Skoči na vsebino

VERSTVA/RELIGIJE


Priporočene objave

pred 2 urami, sesir pravi:

Na vecerji glih....

Zame sveto pismo "STROJNIŠKI PRIROČNIK" prosim za kako hudobijo...

Si prebral cel moj zapis? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Si prebral cel moj zapis? 

Sem ja....prej bil na vecerji...nasplošno pa ekstremno prenizko cenim koran,da bi ga predelal...pač ko mi tečno in sem bil blokiran malo poguglo... pravljice so mi drugi brali ko bil otrok...ze takrat mi ble pravljice nezanimive....da bi pa zdaj odrasel bral pravljice? Bom ja,vsaj upam,da svojim otrokom a nikakor iz biblije ali korana...tud men ni kdo od tam pral možganov!

In kot sem napisal je zame sveto pismo in edina knjiga,ki ji 100% verjamem in cenim STROJNIŠKI PRIROČNIK!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sesir pravi:

Sem ja....prej bil na vecerji...nasplošno pa ekstremno prenizko cenim koran,da bi ga predelal...pač ko mi tečno in sem bil blokiran malo poguglo... pravljice so mi drugi brali ko bil otrok...ze takrat mi ble pravljice nezanimive....da bi pa zdaj odrasel bral pravljice? Bom ja,vsaj upam,da svojim otrokom a nikakor iz biblije ali korana...tud men ni kdo od tam pral možganov!

In kot sem napisal je zame sveto pismo in edina knjiga,ki ji 100% verjamem in cenim STROJNIŠKI PRIROČNIK!!!

Potem pa bluzi o strojniškem priročniku.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men pa kaka kuharska knjiga...   ?

...pa nevegetarijanska...itak.

..s svinjino...obvezno.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.rtvslo.si/kultura/razstave/einstein-beseda-bog-ni-zame-nic-drugega-kot-izraz-in-produkt-cloveskih-slabosti/473817

Citiraj

Nobena razlaga ga ne more prepričati o nasprotnem
Albert Einstein, ki je najbolj znan po tem, da je razvil teorijo relativnosti – steber moderne fizike, je v njem Gutkindu pojasnil svoje stališče o Bogu. "Beseda Bog ni zame nič drugega kot izraz in produkt človeških slabosti," piše. "Biblija je zbirka častitljivih, a še vedno precej primitivnih legend."

Temu dodaja še: "Nobena razlaga, ne glede na to, kako subtilna bi bila, ne more [zame] tega čisto nič spremeniti."

"Inkarnacija primitivnega praznoverja"
Fizik prav tako razmišlja o svoji judovski identiteti in zapiše, da je to "kot vse druge religije inkarnacija primitivnega praznoverja".

"Judje, h katerim z veseljem spadam in v miselnosti katerih sem globoko zasidran, kljub temu zame ne nosijo drugačnega dostojanstva od vseh drugih narodov," še zapiše.

Tale Einstein je bil kar pameten, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velikokrat, v ponedeljek molim nekomu, da naum dubu kakšne slikce :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

velikokrat, v ponedeljek molim nekomu, da naum dubu kakšne slikce :P 

Kar vsak dan moli, ker poštar nosi vse dni do gospodovega dne :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Kar vsak dan moli, ker poštar nosi vse dni do gospodovega dne :jezik:

Baraba, za nevernika si hudičevo veren. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse nevernike, da spregledajo:

47390907_2882896238402592_8745824024895946752_n.thumb.jpg.18057f200514d16fce7008678fd7509f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

Baraba, za nevernika si hudičevo veren. :P

 

Nejsm. Samu fajn se mi zdi, ku j tulku prazniku. Buo hmali vječ prazniku, ku delunih dni. Wsaka sekta že neki praznuje :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjamem v ljubezen :P

radi se mejte ... kupte en drugmu kj ... kupte si spominke ... skratka verjamte en v druzga ... skor vse vas ma maus rat :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

To cinglanje je pa danes extra nadležno... Sem šel gledat, če obstaja kakšen zakon o hrupu. Obstaja... Itak. In oni so seveda izvzeti... Itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sosednjih državah imajo danes državni praznik...pri nas ne vemo za kaj se gre.:)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Bistvo praznika je čaščenje posvečene hostije. Po katoliškem verovanju se hostija in vino pri evharističnem obredu na skrivnosten način spremenita v Jezusovo telo in kri - tako, da materialno ostaneta kruh in vino, v substancialnem pomenu pa postaneta Jezusovo telo in kri."

Sem mogu poguglat kaj to sploh pomeni. Čisto tako iz splošne razgledanosti... Hitro našel paradoks cele situacije. Vera naj bi učila ljudi nekih višjih moralnih vrednot. V primeru hostije je to "Jejte in pijte iz tega vsi"... Torej enakost, delitev in sobivanje. Cerkev pa to v današnjem času prikazuje kot čaščenje oziroma poveličevanje materialne dobrine in vere. No vsaj cinglat so nehal. Hvala kurcu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, vandrovec pravi:

V sosednjih državah imajo danes državni praznik...pri nas ne vemo za kaj se gre.:)

Pa je dobro vedeti, ker sicer te lahko dobiš klaustrofobijo (strah pred zaprtimi prostori - npr. Louis ali Motorradklinik).

V zadnjem mesecu so bili trije takšni prazniki: četrtek 30.5., ko je vsa Avstrija stala na cestah, pa binkoštni ponedeljek, ko sem hotel iti v Lujza, pa včeraj, ko so spet bile gneče na cestah.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ciciban pravi:

"Bistvo praznika je čaščenje posvečene hostije. Po katoliškem verovanju se hostija in vino pri evharističnem obredu na skrivnosten način spremenita v Jezusovo telo in kri - tako, da materialno ostaneta kruh in vino, v substancialnem pomenu pa postaneta Jezusovo telo in kri."

