Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

Glede najvišje hitrosti se tudi ne strinjam s tabo. Izpit izgubiš za 50 prekoračenih v naselju.

Ja, saj vem. Sem malo prejel sel brat in sem videl da ono s procenti ni res ...

Tako da je v bistvu OK, samo drazje bo, ce me zalotijo z 80km/h na Dunajski/Smartinski/itd. Z vec me pa v mestu itak verjetno ne bodo dobili ...

Glede con 30 - tam ni meja 50km/h, pac pa 30km/h ("območju omejene hitrosti" - kot da ni povsod omejeno :D). 60km/h skratka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, sej sem napisal da je OK. Prejsnji posti so bili pisani v prepricanju da gre za 50%, ne 50km/h.

Zdaj je treba samo se vedeti, a na one kazni se vedno velja 50% popust za takojsnje placilo :lol1:

... in koncno, ce je racun za davcno olajsavo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno dans vozu za dvema avstrijcema od Gradza proti MB(CBR,R1)

verjeli ali ne tud 10km nista prekoračla omejitve tako, da sta mi dala razmišljat na temo prometna kultura

K temu bi dodal sledeče:

Pogosto (denimo 2x na teden) se vozakam po Italiji. Malo manj pogosto (denimo 2x na mesec) se vozakam po Avstriji. Velika večina Avstrijcev se doma zgledno drži omejitev. Toda precejšen odstotek taistih Avstrijcev, ko pridejo v Italijo, popolnoma povampiri. Ker vedo, da v Avstriji policisti opravljajo svojo dolžnost. Italijanski policisti so pa bolj dekorativne sorte. Razen kadar imajo slab dan.

Toliko o vozniški "kulturi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in ? 30+50=80! Izpit leti če za 50 km/h ne pa 50% prekoračiš dovoljeno hitrost.

cyc ma prov

preber si dobr

hint:

...

(8) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka tega člena, se izreče vozniku motornega vozila, ki v naselju prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h, ali v območju za pešce, v območju umirjenega prometa oziroma v območju omejene hitrosti za več kot 30 km/h, poleg globe tudi 18 kazenskih točk.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Lucky je hotel samo povedati da mi za 80km/h v mestu ne bi kar izpita vzeli, kar je res, dodal sem pa da je v conah z omejitvijo (30km/h, ce prav razumem) ona meja nizja 30+30=60km/h. :)

Ampak tudi to je dovolj visoka meja, ceprav je spet odvisno od cone same, tam nekje za Rosko cesto se mi zdi da so ene, lepe siroke ceste, ampak z lezecimi policaji in 30km/h omejitvijo. Tam sem sel ze 50km/h z ER-5 v avtosoli, brez kake slabe vesti. No, za 60km/h gre pa pa-pa izpit.

Bo pac treba pazit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločno sem proti takim zakonom, pa čeprav je za nekaj dober, da nekomu odvzamejo nekaj kar je njegovo, na izpit mislim. Če ga serješ po cesti, je prav, da plačaš kazen, ni pa prav ,da ti vzamejo nekaj kar je tvojega. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco in ostali, samo enkrat in zadnjič:

NE moti me zakon sam, moti me to, da so naši policaji inkasanti in točno vem da jih ne bo na nobenih nevarnih mestih, ampak da bojo radar nekam postavli kjer se najlažje kasira in tam jemali izpite. samo to je to. v dokaz lahko vsakega peljem na mesta kjer sem doslej plačeval in vsak bo potrdil, da nisem nobenih bedarij delal, ampak da mislim da je navadna svinjarija, da te lovijo na koncih ali začetkih naselij kjer je še vsaj 200 m do prvih bajt, tabla 50 pa že sredi polja in koruze.

samo to je to, in ja, rad bi spremenil to da so naselja končno dobro (pravilno) označena, a bi za to verjetno moral it sam ročno prestavljat table. sploh si ne predstavljam kak more bit postopek če bi hotel kakšno tablo kje spremenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga serješ po cesti, je prav, da plačaš kazen, ni pa prav ,da ti vzamejo nekaj kar je tvojega. :angry:

Saj denar je tudi tvoj, pa ti ga kljub temu vzamejo :P

Sicer pa - za razne vinjene veseljake je se kako prav, da jim odvzamejo voznisko. Speeding je ze stvar diskusije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za razne vinjene veseljake je se kako prav, da jim odvzamejo  voznisko. Speeding je ze stvar diskusije.

Če kdo vozi pijan, naj se ga hudo kaznuje, ker jaz nikoli ne vozim pijan!

Če vozi kdo prehitro, naj se to spregleda, ker jaz večkrat vozim prehitro!

