Skoči na vsebino

Top Gun


Tomozuki

Priporočene objave

Heh, kaj dela hladna vojna :) A je še kdo drug opazu, da tista črna letala niso bla Migi? :) To je namreč ameriški F-5 Freedom Fighter :D

132.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to so oni k majo tk tanek profil kril, da majo vzletno/pristajalno hitrost 320 km/h... :notworthy:

MiG 28 mislim da sploh ne obstaja. .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me tepst če je tole narobe :D , ampak a nimajo američani teh f-5 kot nekakšno letalo za trening mladih pilotov preden v ta prave (beri ta drage :D ) sedejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, men se zdi, da so tisto TR pa nevem kira stevilka se, so pa na zunaj prakticno identicni, mislim da so celo ena verzija tegale F-5 oz. obratno... :hmm: nisem pa 100%, ker so casi moje obsedenosti z vsem, kar je disalo po lovcih, mimo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiG 28 mislim da sploh ne obstaja. .)

Odlicno mislis!

Poleg tega, dekleta in fantje, je ta film poln napak (na netu je celo ena stran, na kateri so nastete vse napake, poisci z iskalniki), mene je najbolj prizadelo razkritje da je Lt. Pete Mitchel prevarant in ne biker, namrec v prizoru, ko se prvic pelje z motorjem vzporedno z vzletno stezo v Miramarju, je moc v spodnjem desnem kotu videti rob kasona na katerem je nalozen motor (pomaga posvetlitev slike in pocasen posnetek, ce ima kdo posnet film!!), skratka Maverick se vozi na kamjoncku in blefira da je kao motorist z vetrom v laseh :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa gleda napake če tom igra :wub: :wub:

a ste vidli motor ki ga vozi..... GPZ 900R...jst sem ga pa že vozu.... :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je moc v spodnjem desnem kotu videti rob kasona na katerem je nalozen motor /.../ skratka Maverick se vozi na kamjoncku in blefira da je kao motorist z vetrom v laseh :BUA: :BUA: :BUA:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

jao, so pa tud pametni tile americani, namest da bi ga posadil na motor pa res posnel tist prizor - letala itak nonstop vzletajo, naravnost pa se tud ni problem pelat tistih 100 na uro, pa bi bli tud prej konc, pa se sramote si nebi delal!! :P ce pa se ze Tom neb strinju bi pac dvojnika gor dal, enga izmed onih k so jih mel v letalih!! film je sicer iz leta '86, in takrat so bile montaze dosti tezje izvedljive kot danes...

glede GPZ 900 R - vcasih sm resno studiral, da bi si ga kupil... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, nisem se omenil - film me malce spominja na Mission Impossible II (le zakaj?? :P ), le da se tukaj "navadn" folk kao ne spozna kej dost na letala, in se jih da flancat brez da sploh opazijo... :) ...predvsem to mi je hecn k vedno ko je bil kak topgunovc zadet v fajtu, se je katapultiru, rusa je pa vsakga razsul do konca, da sploh ni blo sans da bi prezvel... :P ...hja, rusi pa amerikänerji se niso maral, a ne... :P sploh pa bi v pravem fajtu uporablal vodene rakete, in ne kr neki dogfight, in to z obeh strani, k je 10x bl zaf00qan. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, nisem se omenil - film me malce spominja na Mission Impossible II (le zakaj?? :P ), le da se tukaj "navadn" folk kao ne spozna kej dost na letala, in se jih da flancat brez da sploh opazijo... :) ...

Sej tam so tudi na daytono da zadaj 180 kros gumo :lol1: za folk flancat.

