Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

varjanta je da gremo v italijo kjer se prodajajo naprave, ki lovijo radarske žarke.....

... in kaj početi potem z ulovom ??? (mogoče mini mikrovalovna za na motor :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tc al si pa tisto zgoščenko (cd), ki jo imaš sedaj obešeno na ogledalu v avtu si montiraj na masko motorja.....v iber pomaga, u bistu tistega (Policaj), ki strelja v vozilo in zadane CD se mu odbojni žarek vrne in ga oslepi. :)

...ampak to velja samo za CD od Helence...

Imam občutek, da bo rezultat enak kot pri uveljavitvi sedanjega zakona - veliko besed, pa bolj malo učinka. Policaji bodo še vedno lovili "male ribe", tisti ki res ogrožajo (1 promil + ) ali 50 km/h+ bodo pa še naprej na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brrrm: če policist ustavi enega z M3 - misliš da mu kazen nekaj 10k SIT kaj pomeni? To je skoraj kot "vstopnica" za pizdarije delat, le da jo plačaš na koncu. Če jo ...

Cyc, moj dragi und ostali.

Evo vam hipotetike:

Prifrči ameriška študent z Rynairom za 10 € v Celovec in tam, ker pač nima denarja, renta 50 ccm skuter in udari v Sovenijo in naredi prekršek, da prehiteva čez polno črto, denimo in ga ustavi policist.

In ker je zakon zakon in ker mora po vašem praviti, da je potrebno prekrškarja odalamiti po njegovi premožnosti, študent pa nima kopije davčne prijave s seboj, se policaj odloči, da ga odalami po najvišji postavki, saj imajo USAjarji enega najvišjih btto nacionalnih dohodkov po hruški in so potem po definicijio vsi bogati.

Prifrči brazilski človek z aeroplanom na Brnik in tam renta BMWja in, kakšno naključje, v tej naši hipotetiki, prehiteva čez polno črto. In hop Cefizelj, tam je naš policist in ga mora zopet po vašem zakonu o višini premoženja, odalamiti.

Za brazilianose vemo, da niso najbogatejši na tej krogli, zato ga pač odalami po brazilski tarifi, to je nizko. Brazilec pa drugače privatno lastnik kakavove plantaže velike kot 1/2 Slovenije.

In vi pravite, da je vaš hipotetični zakon o kaznih po premoženju pravičen :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja brmmm---a kake bolj neverjetne variante ne najdeš---npr. E.T. ko leti s kolesom. Če funkcionira zakon v skandinaviji ne vem za kaj ne bi pri nas....a ja tam ni turistov. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kako deluje zakon v Skandinaviji.

Zato me prosim pouči in morebiti prepričaj.

Za domorodce se premoženjsko stanje že izbrska,

kako pa opravijo s tujci?

Kolikor vem, je E.T znal leteti.

Samo v raketo je moral pred tem vstopiti. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tujce imaš pa neko vrednostno tabelo (glede na vrednost prekrška--neko evropsko sredino.) Če gledaš imamo mi kazni v primerjavi z zahodom nizke---imamo tudi standard nižji, in avstrijcu plačat našo kazen ni ne vem kaj.

S tem bi seveda spet razjezili izbrisane sam---jebat ga

ps...et je letel na kolesu....ko so bežal pred policaji in vsemi tistimi zlobnimi ljudmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tc al si pa tisto zgoščenko (cd), ki jo imaš sedaj obešeno na ogledalu v avtu si montiraj na masko motorja.....v iber pomaga, u bistu tistega (Policaj), ki strelja v vozilo in zadane CD se mu odbojni žarek vrne in ga oslepi. :)

I like your style :yea2: :yea2:

:devil: :devil: :grim :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne posploševati.

Avstrijci so menda zgroženi nad višino posameznih kazni pri nas.

Imajo nižje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev v zvezi z novim ZVCP je zelo enostavna..................prestopiti je potrebno v romsko versko skupnost in se tako izogniti kaznovalni politiki, saj kazni za rome ne veljajo oz. jih ne izvajajo, pa še država ti plača izpit!!!!!! :lol1: :lol1: :lol1: :cry: :cry:

Vse ostale ovčke bomo pač morale ubogati pastirje, se pravi ali plačevati ali zmanjšati gas.

