Skoči na vsebino

Gilera Runner


KaMiKaZe

Priporočene objave

v bistvu samo da da kontakt, da motor upali bi se dalo zrihtat, za luči pa treba menjat komplet elektriko.. možno da se motim, ampak kolkor jaz vem je tako...

tako da najboljše komplet mašino dobit, nosilec mašine in elektriko, in potem ni problemov .)

Popravljeno . Popravil cime
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

js mam pa po moje da kr velik problem na runnerci

v 5ek sm se pač vozo s skutrjem kr neki časa, večinoma po mokri cesti

pol pa k sm biu že skor doma, mi je na semaforju skutr crknu pa ni več užgau. že pred tem ga je pa moril, po tistm pa ni več užgau. pa sm mislo d je voda pršla kje mal not

pol sm pa učiri spet pržgau motor, pa je motor sicer užgau, sam ga je še kr moril, pa ko je laufu je blo tak čut ko da bi mu vsake tuk časa zmankal elektrike oz d iskre neb dal, pol pa spet naprej laufa, pa se use to ponavla. s fergazerjem ni nič narobe, iskro ma, luft ma, use ma, sam dela ne

a se komu sanja ka bi lahk blo??

NUJNO!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam pa po moje da kr velik problem na runnerci

v 5ek sm se pač vozo s skutrjem kr neki časa, večinoma po mokri cesti

pol pa k sm biu že skor doma,  mi je na semaforju skutr crknu pa ni več užgau. že pred tem ga je pa moril, po tistm pa ni več užgau. pa sm mislo d je voda pršla kje mal not

pol sm pa učiri spet pržgau motor, pa je motor sicer užgau, sam ga je še kr moril, pa ko je laufu je blo tak čut ko da bi mu vsake tuk časa zmankal elektrike oz d iskre neb dal, pol pa spet naprej laufa, pa se use to ponavla. s fergazerjem ni nič narobe, iskro ma, luft ma, use ma, sam dela ne

a se komu sanja ka bi lahk blo??

NUJNO!!!!!!!!!!!!!

Moj kolega je mel podoben problem, sicer na APN-u :lol1: Šlo pa je zato, da ko se je vozo po dežju mu je iskra preskakovala iz zundšpule (tista žica ko se gor priklopi svečka) na cilinder. No potem je menjal kapico za svečko in spet se je lahko vozo po dežju :)

Mogoče tebi tudi prebija iskra na cilinder, al pa kam drugam, namesto da bi šla elektrika naprej do svečke. Poglej malo kaka je kaj kapica na svečki in če ni slučajno kaj narobe z zudnšpulo.

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce ti kapica svecke prebija?? :hmm: ...poskusi s kako drugo, in porocaj! upam le, da je vzigalni sistem (tuljava) v redu... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja js tut to upam an, pa kuplunga mi je tut neki narobe an... sam to ni problem po moje an. bom probo s kapco novo an

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je nekaj zgodilo in sicer...

Preden sem sel stran z motorjem (runner 50cc)sem pozabil naliti olje....kot ze cel teden.Po 10km sem prisel do klanca, motor je se lepo deloval, nakar sem se zacel spuscati s klanca, ker pa sem vozil za avtom in je bilo dosti ovinkov, sem vozil brez gasa. Nakar mi zadnje kolo malo zablokira in motor ugasne... toliko sem se upocasnil, da je spustila tudi sklopka. Ko sem prisel do doline sem poizkusil prizgati motor....in mi je po par poizkusih tudi vzgal! Naredim naslednjih 20m in zopet isto...se ugasne...nato pogledam cevko za olje, ki gre v karburator in vidim da je v njej zrak in malo nic olja!...SHIT :angry: :BUA:

Nato sem pocakal frenda, ki mi je prinesel olje. Ko je olje prislo do karburatorja sem dal kontakt in po 5min. je motor vzgal. Nato sem se lepo pocasi (50-75km/h) odpeljal domov. Fino...

Ko sem prisel domov sem malo poslusal motor in ugotovil, da nekam cudno ropota na strani variatorja. Zato sem razstavil blok, vzel dol variator in svecko(da ni kompresije) in poizkusal vrteti gred motorja. Ob vrtenju gredi, stvar malo cvili in ruzi, in parkrat se mi je gred celo zablokirala in je nisem mogel z roko odvrteti.

Nato sem sel probat malo motor (ze spet cudni zvoki, kot da nekaj drsa). Motor(masina) deluje se vedno kot prej ampak spusca cudne zvoke...predvidevam da iz gredi, lezajev... Ko sem motor ugasnil, ga nisem mogel vec prizgati, starter pa je zacel delovati kot da bi imel prazno baterijo...poizkusil sem tudi z tacko in ugotovil, da se stvar tezko vrti. Po 5min. sem motor le prizgal in odsel domov, ampak zvoki so se ostali...

