@NejcN še tole sem pozabu povedat. Disk lock ma debelejši bolcen kot xena, pa moraš probat če ti gre na disk. Men gre samo na zadnjega. Lahko se zmenva pa probaš in daš za :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar si opisal bo kar dobro za varnost motorja.

Moja izkušnja z abusovo ketno. Kupil sem ketno z ključavnico debelina šestkotnega glida ketne je 11mm. V zloglasni ljubljanski četrti sem inel zunaj parkiran moped. Mislim da je bil edini. Po štirih letih izgleda ključavnica kot bi jo napadle divje veverice. Ima priblžno 20 ali več napadov z različnimi kleščami. Vzdržala je. Ker mi je bilo dovolj preganjanja lopovov iz mopeda sem ga prodal. Enkrat bom dodal na forum fotko verige.

Hehe res bi bilo lepo vidt sliko ketne k je tok pretrpela! Drgač pa prvoščm tem lopovom sam vse najslabš! Upam da se jih je čimveč poškodoval pri poskusu kraje motorje(da mu sveder/žaga/šraufenciger) prebije eno žilo na roki! :OK:

@NejcN še tole sem pozabu povedat. Disk lock ma debelejši bolcen kot xena, pa moraš probat če ti gre na disk. Men gre samo na zadnjega. Lahko se zmenva pa probaš in daš za :beer1:

Lahko! Vendar bi rad to čimpreje stestiral, ker bom zadevo zelo kmalu naroču. Pošlji mi sms na 041371615 kdaj imaš kej cajta. Jutri delam zjutrej, nedelja odpade(ceu dan delam :cry: ) naslednji teden pa delam popoldne in imam dopoldne čas! Če v teh terminih ni cajta, mi pa prosim povej kakšen fi ma zadeva, pa se bom s šublerjem mal poigral. Za pivo pa sem vedno! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej danes sem se oglasil pri Marjanu in mi je razkazal. Moja povezava

Na žalost zadeva nikakor ne gre na moj motor, tako da bo potrebno najti kaj drugega :wallbash:

Kukrkoli še enkat hvala za pomoč! Se vidimo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, kej se lahko zamenja baterija za Abus Granit Detecto in koliko kaj stane ta šport ???

Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odviješ pokrovček in jih zamenjaš, lahko pa neseš kakemu urarju oni imajo tudi primerne baterije ( AAA micro) :blush: . rabiš pa imbus ključek (mislim da 2,5 ali 3mm) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odviješ pokrovček in jih zamenjaš, lahko pa neseš kakemu urarju oni imajo tudi primerne baterije ( AAA micro) blush.gif . rabiš pa imbus ključek (mislim da 2,5 ali 3mm) whistle.gif

Sem odprl, pa se nsiem upal naprej, da ne polomim kaj ....

... bom šel dalje, hvala !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni nobena znanost odviješ (križni izvijač), potegneš vn in zamenjaš (aaa baterije) jaz mam une za polnjenje in ko se sprazni napolnim...

Da neseš urarju se ti popomoje smeje... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni nobena znanost odviješ (križni izvijač), potegneš vn in zamenjaš (aaa baterije) jaz mam une za polnjenje in ko se sprazni napolnim...

Da neseš urarju se ti popomoje smeje... :D

da neseš urarju ni tok neumna - ti lepo razstavi zadevo , očisti kontakte od morebitne oksidacije (če je prišla vlaga notri ), preveri stare baterije (če so res prazne lahko da kaj na vezju narobe al pa slab stik ), zadevo lepo očisti, namaže tesnilo in sestavi - vse to za cca 10-15 € + nove baterije .:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

pozdravljeni,mene pa zanima kaj mi priporocate(kljucavnico,verigo,alarm...) da zaščitim motor pred dolgoprstneži.prosim za kaksne slike,povezave in pa seveda mnenja

lp Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,mene pa zanima kaj mi priporocate(kljucavnico,verigo,alarm...) da zaščitim motor pred dolgoprstneži.prosim za kaksne slike,povezave in pa seveda mnenja

lp Matej

Kar vse troje vzemi :D bo najboljše :D Sicer pa..Xena alarmna disk ključavnica ali pa Gemini alarm. Alarm je dosti dražji, ker se lahko zmišljuješ kakšne senzorje boš vse imel in pa montaža ni poceni niti enostavna :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,mene pa zanima kaj mi priporocate(kljucavnico,verigo,alarm...) da zaščitim motor pred dolgoprstneži.prosim za kaksne slike,povezave in pa seveda mnenja

