Skoči na vsebino

Evropa že danes?


Damian

Priporočene objave

No, kura, pa ti dam še en primer. Kolegov brat ima srednješolsko izobrazbo, računalnikar od glave do pet, delal pri propadlem J... Se je prijavil na EU razpis za računalniške strokovnjake, šel na razgovor, ga sploh niso vprašali, kakšno izobrazbo ima, samo kaj zna. Predložil jim je samo neke certifikate, ne vem, najbrž Microsoftove ali kaj podobnega, pa delovno knjižico. Zaposlili so ga v Luksemburgu, dobi 3500 evrov plače in pravi, da uživa. Njegov brat dela mag. iz soc., se je potil na izpitih za EU funkcionarja s 300 drugimi in še vedno čaka na odgovor.

ja jim je predložil certifikate a to pol ni diploma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jim je predložil certifikate a to pol ni diploma

NE

diploma je uradni dokument in jo izdajajo s strani države potrjene izobraževalne ustanove, ki dokazuje da si zaključil določeno stopnjo izobrazbe in jo za posamezno stopnjo narediš le enkrat, potem pa se ti ni potrebno več ukvarjati z učenjem...za pridobitev diplome pa ponavadi niso potrebe nobene izkušnje iz prakse oz. so le te zelo omejene

certifikate pa izdajajo podjeta oz. združenja in ji je (vsaj običajno) potrebno redno obnavljati, saj imajo omejen rok veljave - zahtevano je torej stalno izpopolnjevanje in delovne izkušnje na posameznih področjih, ki jih pokriva certifikat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grem stavit da si glasoval na referendumu proti.... :hmm:

kot je danes Tone P. v parlamentu reku....ne moremo vsega slabega kar se zgodi pripisat evropi ......

Sploh nisem bil na referendumu, škoda cajta, sem pa si malo Evrope že skusu! :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh nisem bil na referendumu, škoda cajta, sem pa si malo Evrope že skusu! :grim :grim :grim

ja če si proti evropi bi šu glasovat proti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanja so taka, da se bo od približno 58000 podjetij zaprlo 40000 v prvem letu po vstopu v Evropo. Pomeni bodo najbolj na udaru najnižje izobraženi sloji. Sicer se po moje ekonomistom in podobnim družboslovcem prav tako ne bo zelo dobro pisalo, ker te že zdaj v vsaki službi vprašajo kaj znaš in ne kako izobrazbo imaš. čeprav v vseh razpisih še vedno posatvljajo pogoje za neke formalne izobrazbe. Definitivno pa je res, da je nekdo, ki ima visokošolsko diplomo bolj razgledan od nekoga, ki je komaj osnovno šolo končal. Jaz tega sicer zelo dolgo nisem hotela verjeti, vendar je v splošnem res tako.

To, da se nekdo zgovarja na slabe možnosti v domačem okolju, da se ni imel prilike izobraziti, so samo pravzni odgovori. To najboljše vedo tisti, ki so bili dovolj pametni, da so se šli izobraževati ob delu.

Sicer pa danes obstaja tako veliko možnosti za samozaposlitev, pa se večina ljudi tako trdno oklepa svojih 'varnih' služb. preživeli bodo najpogumnejši in najiznajdljivejši. Na žalost je tak zakon džungle. In prav je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanja so taka, da se bo od približno 58000 podjetij zaprlo 40000 v prvem letu po vstopu v Evropo. Pomeni bodo najbolj na udaru najnižje izobraženi sloji. Sicer se po moje ekonomistom in podobnim družboslovcem prav tako ne bo zelo dobro pisalo, ker te že zdaj v vsaki službi vprašajo kaj znaš in ne kako izobrazbo imaš. čeprav v vseh razpisih še vedno posatvljajo pogoje za neke formalne izobrazbe. Definitivno pa je res, da je nekdo, ki ima visokošolsko diplomo bolj razgledan od nekoga, ki je komaj osnovno šolo končal. Jaz tega sicer zelo dolgo nisem hotela verjeti, vendar je v splošnem res tako.

To, da se nekdo zgovarja na slabe možnosti v domačem okolju, da se ni imel prilike izobraziti, so samo pravzni odgovori. To najboljše vedo tisti, ki so bili dovolj pametni, da so se šli izobraževati ob delu.

Sicer pa danes obstaja tako veliko možnosti za samozaposlitev, pa se večina ljudi tako trdno oklepa svojih 'varnih' služb. preživeli bodo najpogumnejši in najiznajdljivejši. Na žalost je tak zakon džungle. In prav je tako.

