Skoči na vsebino

Pacijenti!


SPIDI

Priporočene objave

Danes okoli druge ure zjutraj se peljem z avtomobilom po Slovenski cesti iz smeri Bežigrada. Pri Nami zagledam na pločniku neko ženšče, ki nekaj telovadi in me opazuje. Ko se bil malo pred njo, deklina zašprinta direktno proti mojemu avtomobilu, pohodim zavoro in probam nekaj manevrirati z volanom. K sreči se pič** ustavi tik ob mojem avtomobilu. Pogledam nazaj vidim samo še družbo 10 pacientov, ki se neskončno zabavajo ob herojskem dejanju njihove kolegice. Potem sem odpeljal naprej, ker me je sveta jeza zagrabila šele čez par minut in me je imelo da bi ji šel podelit par klofut. K sreči se je vse dobro izteklo, vendar bi se lahko ob malce drugačnih okoliščinah končalo precej bolj tragično. Vse skupaj se je dogajalo 100 m od prehoda za pešce, peljal sem pa okoli 60 km/h, kar bi me po vsej verjetnosti naredilo krivega.

Pred približno pol leta, se peljem po lokalni cesti. Nasproti se mi pripelje star zbit rdeč Peugeot 205 v njem pa dva mulčka jugo videza z briljantino v laseh. Par metrov pred mano zavijeta direktno proti meni. Obrnem volan v njivo, in izide se vse za par milimetrov. Spomnim se samo nasmejanega čefurčkovega obraza. Ko sem se izkopal iz njive sem se komaj zadržal, da nisem šel za njima, ker bi drugače končala par metrov pod cesto s kolesi obrnjenimi proti nebu. K sreči na njivi ni nihče pobiral kromprirja ker drugače bi se tragično končalo.

Kaj temu folka dogaja. Zaradi takih idiotov bi lahko kdo končal na Žalah jaz pa v zaporu.

Ne vem, ali se to dogaja smo meni al je to reden pojav na naših cestah. Mogoče sem pa samo brez smisla za humor in ne razumem tovrstnih šal.

Popravljeno . Popravil SPIDI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,men se pa dogaja,da ko grem v službo ali iz nje,večkrat srečam pešce ob cesti,nič hudega bi si mislil,ampak hodijo po tvoji strani,temno oblečeni pa še brez kresničke.Pišem pa zato,ker par dni nazaj gresta dva po cesti en zraven druzga,spet temno oblečena,brez kresničke,bil sem malo zamišljen,in bil pozoren na avte ,ki so vozili nasproti mene,glej ga zlomka tazadnjo sekundo odreagiram ,volan v levo,pa narahlo oplazim od enega bundo,takoj ustavim grem rikverc,pa jih nahrulim da se je kar kadilo,onedva pa nič,pa sem rekel ,da imasta srečo ,da ni eden na havbi pristal,pa sta se kar naprej smejala,pa sem jima rekel,da jih bom drugič kar povozu,pa pravita ti kar dej.

To je cesta LItija-LJ,kdor se vozi tukaj,je imel tut že kakšno iskušnjo,saj pešci skos hodijo po cesti-na avtobus,pišuka jim :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš kej spidi, določena skupina folka bo zmeri take scene izvajala in tut zarad takih stvari postaneš kot voznik ob takih dogodkih bolj izkušen in pripravljen na takšna srečanja...verjetno pa ni za ugibat da čefurski podmladek ni imel zavarvanega avta, kar bi v primeru nesreče krilo škodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wacko:

Meni se je nekaj podobnega zgodilo samo s cigani, ko sem bil na kolesu, drugace imam zgleda kar sreco ... Pa tudi takrat se je "srecno" izteklo, se nisem sesul.

Prfuknjen folk ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wacko:

Meni se je nekaj podobnega zgodilo samo s cigani.....

Prfuknjen folk ... :angry:

zihr se ti je kdaj tut kakšn izbrisanc zanalašč postavu pred bicikl..... :devil: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spidi ... pregazi !!! Itaq ti zavarovalniško združenje povrne stroške, če nisi nič kriv ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil sem malo zamišljen,in bil pozoren na avte ,ki so vozili nasproti mene,glej ga zlomka tazadnjo sekundo odreagiram ,...