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi v tistih casih prislo do taprauga fajta,bi jo amerikanci gladko popusili, ker so imeli tedaj letala z obcutno slabsimi maneverskimi sposobnostmi od rusov....to sem ze parkrat zadnje case slisal od ameriskih pilotov v raznih oddajah..... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, nisem se omenil - film me malce spominja na Mission Impossible II (le zakaj?? :P ), le da se tukaj "navadn" folk kao ne spozna kej dost na letala, in se jih da flancat brez da sploh opazijo... :) ...predvsem to mi je hecn k vedno ko je bil kak topgunovc zadet v fajtu, se je katapultiru, rusa je pa vsakga razsul do konca, da sploh ni blo sans da bi prezvel... :P ...hja, rusi pa amerikänerji se niso maral, a ne... :P sploh pa bi v pravem fajtu uporablal vodene rakete, in ne kr neki dogfight, in to z obeh strani, k je 10x bl zaf00qan. <_<

Hehe, točno to. Že iz letalonosilke bi ga lahko sprašu z AIMRAAM-om, ne pa da so se šli podajat v neke dog-fighte :) Drugače pa so imeli američani ruske Mige že leta 60. Kje? Aera 51. Celo dokumentarec je bil o tem, podkrepljen z video podlago .)

Zdaj sem kao gledal nekaj po netu in našu nekaj o Top-Gunskem migu-28 :D

http://www.whatifmodelers.com/air/bsliger/mig28.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi v tistih casih prislo do taprauga fajta,bi jo amerikanci gladko popusili, ker so imeli tedaj letala z obcutno slabsimi maneverskimi sposobnostmi od rusov....to sem ze parkrat zadnje case slisal od ameriskih pilotov v raznih oddajah..... :ph34r:

ah dej, ne flanci, ka nisi vidu, kok so ti majhni in okretno F-14 butnal dol tiste velike in okorne F-5... ...em... ...MiGe 28... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

jao, so pa tud pametni tile americani, namest da bi ga posadil na motor pa res posnel tist prizor - letala itak nonstop vzletajo, naravnost pa se tud ni problem pelat tistih 100 na uro, pa bi bli tud prej konc, pa se sramote si nebi delal!! :P ce pa se ze Tom neb strinju bi pac dvojnika gor dal, enga izmed onih k so jih mel v letalih!! film je sicer iz leta '86, in takrat so bile montaze dosti tezje izvedljive kot danes...

glede GPZ 900 R - vcasih sm resno studiral, da bi si ga kupil... :)

Zdaj mi pa povejte način kako boste ta motoristični kader posneli pri sto na uro. Najlaže so ga posneli tovornjaku saj so kar na tovornjak posadili celi snemalno ekipo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jah mi smo se snemal pri 140 na uro... .) ...frend vozu mene (z avtom), js pa snemu enga drugga frenda k je vozu drug avto... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi v tistih casih prislo do taprauga fajta,bi jo amerikanci gladko popusili, ker so imeli tedaj letala z obcutno slabsimi maneverskimi sposobnostmi od rusov....to sem ze parkrat zadnje case slisal od ameriskih pilotov v raznih oddajah..... :ph34r:

