Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

Saj vem, vsi bi radi v čas barona Codellija, ko je imel prvi in edini avo v LJ, pa še njemu so v mestu omejili hitrost na hitrost pešca. :BUA:

Pa v čas, ko sem bil slabe volje, če nisem mogel z avtomobilom parkirati ravno pred vrati fakultete, nekaj metrov stran je bilo že neskončno daleč (danes, ko se vračam tja, sem vesel, ča ga lahko kolikor toliko pametno parkiram 1000 m stran).

Zaradi gostote prometa nas hočejo vedno bolj uniformirati. Končni cilj pa je itak nekakšen vlak iz vagonov v zasebni lasti, ki se na posameznih odsekih vključujejo in izključujejo iz glavnega toka (vlaka).

Zaenkrat so v odbijačih zgolj senzorji, da dragega merčota ali bemvejevca ali avdita ne butneš v cvetlično korito, ampak kmalu bodo notri zadevščine, ki te ne bodo pustile bližje vozilu pred teboj, kolikor bo pokazal izračun.

Že v novem ZVCPju piše: razdalja med vozili obvezna najmanj tolikšna, kot vozilo pri dani hitrosti opravi v 2 sekundah:

pri 50 km/h = 28 m (veš, kako velika varnostna razdalja je to za vožnjo v mestu, to je za 6 dolžin malo večjih avtomobilov (4,5 m dolgih))

pri 80 km/h = 44 m

pri 100 km/h = 56 m

pri 130 km/h = 72 m

In potem se upaj zaleteti zaradi prekratke varnostne razdalje :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest več nč ne razumem!!!!!

Vsi od nekih 60, 80, 90 pa 100 km/h pravte da gre izpit.

Kaj pa kdr počm skoz naselje z ene 230, a takrat gre tut izpit u maloro???????? :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Pervy a se lohka pod tvoje poste podpišem, k se mi ne da flancat in te kopirat????

pies2: boste vidli, da bodo kmalu policaji sred AC-ja postavli znak 30km/h in ene osem radarjev tja naštulili, da jim ja kater "divjak" ne bo ušel.

pies3: Gothmorg, če bi pa tam vozu 120 km/h bi pa taista boga babica padla na tla, ko bi bil ti že doma!!!!!!!!

pies4:A zdej bodo pa nekateri trdili da sta popolnoma enakovredna fičo(in to ornk gnil) in pa Honda CRX pri isti hitrosti?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, počasi boste ugotovili, da je motocikel dobro prevozno sredstvo za vsakdanje in manj vsakdanje potrebe in da je popolnoma neuporabna zadeva za šport in rekreacijo (na javnih cestah v javnem prometu).

:P

:OK:

Zaradi te izjave bom sprememnil podpis k mojim postom.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj problem je v tem, ker se počutiš utesnjenega zaradi preprečevanja (pre) hitre vožnje. Ampak o tem sem že - pojdi na dirkališče.

Sam kot moto ata bi se pa rad v miru peljal po cesti, namenjeni tudi mojemu krujzanju. Ali pa še bolj preprosto, da grem lahko čez cesto v naselju, ne da me zbije en motorist s +50 na uro preveč.

ceco ne bom hodil na dirkališče vsak dan kot se bom hotel z normalno in varno hitrostjo peljat na izlet.

zaradi mene boš lahko vedno mirno kruzal po cesti, če te dohitim, bom zmanjšal in te prehitel šele ko bom 100% siguren da te lahko varno. vsak od sebe počasnejši objekt na cesti jemljem za enako potencialno nevarnega kot so npr. dokazano nevarni traktoristi z svojimi maligani, hitrostjo gibanja in popolno delujočo signalizacijo. torej bom ob prehitevanju tebe in ostalih vedno računal na to da si lahko (saj vem da ne ampak za ziher) pijan, slep, brez žmigavcev in da boš vsak čas zavil na njivo.

v vsakem naselju lahko greš mirno preko ceste pa ne rabiš gledat če bom kje priletel v nizkem letu. če se boš skrival v kaki koruzi (tako kot policaji) in potem skočil pred mene, pa ti nobena tabla za omejitev ne pomaga, tam bom hitrejši VEDNO!

IN ŽALOSTNO JE, DA SE LAHKO FRAJERJI MIMO NABITO POLNIH KAFIČEV NAGANJAJO Z AVTI IN MOTORJI KER TAM TAKO ALI TAKO NI RADARJA, POZOREN PA MOREŠ BIT NA ODPRTIH CESTAH.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy,

so že v socializmu policaji 500 m stran od oštarij (takrat še ni bilo kafičev, ampak male beznice) postavljali zasede, pa so jih tako po prstih in ušesih dobili, da še danes tega ne počno. Verjetno tudi še vedno ne smejo, ker Slovenci še vedno v svoji himni slavimo odo alkoholu. In svetišča so veš kje.

