Skoči na vsebino

Problemi s tehničnim


[rain]

Priporočene objave

Torej zanima me sledeče:

Mam skuter letnik 2003 in menda naj bi mi ga ne bilo treba 3 leta peljati na tehnični pregled, ker je skuter nov. Bojda naj bi to pisalo tudi v prometnem dovoljenju. Ampak meni tam ne piše nič v zvezi s tem :\. Bom moral skuter vseeno peljat na tehnični zato, dasiravno je nov, ker v prometnem nimam napisano "prvi tehnični 2006" ?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej mas na nalepki napisan kdaj ga mors pelat (oz. nimas napisan ... pč mas tm označen)

Pomoje da je tko-vsak let morš it po novo nalepko, 3 leta ti pa ni treba delat (za to da dobiš nalepko) tehničnega pregleda!!! Tko nekak sm jst to razumel!! :? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako ;) Registracijo morš delat usak let. greš na občino z unimi papirji, tm podpišeš, plačaš pa adijo. Motorja ti ni treba prpelat, šele takrt k maš tehničnga ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako ;) Registracijo morš delat usak let. greš na občino z unimi papirji, tm podpišeš, plačaš pa adijo. Motorja ti ni treba prpelat, šele takrt k maš tehničnga ;) :)

Obicajno ti pise tudi v prometnem dovoljenju na zadnji strani kdaj mas prvi tehnicni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na [rain]-ovo zeljo ponovno odpiram to temo, ker se ocitno se ni izpela in si mamo se velik za povedat o njej (tako vsaj pravi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej mi kdo to razloži, imam yamaho aerox pa smo jo kupil (novo) 97 al 98 nevem točn in mi v prometni piše prvi tehnični pregled maj 2005 (tm pod opombe uzad piše).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow, kaksno presenecenje. thanx dave.

Okej, tomozuki, ti vrjamem.

Sicer pa eni pravite, da vam pise na zadnji strani prometnega dovoljenja pod opombami da je prvi tehnicni npr 2006. Jest sm sel vceraj gledat (mal cez 11 zvecer :D ) v garazo, pa sem pregledal prometno po dolgem in pocez, pa ne pise nikjer, kdaj mam prvi tehnicni. Prav tako ne v ostalih papirjih od skuterja.

Thrustmaster mozno, da so se zajebal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista opomba o tem, kdaj je prvi tehnični, je ročno vpisana, ne pa programsko vgrajena.

Zato je to, ali tam piše, kdaj je prvi tehnični pregled, ali ne, odvisno od tetice za okencem. Če se ji je takrat ljubilo vpisati, je vpisala, če se ji ni dalo, pa ni.

Velja pa tako: tri leta od prvega nakupa (torej račun iz trgovine), oziroma prve registracije tehničnega ni potrebno delati.

Thrustmaster: verjetno napaka tetice za okencem, ali pa velja tisto o prvi registraciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista opomba o tem, kdaj je prvi tehnični, je ročno vpisana, ne pa programsko vgrajena.

Zato je to, ali tam piše, kdaj je prvi tehnični pregled, ali ne, odvisno od tetice za okencem. Če se ji je takrat ljubilo vpisati, je vpisala, če se ji ni dalo, pa ni.

no sam po moje mora ona pisat tako kot ji velevajo zakoni/pravila....ni glih od nje odvisno če ti napiše na prometno ki je uradni dokument ali imaš tehnični za delat al ne....če ima fešto tisti dan in se ji ne ljubi pisat ti pa nič gor ne napiše...ne vem če je tako na easy..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam eno vprasanje:

Nameravam kupiti Aprilio Pegaso 50

49ccm 9KM

Brez "žmigovcov" in ogledal

Pripeljan iz Italije

Ima papirje

Koliko KM lahko ima motor za rumeno tablico? So "žmigavci" in ogledala potrebna na tehničnem? Bi imel kaksne probleme pri tehničnem in registraciji?

Hvala za odgovore

LP Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprasanje:

Nameravam kupiti Aprilio Pegaso 50

49ccm 9KM

Brez "žmigovcov" in ogledal

Pripeljan iz Italije

Ima papirje

Koliko KM lahko ima motor za rumeno tablico? So "žmigavci" in ogledala potrebna na tehničnem? Bi imel kaksne probleme pri tehničnem in registraciji?

Hvala za odgovore

LP Matic

kaj se moči tiče ni njim bitno. njih samo zanima da motor ne leti več kot 45. za žmigavce pa res nevme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za žmigavce pa res nevme.

Mislim da tudi na večjih motorjih niso obvezni, obvezna je osvetlitev tablice. Smer lahko nakažeš z roko.

Vozilo mora na tehnični pregled kot je bilo homologirano. Če ima tako smernike, potem jih mora imeti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj se moči tiče ni njim bitno. njih samo zanima da motor ne leti več kot 45. za žmigavce pa res nevme.

Ja ampak če npr. pri a 35 namestiš boljši izpuh, bo šel čez 50 km/h. Kaj potem naredite, da pridete skozi tehničnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker letnik je, ker jas mam aprilio pa mam 99. letnik pa mi lahko gre 60 km/h.

Mislim da je 99 letnik. Kaj a zdaj je že 60 omejitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti mopedi grejo lahk 50km/h in ne 60!Ce ti gre par km vec pac nekaj v auspuh nadevas al pa filter,al pa najbolsa resitev kupis omejevalnik obratov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko gre 45km/h in ne 50 in ne 60!!! Pojdite pogledat na internet pod zakoni ali pa vprašajte enega policaja in vam naj pokaže tisto knigico ki imajo zraven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko gre 45km/h in ne 50 in ne 60!!! Pojdite pogledat na internet pod zakoni ali pa vprašajte enega policaja in vam naj pokaže tisto knigico ki imajo zraven

Mopedi ki so bli narejeni pred letom ko je bil sprejet zakon da gre lahko 45 grejo lahko 50! In ti tudi na tehnicnem ne bojo nic rekli ce bo so 50,ce bo strejsi od tistega ko je bil zakon sprejet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!