:unsure: :huh: :blink: :wacko: :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco in ostali, samo enkrat in zadnjič:

NE moti me zakon sam, moti me to, da so naši policaji inkasanti in točno vem da jih ne bo na nobenih nevarnih mestih, ampak da bojo radar nekam postavli kjer se najlažje kasira in tam jemali izpite. samo to je to. v dokaz lahko vsakega peljem na mesta kjer sem doslej plačeval in vsak bo potrdil, da nisem nobenih bedarij delal, ampak da mislim da je navadna svinjarija, da te lovijo na koncih ali začetkih naselij kjer je še vsaj 200 m do prvih bajt, tabla 50 pa že sredi polja in koruze.

samo to je to, in ja, rad bi spremenil to da so naselja končno dobro (pravilno) označena, a bi za to verjetno moral it sam ročno prestavljat table. sploh si ne predstavljam kak more bit postopek če bi hotel kakšno tablo kje spremenit.

točno to pravim tudi jaz in se popolnoma strinjam s teboj!!!!sam vedno nasankam sred koruze ali polja,svinjarija je ta da te merijo vedno tam kjer vedo da vsak pade na foro če te preje nihče ne opozori.ti kraji so Metalka v Stanežičah,potem imaš magistralko KR-LJ Medno.potem imaš v Vrbi na koncu AC iz Jeseniške smeri(kle je zanimivo prot Jesenicam lahko šibaš 90 nazaj dol pa je 60)pa še bi lahko našteval!!! najbolj bedasto je se pelješ recimo 90 poj pa je tabla za kraj in bi moral kar po žlajfih in zmanjšat na 50 čeprav gledaš še travnik ali pa koruzo pa še nobene bajte nkjer...a ni logično da samo spustiš gas in se prpelješ do naselja s primerno hitrostjo...pizduni pokvarjeni pa to močno izkoriščajo in kasirajo TU JE PROBLEM IN TU NAS JE LAHKO UPRAVIČENO STRAH !!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločno sem proti takim zakonom, pa čeprav je za nekaj dober, da nekomu odvzamejo nekaj kar je njegovo, na izpit mislim. Če ga serješ po cesti, je prav, da plačaš kazen, ni pa prav ,da ti vzamejo nekaj kar je tvojega. :angry:

Ne. Odstraniti s ceste je pravilni odgovor. Smiselno enako kot storilce kaznivih dejanj, ki jih pošljejo v zapor in s tem odstranijo iz družbe. Obe zadevi sta začasni, ker ne poznamo doživljenskega odvzema vozniškega dovoljenja in usmrtitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceco in ostali, samo enkrat in zadnjič:

NE moti me zakon sam, moti me to, da so naši policaji inkasanti in točno vem da jih ne bo na nobenih nevarnih mestih, ampak da bojo radar nekam postavli kjer se najlažje kasira in tam jemali izpite. samo to je to. v dokaz lahko vsakega peljem na mesta kjer sem doslej plačeval in vsak bo potrdil, da nisem nobenih bedarij delal, ampak da mislim da je navadna svinjarija, da te lovijo na koncih ali začetkih naselij kjer je še vsaj 200 m do prvih bajt, tabla 50 pa že sredi polja in koruze.

Tudi jaz sem nekaj časa tako mislil. Pa sem nehal, ker sem ugotovil, da sem kazni vedno plačeval tam, kjer je smiselno peljati počasneje.

Tvoj problem je v tem, ker se počutiš utesnjenega zaradi preprečevanja (pre) hitre vožnje. Ampak o tem sem že - pojdi na dirkališče. Če nimaš denarja zanj, sorči. Sam kot moto ata bi se pa rad v miru peljal po cesti, namenjeni tudi mojemu krujzanju. Ali pa še bolj preprosto, da grem lahko čez cesto v naselju, ne da me zbije en motorist s +50 na uro preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa dejmo tkole. Malce starejsi, po stazu, se boste spomnili nekdanjih omejitev v naselju (40 km/h) in na odprti cesti (80 km/h) in ko smo vozili ficke in fiate 1300 pa tko naprej. Ceste so bile makadamske in slabse od sedajsnjih. sedaj po 20 letih pa ABS, ASR, aktivna vzmetenja, itd... omejitve so pa skoraj enake, kazni vecje in bolj rigorozne. Skratka macji kaselj je ustaviti sodobno vozilo na odprti, pregledni cesti, kjer je omejitev 90, tudi ce peljes 120 recimo... Tu ne gre za drugo stvar kot, da inkasanti pobirajo cekin za drzavo. Ampak kot sem ze dejal, 125 ccm, pa se ceneje bo :alien1: do tedaj, ko si druzba ne omisli smrtne kazni za krsitelje O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam s Pervy-jem , da policaji stojijo tam kjer se največ kasira.

