Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Bodi kot golob seronja...:P

...da ne bo nesporazuma, ta povzeta opazka ni letela na nobenega osebno, ker se z njo ne strinjam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Bog odpušča grehe, neumnosti pač ne :ras:

a ne velja to za cesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 11. 2018 ob 9:36, DAMI34 pravi:

ne, pojdi k spovedi sin moj, pa ti bo oproščeno :P

 

Potem raje v puf, saj tam bom tudi verjetno srecal zupnika in se kar tam spovem :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 11. 2018 ob 11:38, vandrovec pravi:

To ni problem. Nekdo je bil povabljen na birmo pa šel na pol. Če bi bil dovolj načelen bi odklonil povabilo, ker tega ne priznava. Upam, da mu potem ni čestital ali se veselil ob zakramentu....B)

To komu jaz grem na birmo in zakaj se tebe nic ne tice. Nimas kaj vtikovat svojega nosu v moje privatne zadeve. A ti je tole jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, IZTOK pravi:

To komu jaz grem na birmo in zakaj se tebe nic ne tice. Nimas kaj vtikovat svojega nosu v moje privatne zadeve. A ti je tole jasno?

seveda mu je, gre se za hinavščino in zmrdovanje.

Pač greš zraven, zaradi človeka, ki mu to nekaj pomeni in se potem ne obnašaš večvredno niti ga ne žališ niti prepričujeješ kak brezvezen zakrament je to. Če ga maš rad, in če ti človek nekaj pomeni.

Tut v cerkev lahko greš pa mal sediš in vstajaš, nihče te ne bo pojedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, IZTOK pravi:

To komu jaz grem na birmo in zakaj se tebe nic ne tice. Nimas kaj vtikovat svojega nosu v moje privatne zadeve. A ti je tole jasno?

Seveda je jasno si pa sam javno objavil dogodek. OK, ne bom vec komentiral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

seveda mu je, gre se za hinavščino in zmrdovanje.

Pač greš zraven, zaradi človeka, ki mu to nekaj pomeni in se potem ne obnašaš večvredno niti ga ne žališ niti prepričujeješ kak brezvezen zakrament je to. Če ga maš rad, in če ti človek nekaj pomeni.

Tut v cerkev lahko greš pa mal sediš in vstajaš, nihče te ne bo pojedu.

Z bratrancem in njegovim sinom se veliko druzimo. Kot otroci smo bili veliko skupaj. Vedo da ne grem v cerkev in nisem veren. Slo je za druzabni dogodek in druzinsko srecanje. Tudi ta drug bratranec je cerkev izpustil. Mi v sorodstvu s tem nimamo problemov, imajo jih edino nekateri na tem forumu.

Popravljeno . Popravil IZTOK
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

...noben problem ne bi bil, če bi Bog ustvaril človeka.

..problem je samo zato, ker je človek ustvaril Boga. 

...in to vsak svojega.

maš srečo da je Šešire na dopustu :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

seveda mu je, gre se za hinavščino in zmrdovanje.

Pač greš zraven, zaradi človeka, ki mu to nekaj pomeni in se potem ne obnašaš večvredno niti ga ne žališ niti prepričujeješ kak brezvezen zakrament je to. Če ga maš rad, in če ti človek nekaj pomeni.

Tut v cerkev lahko greš pa mal sediš in vstajaš, nihče te ne bo pojedu.

Druženje ob polni mizi. Pa naj potem pod mizo vsak zase in po svoje moli ali pa naj samo s svojimi ročicami nosi dobrote v svoja usta. 

Meni je cerkev (majhna začetnica) zanimiva iz arhitekturnega vidika. Za duhovno razsvetljenje lahko obiščem naše prostore z dokaznim materialom in se srečam z bogom iz oči v oči. Dobesedno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Druženje ob polni mizi. Pa naj potem pod mizo vsak zase in po svoje moli ali pa naj samo s svojimi ročicami nosi dobrote v svoja usta. 

Meni je cerkev (majhna začetnica) zanimiva iz arhitekturnega vidika. Za duhovno razsvetljenje lahko obiščem naše prostore z dokaznim materialom in se srečam z bogom iz oči v oči. Dobesedno. 

hudičem iz oči v oči

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Si ovca z zadnjimi tačkami v škornjih verskih blaznežev. 

Ko sem bil blokiran sem se pac malo preko gugla razgledoval in bral...

Sem jz oz mi krivi,da tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, sesir said:

Islam dovoljuje spolne odnose in poroke z nezakonskimi hčerkami!

Fritzl je izhajal iz katoliškega srednjeevropskega okolja pa je počel še kaj hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, nejc74 pravi:

Fritzl je izhajal iz katoliškega srednjeevropskega okolja pa je počel še kaj hujšega.

Se pravi,ker so eni v zgodovini delali svinjarije jih pa naj drugi zdaj še bolj? Sploh taki,ki že v naprej vemo kakšni so...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo opozarjam te, da si ti tisi, ki posplošuješ zadeve na nadvse primitiven način, tako kot mediji, ki jih navajaš.

Evropska družba se je začela spreminjat šele v drugi polovici 19 stoletja, večji premiki so nastali po prvi, še več pa po drugi svetovni vojni, kot niz različnih dogodkov, feminizem, seksualna revolucija, gibanja za pravice delavcev etc. Sto let nazaj naša družba ni bila kaj dosti bolj odprta od družbe v večini sedanjih muslimanskih držav. V resnici je položaj žensk (s stališča pravic) v Maroku, Alžiriji in Tuniziji precej precej boljši kot je bil položaj Slovenk med obema vojnama.

Tudi biblijo se da interpretirat na različne načine, imaš na kupe norosti, ki jih zagovarjajo z njo. Ravno tako ima (med drugimi) RKC polno skledo najrazličnejših spolnih in drugih izkoriščevalskih škandalov, pa se zato nate nihče ne dere da si pedofil. Samo zato ker prihajaš iz geografskega področja z večinsko katoliškim prebivalstvom. Ti, in še marsikdo, pa počnete ravno to.

Ekstremni vahabizem je samo ena od islamskih vej, izhaja iz izrazito patriarhalnih in tradicionalnih okolij ter daje politično oporo saudski kraljevi družini (v zameno je postal edina religija v SA).

Ravno tako imate polna usta varovanja ženskih pravic, v resnici pa se vam gre samo za varovanje "namišljene lastnine", večina vas ni sposobna priznati ženskam npr. enake spolne svobode, kot si jo lastite sami. Bahaš se s pravicami, za katere nisi niti mignil s prstom (ker so jih izborile naše babice in prababice) ter se nisi sposoben izobraziti dlje kot z abotnimi* novicami, ki ti jih servirajo abotni mediji. Temu primerni so tvoji komentarji.

* aboten = nespameten, neumen, sem uporabil to besedo z namenom poudarka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Se pravi,ker so eni v zgodovini delali svinjarije jih pa naj drugi zdaj še bolj? Sploh taki,ki že v naprej vemo kakšni so...

Problem so bolani umi. Vseh ver, ras, barv, ...  

Zdaj pa nam vsem pokaži, kje in kako piše v koranu, kar omenjaš in sicer vsa tista sprijena dejanja. In se pripravi, da boš dobil servirane kakšne hudobije iz svetega pisma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Borutt pravi:

. In se pripravi, da boš dobil servirane kakšne hudobije iz svetega pisma. 

Na vecerji glih....

Zame sveto pismo "STROJNIŠKI PRIROČNIK" prosim za kako hudobijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!