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanja so taka, da se bo od približno 58000 podjetij zaprlo 40000 v prvem letu

A si ti sigurna v te številke (od kje ti ta info). Predvsem druga je nekam velika :wacko:

Nisem za, nisem proti, tako kot je bilo v jugi pač nebo več nikoli!
Saj ne more biti :blink:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gospodarski subjekti – pravne osebe (A) = 46.346

gospodarski subjekti – fizične osebe (B ) = 67.334

druge pravne osebe (C ) = 27.302 (npr. zavodi, organizacije, skladi... )

pravne osebe (A+C ) = 73.648

poslovni subjekti (A+B+C ) = 140.982

gospodarski subjekti (A+B )= 113.680

Vir: SURS

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji primanjkuje šolanih pečarjev in keramičarjev ... tisti ki so, lahko delajo kolikor hočejo, kadar hočejo, kakor hočejo za skoraj kolikor hočejo ... manjka približno 500 kosov takšnega kadra, ki bi zadavoljil sprotne potrebe ...

... torej ... jaz germ za pečarja ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji primanjkuje šolanih pečarjev in keramičarjev ... tisti ki so, lahko delajo kolikor hočejo, kadar hočejo, kakor hočejo za skoraj kolikor hočejo ... manjka približno 500 kosov takšnega kadra, ki bi zadavoljil sprotne potrebe ...

... torej ... jaz germ za pečarja ...

To je itak že dolgo znano. Pri nas izredno dobro plačan poklic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je itak že dolgo znano. Pri nas izredno dobro plačan poklic.

a odpreva pečarstvo deoo ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji primanjkuje šolanih pečarjev in keramičarjev ... tisti ki so, lahko delajo kolikor hočejo, kadar hočejo, kakor hočejo za skoraj kolikor hočejo ... manjka približno 500 kosov takšnega kadra, ki bi zadavoljil sprotne potrebe ...

... torej ... jaz germ za pečarja ...

Mislm, da vama je prevzel že vse posle 6 Pack Ćukur B) , šolan keramičar in pečar. Zato, ker je bolj popularen. :D Hočko, delej na popularnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji primanjkuje šolanih pečarjev in keramičarjev ... tisti ki so, lahko delajo kolikor hočejo, kadar hočejo, kakor hočejo za skoraj kolikor hočejo ... manjka približno 500 kosov takšnega kadra, ki bi zadavoljil sprotne potrebe ...

... torej ... jaz germ za pečarja ...

nardimo firmo ... pol pa sam polagamo do onemoglosti (oziroma do A6 TDI ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nardimo firmo ... pol pa sam polagamo do onemoglosti (oziroma do A6 TDI ;))

ah ... kakšen Audi neki ... Multistrado .... :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a odpreva pečarstvo deoo ... B)

Ajde jaz sem takoj za:

Ti delaš jaz bom pa tvoj manager :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde jaz sem takoj za:

Ti delaš jaz bom pa tvoj manager :D

kje se pa izšolam za pečarja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se pa izšolam za pečarja ...

A klinc pa sem mislu da ti to že obvladaš. Sem mislu da bova kej zaslužla da bom lahko nov auspuh kupu do spomlad na zdej pa zvem da še izobrazbe ne boš imel taprave do aprila :P

Res ne vem kje bi se lahko izšolal, kaj je to posebna šola ali je to gradbena?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, naj bi tudi v Krškem Čehi nehali s proizvodnjo papirja!?

Zdi se mi, da so nas naši politiki zadnjih 12 let malo zavajali s to Evropo. Pa ne malo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da so nas naši politiki zadnjih 12 let malo zavajali s to Evropo. Pa ne malo...

čaki to so sam slabe strani evrope....boš vidu kako nam bo fajn ko bomo not....vsi bomo imeli delo...plače bodo visoke.... stroški življenje nizki...to je pravi raj....

a si kdaj slišu kaj takega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki to so sam slabe strani evrope....boš vidu kako nam bo fajn ko bomo not....vsi bomo imeli delo...plače bodo visoke.... stroški življenje nizki...to je pravi raj....

a si kdaj slišu kaj takega?

Točno to sem mislu reč't, ja. Pa še to so rekli, da brez Evrope dolgoročno itaq ne bomo mogli preživeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba o uspehu---zgleda, da je nekdo zadnje strani ven strgal .

Sicer pa pustimo se presenetit sej druge alternative ni, medtem pa v dopisno šolo za pečarje in frizerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba o uspehu---zgleda, da je nekdo zadnje strani ven strgal .

Sicer pa pustimo se presenetit sej druge alternative ni, medtem pa v dopisno šolo za pečarje in frizerje.

mi boš kamin postavla, jaz pa ti frizurce zrihtam? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tko je to jest zidar-pečar ti pa frizer. Oh pa ta emancipacija.

Baje Tadej že hod na frizersko, orodje pa tut že ima. :ph34r:

BTW: A mislš da bi urejanje, barvanje,afrolook itd. spodnjih frizur prineslo kej dobička, glede na to da tega pri nas še ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!