Več bi jih moralo samo nadzorovati promet, magari v ,,civilnih,, avtomobilih se vozit gor in dol---pa lovit raznorazne prepotenteže, ki prehitevajo v škarje, telefonarijo, kljub temu, da še peš ne znajo hodit imajo v avtu polne roke dela, izsiljujejo, ne upoštevajo varnostne razdalje( se ti vozi čist za ritjo), resnično divjajo po strnjenih naseljih....NE tega pa ne---bojo raje počeli to kar znajo....se skrili v koruzo in prežali nate, ki ,,divjaš,, tam kjer je neko kvazi naselje.

Nad zgoraj naštetimi majumuni bom pa jest enkrat (ko se mi bo dokončno odcufal) začela red delat---samo en buzdovan si še kupim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ABS, servo, air bag---vse za varnost--VENDAR vse to samo dviga občutek neodgovornim, prepotentnim.... ljudem (jih je večina), da se jim nič ne more zgoditi oz, da ima tak stroj, da lohk dela kar hoče. Stavt grem, da če bi imel namesto air bag-a bodalo v volanu ne bi bilo nobene nesreče.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc ma prov

preber si dobr

hint:

Eh, dobr prebral in spoznal svojo zmoto. Se kesam. :)

Kaj pa če bi razmišljali takole: Tamodri so na cesti tudi zaradi preventive, torej kjerkoli se pojavljajo, se promet umirja. Ker pa načeloma ne veš, kje se bodo pojavili, naj bi to delovalo kot psihološka zavora, da se povsod pelješ malo bolj previdno. Če bi stali samo na nevarnih odsekih, bi to sčasoma vsi vedeli in bi tam vozili počasneje. Treba je še dokazat, da bi bilo tam zaradi tega potem manj nesreč, sem pa prepričan, da bi ljudje potem izkoriščali kvazi nenevarne odseke in počeli traparije. Zakaj je na gorenjski avtocesti, pod tistim mostom, malo ven iz Kranja, bilo že toliko smrtnih žrtev? Jaz temu ne pravim nevaren odsek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa dejmo tkole. Malce starejsi, po stazu, se boste spomnili nekdanjih omejitev v naselju (40 km/h) in na odprti cesti (80 km/h) in ko smo vozili ficke in fiate 1300 pa tko naprej.

Napaka. Popolna napaka.

Najprej je bilo tako (da se še jazst spomnem):

naselja 60 km/h, odprta cesta brez omejitve

potem so dali

naselja 60 km/h, odprta cesta 100 km/h

potem je bilo

naselja 60 km/h, odprta cesta 80 km/h

sedaj je

naselja 50 km/h, odprta cesta 90 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več bi jih moralo samo nadzorovati promet, magari v ,,civilnih,, avtomobilih se vozit gor in dol---pa lovit raznorazne prepotenteže, ki prehitevajo v škarje, telefonarijo, kljub temu, da še peš ne znajo hodit imajo v avtu polne roke dela, izsiljujejo, ne upoštevajo varnostne razdalje( se ti vozi čist za ritjo), resnično divjajo po strnjenih naseljih....
:notworthy:

Potem pa je tu še sodstvo, ki NE DELA!!!

Primer1:

Odkar velja zakon 1,5promile in adijo vozniška so štirje moji znanci napihali več kot 2,0. Nihče, ni bil ob vozniško. Vsi so nekaj glumili tako dolgo, da se je zadeva pozabila. :P

Primer2:

Mam tud sodelavca, ki je prehiteval kolono čez polno črto v desni nepregledni ovinek in se pri tem zaletel v nasproti vozeče vozilo. Kazen? Nič! :P

Primer3:

Prijatelj v "naselju" brez hiš pripeljal v radar precej prehitro. Napisal pritožbo in nikoli več ničesar slišal od sodnika. :P

Pravzaprav ljudje plačujejo le kazni za majhne prekrške, ko pa ušpičijo kako resno pizdarijo, pa zadevo z lahkoto zavlačujejo do zastaranja.

Saj je nekdo tu že napisal... dokler bo zastaralni rok 2 leti, se zame nič ne spremeni... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka. Popolna napaka...

:rolleyes: ...No, tako ali drugace Brrnnn, vozila so tehnicno popolnejsa, obvladljivejsa, omejitve so pa skoraj enake in hocem povedati, da z Hondo CRX si lazje privoscis majhno prekoracitev, kot vcasih z spackom in z R1, lazje kot z Jawo CZ 350, in celo priklopniki z 25 tonami ustavijo enkrat prej kot vcasih Tam 4500, recimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tako ali drugace Brrnnn, vozila so tehnicno popolnejsa, obvladljivejsa, omejitve so pa skoraj enake in hocem povedati,

Se na eno stvar se velikokrat pozablja - ni vse v zavorni poti in obladljivosti.