Sem mogu poguglat kaj to sploh pomeni. Čisto tako iz splošne razgledanosti... Hitro našel paradoks cele situacije. Vera naj bi učila ljudi nekih višjih moralnih vrednot. V primeru hostije je to "Jejte in pijte iz tega vsi"... Torej enakost, delitev in sobivanje. Cerkev pa to v današnjem času prikazuje kot čaščenje oziroma poveličevanje materialne dobrine in vere. No vsaj cinglat so nehal. Hvala kurcu!

Bistvo, aha.

V glavnem nateg in pravljica, da glava peče. S takimi forami danes težko fopaš.

Vseeno pa ponekod še vedno rata, da je zaprta cela država in morajo verniki po nakupe v sosednje...lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ciciban pravi:

"Bistvo praznika je čaščenje posvečene hostije. Po katoliškem verovanju se hostija in vino pri evharističnem obredu na skrivnosten način spremenita v Jezusovo telo in kri - tako, da materialno ostaneta kruh in vino, v substancialnem pomenu pa postaneta Jezusovo telo in kri."

Sem mogu poguglat kaj to sploh pomeni. Čisto tako iz splošne razgledanosti... Hitro našel paradoks cele situacije. Vera naj bi učila ljudi nekih višjih moralnih vrednot. V primeru hostije je to "Jejte in pijte iz tega vsi"... Torej enakost, delitev in sobivanje. Cerkev pa to v današnjem času prikazuje kot čaščenje oziroma poveličevanje materialne dobrine in vere. No vsaj cinglat so nehal. Hvala kurcu!

Že večkrat sem omenil, da bi namesti Kristusovega telesa, morali delite Kristusovo kri in bi imeli bistveno več moških pri maši.

Zdaj pa peljejo ženo k maši, sami pa gredo na tole kri v sosednjo gostilno.

Pa župniki nekako nočejo deliti te krvi in jo raje sami spijejo.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina religij sama po sebi ni slaba... zatika se pri interpretacijah. Najbolj skrajen primer so konflikti na verski osnovi, ko se folk v imenu svojega namišljenega možiclja pobija. Meni je sicer vseeno... vsak naj dela kar hoče, samo naj pri tem pusti ostale pri miru. In ker na žalost živim nasproti cerkve, tega mira nimam. Ja vem... sam sem si kriv, da sem kupil tam stanovanje.

Poleti se ne morem menit po telefonu, pri odprtem oknu, kadar cinglja. Težava, je če imaš malega froca... eno uro se matraš, da ti zaspi, potem ti ga pa far zbudi. Pa razni glavoboli... Imam pogoste migrene in kadar me zagrabi, rabim 3 ure mira in ležanja v temi. Mogoče se sliši kot pretiravanje, samo jaz to "božjo glasbo", kadar me prime doživljam kot mlatenje po glavi z kladivom.

Pri nas v Rajhenburgu imamo dve skrajnosti. Po eni strani imamo  turistično društvo Brestanica, ki se na prostovoljni bazi resnično trudi za lokalno skupnost. Za vsako prireditev potrebujejo en cel kup soglasij. Reševalca iz vode, ker gre en mičken potok mimo. Pa elaborat za hrup, pa gasilce, pa reševalce, pa  WCji... Organizirajo celo parkiranje, kjer redarji skrbijo za nek red...  Far za vsak praznik ne rabi nič. Folk pušča avte čisto vsepovsod .Najraje Imam, ko se mi naserjejo pred garažo in ne morem motorja ven potegnit.  Ali pa avtobus pod blokom, ki seveda ves čas maše laufa, da klima dela... "Verniki" skačejo po cesti kot kure brez glave. Zaradi starosti in tudi alkohola pa pogosto nastrada pločevina v okolici cerkve (seveda se potem pizdunsko samo odpeljejo). Gostilne so polne in posledično glasni gospodje markirajo teritorij kjer se jim pač zalušta. U glavnem en tak velik neorganiziran kaos.

Rahlo moti tudi dvoličnost "vernikov". Mladi imajo dvakrat med počitnicami koncerte na bazenu. Pa se tisti, ki visijo pri župniku že pizdijo. Jah ampak mladi so pri celi stvari veliko bolj kulturni kot lepo oblečeni "verniki". Tisti bruhec ali dva na pločniku in to je tudi vse kar ostane za njimi. Ob 10.00 v kraju ne vidiš več enega plastičnega kozarca.

Popravljeno . Popravil ciciban
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim sem pred kratkim bral članek, da je civilna iniciativa v nekem kraju uspela umiriti neumorno-cinglajočega lokanega gorečega župnika.

Cerkev zame spada v isti predalček kot LGTB..pač so...naj delajo kar želijo znotraj svoje komune, vendar na način, da ne ovirajo ali motijo širše ne-enako kot oni razmišljajoče množice. Vsako odstopanje od tega naj bo ustavljeno.

Cerkveno zvonjenje je izredno pritlehen, prikrit in brutalen...že skoraj sadističen ter vsiljiv način vrivanja neke ideologije.

Če neko laž ponavljaš dovolj dolgo postane resnica...tako pravijo. In tudi če si neveren....ko ti tako dolgo in neumorno cinglajo vsak dan, teden, leto....nekega dne vseeno rečeš...."pa dobro ljubi jezus bodo že en krat nehali s tem"....no in si ga podzavestno že priznal...ljubega jezusa.... Od tukaj naprej je pot do spovedi, zakramentov in slinavega kateheta v zakristiji dokaj kratka...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!