Skoči na vsebino

Čvekanje, ki naj gre prosto pot ...


Vale

Priporočene objave

No tko. Popoln električni mrk (ja, spet bomo po TV :doze: ) me je za skoraj uro in pol odtrgal od sveta - in kaj berem?

Moja najljubša lepilka ritk se z mojim najljubšim opazovalcem ritk pogovarja o konjskih in oslovskih.... :blink: :blink: :blink:

Kam gre ta svet? :doze:

Torej, prej sem začela pisati o Adamu, pa je presnet štrom zaf***l.... :angry:

Torej, Adam je žrebec. B)

A ni to že fifty nekje napisal? :hmm:

No ja, je pa poseben, tale Adam, (kukr njegov jahač :xx: ) pri tem mislim izključno, kadar ga jaha gospodar, ne pa priložnostni sosedov jahač, ki bo nekoč (po mojem osebnem mnenju in presoji) prav tako dober jahač, kot je dober jahač zdajšnji Adamov gospodar. :blink: Mal se zapletam.... vem :huh:

No, ja... Adam je pač Adam - je bel, včasih mu rata biti grozovito rjav in črn ( take barve je tudi tista reč, za katero se zanima Kajzerca in ki jo jaz niti izgovort ne upam :kva2: )... Rad poje kakšen kos suhega kruha, pa kislo jabolko, jaz pa mu na skrivaj nosim konjske piškote, ki mi jih pridno poje iz roke. Za nagrado pa mi, od samega ugodja, pokaže, kako dobri so briketki.

Pa mal se pomenva včasih, on mi pojamra, da ga njegov gospodar pizdi, ker ga nikol ne more ornk spucat, jaz ga tolažim, da mene lih tko pizdi ( sicer ne zarad tega, ker me ne more spucat...), potem še malo zahrza, pove, kok bi rad v sosednji boks, kjer se pretegujta kobili Vihra in Lastovka ( Vihra mu je še posebno všeč, zato, ker je lepša, mlajša, predvsem pa bolj diskretna od Lastovke, ki ji med nogami nonstop teče... no ja , tista reč....in ga hoče na vsak način sprovocirat.... ) Ampak Adam se ne da, je pravi junak med konji, le včasih (po kom neki :hmm: ) se mu malo utrže in potem v izpustu nori kot sneta sekira in z glavo buta v okence, za katerim pridno žveči božanska Vihra...

No, to je bilo nekaj utrinkov iz konjskega življenja našega Adama, ki je trenutno bolj medved, saj se neznansko rad zadržuje v brlogu, ker so zunaj anormno nizke temperature. Ko bo pa pomlad, se po to, po svoje pasje življenje, spet spremenilo v pravo konjsko; takrat pa bo za svoje čakanje nagrajen s skupnim izpustom s kako res lepo kobilo. Kaj bo potem v ispustu z njo počel, je njegova stvar. Menda se bo znajdu. Saj je pravi Konj svojega Gospodarja. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Kako lepo. Kr jokam. :cry: :cry: :cry: Pa še vse je res. Res. :yea2: Res. :yea2: Res :yea2:

Kok mam jest fajn babo. :OK:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je pravi Konj svojega Gospodarja. B)

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

žrebec, Manu, žrebec...... pr teh letih, bi pa že lohk vedla kakšen revež je konj... :wacko: :wacko: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko. Popoln električni mrk (ja, spet bomo po TV :doze: ) me je za skoraj uro in pol odtrgal od sveta - in kaj berem?

Moja najljubša lepilka ritk se z mojim najljubšim opazovalcem ritk pogovarja o konjskih in oslovskih.... :blink: :blink: :blink:

Kam gre ta svet? :doze:

Joj Manu pa sej to je čist neki naravnega :doze: A boš rekla da ni :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to so pa bikova jajca.... lahko tudi specialiteta na krožniku... :kva2:

wrong- to so jajca kamele, poglej kako malega pimpeka ma :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Kako lepo. Kr jokam. :cry: :cry: :cry: Pa še vse je res. Res. :yea2: Res. :yea2: Res :yea2:

Kok mam jest fajn babo. :OK:

B)

:friend1: :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že na poti v kanomljo, čakaj ga pred hišo z lopato v roki, zdaj ko mate spet elektriko. :D da skida še okol tvojga avtija, pa da odpre vrata v hlev pa to, a ne :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bik ziher nima tolk zglancanih :D

kameli jih kdo glanca?

Kaj ni kamela ženski spol? kako se reče potem kameli moškega spola? Kamel, Kameleon? :? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem pritisnil na gumb pošlji odgovor sem ravno o tem razmišljal, pa pojma nimam, kameljek, ma pa zglancane ta kameljek, če mu jih vsaka tako veselo čoha. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

žrebec, Manu, žrebec...... pr teh letih, bi pa že lohk vedla kakšen revež je konj... :wacko: :wacko: :cry: :cry:

:kva2: :kva2: :kva2:

Stari.. ej...mal se zresn..... predstavljaj si, da bi napisala, da je

"Adam pravi Žrebec svojega Gospodarja" :kva2: :kva2: :kva2:

p.s.