Pa še nekaj, jaz ti čisto verjamem, da si ti čisto cool in sposoben dečko na cesti (praviš tudi da tudi s štirimi piri ni bljema), ampak sistem tega ne prepozna. Jaz pa tudi ne, da recimo za mano prletavaš ti po cesti ali pa da se mi približuješ, ko korakam čez cesto.

In počasi (pa ne leti nate Pervy) imam tele slovenske vaške zgodbe dovolj. Kar se pozna tudi po tem, da se po domovinici z motorjem praktično vozim le še na kavo in v šoping v mesto, na dobro papo na banco slo morja, motorirat za svojo dušo pa čez mejo.

Ejmen.

Vaš Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takle poroča 24ur.com

Večje pristojnosti policistom

Ljubljana | 22.6.2004 | Barbara Janežič

Policistom bo nov zakon o varnosti cestnega prometa podelil kar nekaj pristojnosti. Med drugim bodo lahko sami odločali o domnevni vinjenost ali o domnevni neustreznosti vozil, ki se vozijo po cestah. 

Policija bo imela z novim zakonom več pristojnosti

Morda je še najbolj nenavadno, da bodo policisti lahko kaznovali tudi tiste, ki jim bo alkotest pokazal do vključno 0,5 promila alkohola v krvi. Če bodo seveda ocenili, da ima vedenjske motnje, ki bi lahko vplivale na varnost v cestnem prometu. Prav tako bodo opravljali hitre teste, ki bodo pri vozniku pokazali prisotnost mamil ali drugih psihoaktivnih snovi ali zdravil.

Kako bodo policiste usposobili, da bodo lahko sprejemali takšne odločitve, zaenkrat še vedno ostaja skrivnost. Te podrobnosti bodo, kot so povedali na notranjem ministrstvu, urejale uredbe, ki pa jih še pripravljajo. Sprejmejo pa jih lahko tudi več mesecev po tem, ko zakon začne veljati.

Policist vas lahko po lastni presoji napoti na tehnični pregled

Zanimivo pa je, da to ni edina strokovna odločitev, ki jo lahko sprejmejo policisti. Na cesti vam bodo policisti lahko odredili tudi tehnični pregled in odvzeli nalepko o tehnični ustreznosti vozila, če bodo ocenili, da vozilo ne ustreza zahtevanim standardom. Kadar pa bodo odredili zdravniški pregled, bodo policisti tisti, ki bodo odvzete vzorce urina, krvi ali tkiva nosili v laboratorije, zdravnik pa bo takoj dolžan opraviti osnovne preglede in napisati mnenje. Neupoštevanje policistovih navodil vas bo stalo tudi do sto tisoč tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti vam bodo policisti lahko odredili tudi tehnični pregled in odvzeli nalepko o tehnični ustreznosti vozila, če bodo ocenili, da vozilo ne ustreza zahtevanim standardom

tu se vprašam kako bomo z avspuhi, ki niso original prišli skozi..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kAJ PA JE S TEM, DA NE BO VEČ SODNIKA---AMPAK TI BO POLICAJ KAR SAM VZEL IZPIT---TOREJ NOBENEGA ZAVLAČEVAJA DO ZASTARANJA?

ps se ne derem sam caps lock pozabila izključit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In počasi (pa ne leti nate Pervy) imam tele slovenske vaške zgodbe dovolj. Kar se pozna tudi po tem, da se po domovinici z motorjem praktično vozim le še na kavo in v šoping v mesto, na dobro papo na banco slo morja, motorirat za svojo dušo pa čez mejo.

Ejmen.

Vaš Čečo

Sva že dva.-) Se skoraj ne spomnim kdaj sem zadnjič peljal eno dobro turo samo po naši domovinci. Sej imamo tudi mi lepe kraje, vendar za potešitev mojega duha je samo SLO že premalo. Krajše turce že naredim pri nas, kar je pa več kot 400 km (zdaj več ali manj vedno) pa ne.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest več nč ne razumem!!!!!

Vsi od nekih 60, 80, 90 pa 100 km/h pravte da gre izpit.

Kaj pa kdr počm skoz naselje z ene 230, a takrat gre tut izpit u maloro...