lp Matej

Najsigurnejša je veriga in to ne samo za feltno(kolo) ampak kar čez okvir. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,mene pa zanima kaj mi priporocate(kljucavnico,verigo,alarm...) da zaščitim motor pred dolgoprstneži.prosim za kaksne slike,povezave in pa seveda mnenja

lp Matej

Jst mojjo živalco zaščitim z alarmom Giordon z povratno informacijo (če piska motor piska tud upravljač) in dvema U lokoma pa po možnosti še debelo ketno.-kadar ga imam v boksu pred blokom. Alarm je bil na bolhi 60 eur, zmontiraš ga pa lahko brez večjih komplikacij sam.

Drugače pa dobra vrata-pomoje še najbolša opcija. Poznam tipa, ki ti nardi skoraj neulomljiva vrata z trezorsko ključavnico (8 zapahov, 12 bitno kodiranje ključa). Če rabiš kontakt PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mojjo živalco zaščitim z alarmom Giordon z povratno informacijo (če piska motor piska tud upravljač)

Jst mam tud ta alarm. Sm mel kr ene par problemov. Štirkrat se je pokvaru senzor za udarce! Popravl so mi pod garancijo nato pa novga poslal. Zaenkrat deluje vendar ga morm postavt na eno drugo mesto ker sedaj ga morš pošteno udart da zatul. Prej sm mel pa na takm mestu da je tulu že če je list nanj padu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tud ta alarm. Sm mel kr ene par problemov. Štirkrat se je pokvaru senzor za udarce! Popravl so mi pod garancijo nato pa novga poslal. Zaenkrat deluje vendar ga morm postavt na eno drugo mesto ker sedaj ga morš pošteno udart da zatul. Prej sm mel pa na takm mestu da je tulu že če je list nanj padu.

Morš ga postavt na tako mesto, ki omogoča prenašanje sile udarcev na senzor. Npr.: na kak del, ki je fiksno povezan z geštelom. Občutljivost alarma se pa da tudi nastavlat-če prerežeš tisto zeleno žanko, ki gre iz škatlice zmanjšaš občutljivost.

Kar se nedelovanja tiče-jst v dveh letih nisem mel nobenih problemov. Ne pravim da je najbolši alarm, zagotovo ni. Ampak kar dober izdelek za svojo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morš ga postavt na tako mesto, ki omogoča prenašanje sile udarcev na senzor. Npr.: na kak del, ki je fiksno povezan z geštelom. Občutljivost alarma se pa da tudi nastavlat-če prerežeš tisto zeleno žanko, ki gre iz škatlice zmanjšaš občutljivost.

Kar se nedelovanja tiče-jst v dveh letih nisem mel nobenih problemov. Ne pravim da je najbolši alarm, zagotovo ni. Ampak kar dober izdelek za svojo ceno.

jst bi občutljivost sam še poveču, ker ne zazna če ti gre kdo šarat z izvijačem po motorju kar se je pr men dogajal. Čeprov mi je pol to uspel narest da je bli na takem mestu vendar ga nisem imel takrat z ničemer pritrdit. Mam zdej čs za čez zimo se s tem ukvarjat

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Its really depend on how you take care of the alarm. Which brand is better as long you go on proper process in handling those alarm. But just fine if you will get some feedback about the brand that your going to use.

Seek and ask some advice....know the situation that from the owner how was it work that kind of brand instead. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Iščem alarm za svoj motor, našla sem http://www.simatik.s...don-m686ts.html Na žalost ni na zalogi in se ne ve kdaj bo dobavljiv...zanima me, če je še kakšen alarm dokaj podoben temu, tehnično in cenovno oz.kaj mi priporočate?

za moje pojme bedn alarm. Sm ga mel na yamahci. V enm letu so mi ga trikrat popravlal, potem so pa kar novga poslali. Naprimer ko je alarm začel tult ti je na dalinc začel javlat že ko je alarm skoraj nehal tulit. Senzor tresljajev ima pač samo v škatlci tk da ni porazdeljeno lepo po celem motorju. Jst če sm ga dl vzadaj sem lahko ornk brcal v spredno gumo in nič. Potem sem našel eno zelo lepo mesto pod tankom ki je blo ravno nekako prav. Pojdi do kakega avto električarja ki imajo tudi svoje alarme in se znemu vse zmeniš. Sedaj en dan grem do enega in ga bom malo povprašal za cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!