Skoči na vsebino

Prvomajska TUNIZIJA 2004 z endurami in 4x4


Noise

Priporočene objave

Jeseni ga verjetno pičim nazaj, Allah bo upam da takrat naklonjen. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Allah bo upam da takrat naklonjen. ;)

Če ga naujo Američani do takrat že ukinili :OK:

:topic:

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

faaaaaaak tale potopis je pa prvi, ki sem ga kar pogolnil v eni sapi ... izvrstno doživeti in napisano!

@Noise, zdaj maš vsaj na uradno ,da si "na glavo padu" ... to pa tudi nekaj šteje (tega pač nimamo vsi na uradno ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potopis se res lepo bere. Avantura je bila prava, toda saj izlet v puščavo ne more biti dolgočasen in rutinski.

Noise, kako je bilo potem s tvojim zdravjem? A so težave minile samo po sebi a je blo treba kaj zdravniške asistence?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2: :kva2: HUDOOOO!!!!!! :kva2: :kva2: :kva2:

Climberju Pulitzerjevo za odlično strnjena doživetja!! :yea2:

Uaa, sej kar ne morem prehvalt in povedat kolk bi to rad enkrat izkusil na lastni koži - :notworthy: (mater ampak za take stvari ti verjetno ne sme biti kaj preveč škoda motorja da se res lahko prepustiš užitkom?)

Eno vprašanje:

Na eni izmed fotk je BMW z zadnjo gumo totalno vkopan v pesek - kaj bi to pomenilo za motor z verigo, najbrž nič dobrega, kako ste se spopadali s podobnimi situacijami tisti brez kardanov? Ste imeli kak rezervni komplet verige z zobniki s sabo? Mater sam $$$$$ ste se pa znebili oz. se ga še boste za razna popravila itd. - če sedaj ko ste doma potegnete črto, kolk $ pride taka avantura na persono?

LP

Davor

P.S.:

Svaka čast :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Climberju Pulitzerjevo za odlično strnjena doživetja!! :yea2:

Hvala :notworthy:

(mater ampak za take stvari ti verjetno ne sme biti kaj preveč škoda motorja da se res lahko prepustiš užitkom?)

Ali pa ne smeš biti štorast :o Poškodb na motorjih praktično skoraj ni bilo, kar pa se je pokvarilo, bi se lahko tudi tukaj. Padci na pesku se skoraj vedno najraje zgodijo, ko si prepočasen in na motorju ne puščajo posledic, na kamnitih delih makedamov, pa je tako kot na naših makadamih.

Na eni izmed fotk je BMW z zadnjo gumo totalno vkopan v pesek - kaj bi to pomenilo za motor z verigo, najbrž nič dobrega, kako ste se spopadali s podobnimi situacijami tisti brez kardanov? Ste imeli kak rezervni komplet verige z zobniki s sabo?

Tudi oba KTM-ja z verigami sta doživljala ukopavanje, pa z verigo ni bilo nič narobe, se pa sigurno malo bolj obrablja, ker je ne mažeš. (mazanje povzroči lepljenje peska na verigo, kar je še slabše)

Mater sam $$$$$ ste se pa znebili oz. se ga še boste za razna popravila itd. - če sedaj ko ste doma potegnete črto, kolk $ pride taka avantura na persono?

Jaz se za popravila ne bom znebil nič $$$, ker na motorju ni nobenih posledic Afrike. Sama odprava pa je draga predvsem zato, ker pride samo trajekt na posameznika, cca 80 ksit. Vse ostalo je poceni, in na enega ni prišlo več kot 200 ksit.

Torej, ni panike, jeseni gremo še :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Nekaj foušije govori iz mene, sem prečekiral tistih 500 slik pa suha usta dobil

...

...a se bo dal kak večji del od teh 500 slik tud na netu vidt ...pls .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! :D

Kako je z fotoaparati v tistem drobnem pesku, :? ste imeli kaj težav z drobnim peskom kateri se zažre v najmanjšo špranjo, :hmm: verjamem največ med zobmi! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm mel v puščavi manjši problem (približno 2 toni težak) sam z blatom pa še tega smo elegantno rešili. Le avto je dobil znamenje na desnem zadnjem boku.

Pa še en nasvet vsem!!! ČE JE SLANO JEZERO ŠE TAKO SUHO, BOSTE ZAGOTOVO PREJ PRIŠLI OKOLI, KOT PA GA PREČKALI!!! (tudi če je široko sam 1km, okoli pa 100km.........................govorim iz izkušenj :yea2: :hmm: O:-) :lol1: )

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze: Hm, :hmm: :? :hmm: .............................mi verjamete O:-)

post-6-1085482615.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hm, eno vprasanje.. Kako se motor obnasa v pesku pri takih hitrostih? Mene ze v navadnem pesku na motorju zanasa kr fajn, tko da si tezko predstavljam da se pri takih hitrostih podite cez sipine..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, eno vprasanje.. Kako se motor obnasa v pesku pri takih hitrostih? Mene ze v navadnem pesku na motorju zanasa kr fajn, tko da si tezko predstavljam da se pri takih hitrostih podite cez sipine..

S hitrostjo motor pridobiva stabilnost. Hitreje ko se pelješ, bolj si stabilen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sicer ni prvomajska, vseeno pa par zanimivih slikic s tega okolja - ce se komu ne zdi primerno za v to temo pa zarad mene lahko tud briše :unsure:

na prvi sem jaz s puščavsko lisičko - slikanje seveda kot vse drugo stane - 1 dinar :doze:

post-6-1095159169.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud kaki moped se najde v puščavi :o

Ta ti bi prodal mrzlo coca colo :yea2: tako, da sloh ne veš od kod pride :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj off topic?

Meni in mojim frendom se je res to zgodilo, da je eden teh mopediskov :lol1: prinesel zelo hladne coca cole. Moraš se zavedati, da nisi bil samo ti v Tuniziji :notworthy: ampak veliko teh Motosvetovcev :yea2: V Douzo sem bil kar polne tri dni in marsikaj doživel :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pol jih sicer ne manjka, manjkajo pa vsi od 15. oktobra naprej.

Sicer pa, rekel si, da greš z nami, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!