V tem primeru pa sploh ne, .) ker te nihce niti opazil ne bo :naughty:

Ni toznika, ni sodnika .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se treba zment s kakšnim MC Bosna, pa začet furat začasno prebivališče v Travniku, pol pa čez 6 mesecev dvignit BIH izpit. Tega ti ne morejo vzet.

Pa kr masovno, da bo štala :yea2:

Evropski motoristi bežijo na Balkan. :lol1:

Popravljeno . Popravil kp-kp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neneormalno,ta evropa nas bo žive pokopala,bo treba dat vsak mesec kakšn dinar na stran da ne bo pol prehudo od enkrat tolk dat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes čul po radiu, da se namerava Državni svet obesiti na v Državnem zboru izglasovani ZVCP.

Bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitro pritisnil pošlji.

Menda po vprašanju ciganskem.

Neregistrirana vozila v prometu.

Predlagajo nekaj v tem smislu:

če policaj v prometu naleti na neregistrirano vozilo, ga ima pravico izločiti in začasno zapleniti. Zaplemba traja vse dotlej, dokler se lastnik ne prikaže nazaj s papirji, da je vozilo registriral. Če v določenem času tega ne uredi, dobi vozilo država.

Rahlo utopično, oziroma nihče ni tega globje predebatiral, predno je izustil.

Da lahko registriraš, moraš avto odpeljati na tehnični pregled in če je zaplenjen ...

Ne samo cigoti, tudi kak motorist se zna najti v takšni določbi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitro pritisnil pošlji.

Menda po vprašanju ciganskem.

Neregistrirana vozila v prometu.

Predlagajo nekaj v tem smislu:

če policaj v prometu naleti na neregistrirano vozilo, ga ima pravico izločiti in začasno zapleniti. Zaplemba traja vse dotlej, dokler se lastnik ne prikaže nazaj s papirji, da je vozilo registriral. Če v določenem času tega ne uredi, dobi vozilo država.

Rahlo utopično, oziroma nihče ni tega globje predebatiral, predno je izustil.

Da lahko registriraš, moraš avto odpeljati na tehnični pregled in če je zaplenjen ...

Ne samo cigoti, tudi kak motorist se zna najti v takšni določbi :P

nihče niti pod razno ni razmišljal o skladiščenju teh vozil. v teh skladiščih se nabere krša, ki ni za nobeno rabo in tam leži,leži, ......na koncu je vse gnilo in na odpad z njim, naredimo si samo stroške in pa delo. bljak.. to sem že videl: odstop vozila v korist države, zaplemba na meji itd....

p.s. brrrm v četrtek sem se fural v tvoji soseščini :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se novega zakona tice....Menim je kar prav,bo vsaj malo vozniske kulture dal nasim voznikom.....AL pa tud ne!!!??'

Ne vem, zakaj se vsi tok pritozujejo,naj vozijo po predipisih pa bo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se boš pelal čez eno vukojebino s frišnim asvaltom, pa občudoval par napol podrtih bajt, pa te pol kajfelj ustav pa prbije da si v naselju prekoračil hitrost in boš izpit izgubil <_< :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden zakon ne more po mojem globokem prepričanju prevzgojiti voznika, ki že ima ustaljene navade (takšne in drugačne). Lahko le z grožnjo kazni vpliva na trenutno obnašanje.

Če želimo, da bomo vsi bolj varni na cesti ( mogoče čez 10 - 15 let), potem se mora država zamisliti in svoje sile usmeriti v vzgojo bodočih voznikov in sicer se je treba usmeriti v:

- vrtce,

- osnovne šole,

- srednje šole in

- avto šole.

Dobro bi bilo, vendar skoraj ni izvedljivo, da bi se posebna skrb posvetila tudi družini, kjer otroci, kasnejši vozniki iz zadnjega sedeža vzamejo prve lekcije o varnosti v cestnem prometu (otroci in mladostniki v večini primerov sledijo "vzorom").

Za povprečnega voznika, ki se več ali manj drži predpisov, ni potrebno nobenih hudih kazni, za "ta hude" primerke, pa tako ali tako ni zdravila.

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa začnete prevzgojo kar sami---ko te nekdo izsili---ustaviš mu žugaš, ga spomniš na vse družinske člane v vseh možnih sex položajih in na darvinovo evolucijo iz katere so izpadli, če je še vedno pameten mu odlomiš špegu in greš naprej.... :ph34r: mogoče bo pa drugič malo manj brezobrazen?

V bistvu me res zanima, kako se ,,pogovarjate,, s takimi vozniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!