Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

kaksno utripanje zelene luci na slovenskih semaforjih neki?! :wacko:

leva roka spet ne ve kaj desna dela. :lol1:

koliko je Maribor spet pred časom :-)

Mimogrede: pa tako fajn je bilo imeti zeleno utripajočo v lublani ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jurij,

ne bereš pozorno ... namesto zelene utripajoče bo rumena bistveno daljša ...

berem berem. prebral sem tud post, ki sledi tvojemu (stari Vs. novi zakon) in ugotovil sledeče

1zelena može

2rdeča nemože

3rumena - nemože.

kako je lahko potem daaaaaljša rumena zamenjala utripajočo zeleno (kot opozorilni znak, da moraš ustaviti) :hmm:

kazen za vožnjo skozi rumeno ti bo tako tudi po novem pulcaj napisu, razen če ti bo verjel, da v 0.4sekunde od preklopa iz zelene na dooolgo rumeno nisi mogel "varno"ustaviti. to se men ne zdi neki "opozorilni" znak da se moraš ustavit če že pri njem ne smeš varno odpeljati skozi križišče, da ne bi nevarno na polno zaviral.

Kdo piše tele slovenske zakone? :BUA: pa pi**da da nimajo ravno vseh koleščkov na mestu pa mal ketno razštelano... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem berem. prebral sem tud post, ki sledi tvojemu (stari Vs. novi zakon) in ugotovil sledeče

Spet nisi prebral pozorno: po novem zakonu bo vožnja skozi rumeno prepovedana, razen v primeru, ko vozilo z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti vozila. To pomeni, da gume ne škripajo in da se ti ne kdo zaleti v zadnji del vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa ne razumem najbol. A med 17 in 18 letom bojo mogli met spremljevalca starega do 18 let al kaj :? pol to pomeni d bo tip star 17 let lahko fural mularijo/vrstnike kukr mu bo pašalo. Sam se pa nebo smel peljat :hmm: Ma kaj vejo kaj rata če je sama taka klapa u avtu---KAŽIN (varianta, ..dej sej si neupaš.., al pa ..ajde prehiti tega.., al pa ..lej unga k te izziva..)jao jao :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je jasno typo, imet dva gumpca v avtu namesto enega je čisti nesmisel :lol1: Druga oseba mora biti polnoletna. Po možnosti je fino da ima tudi vse v glavi pošlihtano oz. da gre za odraslo odgovorno osebo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej tko sm si tudi razlagou. Sam pr naših bumbrjih ni nikoli za čakat kšno pametno potezo :doze: napisano pa je tudi mal dvoumno.

Kar se tiče kazni za alkohol se mi zdi pametno, za hitrost pa čisto prehudo no. Pa misljo d se bo promet umiril kukr u IT? :grrr aa, se motjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlele so se samo malo nerodno izrazili, sicer pa je tole slovnično povsem pravilno. ...od 17. do 18. leta vozi s spremljevalcem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak polnoletnim :D :P

Predlog zakona predpisuje za spremljevalce posebne pogoje, kakršni so zahtevani tudi v drugih državah, kjer se je sistem vožnje s spremljevalcem že uveljavil.

Ti posebni pogoji pa so:

- najmanj 7 let vozniških izkušenj,

- brez kazenskih točk v evidenci

- ožje sorodstveno razmerje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? zgleda da so vmes zadevo spremenili...glede spremljevalca je v zadnji (dostopni) verziji predloga na straneh DZ določeno:

Spremljevalec je lahko eden od staršev, posvojiteljev, skrbnikov ali rejnikov osebe iz prejšnjega odstavka, ki je star najmanj 30 let in ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije B najmanj 7 let in v evidenci nima več kot pet kazenskih točk. Pod enakimi pogoji so lahko spremljevalci tudi stari starši, strici in tete ter bratje in sestre osebe iz prejšnjega odstavka, če s tem pisno soglašajo starši, skrbniki ali rejniki. Spremljevalec mora biti vpisan v evidenčni karton vožnje. Vpis opravi izpitni center na podlagi ustreznih dokazil. Pred vpisom v evidenčni karton vožnje mora izpitni center spremljevalcu posredovati ustrezna navodila.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa bo ta zakon glede opravlanja vozniške za avto začel veljati? Oz. ali se bo dalo do konca tega leta delati izpit po starem zakonu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dosedanjih spremembah in zamenjavah zakonov je bilo vedno tako, da če si naredu izpit zadnji dan veljave zakona ne podležeš novemu zakonu (se spomnem, kok smo hitr izpite štancal...da ja nebi zaj**). Zakon pa takoalitako začne veljati od dneva tegaintega dalje. se pravi če tale stopi v veljavo 1.1.2005- lahko do konca leta delaš izpit po temle sedanjem zakonu in ne rabiš varuške nadaljnjih par let.

sicer se mi tole z mentorjem zdi dobra varianta. bo moral mulo res pazit, da mu fotr ne prlep ene okol ušes, če ne bo lepo vozil. :nono: tačas se bo naučil zakonitosti cest in ovinkov, zavor in podobnih zadev in ko ne bo rabil več fotr zravn brlet - tud če bo pol začel divjat in alkoholizirat in podobno, bo verjetnost, da se po neumnosti in zaradi pomanjkanja izkušenj skanta, manjša. pa tist izsek o mentorju do 18leta starosti je zelo lepo napisan. Toporišić bi bil vesel... :lol1:

edino-kako pa to za motor velja? bo tud moru s sabo enga nonstop prevažat? :?

to bi blo mal čudn, pa tud drgač je vozit sam al pa še enga zadi. jest sem ugotovil da mi je lažje (in lepše), če ga sam čez ovinke polagam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jurij: Mislim, da za vožnjo motocikla ni predvidenih podobnih sprememb. Tudi ne bi bilo izvedljivo, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, pri naših "pravnikih" :lol1: nikoli ne veš kak nesmisel bojo v novi zakon še porinl.. :unsure: ne bi bilo prvič, da kako mim udarjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko do konca leta delaš izpit po temle sedanjem zakonu in ne rabiš varuške nadaljnjih par let.

