Skoči na vsebino

Gilera Runner


KaMiKaZe

Priporočene objave

Pozdrav. Tebi se tudi to dogaja, ajz sem pa misli, da je to samo moj občutk.

Tudi jaz zelim odgovor na to vprašanje.

Samo še nekaj se je komaj zgodilo, da je nekaj časa "điral", nato pa je motor popolnoma izgubil moč, čeprav je bil plin na polno odprt ( hitost se je iz 95 km / h drastično spustila na 25 km /h ). Ustavil sem skuter in ga pregledal, nobenih znakov okvare motorja, temperatura tudi ni narastla, le prednji deski so bili svinjsko vroče in se mi zdi, da je to zaviralo kolo in s tem zamnjševalo hitrost. Ali pač. Ima kdo kaj drugega v mislih? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi ti disk tako mocno zaviral scooter ga ti nebi mogo vec vozit verjetno, lahko da ti sprednji disk blokira ampak dvomim .)

Popravljeno . Popravil italjet maniac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz zelim odgovor na to vprašanje.

Samo še nekaj se je komaj zgodilo, da je nekaj časa "điral", nato pa je motor popolnoma izgubil moč, čeprav je bil plin na polno odprt ( hitost se je iz 95 km / h drastično spustila na 25 km /h ). Ustavil sem skuter in ga pregledal, nobenih znakov okvare motorja, temperatura tudi ni narastla, le prednji deski so bili svinjsko vroče in se mi zdi, da je to zaviralo kolo in s tem zamnjševalo hitrost. Ali pač. Ima kdo kaj drugega v mislih? trance_11_confused.gif

ja je čisto mozno da zaštekjo diskploščice kolega je imel enak problem na apriliji ....

seveda ne more biti večja hitrost če pa isto koda bi bremzo ....

am..

disk je bil nenormalno vorč si se ga lahko dotaknil ?

ko se je vse skupaj ohladilo pa je šlo naprej normalno če se ne motim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Izgledalo je tako kakor, da bi zaviral in tudi prednji disk je bil "nenormalono" vroč. Ploščice so se sprijele, počakal sem 5 minut in se odpeljal naprej. - preje pa se ni skutrer nikamor premaknil. Vzrok je slabe zavore, čeprav so BREMBO in pa pretirano zaviranje na prednjo bremzo. Menjati, pa nima smisla, ker je tako ali tako le moped in nikamor ne "gre".

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mene pa ne mučijo zavore. tak se mi zdi, k da bi bli takrat valčki pretežki al pa premal odprt zrak na fergazerju, sam k je pa mašina hladna oz še ni tok vroča, pa use zgubi. aja, pa govorimo o malossi gus 70 kitu pa tehnigasu rs 70. a se komu sanja ka bi lahk blo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da je premalo zraka, premalo odprt ventil. ( ne pride do dobrega izgorevanja ).

Drugače pa logično, dobro je, da motor pred vožnjo ogreješ ( nasplošno bolje je za "mašino" ). .) :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am, lej za seboj mam 16000 km s skutrjem, tk d mi ni treba razlagat podobnih osnov kt je ogrevanje mašine ipd. zrak pa tut ne more bit, kr mi to dela na vožnjah na dalše relacije, torej 30km+, če jim lahk rečemo dalše

bom probu valčke menjat pa bom pol vidu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oproščam se - vem in verjamem, da poznate vse, se oproščam. :oops:

Možno, da so valčki, če je šele ta napaka po 30 + km, drugače pa vprašaj kakšen servis. Samo koliko pa pridejo novi valcki? :? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oproščam se - vem in verjamem, da poznate vse, se oproščam. :oops:

Možno, da so valčki, če je šele ta napaka po 30 + km, drugače pa vprašaj kakšen servis. Samo koliko pa pridejo novi valcki? :? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poggy ce te zeza ko je masina vroca, je mozno da je svecka boga zgubla toplotno vrednost pa te to zeza kdaj si jo nazadnje menjo? valjckom se nima vroce mrzlo kaj poznat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi!