To je cesta LItija-LJ,kdor se vozi tukaj,je imel tut že kakšno iskušnjo,saj pešci skos hodijo po cesti-na avtobus,pišuka jim :BUA:

ja res grdi grdi pešci naj raj po gozdu hodijo da boš ti lahk "mal zamišljen" vozil svoj avto po cesti a ne ... super si :OK: hallo - all wires connected properly?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hodijo po tvoji strani,temno oblečeni pa še brez kresničke.Pišem pa zato,ker par dni nazaj gresta dva po cesti en zraven druzga,spet temno oblečena,brez kresničke....

@Sym: Izpustil si pa vse prav tako pomembne podatke v dani situaciji, ki so v vecji meri vplivali na (ne)varnost v prometi kot (malo zamisljeni) curi. Ce clovek vozi normalno po svojem pasu, mu en pesec, ki mu pravilno pride nasproti, ne povzroci nekih strasnih problemov, ce pa dva pesca hodita vzporedno, v temnih oblacilih,...

In tukaj gre v vecji meri za jebivetrski odnost ljudi nasploh, boli jih kurac:

pa sem rekel ,da imasta srečo ,da ni eden na havbi pristal,pa sta se kar naprej smejala,pa sem jima rekel,da jih bom drugič kar povozu,pa pravita ti kar dej

In to velja tako za nekatere pesce, motoriste, avtomobiliste, traktoriste,....

Napake na cesti delamo vsi, poguben pa je odnos in brezbriznost posameznikov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res grdi grdi pešci naj raj po gozdu hodijo da boš ti lahk "mal zamišljen" vozil svoj avto po cesti a ne ... super si :OK: hallo - all wires connected properly?

si že vozil kdaj avto ponoči? Tu se ne gre se za zamišljenost ali ne... gre se zato, da človeka v črnem, brez kakršnegakoli odsevnega telesa, pa še če imaš kratke luči vklopljene, in si zaslepljen od nasproti vozečega vozila,preprosto ne opaziš oz. ga opaziš prepozno. In potem ti dva taka človeka prideta vštric!

Na cesti nimaš bit kej zamišljen, valda moraš bit zbran, ampak pešci se ne bi smel na to zanašat. Kaj pa res, če pripelje kdo, ki pa je zamišljen, je pijan oz. je karkoli narobe z njim. Takrat bo pa taisti pešec samo še palačinka. Takrat bo pa dobesedno grdi, grdi pešec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, ravno prejšni teden sem ustavil ob "starejšem" gospodu (cca 50 - 60 let), ki se rad v mraku s psom sprehaja ob cesti. Brez kakrnekoli kresničke, luči, whatewer. Lepo mu povem, da bi blo dobr, da ma zvečer kaj svetlečga s sabo, da ga lažje opazimo (oz. sploh opazimo), on pa meni nazaj, da danes mladina nima nobenega spoštovanja več do starejših ljudi. Mislim WTF. Dodal je še, da ga lahko mirno prijavim na policijo, da se on ne sekira.

Pa se pejt pol s takimi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zihr se ti je kdaj tut kakšn izbrisanc zanalašč postavu pred bicikl..... :devil: :afro1:

Tebi ki si tako uiber komicna in sploh cool se ti verjetno zdi hecno, ja ... ampak ne gre za postavljanje pred, pac pa peljanje pred - z avtom. Potem je rec manj komicna in precej bolj nevarna ...

Pozabljam da gre za se ene reveze ki so tudi brez svojega kulturnega centra, pol se pa tle zgrazam ... :cry: Grem klecat na koruzo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je preprosta: avtomobilist je z avtom vred težji od pešca. pešec je torej šibkejši. avtomobilist mora pazit na pešca v vseh pogojih, tud če je pešec naklan, avtomobilist pa Schumacher.

ni kej razpravlat - lahko nakladamo, ampak dejstva ostajajo... močnejši morajo pazit na šibkejše. lahko pa tudi ne pazijo pa jih zgazijo. pa pol mogoče plačujejo odškodnine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je preprosta: avtomobilist je z avtom vred težji od pešca. pešec je torej šibkejši. avtomobilist mora pazit na pešca v vseh pogojih, tud če je pešec naklan, avtomobilist pa Schumacher.

ni kej razpravlat - lahko nakladamo, ampak dejstva ostajajo... močnejši morajo pazit na šibkejše. lahko pa tudi ne pazijo pa jih zgazijo. pa pol mogoče plačujejo odškodnine...

dejstva držijo, sej to je več al manj povsod tko, tut na morju morjo večja plovila pazit manjša.

