Skoči na vsebino

Operacija kolen


Priporočene objave

Zanima me koliko od vas je že imelo operacijo kolen. Predvsem me zanima popravilo križnih vezi in miniskusa. Obeta se mi namreč operacija obeh kolen (naenkrat) in bi rad malo izkušenj koga, ki je dal to ali kaj podobnega čez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sreco/zalost sem prevec presran, da bi si upal it tako dalec, ceprav bi na koncu moral vsaj enega dat porihtat. Imel pa sem v srednji soli sosolca, katermu so eno koleno nekajkrat (2/3krat) operirali, ker je imel od smucanja zjebanga.

Naceloma je bil kar nekaj casa frej, ampak je tudi po operaciji imel se vedno tezave (mislim, da z vezmi), ker je pri telovadbi pri teku v eno stran in takojsnjem ustavljanju in teku nazaj (pri zaustavljanju) nekaj "pocilo" v kolenu in mu je kri zalila zadnjo stran (notranjo) kolena in je sel spet na urgenco.

Zal se ne spomnim, kaj je bilo potem narejeno, da so mu zrihtali. Naceloma hodil je brez tezav, ne vem pa kako je s sportom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz čakam na operacijo... če greš k profiju //Marčan v Valdoltri// po enem tednu skačeš okrog kot mulc.. menda... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če greš k profiju //Marčan v Valdoltri//

Samo če nimaš kakšne dobre veze, čakaš ene 6 mesecev. :BUA: :BUA: :BUA:

Marem, probaj prit Marčanu pod nož, ti ne bo žal. Jaz tudi čakam zdaj vrsto pri njemu za koleno. SREČNO

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če nimaš kakšne dobre veze, čakaš ene 6 mesecev. :BUA: :BUA: :BUA:

Samo pol leta? Za sivo mreno je treba tolko čakat samo na pregled, pol pa še 12 mesecev na OP.

Nazaj k temi... poznam kar nekaj operiranih kandidatov (nekatere poznamo vsi), čisto nobeden od njih pa ni po enem tednu veselo okoli skakljal (oz. je, pa je to imelo grde posledice :( ;) ). Operacija kolena je (kot vsaka druga OP ) zahteven poseg, kjub sorazmerno majhnim ranam... Tkivo rabi svoj čas, da se zaceli in navljub dejstvu, da bolečine hitro minejo, koleno ni 100 obremenjlivo.

Za konkretne info pošlji PM Icotu ali DTW-ju...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je mel operiran meniskus in je po dobrem mesecu že bil normalno na motorju (jasno da dohtar tega ni ravno svetoval .) ). bil je operiran v MB kaj več pa ne morem zvedet ker ga nažalost ni več med nami. :cry:

vglavnem zgleda gredo in ne preveč prijetno ampak katera operacija pa je. no baje da ni panike in to srčno upam ker se mi v prihodnosti tudi nekaj podobnega obeta in je samo vprašanje časa :wacko: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je čas za novo temo: >Kdo od "naših" nima težav s koleni?< :lol1:

Sicer pa me je presenetilo število kandidatov za OP... nikoli nisem mislil, da je to tako pogost pojav (???med motoristi??? ).

Zanimivo bi bilo videt kak statistični podatek, kolik procent operiranih na kolenu je motoristov in ali je ta procent kaj večji glede na razmerje motoristi/nemotoristi v vsakdanjem življenju :hmm:

Napiha te po kolenih, pravtako so tam velike temperaturne razlike, kolena vedno (maksimalno) pokrčena...

Any idea, anybody?

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je čas za novo temo: >Kdo od "naših" nima težav s koleni?< :lol1:

Sicer pa me je presenetilo število kandidatov za OP... nikoli nisem mislil, da je to tako pogost pojav (???med motoristi??? ).

Zanimivo bi bilo videt kak statistični podatek, kolik procent operiranih na kolenu je motoristov in ali je ta procent kaj večji glede na razmerje motoristi/nemotoristi v vsakdanjem življenju :hmm:

Napiha te po kolenih, pravtako so tam velike temperaturne razlike, kolena vedno (maksimalno) pokrčena...

Any idea, anybody?

LP

Windsurf

moji problemi z koleni so posledica drugih športov, verjetno pa motor tudi ne vpliva bavno blagodejno ker včasih če me kje preseneti mrzlo vreme v kavbojkah in me napiha potem 2 dni težko hodim :angry: :cry:

sicer pa lahko rečem, da je to zgleda zelo pogost pojav ker poznam dosti takšnih ljudi in večina jih ni motoristov, tako da nebi ravno rekel da so krivi motorji ampak predvsem aktivno ukvarjanje z raznimi športi ali kakšne druge poškodbe in nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene v kratkem (2 meseca) čaka operacija obeh kolen naenkrat (malo me je strah, kako bo potekala rehabilitacija,...). operiral me bo dr. Zupanc na Ortopedski kliniki v Ljubljani. Sprašujem zato, ker me zanima kako je bilo po operaciji, meni so rekli da hodiš (poizkušaš) že naslednji dan. Ampak glede na to da sta obe koleni je bolj jeb... doktor mi je rekel da normalon bom hodil nekje 2 meseca po operaciji, 100 % (telovadba, itd) pa nekje po 5-6 mesecih...če ima mogoče kdo kake izkušnje?