Bi vsak pomislu, da ima moj dragi... no ja.... khm... ja... no... :ph34r:

:kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče velblod kamelji samec, al je to ena druga vrsta?

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :? :hmm: :hmm: :hmm: :?

:huh: :? :hmm:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAMELE

Za njih je značilna visoka noga, ki ima dva razkrečana prsta. Pod njima je sploščena blazinica, na koncu prstov pa je nekakšen noht. Imajo razmeroma majhno glavo, na hrbtu pa eno ali dve grbi, v katerih so maščobne zaloge, ki predstavljajo rezervno hrano.

mongolijske kamele

DROMEDAR

Imenujejo ga tudi ENOGRBI VELBLOD. Je eden najpogostejših in najbolj znanih puščavskih sesalcev. Je zelo močan in vzdržljiv. Brez vode in ob pičlih trnovih vejicah lahko zdrži tudi en teden. V grbi ima tolščo, iz katere ob pomanjkanju hrane črpa potrebno energijo.

Velik je 2,2- 3,4 metra. Po značaju je zelo težak in muhast, ne posebno pameten, zelo rad brca in grize.

Brez težav lahko prenaša veliko vročino, pri tem pa se mu telesna temperatura spreminja za celih 6-7 stopinj Celzija. K uravnavanju telesne temperature veliko pripomore grba s tolščo. Če pod kožo ni izolacijske plasti tolšče, lahko telo hitro oddaja toploto, gosta, volnena dlaka pa preprečuje vdiranje vročine. Pri dihanju, znojenju in izločanju izgublja zelo malo vode. Znoji se šele tedaj, ko se mu telesna temperatura dvigne na 40 stopinj Celzija. V skrajni sili lahko izgubi do 27% telesne teže, pa še vedno preživi. Količina krvi ostane nespremenjena, ker črpa vodo iz telesnih tkiv. Ko pride do vode, pa v 10 minutah nadomesti izgubljeno tekočino (spije tudi do 60 litrov).

Velblod se dobro počuti tam, kjer podnevi žge sonce, ponoči pa nastopi mraz. Pred žgočim soncem ga ščiti dlaka, pred pogrezanjem v pesek pa ga varuje široko kopito na nogah. Na podplatih in kolenih ima močne žuljenine, da mu žgoči pesek ne pride do živega.

Prehranjevanje: Prehranjuje se s travo, ječmenom, dateljni, ovsom, vejevjem in trnjevim puščavskim rastlinjem. Potrebuje tudi sol in če je dolgo časa ne dobijo, začnejo tudi v preobilju hrane hujšati.

Zelo pomembni so za življenje ljudi. Dajejo jim meso, mast , mleko, volno, odpadke, ki jih ljudje uporabljajo za kurivo. So najbolj ceneno prevozno sredstvo. V enem dnevu lahko z eno tono težkim tovorom prehodijo 40 kilometrov. Pred muhami in obadi jih branijo dolgi trakovi, ki jim visijo z vajeti.

Samice se parijo vsako drugo leto. Brejost traja 365 do 440 dni, skoti pa se en sam mladič. Mladič eno leto sesa, vendar začne že prvi dan uživati rastlinsko hrano.

:hmm: N'č o jajcih......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da je DROMEDAR čist neki druzga, kot kamelji samec? :hmm:

Ker je v bistu enogrbi velblod? :hmm:

Ki pa tudi ni kamelji samec? :hmm:

Kdo potem kameli tisto reč not daje? :hmm:

In zakaj to nima nobene veze z bikovimi jajci? :hmm:

Zakaj nima nobene veze z jajci nasploh? :hmm:

In kakšno vezo ima s konjskimi in oslovskimi, ki sta jih že na začetko izpostavila fifty in Kaiser? :hmm:

:kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samice se parijo vsako drugo leto. Brejost traja 365 do 440 dni, skoti pa se en sam mladič. Mladič eno leto sesa, vendar začne že prvi dan uživati rastlinsko hrano.

torej samice se parijo, s kom, a to pa ne piše? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da je DROMEDAR čist neki druzga, kot kamelji samec? :hmm:

Ker je v bistu enogrbi velblod? :hmm:

Ki pa tudi ni kamelji samec? :hmm:

Kdo potem kameli tisto reč not daje? :hmm:

In zakaj to nima nobene veze z bikovimi jajci? :hmm:

Zakaj nima nobene veze z jajci nasploh? :hmm:

In kakšno vezo ima s konjskimi in oslovskimi, ki sta jih že na začetko izpostavila fifty in Kaiser? :hmm:

:kva2: :kva2: :kva2:

to je sedaj vprašanje? kdo komu in kdaj in seveda s čim. :D :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšno vezo ima s konjskimi in oslovskimi, ki sta jih že na začetko izpostavila fifty in Kaiser? :hmm:

:kva2: :kva2: :kva2:

Nima nobene zveze... kot ponavadi :doze:

Motomanijak je uturil slikco "od kameljega samca jajca" - v debato o oslovskih in konjskih penisih - Ga je že Vale okregala :fight2:

In zdej vsi ugotavljamo kako se pravi moškemu od kamele :hmm: :hmm: :?

Jest še vedno trdim da je enostavno kamelji samec in nč drgač.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!