Kako?? Zakaj? Saj tisto o spremstvu velja samo za primere da voznik ni polnoleten, a ni tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno, da jih naujo kar tako za volan spustil. bojo le kak tečaj moral narest pa kake inštruktorske ure čez dat, preden jih spustijo na cesto s fotrom al pa m't.

sicer pa ja-mal sem se čudno izrazil, ampak se mi zdi, da bojo od 16 do 21 mladi vozniki in imeli vozniško le "poskusno", če pa nardiš izpit do 1.1. pa imaš vozniško za skoz, pa si vseen mladi voznik. v glavnem-finese, katerim se lahko človek izogne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kh.kh... vprašanje:

referendum? ohyea.tomidelibejbi..

grem takoj glasovat proti novemu zakonu. Glihkar je pr 24kur kazal Jelkota, ki je prav vprašal-kako ti lahko pulcaj reče, da si nesposoben za vožnjo? ja, če je poleg tega še doktor psihiatrije in medicine,... v glavnem proti, pa da popravjo tele nesmisle. Pohinc je pa prbou-"nesmiselno je razpisat referendum za par členov..." :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdej sem pa že čisto zbegan. Rojstni dan imam 18.12., izpit bi začel delati že nekje novembra, pa potlej hitro na teste in nato na izpitno vožnjo. Če bi pa prišlo do take situacije, da izpita ne bi naredil do konca leta, po katerem zakonu bi "naprej" delal izpit? Meni se zdi logično, da po starem :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoja logika je posledica tvoje želje.

Če nekaj velja od 1.1. in ti tisto reč delaš 1.1., potem jo boš pač moral delati po novem in ne več po starem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep. če ti vozniško izdajo 31.12. je še po starem, pol pa že po novem.

Gebre, a ti to za izpit za avto al motor? ker če je za motor, potem pozimi bolj švoh za vozit. ko sem jaz delal za motor so 10. al 11. meseca poligon zaprli in ni bilo več izpitov do februarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam oz. bom začel delat izpit za avto. Ko sem delal izpit za motor me je inštruktor pošteno nategnil <_< zato se hočem to pot dodatno informirati, da se kaj podobnega ne zgodi še enkrat.

@Brrrm...Moja logika ni bila posledica moje želje, ali pač. V glavnem se je naslanjala na primer če kriminalcu sodijo pa se vmes zakon spremeni mu sodijo po tistem zakonu, ki je zanj ugodnejši .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Zelena luč ne bo več utripala

Kot zanimivost naj še omenimo, da z dnem uporabe novega zakona zelene luči na semaforjih več ne bodo utripale. Kar pomeni, da bo z zelene semafor prešel direktno na rumeno luč, torej brez opozorila z utripanjem, kot je to urejeno sedaj.

:hmm:

no , je trajalo in smo dočakali tale "fenomen varnosti" :slap: :slap: :slap: :slap: :slap: :slap: :slap: :slap: :slap:

quote 24urpikakom

"V skladu z zakonom o varnosti cestnega prometa od ponedeljka, 24. oktobra, dalje na semaforjih ne bo več utripala zelena luč. V Ljubljani bodo preklop semaforjev izvedli v soboto in nedeljo. Na Policijski upravi Ljubljana ob tej novosti v prvih tednih pričakujejo povečano število nesreč v križiščih. Zato so opozorili vse udeležence v prometu, naj se križiščem približujejo z ustrezno hitrostjo.

Vodja oddelka za cestni promet na Policijski upravi Ljubljana Bojan Breitenberger je ob tem izpostavil zlasti pešce kot najbolj ogrožene v prometu in jih pozval k previdnosti, saj tudi na semaforiziranih prehodih zelene utripajoče luči ne bo več. Kot je opozoril, naj prečkajo cesto šele, ko se bodo prepričali, da so se vozila res ustavila.

Vožnja skozi rdečo vas bo stala 60.000 tolarjev (Foto: Reuters) Skozi rumeno, le če se ne morete ustaviti

Po Breitenbergovih besedah bo sedaj rumena luč dobila prvotni pomen, in sicer, da je potrebno ustaviti oziroma prevoziti križišče zgolj v primeru, ko ustavitev ne bi bila varna. Rumena luč namreč pomeni prepovedano vožnjo.

Poostrili bodo nadzor

Ljubljanski policisti bodo v prvih dneh poostrili nadzor nad spoštovanjem svetlobnih prometnih znakov in kršitelje kaznovali. Slednji bodo v primeru približevanja križišču z neprimerno hitrostjo plačali 50.000 tolarjev in dobili štiri kazenske točke. V primeru vožnje v rumeno luč bodo kaznovani s 30.000 tolarji, v primeru vožnje v rdečo luč pa s 60.000 tolarji, je pojasnil Breitenberger"

Komentar:

Drž'te varnostno razdaljo. še posebi ko vozite za kako katrco. Bremzam na polno.. ne dam 30k nobenmu.. raj od koga pokasiram 300k za poškodbe.. sej so zavarovalnce večinoma v lasti države... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Sm sam bunke vn vrgu! Dobr d berem motosvet in se mi je to zgodil na stolu! Bl čudn bi pomoje blo, če bi se mi to zgodil na celovški, kjer že itak velikrat ˝pleh na kup leti˝?

No, in kakšni so argumenti, da to naredijo? Se bo s tem drastično povečala varnost v prometu? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!