PS V obeh kolenih imam potrgane križne vezi in poškodbo (nevem kako hudo) misniskusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS V obeh kolenih imam potrgane križne vezi in poškodbo (nevem kako hudo) misniskusa.

Kako pa se ti je to naredilo??? :blink:

Crash - bum - bang? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ta kolena..

Imam tudi probleme s koleni in bi moral na operacijo (obeh). Prav zaradi tega in posledic ostalih poškodb sem moral zaključit s športom. Najbolj je temu pripomogel karate (borbe), še prej pa nogomet, tek...

Me je pa strah, ker bom moral kmalu na operacijo.

Dvema kolegoma so čist zjebal na opraciji (Celjska bolnišnica). En še ima sedaj hude probleme, prej je vsaj lahko nekaj km pretekel brez bolečin sedaj pa ga začne zajebavat po hitri hoji. Je bil že na 3 operacijah.

Spomnim se sošolca iz srednje šole, ki je treniral košarko. Po operaciji je bilo slabše, uporabljal bergle, nato po drugi operaciji se je stanje izboljšalo ampak samo delno. Nikoli več, kot je bilo!

Sem pa veliko slišal kritik čez Celjsko bolnico.

Pozanimaj se o kirurgih, o njihovih izkušnjah in predvsem o uspešnosti.

Nekateri znajo zelo dobro opravit svoj posel, če dobijo ustrezno "mazilo" .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa se ti je to naredilo??? :blink:

Crash - bum - bang? :wacko:

Šport (košarka, rokomet, odbojka, atletika,...), nesreče (hujše) nisem imel (tok tok tok).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa danes nima problemov z koleni? Mislim, da jih imamo kar vsi in pametno je če zadevo čimpreje pocajtaš, se odpraviš na operacijo. Pred leti sem tudi jaz šel pod nož, a ne zaradi meniskusa, ampak zaradi nekega kostnega izrastka, ki je bil posledica padcev na kolesu in prometne nesreče, ker me ljubi dohtarji na urgenci niso temeljito pregledali,kljub temu, da sem jim rekel, da me boli :wacko: . No koleno so odprli, zraven porezali še nekaj živcev, seveda se temu ni dalo ogniti.Bil pa sem operiran na ortopedski kliniki v Ljubljani pri dr.Tomažiču. No operacija je vsekakor uspela, saj mi je prej izboklina povzročala štekanje kolena, in je prokleto bolelo, da sem koleno iztegnil.

Imam pa kolega, ki je ravnokar imel operacijo meniskusa. Vse kar lahko počne je da kolena ne obremenjuje na hitro, se pravi razni hitri teki odpadejo in hitro ustavljanje prav tako. Mu je pa zdravnik priporočal, ko se malo koleno pocajta, da to koleno malo obremeni in vadi vaje da vezi ponovno ojača.Večina ljudi pri takih vajah obupa,kar je napaka, saj moraš koleno okrepiti, kljub bolečini.

Če pa imaš možnost, se pa le odpravi dol na morje operirat, saj so tam res dohtarji pravi dohtarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klečiš pa je.

:yea2:

A klečeplazenje tudi pomaga??? :hmm: :lol1:

Sicer pa tudi jaz nimam težav s koleni, od tem, kot je ta, pa si obetam čimveč informacij za čimboljšo preventivo...

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene to čaka ... :(

pravzaprav me že malo bolijo ...

:grrr breme breme...... kaj ti naj recem? :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Hallo

vem da je tema že kr stara vendar ne morem mimo tega

sam sem namreč aktiven športnik (ukvarjam se z nogometom, pozimi pa veliko smučam), motor je le hobi

glede operacije je pa tako, imel sem že 2 operaiji istega kolena (obakrat strgane prednje križne vezi) operiran sem bil v SB Novo Mesto.

Tako 1. kot 2. operacija je potekala brez zapletov in za športnika dokaj hitro, rehabilitacija poteka 6-9 mesecev. V tem času nikakor ne smeš kolena obremenjevati 100%, zaradi same prekrvavitve novega materiala v kolenu. Sam sem začel z treningi po 6 mesecih vendar kmalu ugotovil da nisem dovolj dolgo dal času čas, tako da se je poškodba obnovila (vez se je ponovno pretrgala). sedaj okrcam po 2. operaciji in nimam namena it na igrišče pred 9. mesecem od operacije. Rehabilitacijske vaje se izvajajo že 1. dan po operaciji, ker je potrebno koleno čim prej spraviti v (extenzijo) izteg kolena, ter v (flexijo) koleno skrčiti in omogočiti čim bolj normalno gibanje. fitnes ter ostale vaje za vzpostavitev normalnega delovanja mišic ter povratka v šport pa fizioterapevti priporočajo šele po 4-5 mesecih, odvisno od celjenja in pa konstitucije samega posameznika.

upam da bo komu kaj pomagal moj opis te neprijetne izkušnje

Lep Pozdrav vsem

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!