Od danes nov na forumu... :yea1:

Pred dnevi mi je - prvič po 4.000 km - Runnerca zatrokirala in sicer pri vožnji v klanec je motor kar naenkrat uzgubil moč in to se je potem zgodilo vsakič, ko sem prelezel prag 60km/h.

Po dveh dnevih sem mašino spet zalaufal in navedenega problema ni bilo več.

Tisti dan, ko se je problem pojavil, sem naredil kakšnih 80 km (z enim krajšim postankom vmes).

Kaj nenavadnega ali vzamem to kot stalnico ..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi imel kdo sliko runnerja s okrasnimi žmigavci namesto črne plastike na balanci? :hmm:

Namreč nevem ko zgleda in če mi ne bi bil všeč bi blo škoda kupovat...

Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oi la!

mam gilero runner sp50, pa je notri vgrajen alarm(MOTOROLA). pol sem pa jst nekega dne neki motor šravfu, pa sem naredu, sratek stik!

zdej pa je tk, alarm je pač FUČ, sem ker je cel motor naštelan na alarm, se pačne morem vozit(ELEKTRONIKA).

zdej bi vaz pa prosu, če ma kdo kak načrt od elektronike na gileri, al pa svaj načrt od alarma.

HVALA LEPA!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam runnerja par tednov, in zdi se mi da sedež ni ravno najblojši :hmm: , namreč danes sem naredil z njim 200 km in zdaj komaj da sedim in to pišem, ker je moja cenjena zadnjica toliko zguljena :angry:

Sprašujem vas: Ali se vam sedež zdi komot?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem vas: Ali se vam sedež zdi komot?

mam runnerco... z njo sem že prevozo nekaj čez 6k km in nevem no mogoče se mi je sprva zdel zic od začetka nekak nerodn.. drugače je pa baje najbolj udoben od vseh drugih.. in sem se že tudi sam privadil.. tk da je kr fain :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jest mam runnerco 50 ccm 1 tedn z no sm naredu 250 km!kmal grejo omejevalci dol!drgac je pa runner zakon u uvink gre men zlo lepo sm se navadu polagat zdej in se da zlo lepo!Men se zdi ful dobr razn da se ga da hitr ukrst to je bedn!Naprimer u mutorju ma notr frgazr 17,5 nism mogu vrjet!tko da kr dobr!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja tui js mam runerja približno 2 tedna in se mi zdi sedeš malo čuden, ko da sem na awtomatiku....

Po 4 urah vožnje mi je rit prow zružlo :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nedavno sm kupu Gilero in ko stojim na semaforju, izgubi moč in se mi kdaj celo ugasne. Problem je, da ko jo hočem pržgt začne ropotat, ampak se noče pržgat.

Prosm, vse ideje so dobrodošle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno fergazer ni prav nastavlen, preveč zraka in štangas verjetno ni pravilno nastavljen, meni je tudi lani ko je bilo bolj hladno crknil na semaforju :) Pelji nekomu da ti nastavi fergazer, če neznaš sam :) na servis, če pa hočeš ceneje skozi priti pa k kakšnemu prijatelju ki se spozna na skutere pa to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene a neki zanima. zakaj ene gilere (2001) majo tisto šipco spredi, ene pa ne. za primer sm na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) gledal 2 letnik 2001. ena nima tud ogledal. a je to mogoče kak drug model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. naj ti nekdo nastela standgas in z kompresorjem spiha ferg, ker druga nemore bit ce crkne ko stojis

2.ropota pa menda starter, torej bos kmalu mogo po novega, take stvari rade grejo u q.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene a neki zanima. zakaj ene gilere (2001) majo tisto šipco spredi, ene pa ne. za primer sm na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) gledal 2 letnik 2001. ena nima tud ogledal. a je to mogoče kak drug model?

Hehe :D ja to je zato, ker so si sami dol snel sipco pa ogledala ;) drgac majo pa use Runnerce (v originalu) sipco pa ogledala gor niso nubene brez nardil B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!