Kaj je po vasem mnenju slo? motor deluje lepo in mislim, da ga ni stistnilo...

Nekako se mi zdi, da so sli lezaji, ker se gred tako na trdi vrti in se zraven skripa.

any ideas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je dogajalo isto ,ker mi je kar od enkrat nekaj zablokiralo potem sem dou notri olje se peljal se par dni in cez par dni je pa sla os glavne gredi :cry: (ni bilo olja pa se motor se je vrtel na visokih obratih :wacko: ) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je dogajalo isto ,ker mi je kar od enkrat nekaj zablokiralo potem sem dou notri olje se peljal se par dni in cez par dni je pa sla os glavne gredi :cry: (ni bilo olja pa se motor se je vrtel na visokih obratih :wacko: ) .

Tebi je tudi zmanjkalo olja al kaj?

Malo cudno se mi zdi, da bi lahko pocila os glavne gredi.

Po mojem so lezaji... mogoce bo _Roba_ kaj vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hem zadnič sem se pelal ko je začelo liti men pa motor ugasnil sredi vsega.pol sm ga tišu do benzpumpe obrisu vse pa se odpelu domov

aja problem je sledeč,glih pršu od serviserja,ko dam gas včasih se zvrti takoj včasih pa ne pa to sam na štartu drugače vleče OK,danes sem menjal jermen ko je bil natrgan,valčke pa mi je reku da so še ok,fedrce na kupli so vredu mam mal močnejče sam je +neki omenu da je ona fedra ko tiši zadi skupi varijator al ka že treba mejat

za jermen sm da 3 čuke one 2 fedrci so pa 3,5

ka je po vaše narobe

ko tti serviserrji bi kr vse mejali sam da dobijo pare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi je tudi zmanjkalo olja al kaj?

Malo cudno se mi zdi, da bi lahko pocila os glavne gredi.

Po mojem so lezaji... mogoce bo _Roba_ kaj vedel

Sj ni bilo olje razlog da mi je sla glavna gred sla mi je zaradi tega ker je mela malo lufta pa prevec obratov je mela . pomojm so tebi sli lezaji ker nisi mel olja ker sm jih tud jz mogu menjat pred priblizno 1 mescom :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja js tut to upam an, pa kuplunga mi je tut neki narobe an... sam to ni problem po moje an. bom probo s kapco novo an

Črpalka za olje deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa 4 leta nazaj kupu runnerco 50! Zdej stvar je v tem da to leti 110 pa laze sam za 5 k sta me ze 2 avta merla pa je blo isto. Mam pa avspuh leovinchi titanium. A je mozno da je avspuh dobr da da tok gor al je se kej v motorju? Motor pa ma 20000 km pa normalno dela se zmer. Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa 4 leta nazaj kupu runnerco 50! Zdej stvar je v tem da to leti 110 pa laze sam za 5 k sta me ze 2 avta merla pa je blo isto. Mam pa avspuh leovinchi titanium. A je mozno da je avspuh dobr da da tok gor al je se kej v motorju? Motor pa ma 20000 km pa normalno dela se zmer. Hvala za odgovore!

Se pravi, da po tvojem ima runnerca gor samo titaniuma in gre realnih 105? :rolleyes: :grrr

Popravljeno . Popravil _OKI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa 4 leta nazaj kupu runnerco 50! Zdej stvar je v tem da to leti 110 pa laze sam za 5 k sta me ze 2 avta merla pa je blo isto. Mam pa avspuh leovinchi titanium. A je mozno da je avspuh dobr da da tok gor al je se kej v motorju? Motor pa ma 20000 km pa normalno dela se zmer. Hvala za odgovore!

Moj kolega je pri 4000km dal na Runnera Gianneli-jev izpuh gor in mu je šo po števcu 105 (absolutna končna hitrost, tak da si dol nagnjen, brez vetra in zelo dolga ravnina).

Tak da dvomim da je to samo izpuh, pa da gre realnih 105.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se je reko da ne ve ce je se kaj noter tak da ce ma se kaj menjano je mozno :D :D :D samo vseeno tezko :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih zato bi vas pa sprasujem ker jst nism nikol motorja odperu ker se na motorje ne spoznam tok! Sam vprasu bi vas kaj bi lahko se blo se not? Aja pa se to bi vprasu kok bi slo ce bi dal not polini kit 70?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. 70ccm + prenosi pa gre nekaj čez 100km/h realnih. Moj Aerox gre z izpuhom in 70ccm gus 95 km/h realnih. Tak da za tisto mejo 100km/h pa še moraš menjat prenose. B)

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj frend je meu pa na peugotu vso opremo od polinija (kit 70, filter, valjcki pa se velik stvari) pa mu je sou realnih 130 k smo ga z avtom merl!

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!