LP bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tujce imaš pa neko vrednostno tabelo (glede na vrednost prekrška--neko evropsko sredino.) Če gledaš imamo mi kazni v primerjavi z zahodom nizke---imamo tudi standard nižji, in avstrijcu plačat našo kazen ni ne vem kaj.

kaksno povprecje? portugalsko, grsko, cesko? ali nemsko, dansko, luksembursko?

in da te osvestim o neki malenkosti: visina kazni je v AUT nizja kot v SLO. vsaj tiste vsakdanje za do 30 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varjanta je da gremo v italijo kjer se prodajajo naprave, ki lovijo radarske žarke.....do 500 m v najslabših razmerah......cena okol 400 evrov..... :)

Ja, lovijo jih, nato jih predelajo, kar ima za posledico curek ionov, ki pomaga tvojemu mopedu doseci 270km/h, ce ze ne svetlobne hitrosti.

Zraven v kompletu dobis se folijo za hujsanje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v avtu že zdaj tabelco do kje smem kje tišat, da ostane samo pri plačilnem nalogu in ne pri sudiji.

Natanko tako! Sem se drzal pravila "nikoli vec kot 30km/h cez omejitev ... ali bo treba mejo spustit ali pa ne bo vec tako enostavno pravilo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natanko tako! Sem se drzal pravila "nikoli vec kot 30km/h cez omejitev ... ali bo treba mejo spustit ali pa ne bo vec tako enostavno pravilo <_<

Hja jaz sem mel pravilo da ne prekoračim hitrosti za 100%, sam tole bo treba očitno zdej malo modificirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne posploševati.

Avstrijci so menda zgroženi nad višino posameznih kazni pri nas.

Imajo nižje. :P

Glede na njihovo prijaznost/ljubeznivost/odkritosrčnost do nas, bi lahko bilo vse kar zastonj, pa če eno furo s kočijo do grada bi dobili. :lol1: :lol1: :lol1:

Ko pa pri njih kaj narediš te policaj z naci pogledom in izgledom obravnava kot najhujšega kriminalca in v mislih že obuja dedotova predavanja o II. svetovni, mamicu jim :fight2: . Sem enkrat samo narobe prakiral na Šentilju, mi jih je tisti naci od žandarja pridigal 2 minuti, pol pa še na meji j...al, in to ne pred sto leti, kake dva tedna preden jim je terminal zgorel. :D Kaj naj rečem, se vidi da je bog na naši strani, ker redno v cerkev hodim.

V glavnem, šalo na stran, mislim da imamo ene od najprijaznejših policjev, ki razen redkih izjem tujce dokaj ok obravnavajo, višina kazni je bila pa vsaj dosedaj zelo zmerna.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tc al si pa tisto zgoščenko (cd), ki jo imaš sedaj obešeno na ogledalu v avtu si montiraj na masko motorja.....v iber pomaga, u bistu tistega (Policaj), ki strelja v vozilo in zadane CD se mu odbojni žarek vrne in ga oslepi. :)

nismo se razumeli...v mislih sem imel spodnje zadeve...pa še linki...gre za radar detektor, ki zazna če policija operira z radarji....laserskimi ali stacionarnimi....garantirajo da dela (cena okoli 300 evrov za cenejše modele).....cedejev pa nimam ne v avtu ne motorju...ma kaj ti sploh pravim sej ti že itak vse veš....

radar detectors

radar detectors

330_blue.gif

966_blue.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE--povprečje---glede na to, da se štejemo (no tako mi govorijo po tv) med razvite :kva2: v evropi---bi rekla neko srednjeeu. povprečje,

Pišuka res nisem vedla, da imajo v Austriji nižje kazni---meni so vedno rekli(starši--kdo pa drug): pazi, ker če tam na radar padeš, si gotov. No če temu ni tako hvala bogu---sem pa zato še bolj jezna na to butalsko vlado pri nas.

TC: a si ti mogoče že videl to škatlo v živo in a veš da piska in utripa , ko si v bližini radarja in tudi v bližini raznoraznih oddajnikov--tudi taxistov (pod lj gradom piska non stop), da ne govorim, da če jo vidi policaj si v še večji pizdi in je fajn, da jo ugasneš, ko te ustavlja, če ne bo piskala.