Ce ti slucajno na cesto meter pred vozilo pade stara mama, ki ji postane slabo - pa naj niti slucajno kdo ne pomisli, da se to ne dogaja - zadnjic mi je pred viskim intersparom takole pristala ena babica, ki se ji je malo zameglilo.

Pri 80 km/h bi jo razmesaril. Pri 60 km/h bi jo ubil. Pri 50 km/h bi jo spravil v komo, iz katere se ne bi vec zbudila, pri 40 km/h... Hm, kdo ve - mogoce bi jo pa se zasili in spravili na vozicek.

Kaj se zgodi z motoristom, ki pri 80 km/h nabase na 60 kg tezko oviro je menda jasno ("look, Ma, I'm flyin', I'm flyin...).

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozne razmere (ceste, omejitve, kazni) morajo biti prilagojene najpočasnejšim, najbolj ranljivim, najbolj ogroženim udeležencem v prometu, ti pa so različni, glede na kategorijo cest, pa tudi med posamezniki v skupinah udeležencev so razlike in tudi pri njih bi moralo veljati načelo varovanja najbolj ogroženega, ker le tako se za začne zagotavljati varnost iz nične točke

glede na množičnost tipov udeležencev pa je v skupno zadovoljstvo vseh kaj takega nemogoče izpeljati, ker bi bila ostala večina v to skupino ne pripadajočih ljudi preveč nasprotujoča

pr: kjer so kolesarji prisiljena vozit se po cestišču, bi bila hitrost vseh vozil omejena na hitrost kolesa ali v primeru pešcev še nižja

ker vemo da temu tako ne gre, se je izumilo nekakšno srednjo vrednost omejitev, ki naj bi jo upoštevali udeleženci najhitreje premikajočih in s tem najbolj rizičnih skupin

zakaj je torej lepo, če vsaj približno upoštevaš omejitve?

čaz savlje so recimo v dnevnih migracijah gorenjcev uprizorjene prave dirke in ljudje se očitno ne zavedajo, da ta kraj še vedno predstavlja naselje, čeprav oni tam ne živijo

vozi previdno in varno, upoštevaj druge udeležence, pošlji u kurac kretene, ko te čez polno črto tik čez križišče v škarje šleparju prehitijo, ker ti voziš 45 on pa 50 kmh

če pa prideš sam v navzkriž z zakonom in če sam pri sebi veš, da je prišlo zgolj do napačnega razumevanje, trenutne slabosti, majhnega spodrsljaja, ki ne predstavlja celostne podobe tvoje vožnje, pa je tu še vedno možnost pritožbe

tehnična izpopoljnenost novih vozil ne zagotavlja vsem voznikom iste stopnje varnosti in s tem možnosti večjega prekoračevanja omejitev, ker ni vsak človek za volanom oz krmilom "The driver"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se na eno stvar se velikokrat pozablja - ni vse v zavorni poti in obladljivosti.

Ce ti slucajno na cesto meter pred vozilo pade stara mama...

Nocete in nocete zastopit, kaj nam nucajo tehnoloska cuda za nevemkolikopetnajststomiljonov. kupimo stare isette in Fickote pa Nsu-je in gaaaass po omejitvah... aja, pa staro mamo, ce vidite kaksno, ne pozabite pribremzat, ce vas pa ze zanese majckeno postrani, bomo pa valjda obvladali zadevo .)

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni samo tehnika.

Tudi množičnost ima pomembno vlogo.

Kje so že časi, ko sem med KP in LJ zvečer okol 21. ure le nekajkrat zasenčil dolge luči. Ceste so bile prazne, približno tako, kot je sedaj prazna stara cesta v času kosila za državni praznik med Kozino in Postojno.

Z gostenjem prometa je potrebno hitrosti pač spraviti dol. Nekaj je zbije gneča kot taka že sama, strasti na prostih odsekih pa omejujejo prometni znaki z vedno nižjimi številkami.

Ja, počasi boste ugotovili, da je motocikel dobro prevozno sredstvo za vsakdanje in manj vsakdanje potrebe in da je popolnoma neuporabna zadeva za šport in rekreacijo (na javnih cestah v javnem prometu).

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni samo tehnika.

Tudi množičnost ima pomembno vlogo.

Kje so že časi, ...

No saj ne tece beseda o prhitri voznji ob povecanem prometu, pac ce pa je prazna in te nihce ne zaslepljuje z lucmi,...sem je merilo moje gornje pisanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!