Ko je bil v Mariboru meeting sem se odločil, da rečem kakšno besedo o ameriških in ruskih zrakoplovih z Avstralskim pilotom iz Aviana. To, da je Su-27 najbolj okretno letalo, ni dvoma. Je tudi sam priznal, da je ruska avionika zelo dobra. Vendar je spet druga stran zgodbe, ko pride do zanesljivosti inštrumentov in motorjev. F-14 je staro letalo, ob bok mu lahko postavimo tudi togega Miga-31 Foxbata. Oba sta približno iz istega časa (torej v poznih 60-tih), s tem da so Miga kasneje opustili iz redne uporabe, medtem ko so F-14 nadgradili. Avionika se ni bistveno izboljšala, imel je pa polno računalnikov, izboljšan radar in ostale silicijeve dobrote. F-14 je sledil F-15 Eagle, ki je bil zelo hvaležno in okretno letalo spet z kupom elektronike, ki je pomagala pri boljšem nadzoru. Ameriški brc v temo je bil F-119, saj je bil mišljen kot lovec, izkazal pa se je zgolj kot dober bombnik (čeprav povsod piše stealth fighter). Njegov velik adut pa je stealth tehnologija (barva, ki nima odboja radarskih valov in ravne ploskve). F-16 je 1976 s svojo poceni proizvodnjo in dobro agilnostjo zaslovel povsod po svetu. Postavi se lahko celo ob bok ruskemu Migu-29. Edino rusko letalo, s prvovrstno avioniko (ki mu tudi ameriška ne sežejo do kolen) je Su-27/Su-33. Vgrajene ima motorje s sposobnostjo obračanja šob, kar Ameri rečejo "trust-vectoring". Njegovo ogrodje je vbistvu samo povečano Migovo-29. Zakaj potem tudi F-16 nima te tehnologije? Trust vectoring se vgrajuje oziroma naj bi se vgrajeval v velika letala (Su-27 je za več kot polovico daljši od F-16), ki bi bila brez te tehnologije okorna. F-16 je prelahek in prekratek za to (test je bil, ampak neuspešen), saj je njegova agilnost že na vrhuncu. F-14 je preprosto prestaro letalo za to tehnologijo, saj bi morali popolnoma spremenit letalni model. To so naredili pri F-15 in dobili so F-22. Sicer ni popolni trust vectoring, torej ne obrača se levo in desno, ima pa zato zadnja krilca na repu pod kotom, kar povzroči podoben efekt. Ni to sicer zdaj Sukhoi, je pa zelo napredno letalo, ki se mu zna zelo približnat po avioniki. Po računalniški tehnologiji ga pa daleč prekaša, kot pač vsa ameriška letala prekašajo ruska (po elektroniki jasno). Torej potegnit neko mejo in rečt, da so ena letala slabša od drugih je brezveze. Posamezni tipi so boljši na eni strani, posamezni pa na drugi (govorim seveda o tretji generaciji letal, o četrti ni smisla razpravljat, ker so rusi že skoraj vse prodali, kar so imeli, razvoja pa ni več nobenega od razpada Sovjetske zveze). Ampak očitno je Top Gun bil še pošteno v hladni vojni, saj bi danes vidli na zaslonih že najmodernejše Ruske zrakoplove (Sum of all fears). Glede podstavka, Toma in motorja je pa tak. Ded pač ne segne z nogami do tal, pa mora bit na podstavku da se ne prevrne :)

Posebej zanimiva se mi je zadnjič zdela oddaja na Discoveryu o tekmi v hladni vojni, ker sta obe velesili želeli razviti letalo na jedrski pogon (in ga tudi sta) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, kaj dela hladna vojna :) A je še kdo drug opazu, da tista črna letala niso bla Migi? :) To je namreč ameriški F-5 Freedom Fighter :D

Dobro jutro :)

Saj ni kaj opazit, je ocitno in tudi logicno - kje naj bi pa dobili mige?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste vidli motor ki ga vozi..... GPZ 900R...jst sem ga pa že vozu.... :P :P

wow pol si pa v napačnem filmu tuku ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro :)

Saj ni kaj opazit, je ocitno in tudi logicno - kje naj bi pa dobili mige?

Sej sem napisal, da jih majo :) A misliš, da Ameri nimajo ruskih letal? Mislim, da so celo 1998 kupli Mige-29. Seveda pa so jih meli tudi prej. Ampak, če že ne druga bi lahko uporabli Iraške podnebne pokalice.

200308063b.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o 772020_ph.jpg

Nemški migi... lahko bi si jih za film sposodli :)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem film je za tisti čas kar dober...se spomnim kako smo ga kot mulci gledali in se čudili in sanjali kako bomo piloti....tud če ni bilo pravih letal v njemu....sicer pa kdo pa je takrat vedu kaj za ena letala so v filmu prikazana...nam se še sanjalo ni ker je bil edini vir informacij prav film...pa kak plakat v obrambi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem film je za tisti čas kar dober...se spomnim kako smo ga kot mulci gledali in se čudili in sanjali kako bomo piloti....tud če ni bilo pravih letal v njemu....sicer pa kdo pa je takrat vedu kaj za ena letala so v filmu prikazana...nam se še sanjalo ni ker je bil edini vir informacij prav film...pa kak plakat v obrambi....

Točno tak! Če ne druga, bomo pa motoristi smo rekli :) In tako je blo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!