Torej me zanima: Kam jo boš montiral da ne bo mokra, da se jo ne vidi, da jo boš slišal in videl, da jo boš lahko hitro ugasnil medtem, ko boš ustavljal (velikokrat uzalud), da ti ne bo v napoto, razen če imaš super banjo oz. ti je vseeno če bo to tvoj motor počasi postal.

A mini bar imaš že...al pa vsaj prijemalko za piksne??

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je brez veze razglabljat o tem kam bi se montiralo, pri nas je pogostejsa uporaba laserskega merilca oz. "pistole". Tega te napravice ne morejo zaznat. Ce pa ze, je to takrat ko si ze zmerjen. Useless.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je brez veze razglabljat o tem kam bi se montiralo, pri nas je pogostejsa uporaba laserskega merilca oz. "pistole". Tega te napravice ne morejo zaznat. Ce pa ze, je to takrat ko si ze zmerjen. Useless.

brez veze so tele napravce ...sem imel Cobro not v avtu fajn sem jo plačal piskala pa je non stop sam takrat NE ko bi bilo treba tako da kolk je smiselno stran vržt 300Eur pa na gor potem pa še policajem plačaš kazen :grrr :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, v kaj vse ste pripravljeni vložiti čas in denar, samo da bi obvozili neka pravila obnašanja?

Pravila so zato, da obvarujejo druge pred vašo nespametnostjo in ne da obvarujejo vas pred samim sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce to da so v Avstriji nizje kazni drzi, je ocitno, da kazni same po sebi nic ne naredijo. Poleg tega da je treba zadeve tudi nadzirati, pa tudi to menda ni glavno - na norveskem so take kontrole menda redke, samo jao tebi ce te dobijo ...

V Avstriji je pa tak lep red? Celo slovenski vozniki menda tam ratajo zgledni? Hecno a ne ... :)

Sicer se pa ne strinjam s tem da ti na podlagi speedinga v enem susu vzamejo izpit. Se bi pa strinjal s tem da ce te dobijo vinjenega, da ti vzamejo vse in iztozijo da zase ne ves ...

V vinjenem stanju zagotovo sesuvas varnost, z (nekoliko) preveliko hitrostjo pa sploh ni nujno. Recimo neke cone 30 so po Ljubljani. Ko sem delal izpit za A kategorijo sem se zalotil, da sem tam kdaj sel 50 (niso bile kake ozke nabasane ulicice, prava cistina je bila!). 50/30 > 1,5 -> ce bi me pri tem pocetju dobili bi skratka po novem sel izpit. WTF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno dans vozu za dvema avstrijcema od Gradza proti MB(CBR,R1)

verjeli ali ne tud 10km nista prekoračla omejitve tako, da sta mi dala razmišljat na temo prometna kultura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cyc: Prometna kultura se začne pri izobraževanju in preventivi od malih nog navzgor. Očitno, da na tem področju še precej šepamo. In tu veliko krivde nosijo tudi šole, avtošole so pa sploh zgodba zase. Delal izpit za avto v FR in izpit za motor v SLO, pa lahko rečem, da je pristop pri nas samo navzven boljši, manjkajo pa pravi pedagogi.

Glede najvišje hitrosti se tudi ne strinjam s tabo. Izpit izgubiš za 50 prekoračenih v naselju. To je ogromno, cone 30 pa z 80 po moje sploh ne moreš normalno speljat. Mestne ulice niso namenjene divjanju, ker je preveč motečih faktorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje, kar Viragote 125 ccm in podobne mopede kupit, ne grejo vec k 130 km/h. Vec pa itak ne rabmo :hmm:

Veš, do takega razmišljanja, ki ni nujno napačno, pa slovencem še precej manjka. Pri motorjih večinoma ne znamo biti racionalni. Kar poglejte, kaj se piše o malih hyosungih, CB500, GS500, Er-5 in podobnih. Motorji za začetnike, za slabiče, za babe. Bigger, faster, better, more... Motor je lahko tudi poceni in varčno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!