AMPAK; to ne opravičuje, da nekdo hodi brez odsevnih teles 1m (al pa pol metra) na voznem pasu. Tam nima kej počet. pika.

Vsak dan se vozim skoraj 15km po nerasvetljeni cesti, mimo naselij. V mraku in ponoči srečaš tam marsikaj. Kolesarji brez luči nonstop, pešci na voznem pasu (zgodil se je tut že, da je model motovilu po sredini voznega pasu), kresničko ma eden od stotih (praviloma kakšna stara mama al pa majhen otrok).

Jest ne vem, a si folk res ne predstavlja, kaj vse se jim lahko zgodi, če naletijo na enega, ki ga za volanom malo luna trka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se mi zdi, da bi utegnila bit kaka pizdarija kje, pač mal bolj počas in ful bolj previdno vozim, pa je ...

pa če mi kdo po sredi ceste peš hodi ponoči brez kresničke, grem mim njega, mu potrobim, pa naslednjih 5 minut na ves glas kolnem - in to je TO. Spremenit ga itak ne morem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro da nimam teh problemov.... :D

sem pa doživel enkrat ko sem šu v ljubljano da so mi z enega mosta nekaj dol mulci metali...neke kamenčke .....majhne na srečo...vendar je bil občutek zelo neprijeten....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro da nimam teh problemov.... :D

sem pa doživel enkrat ko sem šu v ljubljano da so mi z enega mosta nekaj dol mulci metali...neke kamenčke .....majhne na srečo...vendar je bil občutek zelo neprijeten....

še dobro da so bli le kamenčki. A je blo v ZDA tisto, ko je nek pacient vrgu skalo (dobesedno) z nadvoza na avtocesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz zanesljivih virov sem izvedel, da je v naših vrstah več pacijentov, kot med pešci! :devil:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se mi zdi, da bi utegnila bit kaka pizdarija kje, pač mal bolj počas in ful bolj previdno vozim, pa je ...

...

ta teden (mislim da je bil ta, če ne pa prejšnji), ko je v noči iz nedelje na ponedeljek namelo kar neki snega sem se peljal ob 6:30 zjutraj v službo po lokalni cesti. Cestišče je bilo zvoženo, narejene so bile 4 kolesnice (2 v vsako smer ;)) vmes je blo okoli 10 cm dokaj zbitega snega. Cesta ravna, avtomobila nobenga, še vedno je naletavau sneg.

In zdaj me zanima, če bi ti v teh razmerah pričakoval človeka v temnih oblačilih, brez česarkoli svetlobo odbijajočega (baterija je luksuz), ki je TEKEL po desnem pasu - se pravi v smeri moje vožnje po skrajno desni kolesnici. Pišuka, ravno tam, kjer sta tekli tudi moji dve desni gumi. Kaj čš - rahla bremza, pol pa čez tiste tirnce na levi pas. Pa seveda pol malo levo, pa malo desno, pa spet levo in desno, in k sreči sm se ujel. Z veliko dela z volanom.

Jest takemu človeku ne morem rečt druzga, kot idiot.

Ti pa dam prav v delu, kjer praviš da človeka spremenil ne boš (dodajam: lahko mu sam dam mislit).

Pred kakšnimi dvemi leti se je pri nas zgodila (lokalno odmevna ;)) nesreča, ko je nekdo v megli zbil starejšo žensko, ki je hodila ob desnem robu, gledano v smeri vožnje. Ženska je bila v temnem plašču, bila je megla. Ni šans da v takih razmerah opaziš človeka prej, preden ga dobiš dejansko na havbo.

Stvar se je drug dan razvedela povsod. Vsi so pametovali kok to folk nori, ....

Zvečer sem se peljal iz faksa, spet je bila megla. Par sto metrov pred krajem kjer je tip zbil tisto žensko sem bremzal kot nor, ker se je nekdo odločil da je sprehod v takih razmerah (seveda spet v temnem) idealen za njegovo zdravje.

Nagradno vprašanje: koliko je v teh razmerah "prilagojena hitrost" (da nisi potem ti kriv zaradi neprilagojene hitrosti). Naj parkiram avto in grem še jest peš?

@premza: O:-) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro da so bli le kamenčki. A je blo v ZDA tisto, ko je nek pacient vrgu skalo (dobesedno) z nadvoza na avtocesto?

res je...čeprav tudi kamenček ki zgleda nedolžno, pri kakih 130 km/h na avtocesti naredi lahko kar velike probleme...če seveda pade na pravo mesto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!